Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Discovery Chanel si Tattoo-Magazin?

5 participanți

In jos

Discovery Chanel si Tattoo-Magazin? Empty Discovery Chanel si Tattoo-Magazin?

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Dum Noi 16, 2008 6:31 pm

pig pig pig Pe un anumit site, romanesc si de referinta, am putut vedea ca Discovery Chanel a facut parteneriat cu acesta. Ha, e tare gluma asta, va dati seama? Miami Ink - Arta tatuajului, face parteneriat cu Tattoo-Magazin din Romania. Dar de ce nu vedem si noi vreo reclama cu ambele firme, despre care se spune de catre...nu stim cine Laughing sau stim...ca fac parteneriat? Citez: “Discovery Channel si Tattoo Magazin lanseaza concursul “Povestea din spatele tatuajului!”. Haideti sa fim seriosi... Chiar credeti? Sper ca multi dintre noi au capul pe umeri ca sa gandeasca cu el, nu ca sa nu ne ploua in gat... Imi pare rau pentru micuta rautate pe care o am, dar nu putem sa ne facem nume si imagine pe spatele altora... Astept comentariile voastre la acest topic nou...


Ultima editare efectuata de catre Ova-Tattoo Art in Sam Apr 10, 2010 12:50 pm, editata de 1 ori
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Discovery Chanel si Tattoo-Magazin? Empty Re: Discovery Chanel si Tattoo-Magazin?

Mesaj Scris de geta Joi Noi 27, 2008 3:06 pm

nu ma pricep eu la tatuaje sau la arta tatuajelor -insa acest parteneriat sau acest zvon nu e credibil
nu cred ca discovery ar face parteneriat cu un site din romania .sincer , e cam greu si ff putin credibil .
geta
geta
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 931
Varsta : 41
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2007

Sus In jos

Discovery Chanel si Tattoo-Magazin? Empty Re: Discovery Chanel si Tattoo-Magazin?

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Joi Noi 27, 2008 10:20 pm

E ilar, chiar!!! Laughing
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Discovery Chanel si Tattoo-Magazin? Empty Re: Discovery Chanel si Tattoo-Magazin?

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Vin Dec 05, 2008 10:47 pm

de ce este asa de greu de crezut asa ceva , chiar a fost publicat intro revista din anglia acest lucru, si ma bucurat mult ca sa vorbit de romania si de tatuajele facute in romania de unii tatuatori, chiar am observat 2 forumuri, despre ce se intampla in romania in domeniul tattoo si pirecing , unii vorbec in nestire de cauza, sau......, poate chiar invidie, pacat tatuatorii ar trebui sa fie unitii, cum este si in alte tarii

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Discovery Chanel si Tattoo-Magazin? Empty Re: Discovery Chanel si Tattoo-Magazin?

Mesaj Scris de geta Vin Dec 05, 2008 10:54 pm

ca in orice domeniu exista concurenta si aici
ar fi bine sa fie adevarat,
unii se folosesc de unele nume mari p[t a se promova pe ei.
geta
geta
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 931
Varsta : 41
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2007

Sus In jos

Discovery Chanel si Tattoo-Magazin? Empty Re: Discovery Chanel si Tattoo-Magazin?

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Dum Dec 07, 2008 9:45 pm

Geta are perfecta dreptate. Noi nu am inceput un razboi, ci doar ne salvam imaginea, caci, unii incearca sa o terfeleasca. Si tu ai dreptatea ta, dar nu ne spui nimic nou, asta se discuta de 5 ani pe forumuri de profil si nu se fructifica nimic. De aceea vreau si eu sa plec din Romania...mi-e sila de unii din aceasta bransa...si nu vreau sa mai dau nume...
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Discovery Chanel si Tattoo-Magazin? Empty Re: Discovery Chanel si Tattoo-Magazin?

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Dum Dec 07, 2008 11:06 pm

n-am spus nimic nou, posibil, fapte nu am vazut la nimeni din romania ,cu exceptia ce sa facut la sibiu , normal ar trebui ajutati multi din acest domeniu,si nu numai fiidca sant multi potentiali tatuatori cu un talen foarte mare, deci ar treb promovati, si tu ovidiu daca vezi ca nimeni nu face nimic, ia tu initiativa asta, si atunci cred ca la multi li se inchide gura eu cred ca de discutii omul ie satul , dar la fapte nu trece nimeni deci , ce sa inteleg din asta ,

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Discovery Chanel si Tattoo-Magazin? Empty Re: Discovery Chanel si Tattoo-Magazin?

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Dum Dec 07, 2008 11:39 pm

Sti care e treaba? Daca ai fi citit toate topicele mele de pe alte forumuri si chiar si de pe acesta, ai fi dedus ca revista Tattoo-Magazin a fost ideea mea. Eu am vrut sa o fac pe hartie, in format A4 la nivel national, in colaborare ci Costi, Latze, Tattooman, Fane...insa Costi a facut-o pe la spate, on-line, ca sa iasa el in relief, dupa cum se poate vedea in acea fituica. El e separat si inaintea tuturor artistilor...cum ar fi el se cred un fel de Dumnezeu in tatuajul romanesc. Dupa ce a facut asta, nu am mai vrut sa colaborez cu el. Si nu ma mai intereseaza decat de salonul meu si atat. Restul sa se spele pe cap...Mai am cativa prieteni cu care colaborez, dar nu multi...Cam asta e treaba in Romania. Pa
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Discovery Chanel si Tattoo-Magazin? Empty Re: Discovery Chanel si Tattoo-Magazin?

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Lun Dec 08, 2008 1:54 am

dar de ce nu faci tu revista, cu prietenii care ii ai in domeniul asta, acum discutiile intre tine si costi n-au efect in leg cu revista , deci treb mers mai departe, parerea mea , si simt o tenta de rautate in privinta mea , desi n-ai nici un motiv sincer, a fost doar un sfat.si atat , iar al 2 rand am citit multe si pe celalalt forum, discutiile care sant purtate de multi care fectiv n-au ce face, si am observat la multi care sant membri ca nu contribuie la discutiile fara rost , inseamna ca au de lucru si n-au timp de pirdut pe forumuri
nici acum nu este tarziu sa faci o revista , ca na facut nimeni nimic deci ai cale libera, ar treb profitat de ea

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Discovery Chanel si Tattoo-Magazin? Empty Re: Discovery Chanel si Tattoo-Magazin?

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Lun Dec 08, 2008 8:09 pm

Deci am auzit ca se va face in Bucuresti o revista, la care as incerca sa colaborez si eu. Eu insa nu am timp sa mai fac si asta. Nu e nici o doza de rautate impotriva ta, dar sa sti ca daca esti in tabara cu Costi, inseamna ca nu esti cu noi. Aici nu au ce cauta prietenii lui, deoarece sunt cu acelasi caracter. Aici nu permitem asa ceva...si nu ma refer aici la tine. Din partea mea esti binevenit.
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Discovery Chanel si Tattoo-Magazin? Empty Re: Discovery Chanel si Tattoo-Magazin?

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Lun Dec 08, 2008 8:49 pm

nu sant de partea nimanui, vad ca anumite aspecte pe care le-am ridicat sau mentionat deranjeaza , este un forum , cu discutii libere, asa mi se pare mie , mie imi place sa discut f deschis despre orice tema care este in forum , din moment ce sant nou membru, eram curios de multe aspecte care mi sau parut putin ciudate sau nu erau in clar pt mine,pe costi nu-l cunosc ci doar i-am vazut site -ul nimic mai mult,iar ca se face o revista in buc ie f bine , si ma bucur sa aud asta, cu respect deep feeling tattoo

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Discovery Chanel si Tattoo-Magazin? Empty Re: Discovery Chanel si Tattoo-Magazin?

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Lun Dec 15, 2008 9:00 pm

Salut, Fane! Cu respect vreau sa iti spun ca iti respect doleanta si nu voi mai pomeni numele tau niciodata, niciunde, de acum inainte. Legat de revista, eu nu cred ca nu imi amintesc prea bine ce s-a discutat acum cativa ani. Probabil ca fac o confuzie, dar in orice caz, am discutat cu mai multi artisti acest subiect, atunci, din mai multe orase ale tarii... Am inteles ca nu vrei sa te implici in aceste litigii, insa ar fi bine, ca cei ca tine sa ajute dreptatea. Daca fiecare dintre noi am fi indiferenti la tot ce se minte si se face pe la spate, atunci, arta tatuajelor ar putea ajunge sa fie vazuta intr-o lumina mult mai dezastruasa decat cea de-acum. Eu pot sa spun ca am cunoscut oameni deosebiti din aceasta bransa (si aici nu ma refer nicidecum la bisericutele oltenesti). Nu simt lipsa prietenilor, deoarece ii am, nu am nevoie de mila si nici nu sufar de nebagare in seama...Nu stiu ce sa mai scriu...mie imi este bine asa cum sunt: corect si fair-play. Cine a ajuns pe la salonul nostru a vazut asta si cine s-a mai intors la noi, inseamna ca este atras de ceva...Multa bafta tuturor!
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Discovery Chanel si Tattoo-Magazin? Empty Solutia

Mesaj Scris de fane_tattoo Mar Dec 16, 2008 6:14 am

Am eu solutia pt voi :
Nu mai postati absolut nici un topic ofensiv , aveti ceva de lamurit va sunati, va injurati pe mess ,va intalniti ,va caftiti, betzi o bere, faceti ce vreti dar aceste topicuri nu au ce cauta pe niste forumuri de acest gen, astfel aceste rivalitati puerile vor ramane in familie, ca doar acolo se spala rufele, nu in public.

Nu mai bine!

fane_tattoo
Pionier
Pionier

Numarul mesajelor : 13
Varsta : 38
Data de inscriere : 10/01/2008

Sus In jos

Discovery Chanel si Tattoo-Magazin? Empty Re: Discovery Chanel si Tattoo-Magazin?

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Mar Dec 16, 2008 6:22 pm

Nu e asa Fane. Nu trebuie sa ne sari in ajutor. Eu am incercat ceea ce spui tu mai mult de 4 ani si s-a ajuns sa creada lumea ca eu sunt un idiot si Costi e Dumnezeul tuturor tatuatorilor din Romania. Cel putin asta reiese din tot ceea ce discuta el si tot ceea ce face. Daca am postat la adresa lui, am facut-o ca sa arat publicului si culisele, exact asa cum sunt ele si nu cum se dematerializeaza pe forumurile altora. Eu nu am lucrat atata timp la imaginea mea, ca sa ma calce in picioare un nimeni. Eu am posta dovezi clare, argumente concrete, cu poze scanate ale reclamatiilor de la OPC...ca pe unii ii doare ca bag eu bile in penis...Smile Ar fi mai multe de spus, dar nu cred ca merita efortul. Si oricum i-am facut destula reclama...
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Discovery Chanel si Tattoo-Magazin? Empty Re: Discovery Chanel si Tattoo-Magazin?

Mesaj Scris de unu_altu Joi Ian 29, 2009 8:03 am

sfat pentru ovidiu...........
cand ai sa te implici intr-un fel sau altu in promovarea tatuajului in romania si nu doar cu vorbe si comm p forumuri atunci sa-i vb p altii...si nu mai sterge ce nu-ti convine tie de p forum...exprimare libera..asta vroiai....

unu_altu

masculin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 43
Location : cluj
Data de inscriere : 28/01/2009

Sus In jos

Discovery Chanel si Tattoo-Magazin? Empty Re: Discovery Chanel si Tattoo-Magazin?

Mesaj Scris de unu_altu Joi Ian 29, 2009 8:04 am

*****


Ultima editare efectuata de catre Ova-Tattoo Art in Dum Feb 01, 2009 5:31 pm, editata de 1 ori (Motiv : limbaj instigator la scandal)

unu_altu

masculin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 43
Location : cluj
Data de inscriere : 28/01/2009

Sus In jos

Discovery Chanel si Tattoo-Magazin? Empty Re: Discovery Chanel si Tattoo-Magazin?

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Vin Ian 30, 2009 12:28 am

unu_altu a scris:sfat pentru ovidiu...........
cand ai sa te implici intr-un fel sau altu in promovarea tatuajului in romania si nu doar cu vorbe si comm p forumuri atunci sa-i vb p altii...si nu mai sterge ce nu-ti convine tie de p forum...exprimare libera..asta vroiai....

Mai prietene necunosct, prin faptul ca formez noi artisti, considera ca ma implic mult mai mult decat altii, care mint persoane ca tine, sub nume titanice, unflate cu pompa...asta inseamna sa te implici, nu numai sa faci ceva ca sa iti faci imagine...sa spuna lumea: cutare a facut, a dres, ... Analizeaza inainte sa vorbesti...Stiu ca sunteti periute, insa nu veti rezista mult...Dupa ce ii vei cunoaste mai bine pe cei despre care discut eu, imi vei da dreptate, crede-ma...
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Discovery Chanel si Tattoo-Magazin? Empty Re: Discovery Chanel si Tattoo-Magazin?

Mesaj Scris de Vizitato Sam Ian 31, 2009 4:47 pm

Mai dar tot vine pe aici UNU_ALTU care cred ca stiu atatea. Afla ca daca Ovidiu nu s-a implicat inseamna ca nimeni nu a facut-o,doar ca el se implica intrun mod modest si de bun augur pe langa altii.............

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Discovery Chanel si Tattoo-Magazin? Empty Re: Discovery Chanel si Tattoo-Magazin?

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Mar Feb 17, 2009 10:21 pm

Mai baieti, ma tot intreaba lumea pe-aici in Italia de Costi si de Ovidiu de la Conventia Transilvania, care e preten cu Tattoo Magazin si cred ca ei se cred la Discovery Chanel, dar in fine...fiecare e liber sa se creada ce doreste... Smile Oricum, ceva au in comun, de aia sunt prieteni - discriminarea. Porco cane...
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Discovery Chanel si Tattoo-Magazin? Empty Re: Discovery Chanel si Tattoo-Magazin?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum