Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI

+6
CobraSupplies
cappadonna
tattoobodyart's
Ova-Tattoo Art
nosferatum
Roxytattoo
10 participanți

In jos

ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI Empty ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI

Mesaj Scris de Roxytattoo Joi Noi 05, 2009 12:28 pm

Roxy Tattoo Design Bucuresti va sta la dispozitie cu salonul de tatuaje si piercing din Dorobanti sector 1 Bucuresti cu mult profesionalism si seriozitate cu super modele ! mai multe despre noi aflati din siteul www.roxy-tattoo.com si din blogul nostru de tatuaje .va asteptam cu drag 0723265771 Very Happy


Ultima editare efectuata de catre Roxytattoo in Joi Noi 05, 2009 12:29 pm, editata de 1 ori (Motiv : Salon Tatuaje si Piercing Dorobanti)

Roxytattoo

feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 46
Location : bucuresti
Data de inscriere : 05/11/2009

http://www.roxy-tattoo.com

Sus In jos

ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI Empty Re: ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI

Mesaj Scris de nosferatum Vin Noi 06, 2009 7:01 pm

Am vazut cva ce m a deranjat foarte mult, poate din plictiseala sau chiar din lipsa de imaginatie, am vazut un tatuaj ce e de 2 ori, mai concret acel pegasus sau cal inaripat.Nu cred k si ar dori cineva sa stie k mai exista cineva in lume cu acelasi tatuaj ca al lui.Nu e deloc profesional Mad
ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI Cal-inaripat-tatoo
ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI Cal-spate-roxy
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI Empty Re: ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Lun Noi 23, 2009 10:01 pm

Cred ca probabilitatea ca 2 oameni cu acelasi tatuaj sa se cunoasca sau sa aiba cercuri comune (anturaje) este 1%. Si atunci...de ce ar conta? Oricum nu sunt chiar la fel. Nici mie nu imi place sa fac 2 tatuaje la fel, dar cateodata...nu ai incotro. Doar nu poti sa arunci toate flash-urile care le-ai executat... Nu stiu e putin ciudata preoblema...
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI Empty Re: ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI

Mesaj Scris de tattoobodyart's Joi Feb 04, 2010 10:20 am

nosferatum si mie mi sa intamplat sa fac 2 modele la fel chiar si in romania si in spania,faza e ca nu poti arunca toate flasurile pe care le faci exact cum spune si ova-tattoo art.Treaba e ca nici cu clientul nu te poti pune pt ca daca el vine cu modelu eventual tu ii poti schimba un pic culorile sau ceva pe acolo yo stiu poti adauga sau scoate cate una alta ca sa difere,pt ca atunci cand un client vine la tine este ceva normal sa ii spui stii tatuajul acesta l-am mai facut si bla bla bla,restu ramane la aprecierea clientului,pt ca daca nu il faci nu mai vine si iti face si proasta recomandare intelegi? Pt noi artistii clientii sunt pe primu loc,sa plece multumiti de la noi si sa ne recomande si altor persoane,numai bine
tattoobodyart's
tattoobodyart's

masculin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 42
Location : Constanta
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI Empty Re: ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI

Mesaj Scris de cappadonna Mar Ian 25, 2011 1:09 am

Hmm...nu sunt de pararea voastra!Nu cunosc multi artisti tatuatori doar pe cel care m-a tatuat pe mine si pot sa va spun sigur ca nu a facut niciodata tatuaje care sa semene atat de bine.Din modelul original intotdeauna modifica cate ceva si stie sa-si lase amprenta.Parerea mea e ca este cel mai bun din Romania,vin la el din toata tara si din strainatate.Mi-a trebuit 2 ani pana sa aiba timp sa ma tatueze.Cine este din Arad stie despre cine vb.Nu-i trebuie reclama caci are programari si nu poate face fata.Nu raspunde la telefon desi suna la fiecare 2 min.Cine ajunge sa se tatueza la el este invidiat de toata lumea caci este ca un loz in plic sa-i calci pragul.Sa revenim la acest desen,cu usurinta se putea schimba forma aripiilor ce deja il scotea din tipar,o privire putin sadica,orice detaliu ca sa-l faca unic!!!
cappadonna
cappadonna

masculin
Numarul mesajelor : 7
Varsta : 41
Location : Arad
Data de inscriere : 22/01/2011

Sus In jos

ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI Empty NIce Tattoo ARTISTI COBRA TATTOO

Mesaj Scris de CobraSupplies Mier Ian 26, 2011 6:00 am

Cat este pretul unui asa tatuaj in Romania ????[i]
CobraSupplies
CobraSupplies
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 44
Location : Bucharest / Romania
Data de inscriere : 29/11/2010

http://www.tattoosupplies.ro

Sus In jos

ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI Empty Re: ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI

Mesaj Scris de nosferatum Mier Ian 26, 2011 7:44 pm

am evoluat foarte mult de la ultima mea postare pe acest topic si am realizat ca e posibil sa le fi facut publicitate negativa celor de la roxxy tattoo,e posibil in cazul unui salon, acest lucru sa fie firesc atata timp cat clientul cere acel model mai ales ca asa e pe la noi, mai ales printre sexul frumos, daca am vazut la una cva ce mi a placut nu gandesc sa fac cva original din acea idee care am vazut o ci sa o copii.in cer scuze daca le am afectat imaginea
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI Empty Re: ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI

Mesaj Scris de CobraSupplies Sam Ian 29, 2011 7:05 am

Va doresc SUCCES in CONTINUARE si Sper sa vad si eu in Curand o CONVENTIE Adevarata in ROMANIA
CobraSupplies
CobraSupplies
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 44
Location : Bucharest / Romania
Data de inscriere : 29/11/2010

http://www.tattoosupplies.ro

Sus In jos

ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI Empty Re: ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI

Mesaj Scris de mariusik Dum Iul 10, 2011 6:50 am

Cam tarziu pt postarile de aici dar parerea mea este ca a lui cappdonna. Un artist de tatuaje ar trebui sa se fereasca din a face de doua ori acelasi model, chiar si in cazul unui flash. Aici ma refer la profesionisti, la cei care lucreaza in saloane. Asta nu inseamna ca daca vine o persoana cu un flash pe care l-am mai facut nu i-l fac. In primul rand incerc sa vb cu persoana respectiva sa ma asigur ca vrea exact acel flash si nu ideea aceea deoarece am observat ca multi clienti vin cu o idee in cap fara sa aiba habar ca pe aceeasi idee poate fi facut si altceva. Si dupa o discutie se ajunge chiar la ceva original, poate chiar creat de mine, pe aceasi idee.
Ideea este ca un artist tatuator nu ar trebui sa repete acelasi tatuaj pe doua persoane, identic, chiar si numai cu culorile schimbate. Cred ca clientul trebuie educat putin in privinta asta. Asta este ideea mea si poate este asa si pt ca nu prea imi plac flash-urile asa cum sunt ele facute.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI Empty Re: ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI

Mesaj Scris de subsonique Dum Iul 10, 2011 10:24 am

@Mariusik
Ai dreptate in ceea ce spui, m-am gandit si eu la chestiunea asta cu acelasi tatuaj la mai multe persoane insa cred ca noi gandim din punctul de vedere al tatuatorului independent care vrea sa evolueze si nu face de doua ori acelasi tatuaj... in schimb insa noi nu luam in considerare costurile pe care le implica un salon de tatuaje... practic ei nu isi pot permite sa refuze un client (e adevarat, se poate discuta cu clientul pentru modificarea acelui desen sau chiar pentru inlocuirea lui cu altul dar ce te faci cand clientul vine cu ideea fixata si nu renunta sub nici o forma la ea indiferent de recomandarile artistilor din salon?)... La fel de adevarat e si faptul ca un client poate fi un pic "educat" in privinta asta dar intrebarea urmatoare este "crezi ca toate saloanele au timp sa stea de vorba zeci de minute in sir cu un singur client doar pentru orgoliul lor artistic?"

Cred ca ar trebui sa facem diferenta intre tatuaj si business... noi tatuam, saloanele au un business de intretinut, daca in acel business patronul respectiv introduce si un pic de pasiune iese ceva frumos (cu toate ca nu prea e indicat sa amesteci pasiunea cu business-ul)
In concluzie cred ca este posibil ca orice salon de tatuaje sa nu repete acelasi flash de doua ori insa numai in cazul in care tatuatorii au si ceva cultura si scoala in spate pentru a putea modela ideile clientului asa cum vor ei... si cred ca cei de la Roxy au capacitatea necesara sa faca treaba asta si oricum ramane unul dintre cele mai bune saloane.
Evident asta e doar parerea mea.

O zi excelenta
subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI Empty Re: ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI

Mesaj Scris de e2die14 Mar Aug 09, 2011 9:37 am

Vand crema anestezica EMLA , DEEP NUMB , DR. NUMB , (tatuaje,body piercing,body waxing )

50 lei / 10 grame

e2die14
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 26
Varsta : 37
Location : Bucharest
Data de inscriere : 09/08/2011

Sus In jos

ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI Empty Re: ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI

Mesaj Scris de vacaroz Mier Sept 07, 2011 10:59 pm

dar ce parere are persoana care si-a facut primul tatuajul?
nu suntem la biserica sa facem duoa tipar. eu unul nu pot picta la cineva in casa ceva ce am mai pictat si la altul. cum nici noi nu vrem sa avem apartamentul/casa cum o are altul, chiar daca altu doreste sa ma copieze pe mine

vacaroz
Pionier
Pionier

masculin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 39
Location : ploiesti
Data de inscriere : 07/09/2011

Sus In jos

ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI Empty Re: ROXY TATTOO DESIGN BUCURESTI _TATUAJE DOROBANTI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum