Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tatuaj

+2
nosferatum
LeO ;)
6 participanți

In jos

Tatuaj Empty Tatuaj

Mesaj Scris de LeO ;) Mar Aug 11, 2009 1:07 am

Salut. De cateva zile ma tot bate gandul sa imi fac un tatuaj, insa am si eu cateva intrebari (daca nu am postat in sectiunea adecvata, va rog sa mutati topic-ul - e tarziu, e 4 dimineata).

- vreau sa imi fac un tatuaj cu litere chinezesti; ati putea va rog sa imi gasiti o imaginea cu numele 'tzuchi' in litere chinezesti? (sa vad cum arata, daca sunt frumoase literele), credeti-ma ca am cautat dar nu am gasit nimic.
- sunt inca minor, peste cateva luni o sa fiu major - este vreo problema? iti face tatuaj chiar daca esti minor?
- anestezie se face?

Acum vreau un sfat, o parere, credeti ca ar arata frumos dupa gat tatuajul pe care vreau sa il fac? Vreau sa fie mic si dragut, sa nu iasa in evidenta foarte tare sau...unde credeti voi ca ar arata bine? Imi cer scuze daca intrebarile sunt mai 'prostesti'.

Numai bine. Very Happy

LeO ;)

masculin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 32
Location : phpbb_users
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Tatuaj Empty Re: Tatuaj

Mesaj Scris de nosferatum Joi Aug 13, 2009 8:34 pm

ce ai scris tu acolo nu se prea poate traduce imi pare rau, dk ma insel sa ma corecteze cineva
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Tatuaj Empty Re: Tatuaj

Mesaj Scris de Andrey Mar Oct 06, 2009 9:21 am

慈濟 Google translate Very Happy

Andrey

masculin
Numarul mesajelor : 8
Varsta : 34
Location : Galati
Data de inscriere : 06/10/2009

Sus In jos

Tatuaj Empty Re: Tatuaj

Mesaj Scris de senzation Lun Feb 08, 2010 11:26 am

Tatuaj nu-ti bate nimeni daca esti minor, decat daca ai acordul unui parinte, sau a tutorelui tau legal. Poti sa-l bati la un tatuator homemade. cu toate ca eu sunt homemade nu bat tatuaje la minori decat cu acordul parintilor. In chineza nu ai sa gaesti numele acesta care il vrei tu, deoarece chineza nu este o limba silabica, ca si japoneza. LA chinezi o litera, in unele cazuri poate insemna un cuvant. Privitor la literele chinezesti pot sa-ti recomand sa nu-ti bati asa ceva, pentru ca e demodat si sunt prea multi cu tatuaje de acest gen. Bate-ti ceva care sa te reprezinte.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Tatuaj Empty Re: Tatuaj

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Mar Mar 30, 2010 6:13 pm

LeO Wink a scris:Salut. De cateva zile ma tot bate gandul sa imi fac un tatuaj, insa am si eu cateva intrebari (daca nu am postat in sectiunea adecvata, va rog sa mutati topic-ul - e tarziu, e 4 dimineata).

- vreau sa imi fac un tatuaj cu litere chinezesti; ati putea va rog sa imi gasiti o imaginea cu numele 'tzuchi' in litere chinezesti? (sa vad cum arata, daca sunt frumoase literele), credeti-ma ca am cautat dar nu am gasit nimic.
- sunt inca minor, peste cateva luni o sa fiu major - este vreo problema? iti face tatuaj chiar daca esti minor?
- anestezie se face?

Acum vreau un sfat, o parere, credeti ca ar arata frumos dupa gat tatuajul pe care vreau sa il fac? Vreau sa fie mic si dragut, sa nu iasa in evidenta foarte tare sau...unde credeti voi ca ar arata bine? Imi cer scuze daca intrebarile sunt mai 'prostesti'.

Numai bine. Very Happy

Baieti, aveti nevoie de fonturi adevarate...Orice se poate face, daca ai cu ce... Asa se poate scrie 'tzuchi' in Chinese Generic 1:
Tatuaj Graphic1c
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Tatuaj Empty Re: Tatuaj

Mesaj Scris de cristi_tattos Lun Iun 27, 2011 11:30 pm

nosferatum a scris:ce ai scris tu acolo nu se prea poate traduce imi pare rau, dk ma insel sa ma corecteze cineva

uite asa se scrie 慈濟 akuma am vazut cum o scris andrey si are perfecta dreptate daca vrei uitate pe google si dai traducere si dai din chineza in romana si scrie literele estea 慈濟 si o sa vezi ca asai

cristi_tattos
Pionier
Pionier

masculin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 31
Location : cluj
Data de inscriere : 18/06/2011

Sus In jos

Tatuaj Empty Re: Tatuaj

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum