Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

+5
Koma
Rookie
nick_style
sever
baco
9 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de baco Lun Sept 05, 2011 1:15 pm

Buna, sunt nou pe site, nou ca si artist tattoo-ator amator (termen inventat pe moment :-)), sau ma rog relativ nou, am facut primele tatuaje in urma cu peste 15 ani, undeva prin 96 si am facut pana prin 2000-2001, amator atunci, amator acum. Plecat fiind am intrerupt pasiunea mea pentru tatuaje pana anul trecut in iarna, cand m-am reapucat dar de data aceasta ne mai gasind minicas-uri in comenrt am decis sa imi iau o trusa profesionala.
Am acum un mic portofoliu pe care as dori sa vi-l impartasesc si la care astept feedback, indiferent cat de critic ar fi el (sincer asta e si motivul pentru care il postez aici), vreau sa fiti critici cat mai duri.

Va multumesc mult si sper ca nu sunt invaziv!

PROBLEMA E CA IMI APARE URMATORUL MESAJ :
"Fisierul nu a putut fi incarcat : a fost depasit spatiul total de stocare." CE-I DE FACUT?

imageshack.us/photo/my-images/192/19022011419.jpg/
imageshack.us/photo/my-images/11/inaintedupa.jpg/
imageshack.us/photo/my-images/820/16082011624.jpg/
imageshack.us/photo/my-images/718/20022011424.jpg/
imageshack.us/photo/my-images/192/03092011650.jpg/

copy/paste in bara browser-ului :-))


Ultima editare efectuata de catre baco in Lun Sept 05, 2011 1:45 pm, editata de 6 ori

baco
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 42
Location : HUNEDOARA
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de sever Lun Sept 05, 2011 1:23 pm

sa intri pe topicul discutzii chat si sa incerci acolo poate merge Smile

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de baco Lun Sept 05, 2011 1:32 pm

MERCI FAIN, ma chinui acum sa upload-dez poze pe imageshack, vedem ce iasa......am pus una si mai am cateva de pus :-) astept pareri !

baco
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 42
Location : HUNEDOARA
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de nick_style Lun Sept 05, 2011 4:43 pm

Cel mai mult imi place pisica Smile
Nu sunt rele,te descurci bine la contur.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de Rookie Lun Sept 05, 2011 5:14 pm

Bine ai venit!
In primul rand, daca vrei sa stai pe acest forum (si te asigur ca merita) ar fi cazul sa iei discutiile la rand, sa le citesti si, eventual, sa nu repeti intrebari care s-au pus de mai multe ori si la care s-a raspuns pana la cele mai mici detalii. Lucrul asta am facut-o si eu si ceilalti de pe forum.
In al doilea rand, primul si al doilea tatuaj nu ma impresioneaza foarte tare. Urmatoarele 3 (chiar daca scrisul e oribil ca si font) sunt lucrate, zic eu, destul de bine pentru nivelul la care zici ca esti.
In al treilea rand, sa nu crezi ca daca ti-ai luat un kit "profesional" o sa mearga singur. E probabil fabricat in China sau, daca nu, pe vapor in drum spre Europa. Sincer, sper sa gresesc cu afirmatia asta... Cat a costat?
Rookie
Rookie
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 39
Location : Slobozia
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de Koma Lun Sept 05, 2011 5:47 pm

Imi place conturul la ultimul.

Koma
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 141
Varsta : 34
Location : Piatra Neamt, Romania
Data de inscriere : 10/07/2011

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de sever Lun Sept 05, 2011 6:08 pm

ultimul imi place si mie,bine ai venit!

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de mariusik Lun Sept 05, 2011 8:17 pm

Primul, la ala cu gargoilul, este vai de el sarmanu. Cred ca este din cauza unei combinatii aparat setat prost-mana needucata. Liniile sunt foarte nasoale. La ultimul parca liniile arata mai bine dar tot nu e ok: unele se incaleca si mana inca este tremuranda dar este mult mai bine.
La scris nu stiu daca ai vrut sa fie plin uniform sau nu... oricum, aceeasi problema cu liniile, dar eu cred ca ai vrut sa fie plin... Smile
La cel de pe picior, la umbre, poate ca nu trebui sa pui alb (cel putin asa apare, ca fiind alb). De fapt nu poate, parerea mea este ca nu trebuia sa pui alb.
Pantera este destul de interesanta dar sunt curios cum se va vindeca si oricum mai ai de lucru!!!
Avand in vedere nivelul la care lucrezi este ok dar trebuie sa fii constient mereu de lipsurile tale si sa incerci sa le umpli. Si ca sa te fac sa te simti mai bine: nici eu nu sunt departe la linii dar inca imi dau silinta! Smile
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de baco Mar Sept 06, 2011 8:26 am

Merci mult tuturor !! Desi chitice, parerile voastre, imi dau senzatia ca sunt pe drumul cel bun si ca merita sa continui si sa imi dezvolt pasiunea si cunostintele pentru si despre tatuaje.
Ca raspuns pentru Rookie kit-ul l-am luat de pe thetottooshop.co.uk se chema "Platinum Shogun" si a costat in jur de 380 de lire (in jur de 450 euro CU TRANSPORT) si am mari dubii sa fie facut pe vapor. Sunt constient ca nu face treaba singur si ca omul din spatele masinii face treaba, dar sunt foarte multumit de kit per amsamblu, culorile sunt ok masinile sunt super.
forum.thetattooshop.co.uk/shop/platinum-shogun-kit.html (COPY/PASTE)
Merci inca-o data TUTUROR !!

baco
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 42
Location : HUNEDOARA
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de baco Mar Sept 06, 2011 8:44 am

mariusik:
sincer sa fiu goblinul, sau ce o fi el, a fost chiar primul meu tatuaj dupa 10 ani de zile si ca sa fie si mai dificil a fost un COVERUP.
IMI TREMURAU MAINILE CA LUI MUHAMAD ALI :-)). nu am luat nici un ban pe el pentru ca eram constient ca mai am de "mancat" pana sa stapanesc aparatul din nou.
Legat de modelul de pe picior, cel cu alb, asa era modelul in revista TATTOO NEWS nr.8 Romania (cred ca am scris bine) si asa l-a vrut clienta, CU ALB.
SPER CA IN VIITOR SA VIN SI CU MODELE MAI COMPLEXE SI MAI BINE REALIZATE.
Merci frumos inca o data ca v-ati rupt din timpul vostru sa va uitati pe lucrarile mele. BAFTA TUTUROR si astept si eu sa vad lucrarile voastre!

baco
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 42
Location : HUNEDOARA
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de baco Mar Sept 06, 2011 8:48 am

sever:
FELICITARI PENTRU SITE SI PENTRU LUCRARI, BRAVO !!!

baco
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 42
Location : HUNEDOARA
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de sever Mar Sept 06, 2011 10:08 am

Tks man.apropo familia mea sta in hunedoara:).

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de baco Mar Sept 06, 2011 11:15 am

SEVER:
pai poate iesim la o cafa cand ai drum in hd Smile (dau o cafa MITA sa mai imi spui si mie din secretele tale :-)))
BAFTA!!

baco
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 42
Location : HUNEDOARA
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de sever Mar Sept 06, 2011 3:55 pm

nu sunt secrete:)...secrete are armata SUA:)))

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de baco Mier Sept 07, 2011 7:09 am

ok, atunci asa la o barfa.....o maslina, o una alta .....:-))....mai dai un sfat. apropo imi place cum esti organizat, multe masini, multe grip-uri si varfuri, toate in pungi, fain. sterilizarea cu ce o faci? salonul e in ROMANIA? bafta !

baco
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 42
Location : HUNEDOARA
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de Koma Mier Sept 07, 2011 8:53 am

Baco, daca stai pe forum prinzi secrete.

De exemplu, in topicul unde postam ultimele tatuaje, scriem acele si tusurile folosite. Smile Succeeeeeees!

Koma
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 141
Varsta : 34
Location : Piatra Neamt, Romania
Data de inscriere : 10/07/2011

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de sever Mier Sept 07, 2011 9:18 am

baco a scris:ok, atunci asa la o barfa.....o maslina, o una alta .....:-))....mai dai un sfat. apropo imi place cum esti organizat, multe masini, multe grip-uri si varfuri, toate in pungi, fain. sterilizarea cu ce o faci? salonul e in ROMANIA? bafta !

Salonul il am in Danemarca -Odense,in tara stau la Lupeni-Hunedoara,surorile mele(andra si grety)si tata stau in hunedoara linga casa vanatorului. Sterilizarea o fac in felul urmator:dupa lucru gripurile in ultrasunet 30 min cu solutie de curatare apoi clatite si puse in solutie de dezinfectare 24 de ore apoi clatite iara si ambalate in pungi autosigilante si apoi in autoclav.

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de baco Mier Sept 07, 2011 10:15 am

sever:
Salonul arata super si vad ca faci totul cala carte, bravo. Daca era mai aproape salonul imi faceam un tatuaj la tine...:-)
Eu sterilizez cu o coockta (oala sub presiune), mai intai spal varfurile si grip-urile, le curat cu periile speciale apa si spirt, bineinteles cu manusi, apoi le pun in coockta intr-un vas de inox pe un suport de inox, astfel in cat sa fie ridicate si sa se sterilizeze la abur, am pungi autosigilante cu indicator de sterilizare la abur (indicatorul devine maro).
Pun apa in coockta si las sculele sa fiarba, la foc mediu, aproximativ 45 de minute dupa care opresc focul si las sa mai stea cel putin inca o jumatate de ora sub presiune. Crezi ca e ok?
PS: Eu stau langa scoala de muzica, generala 4, deci tot in zona. Pe surorile tale nu le stiu, decat poate din vedere, oricum eu nu am prea stat in Hunedoara, cel puin nu in ultimii 10 ani :-).
BAFTA !!

baco
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 42
Location : HUNEDOARA
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de baco Mier Sept 07, 2011 10:16 am

KOMA:
da si mie un link ceva cu un astfel de topic, sa nu mai caut eu de diliu.....:-)
merci.pup.

baco
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 42
Location : HUNEDOARA
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de sever Mier Sept 07, 2011 12:20 pm

baco a scris:sever:
Salonul arata super si vad ca faci totul cala carte, bravo. Daca era mai aproape salonul imi faceam un tatuaj la tine...:-)
Eu sterilizez cu o coockta (oala sub presiune), mai intai spal varfurile si grip-urile, le curat cu periile speciale apa si spirt, bineinteles cu manusi, apoi le pun in coockta intr-un vas de inox pe un suport de inox, astfel in cat sa fie ridicate si sa se sterilizeze la abur, am pungi autosigilante cu indicator de sterilizare la abur (indicatorul devine maro).
Pun apa in coockta si las sculele sa fiarba, la foc mediu, aproximativ 45 de minute dupa care opresc focul si las sa mai stea cel putin inca o jumatate de ora sub presiune. Crezi ca e ok?
PS: Eu stau langa scoala de muzica, generala 4, deci tot in zona. Pe surorile tale nu le stiu, decat poate din vedere, oricum eu nu am prea stat in Hunedoara, cel puin nu in ultimii 10 ani :-).
BAFTA !!

nu stiu si nu garantez faza cu cucta de abur,in schimb iti recomand inainte sa bagi sculele la "ciorba" dupa ce le cureti sa le lasi in solutie sterilizanta cum ar fi gigasept pentru 24 de ore..iar apoi clatite bine bagate in ambalaje si cucta sau ce folosesti tu.

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de baco Mier Sept 07, 2011 12:30 pm

sever:
ok merci fain, o sa imi cumpar gigasept cu prima ocazie. apropo gigaseptu cat ramane activ? se poate refolosi? masinile cum si cu ce le cureti? eu le-am curatat o data cu ceva pe baza de clor si mi-au ruginit putin, a trebuit sa le jmirgheluiesc si sa le fac electroziza sa le curat, au iesit ok.
bafta.

baco
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 42
Location : HUNEDOARA
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de sever Mier Sept 07, 2011 12:45 pm

gigaseptul este activ 15 zile,proportie gigasept apa tre sa fie pe cutie scris,masinile le curat cu instrumenten desinfection forte plus(il iau in germania) si cu alcool isoprilyc

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de nosferatum Mier Sept 07, 2011 5:35 pm

Recomand ambalarea aparatelor si nu curatate cu dezinfectante si ale chestii, ruginesc...
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de sever Mier Sept 07, 2011 7:29 pm

nosferatum a scris:Recomand ambalarea aparatelor si nu curatate cu dezinfectante si ale chestii, ruginesc...

Man e pur si simplu logik ca ambalam aparatele e chiar evident ca fac asta fara discutii dar totusi din cand in cand se curatza si atunci discutam cu ce le si curatam:)
iar dupa ce le cureti bine cu dezinfectant iar mai apoi cu alcoohol isopropilyc iti garantez ca nu rugineste nimic,eu asa curatz de 2 ani si nam gram de rugina pe ele. plus rotary-urile trebuie unse periodic cu vaselina sintetica.

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de nosferatum Joi Sept 08, 2011 9:01 am

sever a scris:
nosferatum a scris:Recomand ambalarea aparatelor si nu curatate cu dezinfectante si ale chestii, ruginesc...

Man e pur si simplu logik ca ambalam aparatele e chiar evident ca fac asta fara discutii dar totusi din cand in cand se curatza si atunci discutam cu ce le si curatam:)
iar dupa ce le cureti bine cu dezinfectant iar mai apoi cu alcoohol isopropilyc iti garantez ca nu rugineste nimic,eu asa curatz de 2 ani si nam gram de rugina pe ele. plus rotary-urile trebuie unse periodic cu vaselina sintetica.
Evident, avand atatea piese mobile orice posesor ar tre sa stie ca trebuiesc unse periodic.
Sa stii ca pe la noi nu e chiar asa de evident si lumea nu le ambaleaza, chiar si la saloane mari am vazut asta...
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum