Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Legatura dintre Body-Modification si Religie-un mare scandal

+9
Maltesse Cross
joyce
geta
At3ul
zane
scorpy
A^_^Ha
sascha
Ova-Tattoo Art
13 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Legatura dintre Body-Modification si Religie-un mare scandal - Pagina 3 Empty Re: Legatura dintre Body-Modification si Religie-un mare scandal

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Mier Iun 24, 2009 2:38 pm

study study study Parerea mea sincera este ca tatuajul trebuie vazut ca o arta...si ca sa demonstrez ca este intradevar o arta ii invit pe toti pictorii (care fac o arta,nu?) sa faca un portret sub piele. Tatuatorii pot face o pictura in ulei la fel de bine ca si ei sau un graffitti sau un portret din creion... Invers nu este posibil, decat daca esti tatuator.

study study study O a doua viziune a mea, si ma refer strict la propria-mi persoana, este ca TATUAJUL si PIERCINGUL sunt o forma de infrumusetare corporala, exact ca orice obiect legat de moda. La fel cum se machiaza femeile, cum se imbraca cu rochii sexy-decoltate in dreptul sanilor...etc.


study study study In incheiere, vreau sa spun ca stiu si eu exact ce se scrie in BIBLIE referitor la acest gen de arta, insa eu sunt putin confuz, deoarece, formele de arta ni le-a aratat Dumnezeu, sau ma rog, ne-a ajutat sa le descoperim. Si eu merg in biserici, sunt foarte credincios, dar as vrea sa contrazic faptul ca tatuajul e un pacat. Si aici aduc din nou argumentul ca este si ar trebui recunoscut oficial ca si o ARTA, la fel ca si toate celelalate. Si un ultim exemplu, eu vreau sa imi tatuez chipul lui Isus Hristos. Asta pentru ca cred in El si imi place mult tatuajul asta. Are si o semnificatie, iar eu, facandu-mi acest tatuaj Il simt mai aproape de mine. Poate BIBLIA spune ca e un pacat, dar mintea si sufletul meu spune ceea ce am scris eu aici.

Atat am dorit sa exprim...viziunea mea, proprie despre ce inseamna pentru mine tatuajul...
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Legatura dintre Body-Modification si Religie-un mare scandal - Pagina 3 Empty Re: Legatura dintre Body-Modification si Religie-un mare scandal

Mesaj Scris de scorpy Lun Apr 26, 2010 10:44 am

asta cu pacatul mi se pare o idiotenie...probabil si din cauza subrezimii credintei mele in crestinism.
sa.ti faci un tatuaj este cel putin la fel de pacatos cu a minti, si unde mai pui ca genul acesta de activitati: a fuma, a bea, a te tatua si a.ti pune piercinguri te privesc strict pe tine ca individ, adica nu implica alte persoane, nu pacatuiesti in sensul ranirii sau lezarii alor persoane din jurul tau.
pacat sau nepacat, arta tatuajului este in prezent foarte populara si prevad o continua ascensiune, si DA ar trebui vazuta ca atare.
daca stam sa citim toate ineptiile pe care le scriu vehementii-credinciosi-in-dumnezeu, atunci ajungem sa nu ne mai taiem nici parul sau unghiile, pentru ca este impotriva firii si a vointei lui dumnezeu care ne.a creat!
serios, hai sa facem diferenta intre credinta si dorintele noastre launtrice, sau prin alte cuvinte intre credinta in dumnezeu si credinta in noi insine, pentru ca pana la urma la asta se simplifica toata credinta.
poti sa fii credincios si cu tatuaje si piercinguri si poti sa fii un pacatos/ucigas/criminal/violator/jefuitor fara toate astea.
cred ca e vorba doar de perceptie!
scorpy
scorpy
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 536
Varsta : 36
Location : craiova
Data de inscriere : 06/01/2008

http://trendzone.ro/user/mod/

Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum