Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pierce cu pistol

+6
lavinutza
MaDeLeine
PyNkY WoOrLd
sascha
Ova-Tattoo Art
sss21
10 participanți

In jos

Pierce cu pistol Empty Pierce cu pistol

Mesaj Scris de sss21 Mier Sept 10, 2008 12:19 am

Hello everyone! Am si eu o intrebare...mi-am facut ieri un pierce in nas la un salon din Buc din Mall...eu nu am stiut ca e mai sigur cu acu so mi l-a facut tipa de acolo cu pistolul...probabil asa l;ucreaza ei...acum intrebarea e : care sunt riscurile,am tot citit pe aici ca normal nu se face cu pistolul,ci cu ac,dar stau si ma gandesc la faptul ca e un salon destul de cunoscut,stiu multa lume care si-a facut piercinguri& tatoo's acolo.si dupa cat timp pot sa schimb cercelul medicinal sau cum se numeste? tipa mi-a zis ca dupa o sapt dar cred ca tb lasat mai mult,nu? Dupa ce scot cercelul asta pot sa imi pun aur sau e mai sigur din titan? si intretinere,cu ce trebuie sa dau,crema ceva cu antibiotic? de miscat pot sa il misc? Scuze daca sunt prea multe intrebari dar it's my first piercing...thx

sss21

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 37
Location : Bucharest
Data de inscriere : 09/09/2008

Sus In jos

Pierce cu pistol Empty Re: Pierce cu pistol

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Mier Sept 10, 2008 11:39 am

Buna. In primul rand nu este atestat sanitar acel pistol si deci, nu exista "asa lucreaza ei". Nu este autoruzat de catre Ministerul Sanatatii si in plus nu se sterilizeaza si raneste tesutul. Poti sa iti schimbi bijuteria din nas, numai dupa vindecare si nu mai conteaza atunci din ce metal este confectionata. Bafta!

P.S. Cei de la salon nu ti-au dat un pliant cu modul de ingrijire post-operatorii?
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Pierce cu pistol Empty Re: Pierce cu pistol

Mesaj Scris de sss21 Mier Sept 10, 2008 10:14 pm

Nu,nu mi-au dat niciun pliant:( Nici macar nu mi-au zis daca trebuie sa dau cu ceva,eu mi-am luat totusi baneocin si mi-am dat...sper ca nu am gresit...oricum data viitoare o sa ma informez mai mult inainte sa fac ceva...acum sper sa nu se infecteze...si cam in cat timp se vindeca si cat ar trebui sa doara dupa ce l-am facut,ca azi,adica a doua zi mi s-a inrosit putin si ma cam doare.e normal? Merci pentru raspuns. Data viitoare vin la Petrosani ca am auzit numai lucruri bune despre salonul tau(?) Wink

sss21

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 37
Location : Bucharest
Data de inscriere : 09/09/2008

Sus In jos

Pierce cu pistol Empty Re: Pierce cu pistol

Mesaj Scris de sascha Vin Sept 12, 2008 2:19 pm

cerceii medicinali sunt confectionati dintr-un aliaj care poate provoca reactii alergice Smile eu nu am nici o tangenta cu ei Very Happy mi-am facut gaura singura in nara stanga si am pus imediat un inelush din titan si nu m-a durut deloc nici nu era rosu
sascha
sascha
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 556
Varsta : 33
Location : bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

http://www.bodymod.org/profiles/profile~ID~44854.aspx#lsRet

Sus In jos

Pierce cu pistol Empty Re: Pierce cu pistol

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Dum Noi 23, 2008 12:10 am

sss21 a scris:Nu,nu mi-au dat niciun pliant:( Nici macar nu mi-au zis daca trebuie sa dau cu ceva,eu mi-am luat totusi baneocin si mi-am dat...sper ca nu am gresit...oricum data viitoare o sa ma informez mai mult inainte sa fac ceva...acum sper sa nu se infecteze...si cam in cat timp se vindeca si cat ar trebui sa doara dupa ce l-am facut,ca azi,adica a doua zi mi s-a inrosit putin si ma cam doare.e normal? Merci pentru raspuns. Data viitoare vin la Petrosani ca am auzit numai lucruri bune despre salonul tau(?) Wink

O.K. te astept. Oricand esti binevenita!!!
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Pierce cu pistol Empty Re: Pierce cu pistol

Mesaj Scris de PyNkY WoOrLd Vin Mai 29, 2009 8:18 pm

hy)

as vrea si eu un piercing in nas:D stiu k este in mall vitan(este mai aproape;))) un salon dar nu stiu dak il fac cu pistolul sau cu acul:-s sau cum lucreaza:-s

puteti sa ma ajutati???stiti mai multe despre salonul din mall vitan?Very Happy:D:D

PyNkY WoOrLd

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 30
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 29/05/2009

Sus In jos

Pierce cu pistol Empty Re: Pierce cu pistol

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Sam Iun 06, 2009 10:53 am

Cu branula speciala, sterila si sigilata de unica folosinta!!!
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Pierce cu pistol Empty Re: Pierce cu pistol

Mesaj Scris de MaDeLeine Vin Iul 24, 2009 9:36 pm

o fosta colega si`a facut cu pistolul .. si a avut puroi No
MaDeLeine
MaDeLeine
Membru Bronz
Membru Bronz

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 30
Location : Oradea
Data de inscriere : 21/07/2009

Sus In jos

Pierce cu pistol Empty Re: Pierce cu pistol

Mesaj Scris de lavinutza Dum Iul 26, 2009 2:01 pm

sh eo am in nas de 5 luni jumatate...am fost la un salon sh tot cu pistolul mi-au dat.eu l'am scos din prima seara.a 2 zi l'am schimbat sh nu am patit nik.treb doar sa dai cu crema.eu nu am dat cu nik Very Happy

lavinutza

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 34
Location : craiova
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Pierce cu pistol Empty Re: Pierce cu pistol

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Vin Aug 07, 2009 12:20 pm

Normal, tesutul e distrus de 10 ori mai mult cu pistolul decat cu branula. E un traumatism mult mai mare si o perioada de vindecare la fel de mare...
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Pierce cu pistol Empty Re: Pierce cu pistol

Mesaj Scris de Andreea-cristina Mier Aug 12, 2009 9:15 pm

buna…am si eu o intrebare..mi`am facut piercing in nas de akuma o luna (nu ku pistolul )..dar inka este in jurul lui rosu ….este ceva normal…? ...ce sa fac sa nu mai fie rosu ? ( piercingul este facut la un salon autorizat )

Andreea-cristina

feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 30
Location : rom
Data de inscriere : 12/08/2009

Sus In jos

Pierce cu pistol Empty Re: Pierce cu pistol

Mesaj Scris de Akademik`s Lun Dec 14, 2009 1:20 pm

pt ingrijire va puteti da cu betisoare de urechi imbibate in apa cu sare(in exterior)...maikmea si`a facut la un salon si asta a fost sfatu de ingrijire...
Akademik`s
Akademik`s
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 22
Varsta : 27
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 12/12/2009

Sus In jos

Pierce cu pistol Empty Re: Pierce cu pistol

Mesaj Scris de piticu' Sam Apr 17, 2010 6:26 pm

Embarassed ehh...am şi eu de câteva ore pierce în nas..şi aş vrea să ştiu în cât timp îl pot schimba?nu-l sufăr pe ăsta...toate manelistele îl au Evil or Very Mad
piticu'
piticu'
Membru Bronz
Membru Bronz

feminin
Numarul mesajelor : 22
Varsta : 30
Location : Bucureşti
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Pierce cu pistol Empty Re: Pierce cu pistol

Mesaj Scris de Roz Sam Aug 04, 2012 9:10 am

Bunaaaa..Oviii mi-am facut si eu pierce in nas acuma 4 zile..iar ieri lam scos si am bagat de argint..ma cam doare putin sa facut umpic rosu..ce sa fac?aseara am incercat sal bag iar pe ala medicinal dar nu pot ca e tip spirala si nu ma mai chinui ca mor de durere..sa il las pe asta de argint?oare se infecteaza?il curat mereu cu kanamicina.te pup si astept raspuns:*

Roz

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 29
Location : Petrosani
Data de inscriere : 04/08/2012

Sus In jos

Pierce cu pistol Empty Re: Pierce cu pistol

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum