Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

"Bisericutele tatuatorilor din Romania"

+4
florin.pimp
fane_tattoo
Latze
Ova-Tattoo Art
8 participanți

In jos

"Bisericutele tatuatorilor din Romania" Empty "Bisericutele tatuatorilor din Romania"

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Vin Dec 28, 2007 10:36 pm

Stimati colegi...(ce inceput comunist!). Vreau sa intreb comunitatea acestui forum daca este normal ca artistii tattoo $ body-piercing din Romania, sa formeze "tabere", "bisericute" sau...nu stiu cum sa le mai spun. Mie mi se pare foarte deplasat, ca o mana de oameni sa faca discriminari intre ei...in loc sa colaboreze in scopuri constructive. Nu stiu care sunt motivele principale care fac sa se creeze dispute intre artistii tattoo, dar, din pacate, sunt foarte reale. Ce parere aveti despre aceasta si ce ii sfatuiti, vazand dinafara si lasand la o parte subiectivismele? confused
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

"Bisericutele tatuatorilor din Romania" Empty Re: "Bisericutele tatuatorilor din Romania"

Mesaj Scris de Latze Joi Ian 03, 2008 7:26 am

Hm... discutabil subiectul... Basketball
Sunt de acord sa existe stiluri diferite in arta tatuajului, sunt de acord sa existe puncte de vedere diferite, sunt de acord sa existe incercarea de a-ti face reclama... ok. NU SUNT DE ACORD cu "gashtile", cu "bisericutzele", cu barfa, cu acuzatiile nefondate, cu ponegrirea unui artist sau a unei lucrari... de genul: "eu o faceam mai bine...". In Romania va mai dura pana artistii in domeniu vor intelege ca fiecare artist are clientii lui si ca, orice incercare de ponegrire a altui artist nu ii aduce niciun castig, ba din contra... geek Am cativa prieteni intre artistii tatuatori din romania si cativa intre cei de afara si sper sa imi pot face si altii... daca nu e posibil, sunt multumit cu cei pe care ii am.
Latze
Latze
Full Membru
Full Membru

masculin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 54
Location : Targoviste
Data de inscriere : 14/12/2007

http://www.fashionabletattoos.ro

Sus In jos

"Bisericutele tatuatorilor din Romania" Empty Da...

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Joi Ian 03, 2008 8:16 pm

Un comentariu cat se poate de realist. Asta e si parerea mea, Latze! Sti vorba aia: Cainii latra, apa trece!!! rabbit
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

"Bisericutele tatuatorilor din Romania" Empty Acest topic nu isi are rostul .... dupa parerea mea

Mesaj Scris de fane_tattoo Vin Ian 11, 2008 1:13 am

Fara sa vrem suntem parte la acest flagel ,mai mult sau mai putzin, doar pt ca avem o bazaitoare in mana, suntem vinovatzi, sunt de parere ca aceste situatzii nu trebuie facute publice, adica ceva de genu rufele se spala in familie(ce mai familie!)considerand ca acest topic nu face decat sa toarne gaz pe foc cu intentia de a-l stinge mai bine la-ti inlocui cu un topic de genu "Fratzia tattoo artistilor din Romania" sau "Ce buni prieteni sunt tattoo artisti din Romania" Am prieteni tattoo artisti romani cu care ma intzeleg f bine port discutzii de ore intregi si ne ajutam reciproc dar evit discutzile gen "-Care tzi se pare cel mai bun?Ala sau alalt, da... parca ala face alea naspa, ala...e cu nasu pe sus,..ala... bla bla bla..." Nu ai ce sai faci, pana omoram acest flagel trebuie ascuns (si stii cand va fi invins? cand se vor face tattoo conventzii bune in Romania sa ne adunam totzi si mari si mici sa bem un pahar cu lapte sa schimbam o vb si sa ne faca placere in compania noastra. Ca asa pe net vb, ne injuram, etc si zicem ca nu ne intzelegem doar stii proverbu "Ochi care nu se vad ,nu se cunosc". (varianta remixata de mine). Asa ca mai bine am pune mana sa facem ceva o conventzie sau ceva de genu,...... ca mai e mult pana la conv. ,sau daca nu macar sa ne intalnim sa facem un club (nu bisericutza) ,ceva dar fara restrictii......
Va las ca s obosit
Mai vb noi despre asta
Drink Ink and Don't think! Fane

fane_tattoo
Pionier
Pionier

Numarul mesajelor : 13
Varsta : 38
Data de inscriere : 10/01/2008

Sus In jos

"Bisericutele tatuatorilor din Romania" Empty Fane, ai dreptate!

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Sam Ian 12, 2008 4:37 pm

Cred ca tu ai pus in lumina, in cea mai buna imagine, realitatea despre despre miscarea tattoo din RROMANIA. Ai pus exact punctul pe "I". Nu am alte comentarii. Acesta este adevarul, gol-golut. Idea
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

"Bisericutele tatuatorilor din Romania" Empty sunt incepator....artist tatuator

Mesaj Scris de florin.pimp Sam Mai 24, 2008 1:50 am

cine a lucrat bine de la inceput,cred ca nimeni......dar consider ca toti avem dreptul sa spunem celorlalti daca stim pe cineva care lucreaza bine, chiar daca si noi tatuam si sa renuntam la egoism ( stiti la ce ma refer ) cam asta este problema nimeni nu recomanda pe nimeni....sau sa-l recunoasca ca este profesionist......

florin.pimp

masculin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 39
Location : buc
Data de inscriere : 24/02/2008

Sus In jos

"Bisericutele tatuatorilor din Romania" Empty Re: "Bisericutele tatuatorilor din Romania"

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Mier Mai 28, 2008 1:41 am

Eu ti l-am recomandat in alt topic pe Merski, de la Fashion Tattoo Buc. Dupa cum vei vedea, aici nu se va intampla ceea ce se intampla pe forumul revistei Tattoo Magazin. Nicidecum, nu voi permite asa ceva aici pe forum...Aici va predomina ordinea si disciplina. Permitem orice, inafara de injurii, jigniri, abz la bunele moravuri...Deci...aici suntem putini, dar buni...Doar cei civilizati vor face parte dintre noi. Asta v-o garantez eu...
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

"Bisericutele tatuatorilor din Romania" Empty Re: "Bisericutele tatuatorilor din Romania"

Mesaj Scris de Latze Vin Apr 24, 2009 10:55 am

mda... se pare ca nu s-a terminat cu bisericutele din romania... de ce Evil or Very Mad nu pot intelege ca o colaborare intre artisti si saloane e benefica pt toti si ca fiecare artist si fiecare salon are clientii lui. Ce o fi atat de greu de inteles?
Latze
Latze
Full Membru
Full Membru

masculin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 54
Location : Targoviste
Data de inscriere : 14/12/2007

http://www.fashionabletattoos.ro

Sus In jos

"Bisericutele tatuatorilor din Romania" Empty Re: "Bisericutele tatuatorilor din Romania"

Mesaj Scris de sebastien tattoo Sam Apr 25, 2009 7:38 am

Latze a scris:mda... se pare ca nu s-a terminat cu bisericutele din romania... de ce Evil or Very Mad nu pot intelege ca o colaborare intre artisti si saloane e benefica pt toti si ca fiecare artist si fiecare salon are clientii lui. Ce o fi atat de greu de inteles?

din pacate este si la noi asa ceva , desi nu ar terb sa fie , ar treb sa fie unitii, toti ca santem in acesiasi breasla, (o familie ) dar mai sant si "neamuri "care mai baga bete in roate,iar in partea cu colaborare intre tatuatori latze ai perfecta dreptate, ar fii benefic , clientii sant si o sa fie tot timpuldar unii vor faima prin alte metode, sau recurg la trucuri de asi castiga clientii, iar bisericutele nu se vor termina o sa existe tot timpul ca asa santem noi , oricum latze respect si spor la munca, bafta

sebastien tattoo
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 48
Location : bucuresti
Data de inscriere : 23/04/2009

Sus In jos

"Bisericutele tatuatorilor din Romania" Empty Re: "Bisericutele tatuatorilor din Romania"

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Sam Apr 25, 2009 3:56 pm

Da, Sebi, dar daca te referi la mine cand scrii TRUCURI DE A-SI CASTIGA CLIENTII, sa sti ca te inseli. Aici se scriu doar adevaruri, din fericire. Sti ca ma prind si de apropos-uri si sa sti ca stiu ca esti de la Sibiu si nu de la Bucuresti, deoarece IP-ul lui Deep Feeling este acelasi cu al tau Smile Pa.
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

"Bisericutele tatuatorilor din Romania" Empty Stima pt Ova-Tattoo Art

Mesaj Scris de CobraSupplies Lun Noi 29, 2010 7:32 am

Stima pt cei ca tine care au un punc de vedere real si la Obiectiv. Sunt in Los Angeles deceva ani si am lasat Romania intro oarecare saracie in acest domeniu tocmai datorita faptului si Mentalitati "Sovietice" a romanului. Dart si pana acum lucrurile merg destul de greu datorita acestei mentalitati care o au mai majoritatea Artistilor Tatuatori si nu numai a lor... In USA sunt peste 50.000 de Tattoo Suppliers si inca mai este loc de inca pe atata .. In Romania nu stiu cati sunt cu acevarat dar se pare k nu prea este loc de prea multii..Dece???
[wow] PS:Artisti Tatuatori Adevarati sunt intrun Final ADEVARATI.. Restul invidiosi si rautaciosi k nu pot ajunge acolo undeva SUS[/wow]
CobraSupplies
CobraSupplies
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 44
Location : Bucharest / Romania
Data de inscriere : 29/11/2010

http://www.tattoosupplies.ro

Sus In jos

"Bisericutele tatuatorilor din Romania" Empty Re: "Bisericutele tatuatorilor din Romania"

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Mier Ian 05, 2011 7:16 pm

Pentru ca romanii nu pot sa traiasca din cauza unei curiozitati> Ce este in curtea vecinului... Pana cand nu vor scapa de mentalitatea asta, nimic nu va functiona, la fel ca afara. Si cand spun asta, nu ma refer strict la tatuaj.
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

"Bisericutele tatuatorilor din Romania" Empty Re: "Bisericutele tatuatorilor din Romania"

Mesaj Scris de sever Joi Ian 06, 2011 12:02 am

bine spus....

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

"Bisericutele tatuatorilor din Romania" Empty Re: "Bisericutele tatuatorilor din Romania"

Mesaj Scris de U.T.R. Vin Ian 07, 2011 9:41 am

Corect, asa este. In romania, nu numai in domeniul nostru e foarte multa mancatorie, invidie, dusmanie, ...etc. Dar domeniul asta parca le-a intrecut pe toate. Sunt persoane care se cred ca sunt cei mai tari, cei mai mari, cei mai asi, cei mai buni in domeniu.
Singurii care pot aprecia sunt clientii.
U.T.R.
U.T.R.
Pionier
Pionier

masculin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 60
Location : Craiova
Data de inscriere : 06/01/2011

http://www.utr.ro

Sus In jos

"Bisericutele tatuatorilor din Romania" Empty Re: "Bisericutele tatuatorilor din Romania"

Mesaj Scris de Latze Lun Iun 06, 2011 1:17 pm

U.T.R. a scris:Corect, asa este. In romania, nu numai in domeniul nostru e foarte multa mancatorie, invidie, dusmanie, ...etc. Dar domeniul asta parca le-a intrecut pe toate. Sunt persoane care se cred ca sunt cei mai tari, cei mai mari, cei mai asi, cei mai buni in domeniu.
Singurii care pot aprecia sunt clientii.
aici ai perfecta dreptate...
Latze
Latze
Full Membru
Full Membru

masculin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 54
Location : Targoviste
Data de inscriere : 14/12/2007

http://www.fashionabletattoos.ro

Sus In jos

"Bisericutele tatuatorilor din Romania" Empty Re: "Bisericutele tatuatorilor din Romania"

Mesaj Scris de Latze Lun Iun 06, 2011 1:21 pm

din punctul meu de vedere, un tatuator profesionist este unul care lucreaza intr-un salon, indiferent unde se afla acel salon. ceilalti... ceilati nu pot decat sa aspure la profesionalism, chiar daca au lucrat intr-un salon... daca erau profesionisti de ce nu mai lucreaza? mai am serioase indoieli vis a vis de asa zisele festivaluri... ar trebui sa primeasca invitatii toate saloanele din romania, iar ceilalti care vor sa participe, sa o faca la o sectiune speciala...dar...
Latze
Latze
Full Membru
Full Membru

masculin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 54
Location : Targoviste
Data de inscriere : 14/12/2007

http://www.fashionabletattoos.ro

Sus In jos

"Bisericutele tatuatorilor din Romania" Empty Re: "Bisericutele tatuatorilor din Romania"

Mesaj Scris de Latze Mier Feb 11, 2015 9:30 am

florin.pimp a scris:cine a lucrat bine de la inceput,cred ca nimeni......dar consider ca toti avem dreptul sa spunem celorlalti daca stim pe cineva care lucreaza bine, chiar daca si noi tatuam si sa renuntam la egoism ( stiti la ce ma refer ) cam asta este problema nimeni nu recomanda pe nimeni....sau sa-l recunoasca ca este profesionist......

Eu vad lucrurile altfel... am recomandat si voi recomanda intotdeuna SALOANELE de tatuaj. nu persoane . Daca cineva vrea sa-si faca un tatuaj recomandarea mea e sa se duca la un SALON nu la cineva.
Latze
Latze
Full Membru
Full Membru

masculin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 54
Location : Targoviste
Data de inscriere : 14/12/2007

http://www.fashionabletattoos.ro

Sus In jos

"Bisericutele tatuatorilor din Romania" Empty Re: "Bisericutele tatuatorilor din Romania"

Mesaj Scris de Latze Mier Feb 11, 2015 9:34 am

sebastien tattoo a scris:
Latze a scris:mda... se pare ca nu s-a terminat cu bisericutele din romania... de ce  Evil or Very Mad  nu pot intelege ca o colaborare intre artisti si saloane e benefica pt toti si ca fiecare artist si fiecare salon are clientii lui. Ce o fi atat de greu de inteles?

din pacate este si la noi asa ceva , desi nu ar terb sa fie , ar treb sa fie unitii, toti ca santem in acesiasi breasla, (o familie ) dar mai sant si "neamuri "care mai baga bete in roate,iar in partea cu colaborare intre tatuatori latze ai perfecta dreptate, ar fii benefic , clientii sant si o sa fie tot timpuldar unii vor faima prin alte metode, sau recurg la trucuri de asi castiga clientii, iar bisericutele nu se vor termina o sa existe tot timpul ca asa santem noi , oricum latze respect si spor la munca, bafta

Nu am incercat niciodata sa "fur" clientul cuiva si nici nu o voi face. Cine vine la mine si apreciaza ceea ce fac eu e ok cine nu... ces't la vie...
Cunosc tatuatori care spun ca ei sunt buricul si ii denigreaza pe ceilalti dar... asta e. Voi lasa ca lucrurile sa fie apreciate de clienti...
Latze
Latze
Full Membru
Full Membru

masculin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 54
Location : Targoviste
Data de inscriere : 14/12/2007

http://www.fashionabletattoos.ro

Sus In jos

"Bisericutele tatuatorilor din Romania" Empty Re: "Bisericutele tatuatorilor din Romania"

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum