Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

+15
subsonique
Boyka
magicn12
Xust
danieleion
xx-cata-xx
sever
Pick
pixxel
mariusik
young_boy_florin
senzation
nick_style
tattoo_by_flo
nosferatum
19 participanți

Pagina 3 din 15 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Urmatorul

In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Lun Ian 24, 2011 10:16 am

dragut ala din stanga. am vrut sa il i-au eu de la atti.cadru simplu ptr liner ...

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Sam Mar 19, 2011 10:02 am

https://2img.net/r/ihimizer/i/dscn4477l.jpg/
https://2img.net/r/ihimizer/i/dscn4503b.jpg/
Aparatele mele, doua micky sharpz: line o graph si hornet. Cel argintiu este primul aparat din care singurul element original mai este cadrul si bara de armare. Restul le-am schimbat dupa nevoi, adica l-am transformat in shader, atat cat se poate. Very Happy
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de senzation Sam Mar 19, 2011 1:17 pm

cat ai dat pe hornet si pe lie o graph? Si d eunde le-ai luat?
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Sam Mar 19, 2011 1:25 pm

de la tattoo supplies le-a luat 680 bucata parca....

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de senzation Sam Mar 19, 2011 1:26 pm

nu as da atata malai pe 1 aparat
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de young_boy_florin Sam Mar 19, 2011 1:38 pm

si totusi te plangi mereu ca nu poti sa faci treaba buna din cauza la aparate!
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Sam Mar 19, 2011 3:00 pm

Asa este Smile)
Cu masinile alea made-n china nu ai sa dai niciodata inainte.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Sam Mar 19, 2011 3:05 pm

Depinde ce vrei sa faci in ceea ce privesc tatuajele iar visul meu este sa pot face lucrari realiste si poate sa lucrez si intr-un salon. Cu chinezaria pe care o aveam nu aveam cum sa evoluez prea mult. Probabil ca la un moment dat voi da si mai multi bani pe aparate mai scumpe decat acestea. Si daca te gandesti bine 680 ron este un pret mediu pentru un aparat bun, desi acestea sunt foarte bune chiar daca sunt bani multi pentru buzunarul nostru. Lucrari bune = aparatura scumpa.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Sam Mar 19, 2011 4:53 pm

mariusik a scris:Depinde ce vrei sa faci in ceea ce privesc tatuajele iar visul meu este sa pot face lucrari realiste si poate sa lucrez si intr-un salon. Cu chinezaria pe care o aveam nu aveam cum sa evoluez prea mult. Probabil ca la un moment dat voi da si mai multi bani pe aparate mai scumpe decat acestea. Si daca te gandesti bine 680 ron este un pret mediu pentru un aparat bun, desi acestea sunt foarte bune chiar daca sunt bani multi pentru buzunarul nostru. Lucrari bune = aparatura scumpa.
+1

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nosferatum Sam Mar 19, 2011 5:14 pm

talent+aparate de calitate = lucrari bune
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Sam Mar 19, 2011 7:04 pm

Dap.... corect nosferatum. Desi este posibil sa lucrezi si fara prea mult talent, doar cu tehnicile de baza, dar cu foarte multe limite si se vede de la o posta. Smile
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nosferatum Sam Mar 19, 2011 7:07 pm

aparate de calitate ai, doar ca am impresia ca e cva la moda cu sharpz la noi in romania...talent ai, mult succes si cel mai important dezvolta talentul pe cat de mult posibil.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Sam Mar 19, 2011 7:30 pm

Smile Pai erau cam cele mai bune pe care le cunosteam si mai erau si accesibile cat de cat la pret. Intentionez sa imi iau si un Sir William cand voi avea bani iar deoarece mi-au lasat o impresie destul de buna, mai ales ca baietii de la tattoo supplies mi-au spus ca sunt foarte bune. Deci nu este vorba de Micky Sharpz in sine dar sunt masini in care pot avea incredere. Nu aveam bani sa risc pe altceva, intelegi. Trebuia sa investesc in ceva care era bun, macar pentru nivelul meu.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nosferatum Sam Mar 19, 2011 7:34 pm

nu m am referit la tn in legatura cu masinile, nu neg ca sunt bune, sunt ft bune dar la noi e ideea asta de "la moda".inca odata nu m am referit la tn ci la cei ce cred ca pot folosi o masina de calitate fara pic de talent.sa ai spor in tot ceea ce faci Very Happy
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Sam Mar 19, 2011 7:40 pm

Multumesc! Dupa cum am mai spus, in aceasta arta daca nu ai simt artistic esti foarte limitat orice ai folosi. Iar asta nu o zic numai eu ci si unul din cei pe care ii respect foarte mult si anume Guy Aitchison.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nosferatum Sam Mar 19, 2011 7:43 pm

i am vazut dvd ul, e insane omul Smile fratele lui Hannah Aichison de la LA, bn a facut ca a plecat din gluma aia de salon. scz de oftopic
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de pixxel Sam Mar 19, 2011 7:47 pm

corect! Conteaza mult sa sti sa desenezi, sa ai un simt artistic,asa cum zci tu..

http://www.nickbaxter.com/
tipu asta e artist.....Parerea voastra?!! talent
pixxel
pixxel
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 119
Varsta : 35
Location : Arad
Data de inscriere : 15/07/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Sam Mar 19, 2011 7:49 pm

Da stiu! Cand am inceput sa invat sa tatuez una din cartile dupa care am invatat a fost Reinventing the Tattoo 1st edition, o minunatie de carte. Recent, prin iarna, am facut rost si de a doua editie + dvd-ul. Este foarte instructiv. Si l-am vazut si in acel episod din LA ink in care realizeaza o lucrare impreuna cu sora lui Hannah Aitchison. Este printre cei mai tari desi cred ca ca in fata lui ramane Nick Baxter cand vine vorba de culoare si Paul Booth la black&grey.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Sam Mar 19, 2011 7:50 pm

pixxel a scris:corect! Conteaza mult sa sti sa desenezi, sa ai un simt artistic,asa cum zci tu..

http://www.nickbaxter.com/
tipu asta e artist.....Parerea voastra?!! talent
Nick Baxter este dupa parerea mea cel mai bun artist tatuator si pictor cand vine vorba de culoare si realism atat pe piele cat si pe panza!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de senzation Dum Mar 20, 2011 9:29 am

frate sunteti nebuni, voi vreti sa ma face-ti s-ami cumpar un wiliams si un ms. Apropo de spaudling rogers ce stiti?
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Dum Mar 20, 2011 6:17 pm

senzation a scris:frate sunteti nebuni, voi vreti sa ma face-ti s-ami cumpar un wiliams si un ms. Apropo de spaudling rogers ce stiti?
bravo. inerveaza-te si cumpara-ti... Smile cat despre SPAULDING,am probat eu un Puma si un
Lightweight Old Style. mie mi-au parut slabute... parca erau lipsite de vlaga...in schimb foarte finute...

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Lun Mar 21, 2011 6:41 am

Noahhh...senzation cu chinezu o sa ramana.
Probabil la vara cand o sa mai fac si eu cate ceva o sa-mi iau un hornet Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de Pick Lun Mar 21, 2011 10:47 pm

Si pe mine ma bate gandul sa-mi iau un Sir William
Marius spor la bani si cumpara aparatul mai repede sa-mi zici o impresie Razz
Pick
Pick
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 157
Varsta : 34
Location : galati
Data de inscriere : 29/01/2011

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Mier Mar 23, 2011 7:01 pm

Smile)) Pai il voi lua dar in timp imi voi aduna bani. Momentan trebuie sa ma invat sa lucrez ca la carte cu line o graphul si hornetul. Line o graphul este superb deasemenea cand vine vb de trasare. Poate cand le voi stapani bine de tot il voi incerca si cu niste magnumuri ca am o bucata de piele pe mine drept ''poligon de tragere'', sa vad cum ma descurc cu un cut-back liner la umbre... Very Happy bounce
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de sever Dum Apr 03, 2011 9:17 pm


sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 3 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 15 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum