Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Chiuretajul-ultima alternativa!

+5
simonabeuca
geta
paulhd2003
sascha
Ova-Tattoo Art
9 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Chiuretajul-ultima alternativa! - Pagina 2 Empty Re: Chiuretajul-ultima alternativa!

Mesaj Scris de geta Sam Mar 01, 2008 8:09 pm

asta e realitatea ,
si in fiecare zi se fac avorturi ,
mi-a trecut si greata si frica si de toate cand vedeam zilnic chestii de astae si multe altele ..timp de 1 ansi 5 luni ...
veneau zilnic individe sa faca avort de la 13-14 ani pana la 40-45 de ani ...
geta
geta
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 931
Varsta : 41
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2007

Sus In jos

Chiuretajul-ultima alternativa! - Pagina 2 Empty Re: Chiuretajul-ultima alternativa!

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Sam Mar 01, 2008 9:25 pm

Geta, m-ai socat cu pozele acestea cu feti frumosi...Sincer, biserica nu critica degeaba aceste avorturi. Sunt crime clare...100%.
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Chiuretajul-ultima alternativa! - Pagina 2 Empty Re: Chiuretajul-ultima alternativa!

Mesaj Scris de geta Sam Mar 01, 2008 9:27 pm

da ova dar din pacate asta e realitatea
asta fac femeile inconstiente si in zilele noastre .
din pacate ...
geta
geta
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 931
Varsta : 41
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2007

Sus In jos

Chiuretajul-ultima alternativa! - Pagina 2 Empty Re: Chiuretajul-ultima alternativa!

Mesaj Scris de paulhd2003 Sam Mar 01, 2008 9:30 pm

aoleu mo luat raul pe bunee offfffffffffffffff doamne fereste de asa ceva cred ca ma las de facut dragoste ca nu mai am incredere nici in preze pana nu imi fac vasectomie nu mai fac dragoste ............am tras cateva spaime si na mi se cam taie pale pale pale pale pale
paulhd2003
paulhd2003
Full Membru
Full Membru

masculin
Numarul mesajelor : 776
Varsta : 40
Location : lupeni
Data de inscriere : 30/12/2007

https://tattooart.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Chiuretajul-ultima alternativa! - Pagina 2 Empty Re: Chiuretajul-ultima alternativa!

Mesaj Scris de geta Sam Mar 01, 2008 9:34 pm

imaginati-va ca eu am vazut asa ceva timp de 1an si jumatate in fiecare zi ...
si nu in poze , pe viu Sad
am si fo-ma-t . prima data ...
asa ca singura solutie e sa ne protejam .
geta
geta
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 931
Varsta : 41
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2007

Sus In jos

Chiuretajul-ultima alternativa! - Pagina 2 Empty Re: Chiuretajul-ultima alternativa!

Mesaj Scris de Pantera Sam Mar 01, 2008 9:35 pm

Mda, pana nu esti pusa in situatia de a face asa ceva e foarte usor sa-i judeci pe cei care se gandesc la avort ca la o solutie. In general, se recurge la chiuretaj pentru ca trebuie(din varii motive) si nu pentru ca ar avea unele femei o atractie nebuna de a li se umbla cu tot felul de instrumente in cavitatea uterina....sa nu mai vorbesc de traumele psihologice de dupa...
P.S. Pe langa toata protectia aia, mai exista si accidente...


Ultima editare efectuata de catre Pantera in Sam Mar 01, 2008 9:37 pm, editata de 1 ori
Pantera
Pantera
Membru Silver
Membru Silver

feminin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 35
Location : never never-land
Data de inscriere : 22/02/2008

Sus In jos

Chiuretajul-ultima alternativa! - Pagina 2 Empty Re: Chiuretajul-ultima alternativa!

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Sam Mar 01, 2008 9:37 pm

Nu, deci, sincer...o femeie care face avort si crima in acelasi timp, acum, in secolul vitezei este o idioata (scuze pentru acest cuvant putin cam dur). Sunt atatea metode, frate, nu ai cum sa ramai insarcinata. Daca te ia valul si visezi cu ochii deschisi, atunci, fa-l frate, nu omari copilasul, pentru ca tu esti inconstienta (ca sa nu zic un cuvant si mai dur)...Asta e parerea mea si poate fi contestata, evident...
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Chiuretajul-ultima alternativa! - Pagina 2 Empty Re: Chiuretajul-ultima alternativa!

Mesaj Scris de geta Sam Mar 01, 2008 9:38 pm

stai linistita ca unele nu au nici o trauma
am intalnit cazuri de femei care faceau avorturi si in fiecare luna (3 luni la rand) sigur alaea nu aveau nici o trauma ... nu erau decat inconstiente si nici nu vroiau sa accepte metode contraceptive
geta
geta
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 931
Varsta : 41
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2007

Sus In jos

Chiuretajul-ultima alternativa! - Pagina 2 Empty Re: Chiuretajul-ultima alternativa!

Mesaj Scris de geta Sam Mar 01, 2008 9:40 pm

[quote="Ova-Tattoo Art"]Nu, deci, sincer...o femeie care face avort si crima in acelasi timp, acum, in secolul vitezei este o idioata (scuze pentru acest cuvant putin cam dur). Sunt atatea metode, frate, nu ai cum sa ramai insarcinata. Daca te ia valul si visezi cu ochii deschisi, atunci, fa-l frate, nu omari copilasul, pentru ca tu esti inconstienta (ca sa nu zic un cuvant si mai dur)...Asta e parerea mea si poate fi contestata, evident...[/quote
ova eu nu contest nimik din ceia ce zici .
sunt destule metode de contraceptie
si locale si de dupa ..si pe termen lung si pt ambii parteneri ...
dar din pacate dramatic ..e ca in fiecare zi se fac avorturi .
]
geta
geta
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 931
Varsta : 41
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2007

Sus In jos

Chiuretajul-ultima alternativa! - Pagina 2 Empty Re: Chiuretajul-ultima alternativa!

Mesaj Scris de Pantera Sam Mar 01, 2008 9:44 pm

Geta eu nu vorbesc despre tot felul de tarfe care fac un chiuretaj ca si cand si-ar schimba sosetele. Eu vorbesc despre tipele normale care se trezesc intr-o situatie de genul dintr-o prostie, dintr-un accident, etc.

Si OVA, esti barbat, nu o sa fi pus intr-o astfel de situatie niciodata ca sa vezi cum e. E usor sa te bati cu pumnul in piept ca tu n-ai face atunci cand esti "din afara". In plus, la cei 30 de ani ai tai tind sa cred ca ai o stabilitate dpdv financiar si o oarecare experienta de viata care te-ar ajuta sa cresti un copil, dar daca ar fi altfel?
Pantera
Pantera
Membru Silver
Membru Silver

feminin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 35
Location : never never-land
Data de inscriere : 22/02/2008

Sus In jos

Chiuretajul-ultima alternativa! - Pagina 2 Empty Re: Chiuretajul-ultima alternativa!

Mesaj Scris de geta Sam Mar 01, 2008 9:52 pm

pantera -eu inteleg ca se intamplasi accidente .
si crede-ma ca nu cele tarfe fac avorturi alea au grija sa se protejeze .
cele care vin sa faca avort sunt si stabile financiar si casatorite si cu copii . dar pustoaicele de 13-14 ani ? ce zici de ele ?
se intampla odata dar ..cand se repeta ? tot accident este ?
sau unele femei inconstiente careia medicul ii recomanda sterilet (avand deja 3 copii si 4-5 avorturi ) si ea refuza ?
geta
geta
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 931
Varsta : 41
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2007

Sus In jos

Chiuretajul-ultima alternativa! - Pagina 2 Empty Re: Chiuretajul-ultima alternativa!

Mesaj Scris de Pantera Sam Mar 01, 2008 10:05 pm

Cand se tot repeta e altceva. Femeile alea sunt intr-adevar inconstiente(pe langa proaste) ca nu au grija de corpul lor si nici nu le pasa de consecinte.
Dupa mine, pustoaicele de 13-14 ani ar trebui sa mai astepte nitel pana sa-si asume responsabilitatile pe care le implica sexul.
Cat despre cucoanele stabile si casatorite nu stiu ce sa-ti spun. Poate nu se mai simt in stare sa mai creasca alti copii, nu le mai tin nervii, dunno. Acum daca si astea vin tot timpul la chiuretaj inseamna ca e ceva in neregula cu ele. Ca inteleg o data, de doua ori in ani de casatorie, dar de x ori pe an deja e deplasat.

Si totusi, chiuretajul este o solutie cu conditia sa nu se abuzeze de el. Atunci devine instrument al prostiei si daca inainte pica aiurea, dupa abuz pica fix ca dracu'.

Ar fi misto sa se dea o lege care sa interzica sexul daca esti prost(informat lol! ) si atunci n-ar mai fi probleme Smile)
Pantera
Pantera
Membru Silver
Membru Silver

feminin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 35
Location : never never-land
Data de inscriere : 22/02/2008

Sus In jos

Chiuretajul-ultima alternativa! - Pagina 2 Empty Re: Chiuretajul-ultima alternativa!

Mesaj Scris de geta Sam Mar 01, 2008 10:12 pm

avortul se facea si pe timpul lui ceausescu ,
si nu cred ca se va da vreodata o astfel de lege ,
geta
geta
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 931
Varsta : 41
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2007

Sus In jos

Chiuretajul-ultima alternativa! - Pagina 2 Empty Re: Chiuretajul-ultima alternativa!

Mesaj Scris de Pantera Sam Mar 01, 2008 10:17 pm

Iti dai seama ca glumeam cand ziceam asa ceva. Nu ai cum sa controlezi oamenii sa nu mai faca sex Laughing
Pantera
Pantera
Membru Silver
Membru Silver

feminin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 35
Location : never never-land
Data de inscriere : 22/02/2008

Sus In jos

Chiuretajul-ultima alternativa! - Pagina 2 Empty Re: Chiuretajul-ultima alternativa!

Mesaj Scris de geta Sam Mar 01, 2008 10:20 pm

sa faca sex dar sa si gandeasca atunci cand fac .
sa o faca cu cap ..nu numai dand din fund .
geta
geta
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 931
Varsta : 41
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2007

Sus In jos

Chiuretajul-ultima alternativa! - Pagina 2 Empty Re: Chiuretajul-ultima alternativa!

Mesaj Scris de simonabeuca Dum Mar 02, 2008 8:38 am

In secolul XXI eu zic ca sunt doar ''accidente de circulatie''.Nu ramanem insarcinate accidental.Eu zic ca chiuretajul ar trebui folosit doar in cazul unui viol sau in situatia in care fatul sau mama au probleme reale de sanatate.Nu trebuie acceptata ideea ca e un copil nedorit...daca nu-l doresti nu il faci !!!...daca esti sarac si nu-i poti asigura dezvoltarea ulterioara -nu il faci ...daca ai deja 3-4 copii consider ca trebuie sa sti ce inseamna sex si daca crezi ca ajunge cati ai -nu il faci...daca crezi ca asa te va lua de nevasta...trezeste-te...
simonabeuca
simonabeuca
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 54
Location : Petrosani
Data de inscriere : 23/11/2007

http://www.tattooart.ro

Sus In jos

Chiuretajul-ultima alternativa! - Pagina 2 Empty Re: Chiuretajul-ultima alternativa!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum