Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

de la amator la profi

4 participanți

In jos

de la amator la profi Empty de la amator la profi

Mesaj Scris de Sneky_Cta Dum Sept 18, 2011 12:46 am

Salut, sunt destul de nou in domeniu dar cred ca fiecare dintre noi cauta sa treaca la un alt nivel. In mare parte am lucrat acasa dar am avut si o perioada la Milenium Tattoo din Constanta de unde am furat foarte multa meserie, zic eu. Am atasat mai jos o poza si astept critici, recomandari sau chiar idei despre cum ati fi abordat voi un tatuaj de genu.....vreau sa mentionez ca modelul dupa care a fost facut era mult mai saracacios in detalii si umbre nu existau, era doar un contur si imbracamintea umpluta cu negru fara vreo urma de umbra 10x

de la amator la profi 316104_123798597719852_100002691368245_92860_310389680_n

Sneky_Cta

masculin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 35
Location : Constanta
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

de la amator la profi Empty Re: de la amator la profi

Mesaj Scris de mariusik Dum Sept 18, 2011 4:11 am

Mai ai de luccru la cum sa faci umbrele si ma refer la tehnica in sine. Este destul de grosolan realizat dar oricum... plus ca ai trasat si tu cam tot. De exemplu la clavicule nu ar fi trebuit sa trasezi. Lucreaza dupa cum ti-am spus, la hasura, la umplere etc. pe partea asta.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

de la amator la profi Empty Re: de la amator la profi

Mesaj Scris de Sneky_Cta Dum Sept 18, 2011 4:43 am

pai mi-am dat seama abea la sfarsit unde nu trebuia sa trasez Very Happy, mersi pentru sfat, o sa tin cont de ce ai zis si o sa incerc sa schimb cate ceva.

Sneky_Cta

masculin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 35
Location : Constanta
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

de la amator la profi Empty Re: de la amator la profi

Mesaj Scris de sever Dum Sept 18, 2011 5:33 pm

nu exista sa ai scuza ca modelul era nu stiu cum sau saracacios sau etc pentru ca tu lai pus pe piele nu?
gandeste-te bine cand alegi stencilul nu arunca pe piele primu desen ce il gasesti pe undeva.

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

de la amator la profi Empty Re: de la amator la profi

Mesaj Scris de baco Lun Sept 19, 2011 2:23 pm

Din punctul meu de vedere tatuajul e o.k., ...avand in vedere ca e si de dimensiuni destul de reduse, cel putin asa pare. E o.k. pentru ca e oricum "cartoonish", cu aspect de desen animat, stilizat deci nu ma deranjeaza liniile de la clavicula, dar vizual vorbind ma deranjeaza negru dintre sani, care pare o gaura.Este usor deranjanta disproportia manii drepte cu umar cu tot, sau ma rog.....anatomia generala a modelului dar asta s-ar putea sa fie din cauza pozei (cu toate ca in distanta dintre cot si umar intra marimea capului de 2.5 ori, asta ca proportie, ceea ce e enorm).
Sorry daca mi-am permis sa ma bag in seama.....BAFTA!!

baco
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 42
Location : HUNEDOARA
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

de la amator la profi Empty Re: de la amator la profi

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum