Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cateva nelamuriri :)

3 participanți

In jos

Cateva nelamuriri :) Empty Cateva nelamuriri :)

Mesaj Scris de Andra Love Mier Feb 08, 2012 10:31 pm

Buna...in primul rand imi cer scuze ca creez un nou topic probabil cu aceleasi probleme...dar vreau niste lamuriri ca am citit foarte multe pareri si am intrat in ceata. Ieri mi-am facut al patrulea tatuaj. Pana acum am avut doar citate, deci nimic umplut. Ieri mi-am facut o fundita, destul de mare...si dureroasa. Azi de dimineata inca imi mai sangera putin, dar pana acum s-a format o crusta destul de groasa. La inceput m-am cam speriat, azidimineata arata foarte urat, umflat, ca niste basicute in interior, dar acum nu mai e asa, e doar o crusta mare. Ce sa ii fac, il dau cu crema intr-una(asta insemnand sa se inmoaie si coaja) sau il las asa? Ce fac? la celelalte 3 am folosit un cicatrizant, si sunt perfecte, negre, am un tatuaj pe umar, are 2 saptamani si e foarte bine vindecat.... Astept sa va dati cu parerea...daca e nevoie atasez si poze
Andra Love
Andra Love

feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 32
Location : Petrosani
Data de inscriere : 08/02/2012

Sus In jos

Cateva nelamuriri :) Empty Re: Cateva nelamuriri :)

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Vin Feb 10, 2012 3:25 pm

Baga poze...

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Cateva nelamuriri :) Empty Re: Cateva nelamuriri :)

Mesaj Scris de mariusik Sam Feb 18, 2012 7:38 pm

Faptul ca inca mai sangera nu este tocmai normal. Sangerarea trebuie sa se opreasca dupa ce se termina tatuajul. In orele in care sta in folie mai iese sange dar dupa aceea nu cred ca ar mai trebui. Sfatul meu este ca atata timp cat zona aceea nu se va umfla si nu va fi nici o infectie sa il speli cel putin odata pe zi cu un sapun antibacterian (de preferat cu ph neutru) si sa il dai cu crema - fie bepanthen unguent fie un gel cu aloe vera (recomand de la herbagen). Si sa te dai destul de des pana la completa vindecare. Apropo, ce creme cicatrizante ti-au fost recomandate?
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Cateva nelamuriri :) Empty Re: Cateva nelamuriri :)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum