Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

+5
Koma
Rookie
nick_style
sever
baco
9 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! - Pagina 2 Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de baco Joi Sept 08, 2011 12:23 pm

mai, sa stiti ca am vazut un dvd cu HUCK SPAULDING si zicea ca nu e nevoie sa pui puga pe aparat decat pe cablu.......acuma na....fiecare cat de atent e pe unde le pune cand trece de la un aparat la altul.....bafta!

baco
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 42
Location : HUNEDOARA
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! - Pagina 2 Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de sever Joi Sept 08, 2011 1:02 pm

cablul e in continu contact cu pielea sangeranda de aia s emabaleaza dar si pe masina pot sari stropi si astfel se ajunge la contaminare incrucisata,nosfe are dreptate e mult mai ok sa ambalezi iar o pungulitza scuza-ma costa.....nimic.

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! - Pagina 2 Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de baco Joi Sept 08, 2011 1:07 pm

sever: asa e ai dreptate eu oricum folosesc pungi, iar cand nu am pungi speciale folosesc pungi normale.....:-)
eu sunt obsedat de faptul ca as putea sa croscontaminez pe cineva, de aceea am si ajuns sa imi sterg aparatele cu clor.....:-)) si m-am ales cu rugina.
BAFTA!

baco
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 42
Location : HUNEDOARA
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! - Pagina 2 Empty ultimul tattoo

Mesaj Scris de baco Joi Noi 10, 2011 2:21 pm

Ultimul Tattoo.....:-))
Ce pareri aveti? Eu sunt foarte mandru :-)) cheers
http://img9.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img9/2366/29102011699.jpg

baco
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 42
Location : HUNEDOARA
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! - Pagina 2 Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de mariusik Lun Noi 14, 2011 6:38 pm

Arata bine! Interesant va fi sa-l postezi si dupa vindecare. S-ar putea sa fie destul de deschis din ce se vede (ma refer la zonele cu tonalitati mai deschise). Oricum, contrastul este destul de evident si ok (deoarece are zonele acelea tribale) dar poate ar fi trebuit sa intri putin mai inchis in anumite locuri. Dar vei prinde ideea pe parcurs! Bravo!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! - Pagina 2 Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de trigon Sam Dec 03, 2011 5:04 pm

am o intrebare.cu ce se pulverizeaza pe servetel ca sa stergi tusul cand lucrezi la tatuaj?am incercat cu detol si apa dar nu sterge mai deloc.sau poate nu le am combinat bine.am pus 1 litru de apa la 50 ml de detol.ce sa fac?

trigon
Pionier
Pionier

masculin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 33
Location : botosani
Data de inscriere : 06/06/2011

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! - Pagina 2 Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de danieleion Sam Dec 03, 2011 5:11 pm

dettol-ul nu este pt sters. green soap combinat cu apa distilata

danieleion
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 42
Location : xxx
Data de inscriere : 09/01/2009

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! - Pagina 2 Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de trigon Sam Dec 03, 2011 10:50 pm

si unde gasesc?pe art tattoo nu este.si de pe ebay nu pot cumpara

trigon
Pionier
Pionier

masculin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 33
Location : botosani
Data de inscriere : 06/06/2011

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! - Pagina 2 Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de nosferatum Dum Dec 04, 2011 8:51 am

tattoo supplies, gasesti sapun verde si nu ai neaparat nevoie de apa distilata.Folosesc apa plata si nu am nici o problema
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! - Pagina 2 Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de trigon Dum Dec 04, 2011 3:54 pm

ms nosferatum!cum se face green soap-ul?1 parte de sapun la 10 parti de apa?o pot refolosi sau la fiecare tatuaj trebuie facut din nou?

trigon
Pionier
Pionier

masculin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 33
Location : botosani
Data de inscriere : 06/06/2011

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! - Pagina 2 Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de nick_style Lun Dec 05, 2011 9:10 am

Esti comic rau cu refolositul tau Smile
Se face cum ai spus tu 1/10 o pui intr-un pulverizator si o folosesti pana se termina.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! - Pagina 2 Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de baco Mier Dec 07, 2011 10:38 am

mariusik a scris:Arata bine! Interesant va fi sa-l postezi si dupa vindecare. S-ar putea sa fie destul de deschis din ce se vede (ma refer la zonele cu tonalitati mai deschise). Oricum, contrastul este destul de evident si ok (deoarece are zonele acelea tribale) dar poate ar fi trebuit sa intri putin mai inchis in anumite locuri. Dar vei prinde ideea pe parcurs! Bravo!

da.....s-a deschis intr-adevar, dar partea proasta e ca s-a deschis in totalitate chiar si in zonele tribale, nu e DEZASTRU dar nici nu pot sa spun ca imi place cum arata chiar daca beneficiarului ii place foarte mult.
sunt doua lucruri care se poate sa fi influentat negativ tatuajul , tusul de proasta calitate "scream" si "tallons" ambele negre "eternal" colorul si albul care arata binisor.

iar in ceea ce priveste VINA MEA CA ARTIST am facut o GRESEALA ENORMA, am folosit APA OXIGENATA in timp ce lucram pt. ca sterge foarte bine TUSUL.......sunt un BOU STIU ASTA !!! TATUAJUL IL VOI REFACE, prietenului caruia oricum nu i-am luat bani, dar nu imi place mie 100%.
IAR CA RASPUNS PT CEL CARE NU STIE CE SA FOLOSEASCA IN TIMPUL PROCESULUI DE TATUAJ EU RECOMAND: APA DISTILATA !!
LA ULTIMUL TATUAJ AM FOLOSIT DOAR TUSURI ETERNAL, SPIRT LA CURATAT VARFURILE, APA DISTILATA LA STERS SI BEPANTHEN UNGUENT IN LOC DE VASELINA MEDICINALA, CA SA RAMANA PIELEA HIDRATATA (SPER SA NU AFECTEZE SI BEPANTHENU INTENSITATEA TUSULUI CA MA SPANZUR)

LINK CU ULTIMUL TATTOO https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/248/04122011723.jpg/

ASTEPT PARERI SI CRITICI......

baco
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 42
Location : HUNEDOARA
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! - Pagina 2 Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de nick_style Mier Dec 07, 2011 11:39 am

Arata bine doar ca nu-mi place modelul.
Mare atentie cu albul ca daca-l pui la intamplare strica imaginea modelului,se pune alb doar unde e nevoie,tu ai pus in prea multe locuri cum ar fi la piept.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! - Pagina 2 Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de mariusik Joi Dec 08, 2011 9:05 am

baco a scris:
mariusik a scris:Arata bine! Interesant va fi sa-l postezi si dupa vindecare. S-ar putea sa fie destul de deschis din ce se vede (ma refer la zonele cu tonalitati mai deschise). Oricum, contrastul este destul de evident si ok (deoarece are zonele acelea tribale) dar poate ar fi trebuit sa intri putin mai inchis in anumite locuri. Dar vei prinde ideea pe parcurs! Bravo!

da.....s-a deschis intr-adevar, dar partea proasta e ca s-a deschis in totalitate chiar si in zonele tribale, nu e DEZASTRU dar nici nu pot sa spun ca imi place cum arata chiar daca beneficiarului ii place foarte mult.
sunt doua lucruri care se poate sa fi influentat negativ tatuajul , tusul de proasta calitate "scream" si "tallons" ambele negre "eternal" colorul si albul care arata binisor.

iar in ceea ce priveste VINA MEA CA ARTIST am facut o GRESEALA ENORMA, am folosit APA OXIGENATA in timp ce lucram pt. ca sterge foarte bine TUSUL.......sunt un BOU STIU ASTA !!! TATUAJUL IL VOI REFACE, prietenului caruia oricum nu i-am luat bani, dar nu imi place mie 100%.
IAR CA RASPUNS PT CEL CARE NU STIE CE SA FOLOSEASCA IN TIMPUL PROCESULUI DE TATUAJ EU RECOMAND: APA DISTILATA !!
LA ULTIMUL TATUAJ AM FOLOSIT DOAR TUSURI ETERNAL, SPIRT LA CURATAT VARFURILE, APA DISTILATA LA STERS SI BEPANTHEN UNGUENT IN LOC DE VASELINA MEDICINALA, CA SA RAMANA PIELEA HIDRATATA (SPER SA NU AFECTEZE SI BEPANTHENU INTENSITATEA TUSULUI CA MA SPANZUR)

LINK CU ULTIMUL TATTOO https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/248/04122011723.jpg/

ASTEPT PARERI SI CRITICI......

1. Varfurile, daca sunt de inox trebuie curatate foarte bine de tus dupa care STERILIZATE, altfel foloseste vefuri din plastic.
2. La curatat pielea eu folosesc NUMAI apa potabila sau apa plata!!!! Sapunul verde cu apa distilata se foloseste la finalul tatuajului pt a-l curata bine. Nu in timpul lucrului! Si atat, nimic altceva!
3. Pe parcurs se foloseste vaselina de laborator/medicinala din mai multe motive printre care si acela de a te ajuta sa stergi mai bine tusul de pe piele.
4. Bepanthen unguent este un unguent foarte bun pt perioada de vindecare a tatuajului, pana dupa ce cad complet cojitele.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! - Pagina 2 Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de baco Joi Dec 08, 2011 3:47 pm

nick_style a scris:Arata bine doar ca nu-mi place modelul.
Mare atentie cu albul ca daca-l pui la intamplare strica imaginea modelului,se pune alb doar unde e nevoie,tu ai pus in prea multe locuri cum ar fi la piept.

La modele nu mai e treaba mea, ca e urat sau fain, asta clientul decide.........lor sa le placa!
Da....cu albul m-a cam luat valul......:-))
O sa pun o poza cu el vindecat.
Mai puneti si voi lucrari noi sa ma mai binoclez si eu......:-))
bafta !!!

baco
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 42
Location : HUNEDOARA
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! - Pagina 2 Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de nosferatum Joi Dec 08, 2011 5:33 pm

Daca e custom work atunci nu mai e treaba clientului, presupun ca tatuajul a fost un flash...
Iar cu albul din ce am vazut nu e chiar asa de exagerat, e bine.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! - Pagina 2 Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de baco Vin Dec 09, 2011 9:03 am

nosferatum a scris:Daca e custom work atunci nu mai e treaba clientului, presupun ca tatuajul a fost un flash...
Iar cu albul din ce am vazut nu e chiar asa de exagerat, e bine.

Pai oarecum a fost custom, ca era un soi de loga sa ii zic asa, il avea clientul pe mobil :-)).....eu nu am zis ca nu ma intereseaza cum arata la sfarsit ci doar modelul in sine. Clientul poate sa si-l tatueze si pe Vadim Tudor din partea mea, da ca e fan inrait......:-))

baco
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 42
Location : HUNEDOARA
Data de inscriere : 05/09/2011

Sus In jos

INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!! - Pagina 2 Empty Re: INCEPATOR, ASTEPT FEEDBACK!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum