Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ARTA TATUAJULUI

3 participanți

In jos

ARTA TATUAJULUI Empty ARTA TATUAJULUI

Mesaj Scris de ALEXA Sam Apr 19, 2008 8:19 am

Arta tatuajului este extrem de complexa si dificila. Dupa parerea mea, tatuajul caracterizeaza o persoana, ii arata personalitatea. Nu stiu daca cei care tatueaza se gandesc la acest aspect inainte de a face un tatuaj. In general, cel care doreste sa se tatueze vine cu o idee de tatuaj pe care si l-ar dori, in schimb cel care efectueaza tatuajul ar trebui sa cunoasca un pic de psihologie si sa ofere consultanta in alegerea unui tatuaj si in functie de personalitatea si caracterul fiecaruia. Nu cred ca cel care vine la un salon se gandeste bine cam ce si-ar dori sau cam ce l-ar caracteriza. Majoritatea se tatueaza fara a se gandi la aceste aspecte si iau in considerare doar imaginea (in general de duritate) pe care o emana celorlalti, facandu-si cate un tatuaj imens dar care in realitate nu il caracterizeaza si chiar ii sta rau. Apreciez mult persoanele care au curajul sa-si faca un tatuaj, specific, de calitate si cu bun gust, dovedesc putere de sine, incredere si lipsa totala de prejudecati.

Apreciez deasemenea realizarea acestui forum.

ALEXA
Vizitator


Sus In jos

ARTA TATUAJULUI Empty Re: ARTA TATUAJULUI

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Sam Apr 19, 2008 10:22 pm

Alexa, ai perfecta dreptate. Sunt multi artisti care nu sugereaza clientului ce si cum ar trebui sa faca, atunci cand vine la un salon. Si nu fac asta deoarece vor doar banii clientului. Noi nu facem asta. Ii spunem clientului in fata daca ceva nu e in regula cu alegerea sa, chiar cu riscul sa il pierdem. Si asta doar pentru ca ne punem si in pielea lui. Si e proverbul acela: ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!!!

PS. Te rugam sa iti faci cont de membru, pentru a beneficia de toate facilitatile acestui forum. Bafta si bine ai venit in familia noastra! cheers
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

ARTA TATUAJULUI Empty Re: ARTA TATUAJULUI

Mesaj Scris de apollyon Sam Apr 19, 2008 11:02 pm

Da dar ce se intampla atunci cand omul insista, si lui chiar ii place ce si-a ales? Atunci se ciocnesc gusturile, ale tale si ale lui. Cine are dreptate?
apollyon
apollyon
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 48
Varsta : 37
Location : Ploiesti
Data de inscriere : 17/04/2008

Sus In jos

ARTA TATUAJULUI Empty Re: ARTA TATUAJULUI

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Dum Apr 20, 2008 12:12 am

Daca clientul e hotarat, nu ii mai poti schimba preferintele. Trebuie sa ii faci ceea ce isi doreste. Gusturile nu se discuta.
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

ARTA TATUAJULUI Empty Re: ARTA TATUAJULUI

Mesaj Scris de Abyss Mar Mai 27, 2008 4:13 pm

vorbele unui prieten deal meu...

...iar in ziua a 7-a, Dumnezeu s-a odihnit si s-a gandit: "sa imbunatatim ce am facut in ziua a 6-a, sa dam culoare omului, sa il invatam sa isi modifice corpul cum vrea el", iar Dumnezeu a oferit omului ace, tus si capacitatea de a suporta durerea.

Abyss
Pionier
Pionier

masculin
Numarul mesajelor : 17
Varsta : 31
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2008

Sus In jos

ARTA TATUAJULUI Empty Re: ARTA TATUAJULUI

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Mier Mai 28, 2008 2:21 am

Abyss a scris:vorbele unui prieten deal meu...

...iar in ziua a 7-a, Dumnezeu s-a odihnit si s-a gandit: "sa imbunatatim ce am facut in ziua a 6-a, sa dam culoare omului, sa il invatam sa isi modifice corpul cum vrea el", iar Dumnezeu a oferit omului ace, tus si capacitatea de a suporta durerea.

Asta e ca zicala cu Femeia Smile Cand a facut femeia, nici barbatii, nici Dumnezeu nu au mai avut liniste niciodata... Laughing Glumim fetelor, scuze...

Dar sa revenim la Arta Tatuajului...
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

ARTA TATUAJULUI Empty Re: ARTA TATUAJULUI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum