Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pircing buza

5 participanți

In jos

Pircing buza Empty Pircing buza

Mesaj Scris de N3bunel Dum Feb 21, 2010 10:12 pm

Sal bine vam gasit Smile am citit topicuri la fel ca al meu dar sunt destul de diferite Smile

Deci sa incep m-iam dat acum 3 zile pircing deci nu mi lam dat nici la salon nici acasa , nici la un prieten mi l-am dat la un magazin de bijuterii cu aparat mia dat cu cercel medicinal , pot sa spun ca acel care mi la dat era turc nu conteaza asa mult Smile) dar a zis sa mil dau jos a 2 zi la aceaisi ora la cat lam dat bine am intarziat 3-4 ore ca nam fost acas pot sa spun ca intrasa putin in buza lam dat jos , si am pus pircing de buza avea tijea cam mica nush exact cat in fine ma incomoada intradevar la mancat , la scuipat . dar nu ma durea daca il miscam stiu ca pare o prostie cand m-am trezit astazi am avut buza ditamai m-iam dat seama ca si acesta imi intra in buza am fost am loat alt pircing bine nu e mare diferenta intre ele la tije dar totusi este mai mare Smile dar pircingul pe care lam pus la inceput a facut un fel de loc pe rotund in buza si pircing acesta intra si el tot pe rotundul acela din buza .. unde a strans primul bine acesta nu ma afecteaza asa rau . pot manca linistit , scuipa Smile) il misc dar intra in buza si acesta nu prea se vede talpa din spate ori am eu buza prea umflata ori trebuie sa imi iau alt pircing , pot sa spun ca nu am folosit nimic pentru dezinfectie , nu mia curs nimic , buba nu am Smile absolut nimic doar ca este umflata buza atata tot

N3bunel

masculin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 31
Location : Craiova
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Pircing buza Empty Re: Pircing buza

Mesaj Scris de bLind Mier Feb 24, 2010 12:45 pm

Cu ce "aparat" ti-a facut, cumva cu pistolul ?
Pentru a rezolva problema cu talpa, impinge usor in fiecare zi piercing-ul din exterior spre interior (de cateva ori pe zi), cu mainile curate, si cam intr-o saptamana o sa inceteze sa se mai "scufunde" talpa in buza ! Daca nu merge inseamna ca iti trebuie altul cu tija mai lunga !
Nu lasa buza sa inghita talpa piercing-ului, ptr. ca singura rezolvare in acest caz este bisturiul !
bLind
bLind
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 303
Varsta : 36
Location : Æ
Data de inscriere : 06/08/2009

Sus In jos

Pircing buza Empty Re: Pircing buza

Mesaj Scris de bLind Mier Feb 24, 2010 12:49 pm

Aaa...... era sa uit: piercingurile se fac numai cu ace speciale, branule... nu cu alte "aparate" ! Informeaza-te inainte sa-ti faci un piercing !
bLind
bLind
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 303
Varsta : 36
Location : Æ
Data de inscriere : 06/08/2009

Sus In jos

Pircing buza Empty Re: Pircing buza

Mesaj Scris de N3bunel Mier Feb 24, 2010 4:53 pm

mai mi sa desumflat buza astept sa vad .. pot sa spun ca sa desfumlat nici durere nu am nimic Smile

N3bunel

masculin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 31
Location : Craiova
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Pircing buza Empty Re: Pircing buza

Mesaj Scris de Alice Vin Apr 09, 2010 1:15 am

hello! cat
so, nelamurirea mea cea mare e daca, dupa ce iti pui piercing (la salon, il tii in buza cat il tii), atunci cand il scoti, gaura e foarte vizibila? Very Happy
Alice
Alice

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 30
Location : Arges
Data de inscriere : 09/04/2010

Sus In jos

Pircing buza Empty Re: Pircing buza

Mesaj Scris de bLind Vin Apr 09, 2010 8:50 pm

Alice a scris:hello! cat
so, nelamurirea mea cea mare e daca, dupa ce iti pui piercing (la salon, il tii in buza cat il tii), atunci cand il scoti, gaura e foarte vizibila? Very Happy
Buna !
Ce vrea sa insemne asta, ca vrei sa ascunzi faptul ca (o sa) ai piercing ? Daca da, nu ai sanse sa-l ascunzi, doar daca ai barba Smile Very Happy ! Piercing-ul nu se scoate din gaura in perioada de vindecare ! Daca il scoti si nu-l porti 30 de min - 2 ore, fiind secretate substante de vindecare se v-a astupa cu acestea, tinzand sa se inchida !
Chiar si dupa vindecare si renuntare la piercing dupa o perioada de timp se v-a inchide gaura si v-a ramane o mica cicatrice !
Deci v-a fi vizibila gaura !
bLind
bLind
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 303
Varsta : 36
Location : Æ
Data de inscriere : 06/08/2009

Sus In jos

Pircing buza Empty Re: Pircing buza

Mesaj Scris de Alice Sam Apr 10, 2010 8:05 am

Thanks but that wasn`t my intention. Smile stiu ca nu se scoate in perioada de vindecare, da` voiam sa aflu cam cat de vizibila va fi gaura atunci cand, din cand in cand, o sa`l scot.

p.s.: si nu, nu am barba din pacate. sunt fata. Laughing
Alice
Alice

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 30
Location : Arges
Data de inscriere : 09/04/2010

Sus In jos

Pircing buza Empty Re: Pircing buza

Mesaj Scris de bLind Sam Apr 10, 2010 9:25 am

Alice a scris:p.s.: si nu, nu am barba din pacate. sunt fata. Laughing
lol! I knew that, but it was a joke lol!
bLind
bLind
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 303
Varsta : 36
Location : Æ
Data de inscriere : 06/08/2009

Sus In jos

Pircing buza Empty Re: Pircing buza

Mesaj Scris de Alice Sam Apr 10, 2010 10:05 am

I was sarcastic Razz
Alice
Alice

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 30
Location : Arges
Data de inscriere : 09/04/2010

Sus In jos

Pircing buza Empty Re: Pircing buza

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Sam Apr 10, 2010 1:11 pm

Hey, daca vreti sa vorbiti in engleza...intrati la Exclusiv in english. daca nu, incercati sa va spuneti replicile in romana...sa inteleaga toata lumea. Sau macar...nu exagerati. Bafta si sa revenim la subiect.
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Pircing buza Empty Re: Pircing buza

Mesaj Scris de Irina P Mar Iun 15, 2010 9:45 am

bunaa...
eu cred ca de vreo 2 saptamani ma tot uit pe net..si citesc despre piercing`uri:).in sfarsit mi`am facut unul in buza inferioara,in mijloc.am fost la salon. tipa de acolo a fost foarte amabila..mi`a spus tot ce vroiam sa stiu(initial am vrut sa`mi fac un tatuaj la ea dar m`am lasat). mi`a facut anestezie,dandu`mi cu un spray care mi`a amortit toata gura. gaura mi`a facut`o cu branula si am simtit doar o mica intepatura. mi`a spus sa ma spal pe fata cu un sapun(protex) si sa`mi dau cu o crema timp de 3 saptamani. aa,era sa uit,eu mi`am pus o tija mai lunga in caz ca se umfla buza sa aibe loc. acum urmeaza sa merg peste 2 saptamani sa mi`l schimb cheers

Irina P

feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 30
Location : Brasov
Data de inscriere : 15/06/2010

Sus In jos

Pircing buza Empty Re: Pircing buza

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum