Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Despre Culori !

+5
nick_style
danieleion
Pick
nosferatum
tattoo_by_flo
9 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Despre Culori ! Empty Despre Culori !

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Lun Noi 21, 2011 4:37 pm

aici mi-as dorii sa discutam numai despre culori ! recomandari, sfaturi,idei.... ce preferati... cum le combinati.... si mai mult ! credeti ca cele comercializate la noi sunt indoite de comerciant? despre sigiliu ce stiti? eu de exemplu am primit numai de la intenze culori sigilate ! la eternal ce fel de sigiliu trebe sa aiba? hai va astept sa dezbatem acest subiect...

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de nosferatum Mar Noi 22, 2011 1:55 pm

Eu am numai de la starbrite, am inceput cu ce au cei de la tattoosupplies(numai de acolo fac comenzi), kitul de culori, apoi am inceput sa cumpar cate o culoare la fiecare comanda.
Sunt mai lichide decat majoritatea daca nu ma insel, dar dupa vindecare raman exact cum le spune si numele...
De combinat le am combinat intre ele si nu mi au facut nici un fel de problema, desi stiu ca la unele firme nu prea poti combina nuatele datorita pigmentilor,cica da anumite reactii.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Mar Noi 22, 2011 2:23 pm

pai si ale mele majoritatea sunt de la starbrite ,am cateva de la intenze si 1 de la eternal. eu am auzit ca nu e bine sa le combini daca sunt de la firme diferite... am o intrebare pentru cei care folosesc eternal! ce fel de sigil trebuie sa aiba cele de 30 ml?

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de Pick Mar Noi 22, 2011 2:55 pm

eu am combinat culori de la diferite firme si n-am avut probleme Smile am auzit ca intenze nu vinde culorile sigilate in folie,alea sunt din china, daca imi amintesc bine cam toate culorile care le-am luat ca sigiliu nu aveau decat un capacel.
Pick
Pick
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 157
Varsta : 34
Location : galati
Data de inscriere : 29/01/2011

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de danieleion Mar Noi 22, 2011 5:10 pm

Pick a scris:eu am combinat culori de la diferite firme si n-am avut probleme Smile am auzit ca intenze nu vinde culorile sigilate in folie,alea sunt din china, daca imi amintesc bine cam toate culorile care le-am luat ca sigiliu nu aveau decat un capacel.
cum adica " aveau un capacel"? eu tot ce am luat ....avea o folie lipita la gura tubului gen...https://www.youtube.com/watch?v=30JaRz3LVfg

danieleion
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 42
Location : xxx
Data de inscriere : 09/01/2009

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de Pick Mar Noi 22, 2011 6:31 pm

culorile le-am cumparat mai demult,poate nu erau toate cu "capacel" dar sigur au fost cateva, asta stiu sigur Smile culori am cumparat de la intenze,star brite,ethernal, classic (are un verde f bun) si alla prima (nu mi plac)
Pick
Pick
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 157
Varsta : 34
Location : galati
Data de inscriere : 29/01/2011

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de nick_style Mar Noi 22, 2011 7:48 pm

danieleion a scris:
Pick a scris:eu am combinat culori de la diferite firme si n-am avut probleme Smile am auzit ca intenze nu vinde culorile sigilate in folie,alea sunt din china, daca imi amintesc bine cam toate culorile care le-am luat ca sigiliu nu aveau decat un capacel.
cum adica " aveau un capacel"? eu tot ce am luat ....avea o folie lipita la gura tubului gen...https://www.youtube.com/watch?v=30JaRz3LVfg
Tu te-ai uitat la ce ai postat?
Arata clar ca alea cu folia de plastic sunt facaturi chinezesti.
Asta daca te referi la cea exterioara nu cea din interior:)
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Mar Noi 22, 2011 9:54 pm

eu culorile de la intenze care le-am luat de la atti aveau o folie lipita la gura tubului. ce am cumparat de la starbrite nu aveau nici un sigiliu deoarece erau reambalate. iar cele de la eternal desii nu erau reambalate nu aveau nici un fel de sigiliu. cele de la jet france au folie la gura tubului cum are si intenze.

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de danieleion Mier Noi 23, 2011 7:00 am

tattoo_by_flo a scris:eu culorile de la intenze care le-am luat de la atti aveau o folie lipita la gura tubului. ce am cumparat de la starbrite nu aveau nici un sigiliu deoarece erau reambalate. iar cele de la eternal desii nu erau reambalate nu aveau nici un fel de sigiliu. cele de la jet france au folie la gura tubului cum are si intenze.
si la eternal trebuie sa aiba folie lipita la gura.(cel putin asa cred, ca am un tub care are folia lipita) de unde ai luat eternalul?

danieleion
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 42
Location : xxx
Data de inscriere : 09/01/2009

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de danieleion Mier Noi 23, 2011 7:08 am

nick_style a scris:
danieleion a scris:
Pick a scris:eu am combinat culori de la diferite firme si n-am avut probleme Smile am auzit ca intenze nu vinde culorile sigilate in folie,alea sunt din china, daca imi amintesc bine cam toate culorile care le-am luat ca sigiliu nu aveau decat un capacel.
cum adica " aveau un capacel"? eu tot ce am luat ....avea o folie lipita la gura tubului gen...https://www.youtube.com/watch?v=30JaRz3LVfg
Tu te-ai uitat la ce ai postat?
Arata clar ca alea cu folia de plastic sunt facaturi chinezesti.
Asta daca te referi la cea exterioara nu cea din interior:)
da nik..la folia din interior m-am referit. stiu ca tu ai facut comenzi de 'afara'. ai putea sa te interesezi cat ajunge 1-2 sau mai multe seturi(101 buc) de culori intenze (de pe site-ul oficial) ma refer la pretul final (transport =tva....etc) multumesc

danieleion
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 42
Location : xxx
Data de inscriere : 09/01/2009

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de nick_style Mier Noi 23, 2011 10:41 am

799 $ pretul la un set de 101 culori inteze pe siteul oficial la care se mai adauga 82$ cel mai ieftin transport.
Culorile individual cumparate cunt 8-10$.
Asta imi da de gandit ca nu prea au cum se le cumpere la acel prest si sa le vanda la noi cu 40 de lei.
Eternal e mai ieftin 8 $ si nici nu am auzit de eternal sa fie si contrafacut doar de inteze.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de sever Joi Noi 24, 2011 11:30 am

eternal are la fel la gura tubului o folie tare ca si de spuma alba cu staniol peste ca si la intenze de altfel ca si la medicamente.

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Vin Noi 25, 2011 7:06 am

sever a scris:eternal are la fel la gura tubului o folie tare ca si de spuma alba cu staniol peste ca si la intenze de altfel ca si la medicamente.
e bine de stiut !!! am cumparat eternal de la cei mai seriosi din breasla supplieri-lor si in loc de folie avea un dop rosu... hmmm lasa de gandit. de ce plm le desfac??? muisti !!! o sa fac o comanda si daca la fel imi trimite ,am sa le trimit inapoi.... muisti ! tara de ***** !!! am sa comand de la atti eternal sper sa nu fie la fel.... ce plm de motiv o sa bage cei de la care am cumparat daca ai intreb oare???? futui in gura de labari,uite ma ai incredere... mias **** ca m-am inervat tare ! daca era cantitate mai mica ziceai ca na... e reambalat dar asa.... sorry nu m-am putut abtine !

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de danieleion Vin Noi 25, 2011 7:31 am

te-ai gandit bine la acest subiect. asa ne mai dezghetzam shi noi. eu am cumparat un tub de HENNA ...(arata ceva de genu...http://raunharman.com/wedding_prom_dresses/images/hennatube.jpg) si avea data de expirare taiata cu foarfeca VIZIBIL. Raspunsul care l-am primit!!!!! "ASA SUNT TOATE" =)))))))

danieleion
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 42
Location : xxx
Data de inscriere : 09/01/2009

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de nosferatum Vin Noi 25, 2011 8:19 am

tattoo_by_flo a scris:
sever a scris:eternal are la fel la gura tubului o folie tare ca si de spuma alba cu staniol peste ca si la intenze de altfel ca si la medicamente.
e bine de stiut !!! am cumparat eternal de la cei mai seriosi din breasla supplieri-lor si in loc de folie avea un dop rosu... hmmm lasa de gandit. de ce plm le desfac??? muisti !!! o sa fac o comanda si daca la fel imi trimite ,am sa le trimit inapoi.... muisti ! tara de ***** !!! am sa comand de la atti eternal sper sa nu fie la fel.... ce plm de motiv o sa bage cei de la care am cumparat daca ai intreb oare???? futui in gura de labari,uite ma ai incredere... mias **** ca m-am inervat tare ! daca era cantitate mai mica ziceai ca na... e reambalat dar asa.... sorry nu m-am putut abtine !
De unde ai cumparat contrafacute? eu de pe tattoosupplies, starbrite de 1,2oz si 1oz sunt perfect sigilate de la mama lor.
Iar de la attila el de unde ia culorile? Direct de la sursa sau ebay?
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de danieleion Vin Noi 25, 2011 2:58 pm

si uite asa...cum ma uitam eu pe la ce culori am (intenze) , am gasit si un tub cu cod de bare Very Happy . dar...mentionez ca avea sigiliul la gura tubului.
PS:sigiliul a fost identic cu celelalte care le am

danieleion
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 42
Location : xxx
Data de inscriere : 09/01/2009

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Vin Noi 25, 2011 3:59 pm

nosferatum a scris:
tattoo_by_flo a scris:
sever a scris:eternal are la fel la gura tubului o folie tare ca si de spuma alba cu staniol peste ca si la intenze de altfel ca si la medicamente.
e bine de stiut !!! am cumparat eternal de la cei mai seriosi din breasla supplieri-lor si in loc de folie avea un dop rosu... hmmm lasa de gandit. de ce plm le desfac??? muisti !!! o sa fac o comanda si daca la fel imi trimite ,am sa le trimit inapoi.... muisti ! tara de ***** !!! am sa comand de la atti eternal sper sa nu fie la fel.... ce plm de motiv o sa bage cei de la care am cumparat daca ai intreb oare???? futui in gura de labari,uite ma ai incredere... mias **** ca m-am inervat tare ! daca era cantitate mai mica ziceai ca na... e reambalat dar asa.... sorry nu m-am putut abtine !
De unde ai cumparat contrafacute? eu de pe tattoosupplies, starbrite de 1,2oz si 1oz sunt perfect sigilate de la mama lor.
Iar de la attila el de unde ia culorile? Direct de la sursa sau ebay?


Ultima editare efectuata de catre tattoo_by_flo in Sam Sept 15, 2012 4:59 am, editata de 1 ori

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Sam Noi 26, 2011 10:23 am

.......


Ultima editare efectuata de catre tattoo_by_flo in Sam Sept 15, 2012 4:58 am, editata de 1 ori

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de danieleion Sam Noi 26, 2011 11:27 am

[quote="tattoo_by_flo"]si apropo de dop rosu. si stancil staff-u tot cu dop rosu l-am primit ,asa trebuie sa aiba? si o poza [img]

SS am luat si eu. cu dop(trasparent) alb Very Happy . majoritatea lauda SS, dar eu nu prea sunt multumit(banuiesc ca nu am primit ceea ce trebuia). poate ne sp cineva daca nu cumva trebuia sa aiba sigiliu la gura tubului.

danieleion
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 42
Location : xxx
Data de inscriere : 09/01/2009

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de nick_style Sam Noi 26, 2011 5:07 pm

Eu sunt mai mult ca sigur ca asa trebuie sa vina,adica cu dop.
Am comandat de la bimbi au vebit cu dop,am comandat de la tattoo-supplies au venit cu dop.Nu am cumparat niciodata cu folie la gura tubului.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Sam Noi 26, 2011 5:24 pm

nick sper sa fie asa cum zici. eu sunt multumit de el dar na... e drepul nostru sa stim !

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de danieleion Sam Noi 26, 2011 6:14 pm

am mai observat ceva...unele tuburi nu au bile in ele. este normal? ma refer la intentze



sigiliul la eternal, si codul de bare la intentze(cu bile in el si a avut sigiliu la gura tubului ca cele originale)

Despre Culori ! Dscn2436i
Despre Culori ! Dscn2428d

danieleion
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 42
Location : xxx
Data de inscriere : 09/01/2009

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Dum Noi 27, 2011 6:01 pm

de unde ai cumparat eternal cu sigil?

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de nick_style Lun Noi 28, 2011 6:20 am

Chiar asa,de unde l-ai luat asa?
Eu m-am uitat la cele Eternal care le am eu si lipseste untimul scris de jos,cel mic cu USA.si eticheta e mult mai mica.
Tu nu cumva le-ai luat direct de pe site-ul lor si ai cunt cantitati mai mari?
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de danieleion Lun Noi 28, 2011 8:26 am

nick_style a scris:Chiar asa,de unde l-ai luat asa?
Eu m-am uitat la cele Eternal care le am eu si lipseste untimul scris de jos,cel mic cu USA.si eticheta e mult mai mica.
Tu nu cumva le-ai luat direct de pe site-ul lor si ai cunt cantitati mai mari?

m-am aprovizionat numai de la 2 supplieri din RO. pana acum nu am tinut o evidentza la ce am luat de la fiecare. dar.....cel putzin unu' din ei comercializeaza si facaturi. Cum ai observat si tu nik sunt multe diferentze intre culorile noastre si nu stim dak unul din ele este cel bun. Iar in filmuletul de la intenze spune(si se vede) CLAR ca cele FAKE nu au sigiliu si sunt mai apoase , la care tubul intenze (cel din poza de sus) avea sigiliu si este foarte concentrat. pe cand ATTI spune ca cele cu cod de bare sunt FAKE. Pe cine sa mai cred?

danieleion
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 42
Location : xxx
Data de inscriere : 09/01/2009

Sus In jos

Despre Culori ! Empty Re: Despre Culori !

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum