Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

plug de 4mm blocat

2 participanți

In jos

plug de 4mm blocat  Empty plug de 4mm blocat

Mesaj Scris de Andrei.bmx Sam Feb 19, 2011 11:27 am

In primul rand salutari tuturor :d. . .sunt nout pe forum si am cautat de ceva vreme pe cineva care a avut aceeasi problema ca si a mea. Deci mi-am facut un plug de 4mm (treptat, cu pierce de limba la inceput, dupa care betigas de ureche din plastic, tub de mina si intrun final mi-am llaut un plug din magazin).Toate bune si frumoase, mi-am largit gaura fara prea multa durere, asta s-a intamplat cam acum o saptamana cred. Il curat in fiecare zi dimineata si seara cu sapun lichid antibacterial, la scoala imi pun un leucoplat pe el in partea din fata sa nu atraga privirile profiilor (am si parul mai lung dar tot se vede) iar de vreo 2-3 zile cand vreau sa il invart in gaura nu merge. Ieri am vrut sa il scot sa il curat si m-am chinuit putin sa il scot/introduc la loc, azi same story Neutral.M-am uitat la gaura si nu are nicio problema, este mai roz asi putea zice Very Happy, nu ma doare, nimic. Dar nu il pot invarti,scoate,introduce usor, la fel ca inainte. Am curatat si gaura cu sapun si am clatito dar degeaba, intra destul de greu. Daca aveti vreun sfat, ce a-si putea sa ii fac ? sau asa este normal in timpul de vindecare ?
plug de 4mm blocat  P110211004
Multumesc anticipat, andrei

Andrei.bmx

masculin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 30
Location : Sibiu. Romania
Data de inscriere : 19/02/2011

Sus In jos

plug de 4mm blocat  Empty Re: plug de 4mm blocat

Mesaj Scris de Andrei.bmx Sam Feb 19, 2011 1:17 pm

nimeni ?...chiar nimeni nu stie un raspuns la aceasta "problema" ?

Andrei.bmx

masculin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 30
Location : Sibiu. Romania
Data de inscriere : 19/02/2011

Sus In jos

plug de 4mm blocat  Empty Re: plug de 4mm blocat

Mesaj Scris de BlackVirus Lun Feb 21, 2011 6:02 pm

ba frate tu il scoti si il bagi la loc in fiecare zi?Nu mai **** atata gaura!mai ales cand e in perioada de vindecare nu se scoate nici un pierce ca sa il cureti! dai pe langa gaura cu crema/sapun dar NU SCOTI bijuteria.Si e normal, cateodata poate sa fie mai uscata gaura si de aia nu se mai invarte.Dar oricum nu il mai **** atata in saptamanile astea.Lasa'l sa se vindece.e roz ca ai tot futut gaura cu introducerea/scoaterea plug-ului
BlackVirus
BlackVirus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 48
Varsta : 33
Location : Ploiesti
Data de inscriere : 07/02/2008

Sus In jos

plug de 4mm blocat  Empty Re: plug de 4mm blocat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum