Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Discutii..chat..

+25
inu_machine13
razvanmihai
geanny
Xust
danieleion
sergiu mihoc
Fenny
emylust
smiresmire
Koma
senzation
Rookie
Boyka
viky15
subsonique
tattoo_by_flo
Sopterean Oana
young_boy_florin
mariusik
pixxel
Pick
nick_style
magicn12
nosferatum
sever
29 participanți

Pagina 13 din 35 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 24 ... 35  Urmatorul

In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de smiresmire Sam Iul 23, 2011 10:50 am

stiu frate da imi ia ceva pana fac rost de bani pana mea ca nam acuma cam pe luna care vine asea
smiresmire
smiresmire
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 36
Location : ploiesti-focsani
Data de inscriere : 17/11/2008

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de nick_style Sam Iul 23, 2011 10:54 am

Pai mai ieftin nu cred ca gasesti vreun kit decat daca-l iei de pe ebay dar ai de asteptat 3 sapt pana ajunge la tine.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de mariusik Sam Iul 23, 2011 10:56 am

Bani irositi degeaba cu kiturile... plm. Mai bine strangi din fund cateva luni si iti cumperi cate putin in fiecare luna, dar sa fie ceva bun, nu kkturi ieftine. Oricum dupa aia bagi alti bani sa le faci sa mearga.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de mariusik Sam Iul 23, 2011 10:58 am

nick_style a scris:Mariusik cand zic piti ma refer la toate fetele de pe plaja nu doar renumitele piti Smile
Ce-mi place la mare e ca am voi sa ma uit la toate ba chiar imi mai arata ea cate una care-i place:))
Crazy Nick!!!!! lol! Sa sara funduletele in sus bounce !!!! lol!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de Boyka Sam Iul 23, 2011 1:14 pm

cu ce ac as putea sa fac pestele dar sa nu ma doara prea tare:D

Boyka
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 59
Varsta : 32
Location : Galati
Data de inscriere : 03/07/2011

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de mariusik Sam Iul 23, 2011 1:26 pm

Boyka a scris:cu ce ac as putea sa fac pestele dar sa nu ma doara prea tare:D
lol! hai ca e buna....ce sa-i faci sa nu te doara? Sa pui culoare? Du-te si cumpara o seringa de aia mare, umple-o cu tranchilizant si bag-o in pulpa!!! Cum sa nu te doara omule? Si eu am tatuaj facut acolo de propria mea mana si crede-ma ca mi-a tremurat destul de mult de la durere cand am umplut cateva zone.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de senzation Sam Iul 23, 2011 1:56 pm

smiresmire putem face si combinatii,daca ai ceva de oferit sunt deschis la oferte
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de nick_style Sam Iul 23, 2011 3:17 pm

Ofer eu 10 kile de carne de portc si 5 de carnati proaspeti Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de Boyka Sam Iul 23, 2011 7:13 pm

am avut ce-a mai mare problema de pana acum,ma mancat in fund sa zic pe romaneste sa fac un tatuaj pe abdomen si nu a iesit pana acum nimik....pur si simplu nu intra tusul in piele la contur,nici nu stiam ce sa mai fac ca sa iasa cat mai bine pana la urma lam gadilat eu sa se cunoasca cat de cat conturu ca maine sa il umplu,as vrea si eu sa stiu din ce motiv nu vrea sa intre tusul in piele....
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/651/fotografie0389.jpg/
si am avut numai ghinioane sa sters toata schita si am asteptat 30 de min ca sa se usuce dar degeaba cand am trecut prima oara cu vaselina sa dus toata schita...mam chinuit dupa sa ii refac si schita Neutral am avut numai ghinioane

Boyka
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 59
Varsta : 32
Location : Galati
Data de inscriere : 03/07/2011

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de nick_style Sam Iul 23, 2011 7:32 pm

Nu intra din cauza ca nu e setata masina bine si probabil nu intinzi tu bine pielea.
Pacat de fata ca are un abdomen frumos:)
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de mariusik Sam Iul 23, 2011 7:35 pm

Pai cum ai pus tranferul? ai curatat bine pielea? Si zona in care ai lucrat tu este foarte dificila deoarece este mult tesut adipos si totul este ''moale si pufos'', nasol pt trasare. Parerea mea este ca trebuie sa cauti o pozitie favorabila pt tine asa incat sa se intinda pielea, adica sa stea intinsa pe lateral si cumva sa intinda toata zona aia. Dupa asta trebuie sa stii si tu sa tii pielea intinsa bine.
Plus aparatul!!!! Seteaza-l corect sa nu cumva sa fi fost de vina si asta: distanta contacte, voltaj etc.
Si nu stiu cum vrei tu sa intri maine pe el. Eu unul din cate stiu din moment ce ai lucrat azi la el, daca pana maine nu are grija intr-un anume fel de tatuaj, nu prea poti sa mai lucrezi. Gandeste-te ca zona aia va fi inflamata rau si iritata.
Eu daca nu termin sedinta azi mai intru pe tatuaj dupa ce se vindeca, niciodata nu am lucrat a doua sau a treia zi. Il faci praf.
Parerea mea.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de nosferatum Sam Iul 23, 2011 7:45 pm

Of saraca fata, mai Boyka daca ai ramas pe setarile din pozele care le ai postat, asta ar fi fost prima problema pentru care nu ti au iesit liniile.Aveai distantele prea mari, fa babeste, ia o rigla si masoara distantele, 1mm liner 2 shader si vezi ce si cum merge.Am lucrat si eu pe acea zona odata si intradevar e destul de moale si greu de lucrat, dar trebuie intinsa foarte tare pielea si mai ales multa rabdare la contur, e un tatuaj ce e mustai nevoie sa iti iasa linia dintr o prima trasare.Mult noroc pe viitor...
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de Boyka Sam Iul 23, 2011 8:11 pm

atat am lasat 1 mm la liner 2 la shader am masirat o cartela oarecare de orange si are 1 mm am lasat la line distanta de 1 cartela si la shader distanta de 2 cartele...si la voltaj sa zic ca iam dat un 7 jumate...

Boyka
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 59
Varsta : 32
Location : Galati
Data de inscriere : 03/07/2011

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de mariusik Sam Iul 23, 2011 8:14 pm

Plm... lasiti-o cu 1 mm, 2 mm... tre sa iti mearga aparatul!!! Vezi ca nu merge bine reglezi voltajul, verifici distanta, nu lucrezi in continuare asa. Ii spui clientului ca trebuie sa mai reglezi ceva si o faci. Eu cand lucram cu chinezu au fost momente cand l-am desfacut tot cap coada pt ca aveam probleme. Ma durea undeva de ce spunea ala. Pana la urma mai bine il faceam sa mearga chiar daca ***** 10 perechi de manusi si 2 ore... sau altfel ma opream. Poate trebuie 1,5 mm! Ce arcuri ai pe aparat? Cate aparate folosesti si ce fel sunt aranjate fiecare?


Ultima editare efectuata de catre mariusik in Sam Iul 23, 2011 8:18 pm, editata de 1 ori
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de Boyka Sam Iul 23, 2011 8:18 pm

pai am 2 aparate,unul liner si unul shader,arcurile nu ma intreba ca nu scrie pe ele cel de la liner e mai scurt iar celalalt e mai lung iar cel scurt e mult mai dur ca celalalt

Boyka
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 59
Varsta : 32
Location : Galati
Data de inscriere : 03/07/2011

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de mariusik Sam Iul 23, 2011 8:22 pm

nu poti sa pui niste poze aici? fa-le poze si arata-le la rubrica ''instrumentele muncii'' pt ca sa discutam ce trebuie unde trebuie. Discutia asta oricum trebuia mutata la topicuri despre tehnica nu aici. Sever a deschis topicul asta pt altele nu pt discutii tehnice. Pt asta sunt diferita topicuri, ca sa gaseasca omul nou orice problema.
Incearca sa pui poze la instrumentele muncii. Sa vedem cum sunt aranjate si aparatele tale. Oricum, sfatul meu este sa nu lucrezi pe tatuajul ala pana nu rezolvi toate problemele cu tehnica si masina si pana nu se vindeca.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de nosferatum Sam Iul 23, 2011 8:23 pm

mariusik a scris:Plm... lasiti-o cu 1 mm, 2 mm... tre sa iti mearga aparatul!!! Vezi ca nu merge bine reglezi voltajul, verifici distanta, nu lucrezi in continuare asa. Ii spui clientului ca trebuie sa mai reglezi ceva si o faci. Eu cand lucram cu chinezu au fost momente cand l-am desfacut tot cap coada pt ca aveam probleme. Ma durea undeva de ce spunea ala. Pana la urma mai bine il faceam sa mearga chiar daca ***** 10 perechi de manusi si 2 ore... sau altfel ma opream. Poate trebuie 1,5 mm! Ce arcuri ai pe aparat? Cate aparate folosesti si ce fel sunt aranjate fiecare?
Nu am zis neaparat sa foloseasca masuratorile astea dar in principiu un liner are 3 probleme daca nu traseaza cum trebuie, dinstanta intre contact si arc prea mare, voltaj prea mic sau tensiunea prea mica pe arc spate.Trebuie setat sa il simti la deget ca are putere, nici prea mare dar nici deloc...
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de sever Sam Iul 23, 2011 9:10 pm

parerea mea, principala problema ce o ai tu boika este ca.. caii tai putere din masina aia jumate sunt morti,doi nu ai regula un mm 2 mm plm setezi dupa cum merge pe fiecare client in parte unii au piele moale intra si un mm si voltaj mic altii parca sunt mistreti si tre sa dai 220v(glumesc nu fa asta!!!),dar in principal e "chinezu" imi aduc aminte si mi sa sculat paru pe spate cand am vazut pozele cu ap tale ....asa pateam si eu pur si simplu aparatele alea is posedate iti mananci viatza cu ele,sunt facute din aliaje proaste au bobine slabe nu fac camp magnetic bun si nu au putere sa penetreze cum trebuie...stiu sa faca in mare ditamai zgomotu de tabla de conserva si cam atat.trage asa cu ele cum poti incearca sa le setezi nu dupa cifre date de unu si altu (nu ca nu ar fi corecte)dar unele aparate necesita altfel de setari ...si da-le voltaj sa le iasa ficatii ca altfel nu faci nimik cu ele...iar cand ai ocazia pune ban pe ban si ia o masina buna o sa te scape de multi nervi crede-ma.

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de Boyka Sam Iul 23, 2011 9:14 pm

cred ca asa o sa fac nu mai stau sa ma rog de oameni sa ii intreb daca ii doare daca mai luam o pauza daca vor sa dau voltaju mai incet...cred ca am sa pun voltaj 10-12 sa vad atunci ce iese Smile

Boyka
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 59
Varsta : 32
Location : Galati
Data de inscriere : 03/07/2011

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de sever Sam Iul 23, 2011 9:49 pm

cum adica daca vor sa dai voltaju mai incet??? poi ce ai in mana un vibrator si masezi virgine??? man ai aparat tattoo nu e ce vor ei este cum ai tu nevoie sa mearga cum trebe si sa le iasa ce trebe!!! amintestele ca nau venit la taymasage sau statiune balneoclimaterica!

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de mariusik Sam Iul 23, 2011 9:54 pm

sever a scris:cum adica daca vor sa dai voltaju mai incet??? poi ce ai in mana un vibrator si masezi virgine??? man ai aparat tattoo nu e ce vor ei este cum ai tu nevoie sa mearga cum trebe si sa le iasa ce trebe!!! amintestele ca nau venit la taymasage sau statiune balneoclimaterica!
lol!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de Boyka Sam Iul 23, 2011 10:00 pm

thx pt sfat Very Happy

Boyka
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 59
Varsta : 32
Location : Galati
Data de inscriere : 03/07/2011

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de subsonique Sam Iul 23, 2011 10:06 pm

@Boyka
Smecheria nu e sa tatuezi... ci sa desenezi.
Tatuajul vine natural dupa aia....
subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de sever Sam Iul 23, 2011 10:09 pm

subsonique intra pe celalat topic la cum...in etape si citeste ultimele discutii despre lovituri sau nu a ciocanelului in bar de armare si dati cu parerea ca fac cu capu singur acolo:))

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de Boyka Sam Iul 23, 2011 10:18 pm

hmmm daca sa sters toata schita ce zici mam priceput ca sa fac schita din ochi? cu o scobitoare imbibata in tus?nu pot sa zic ca sunt nici varza dar nici bun la desen sunt undeva intre daca imi dai cv in fata iti reproduc acea imagine aproape ca pe hartie,adevaru e ca nu prea ma pricep sa bag de la mn din burta modele,nu de fiecare data cate odata am inspiratie dar cate odata 0 Smile)

Boyka
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 59
Varsta : 32
Location : Galati
Data de inscriere : 03/07/2011

Sus In jos

Discutii..chat.. - Pagina 13 Empty Re: Discutii..chat..

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 35 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 24 ... 35  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum