Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce mai desenam si ce mai tatuam.

+24
subsonique
onixremus
At3ul
Xust
Rookie
danieleion
magicn12
geanny
tattoo_maker
pixxel
sever
Silver
CryTattoo
Ova-Tattoo Art
Pick
tattoo_by_flo
young_boy_florin
Fenny
mtattoo
mariusik
DRE INK
nick_style
nosferatum
senzation
28 participanți

Pagina 33 din 40 Înapoi  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Urmatorul

In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de pixxel Mar Aug 09, 2011 3:20 pm

Oricum arata bine tatuajul tau mariusk.

Am facut azi poza la un tatuaj facut acum aproximativ o luna. Ce parere aveti de el, vindecat?Stiu doar ca tipu dupa 3 zile s-a dat cu bepanthen.
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/687/qtqwg.jpg/

Si mai pun un tatuaj "facut in graba" unui prieten, am experimentat putin pe el sa dau umbre cat mai fine, da nah......... Very Happy Cu siguranta mai bbat odata, de retusat la el.
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/231/23933628.jpg/
pixxel
pixxel
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 119
Varsta : 35
Location : Arad
Data de inscriere : 15/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de sever Mar Aug 09, 2011 4:18 pm

frumoase tatuaje Marius ,felicitari! pixxel vad ca si tu te-ai pus pe treaba:)f bine trage tare.

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nosferatum Mar Aug 09, 2011 5:12 pm

Dar restul nu zic nimic de desenele mele? de rau de bine?
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de pixxel Mar Aug 09, 2011 5:42 pm

nosferatum a scris:Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 1-5

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 2-3

Multumesc lui Mariusik pentru toate sfaturile de pana acum.
Altceva ce nu e traditional ,dati drumul la critica. Smile

merci sever! Very Happy
nosferatum , wikingu e "bestial", daca era dupa mine, poate mai hasuram putin la coarne si la casca, da oricum imi place cum a iesit.
pixxel
pixxel
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 119
Varsta : 35
Location : Arad
Data de inscriere : 15/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nick_style Mar Aug 09, 2011 6:08 pm

Si mie-mi place vikingul mult,celalalt nu e pe gustul meu Smile
Pixel eu nu prea inteleg tatuajele astea facute in graba,ori il faci cat mai bine posibil ori nu-l mai faci.Din ce am observat la scorpion ai folosit gri la umbre sau poate mi se pare.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Mar Aug 09, 2011 7:16 pm

Nosfe, desenele sunt frumoase dar, la primul, poate era bine daca faceai cea si la ochi, sa le fi pus si lor cateva umbre sa le dai volum; vikingul este bine realizat. Intr-adevar poate mai intri pe la coarne dar mie imi place.
Pixxel, te bazezi si tu prea mult pe linii si asta face tatuajul sa para banal, parerea mea. Creasta aia puteai sa o lucrezi doar cu magnumul foarte frumos si puti alb ar fi fost prea tare.
Mai pun si eu un tatuaj terminat in seara asta, un dreamcatcher. O mica proba de trasare:).
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/819/dscn6874y.jpg/
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nosferatum Mar Aug 09, 2011 7:41 pm

Multumesc frumos tuturor, am sa incerc sa evoluez cat mai mult prin urmatorul desen.
Mariusik, frumos ca de obicei, ma bucur ca vin clientii ca pe banda. Smile
Pixxel, detaliile fac totul, multa atentie pe viitor la detalii. Smile
Nick, multumesc de aprecieri, vreau sa vad si de la tine ceva nou.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de pixxel Mar Aug 09, 2011 7:57 pm

Meci de aprecieri,critici si sfaturi baieti! Very Happy Nu ma lamuresc ce si cum, in mare parte stiu unde am gresit si ce pot remedia pe viitor.

mariusik deja lucrezi in regim de salon!! Very Happy






pixxel
pixxel
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 119
Varsta : 35
Location : Arad
Data de inscriere : 15/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nick_style Mar Aug 09, 2011 7:59 pm

Mariusik se pare ca si tie-ti cam tremura mana Smile)
La cateva linii ai cam comiso si tu ,in rest frumos.
Intrebarea mea e:cat de mult ai dezbracat fata?Very Happy
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Rookie Mar Aug 09, 2011 8:06 pm

cover:
INAINTE : https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/714/cimg0128sd.jpg/
DUPA : https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/163/cimg0130z.jpg/
am folosit: 2 chinezi echipati cu 5 RL si, respectiv 7 M1, zuper black (Intenze) Brite White si Deep Violet (Starbrite), galben, rosu (de la kit)
astept sfaturi...


Ultima editare efectuata de catre Rookie in Mar Aug 09, 2011 8:15 pm, editata de 1 ori
Rookie
Rookie
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 39
Location : Slobozia
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Mar Aug 09, 2011 8:08 pm

Rookie a scris:cover:
INAINTE :https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/823/cimg0128d.jpg/
DUPA : https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/163/cimg0130z.jpg/
am folosit: 2 chinezi echipati cu 5 RL si, respectiv 7 M1, zuper black (Intenze) Brite White si Deep Violet (Starbrite), galben, rosu (de la kit)
astept sfaturi...
Smile) frumos frumos!!!!! vreau si eu culori!!!!!!!!! Crying or Very sad
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Rookie Mar Aug 09, 2011 8:22 pm

ii place lu' Mariusik???! Shocked
tre' sa trag o dunga pe perete. mai tre' sa vina si Nick cu o lauda si ...e clar: vine sfarsitul lumii!!
hai ma Mariusik...ce s-a intamplat cu ochiul critic?? uita-te si la contur si zi-mi ceva sa ma motiveze...Zic asta pentru ca eu nu prea sunt multumit de el.
Rookie
Rookie
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 39
Location : Slobozia
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Mar Aug 09, 2011 8:26 pm

Pai este clar ca tre sa mai lucrezi la trasare, asa cum trebuie sa mai lucrez si eu Smile)!!!! Si cred ca se putea gasi o solutie mai covenabila la trasare ca sa ai mai mult efect acolo, ma refer la linii de grosimi diferite, unele petale sa nu le fi trasat etc. Eu nu am lucrat cu culori asa ca nu pot zice multe. Si probabil ca se puteau face trecerile alea de la o culoare la alta mai bine. Sunt alte persoane care pot comenta mai multe. Smile)
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Rookie Mar Aug 09, 2011 8:32 pm

ma bucur ca ai remarcat si tu trecerea "defectuoasa" de la o culoare/nuanta la alta. asta imi sta si mie pe creier, pe langa liniile care nu pot sa le scot nici daca imi vand sufletul Diavolului..
Rookie
Rookie
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 39
Location : Slobozia
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Mar Aug 09, 2011 8:37 pm

verifica aparatul pt trasare, sa fie setat bine. Vezi si voltajul cand lucrezi: nu trebuie ca aparatul sa fie drujba pt a trage o linie dar nici prea putin, exact cat sa invinga rezistenta pe care o opune pielea. In rest trebuie sa inveti sa mentii acul la o adancime egala, sa intinzi pielea si sa ai mana stabila, sa lucrezi cu aparatul in directia acelor etc. plm... si mie imi tremura chilotii cateodata la trasare dar vad ca in ultima vreme am inceput sa o stapanesc cat de cat bine. In final, numai practica te va invata(asta dupa ce ai stat cu ochii beliti multe nopti prin manule si dvd-uri Smile) )
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Rookie Mar Aug 09, 2011 8:49 pm

Smile) buna asta cu DVD-urile! crek am mai multe ore de vizionat dvd-uri si materiale asemanatoare decat are "Tanar si nelinistit" cu toate episoadele la un loc. la teorie sunt profesor dar cand vine vorba de practica...nimic nu se mai leaga. dau si io vina pe chinezarii si ma mai linistesc. poate m-o lovi si pe mine Mos Craciun cu un Hybrid sau macar un Hornet... Sad
Rookie
Rookie
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 39
Location : Slobozia
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de sever Mier Aug 10, 2011 12:44 am

Rookie a scris:Smile) buna asta cu DVD-urile! crek am mai multe ore de vizionat dvd-uri si materiale asemanatoare decat are "Tanar si nelinistit" cu toate episoadele la un loc. la teorie sunt profesor dar cand vine vorba de practica...nimic nu se mai leaga. dau si io vina pe chinezarii si ma mai linistesc. poate m-o lovi si pe mine Mos Craciun cu un Hybrid sau macar un Hornet... Sad

tatuajul nu e facut urat dar pe linga trecerile si si restu ce ti-ai auzit eu iti spun foloseste background,arata banal fara macar putin baground,sunt sigur ca vrei sa faci tatuaje care sa arate artistic nu stampile nu?Smile

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nick_style Mier Aug 10, 2011 5:25 am

Mie-mi place,problema e cand se vindeca sa vezi ce ramane acolo unde ai folosit tusul din kit.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de senzation Mier Aug 10, 2011 10:12 am

trebuia sa dai volum la linii si trebuia sa pleci din negru in violet deschis,se putea baga si ceva rosu pe varfurile petalelor si cum spunea sever un background pe nuanta violet cu rosu si putin alb in petale si ar fi multe de spus. puneti imaginatia in functie;)
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Rookie Mier Aug 10, 2011 3:02 pm

merci baieti pentru sfaturi! as fi pus io ceva pe fundal ca stiu cat de mult schimba aspectul insa nu m-a lasat clienta. vroia doar sa acopere puscaria aia de "tatuaj" de dinainte si nimic altceva. sincer, l-as fi facut mai deschis la culoare dar mi-era teama ca nu are violetul putere de acoperire si cand se va vindeca se va cunoaste ceva pe dedesubt. cat despre tusurile de la kit, le-am dat nota 7 pentru ca am mai facut cu ele. (negru nota 3)
Rookie
Rookie
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 39
Location : Slobozia
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de senzation Mier Aug 10, 2011 3:08 pm

am si eu un galben pe picior cu un tus de kit,oprcarie de tus,dar a ramas galben mai deschis,dar se observa ca e galben. daca vrei un tus color bun,mergi pe intenze new formula,ala e tata tusurilor de pe piata romaneasca. Cel putin albu de la ei e miezu din dodoasca,alb ca ala pastos si care sa ramana in fiele dupa vindecare super nu am mai vazut.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nick_style Mier Aug 10, 2011 6:25 pm

Vin si eu cu doua tatuaje unul facut acum vreo doua luni,ingerul si unul terminat azi,a doua sedinta.
La inger am gresit destul de mult conturul pt ca nu puteam intinde pielea bine .
Al 2-lea a iesit destul de bine,pacat de poza si as mai fi bagat ceva alb dar nu mai rezista omul Smile

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 DSC03690Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 DSC03692
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Mier Aug 10, 2011 6:25 pm

Rookie a scris:merci baieti pentru sfaturi! as fi pus io ceva pe fundal ca stiu cat de mult schimba aspectul insa nu m-a lasat clienta. vroia doar sa acopere puscaria aia de "tatuaj" de dinainte si nimic altceva. sincer, l-as fi facut mai deschis la culoare dar mi-era teama ca nu are violetul putere de acoperire si cand se va vindeca se va cunoaste ceva pe dedesubt. cat despre tusurile de la kit, le-am dat nota 7 pentru ca am mai facut cu ele. (negru nota 3)
Incearca Indian Ink de la talens pt negru! Super tus la un pret foarte bun!! Mai negru ca noaptea si foarte usor de lucrat cu el (este foarte lichid).
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nick_style Mier Aug 10, 2011 6:44 pm

Pai am indian ink si e f bun intradevar dar la contur folosesc eternalul de oricei.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Mier Aug 10, 2011 6:47 pm

Frumos Nick dar trebuia sa intri pe contraste mai puternic la primul si sa controlezi detaliile de la mana. Foloseste si tu linerul pt detalii dar ma refer la ac: foloseste-l ca shader!!
Iar pt tus eu indian il folsesc numai pt umplere; desi merge si pe trasare. La trasare raman fidel tusului kuro sumi. Destul de bun pana acum.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 33 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 33 din 40 Înapoi  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum