Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

+5
irina
Ova-Tattoo Art
At3ul
sascha
BlackVirus
9 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de BlackVirus Joi Feb 07, 2008 12:04 pm

deci aseara i'am facut unei fete gaura (dupa ce am bagat o sticlutza de dentocalmin-nu a simtit nimic)in buza inferioara, mai pe colt.chestia ca am scos rpd acul, si am incercat sa bag pierceul dar nu am mai gasit gaura ( de iesire...cum trebuia sa procedez?sa tin acum mai mult ? sau sa incerc sa bag pe langa ac si dupa aia sa scot acul.ca ii dau acus din nou...multumesc anticipat pentru raspunsuri


p.s. gaura am facut'o de sus in jos- adica din interior spre exterior.e bn?sau sa o fac invers?

p.s.s. am auzit ceva de branula ca acu trebuie sa fie de niste dimensiuni...eu am luat unu mai subtire decat acul(aveam un acc prin casa si am pus unu langa altu) si am auzit ceva de 1.6 sau 1.5 .de cat trebuie sa fie?

last edit: eu am luat doar acul ala mare de la branula.trebuia sa las cu plasticul ala si asa sa treaca si el prin gaura si sa scot acu si sa las ala acolo si sa bag pierceul
BlackVirus
BlackVirus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 48
Varsta : 33
Location : Ploiesti
Data de inscriere : 07/02/2008

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de sascha Joi Feb 07, 2008 7:03 pm

frate Smile cu branula se face se baga acul cu tot cu tija se scoate acul se baga cercelul pe tija se impinge si cercelul ramane in gaura Very Happy cumperi un cercel de 1.8mm de 1.8 iei si branula..ai cercel subtire de 1.2mm ai branula de 1.2 =) pt k altfel nu intra tija de la cercel pe tija aia de plastic si ai grija data viitoare!!!! sper k acul era steril... Suspect
sascha
sascha
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 556
Varsta : 33
Location : bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

http://www.bodymod.org/profiles/profile~ID~44854.aspx#lsRet

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de At3ul Mier Feb 13, 2008 9:53 pm

Shocked home made Very Happy
cherry cherry cherry
At3ul
At3ul
Full Membru
Full Membru

masculin
Numarul mesajelor : 446
Varsta : 42
Location : Targoviste
Data de inscriere : 17/12/2007

http://www.fashionabletattoos.ro

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de sascha Joi Feb 14, 2008 2:18 pm

nu am nik cu pierceurile home made vb lu at3ul (i hate u Mad ) totusi ar trebui sa te informezi inainte makr cum se fac.... Suspect
sascha
sascha
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 556
Varsta : 33
Location : bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

http://www.bodymod.org/profiles/profile~ID~44854.aspx#lsRet

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Lun Feb 18, 2008 9:01 pm

BlakVirus, daca tot vrei sa faci ceva de genul asta, ai nevoie de 2 lucruri:
1-un curs de profil, deoarece, aceasta implica si riscuri, prim ajutor in caz de nevoie...etc. (ca daca nu sti ce efecte negative poate avea, poti ajunge si la urgente cu clientul - ma refer la piercing in limba).
2-branule sterile de 1,8 - 2,0.

Eu nu te pot invata pe un forum sa lucrezi. Oricine poate da o gaura, dar nu oricine cunoaste si efectele negative. Pentru aceasta trebuie sa faci un curs de specialitate. Materialele pentru invatat sunt cam 200 de pagini. Si crede-ma ca ai nevoie sa cunosti totul in acest domeniu. Nu iti doresc sa ajungi sa dai cu subsemnatul pentru acuzele unora ca au luat vreo boala de la tine sau chiar mai mult sa nu poti sa ii opresti o sangerare a limbii si sa ajungi cu clientul la spital sau...in cel mai rau caz, la morga (daca pierde o cantitate prea mare de sange). Deci, atentie mare! Reflecteaza atent la ceea ce ti-am scris. Nu vreau sa te sperii, dar se poate intampla, daca nu esti cunoscator. Si chiar daca esti, poti sa intampini o serie de probleme cu clientii - lesin, scaderea glicemiei...etc, faze in care trebuie sa sti sa reactionezi, nu sa stai sa te uiti la el si sa ii dai palme!!!
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de BlackVirus Vin Feb 22, 2008 8:46 am

Cursul o sa il fac, imi doresc de cand am vazut la diverse saloane, dar tocmai cand o sa fiu major Neutral
Pana la urma am reusit sa il fac (mc sascha ) pacat ca a vazut'o parintii si au pus'o sa il dea jos Sad multumesc si lui Ova-Tattoo pt toate sfaturile. multumesc tuturor.

pt at3ul : It's all in the family Twisted Evil - Respect-
BlackVirus
BlackVirus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 48
Varsta : 33
Location : Ploiesti
Data de inscriere : 07/02/2008

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de sascha Vin Feb 22, 2008 12:36 pm

cheers ce nasol k si l-a scos Neutral aiureaaaa... si la mine la primul pierce(in limba) mi a zis mama k ma ducce cu politia la spital k imi face anestezie generala si k mil scoate Laughing si i-am zis k poa da ma tina si nemancata si nul scot Suspect Twisted Evil
sascha
sascha
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 556
Varsta : 33
Location : bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

http://www.bodymod.org/profiles/profile~ID~44854.aspx#lsRet

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de BlackVirus Vin Feb 22, 2008 12:39 pm

cand mi'am pus in limba la fel a facut la maicamea:)) ca, cheama politia =))) cat puteam sa rad Smile) dar pana la urma tot am pierce in limba . si nu stie Razz pacat ca in buza cand m;a vazut Mad Sad asta e...mai am putin si fac 18 Twisted Evil

si vreau sa imi fac in vara un corset piercing pe picior Very Happy
BlackVirus
BlackVirus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 48
Varsta : 33
Location : Ploiesti
Data de inscriere : 07/02/2008

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de sascha Vin Feb 22, 2008 12:42 pm

corsetele sunt nashpa k tre sa le scoti.....si loooool ti ai dat jos ala din buza d hatarul mamei? Suspect
sascha
sascha
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 556
Varsta : 33
Location : bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

http://www.bodymod.org/profiles/profile~ID~44854.aspx#lsRet

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de BlackVirus Vin Feb 22, 2008 12:45 pm

pai nu imi mai dadea bani de buzunar Neutral si nu prea mai puteam sa fac nimic...ca o zi am stat in casa ca nu mi;a dat Smile) adica incepea cu santajul...dupa aia ca nu imi plateste netul...
BlackVirus
BlackVirus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 48
Varsta : 33
Location : Ploiesti
Data de inscriere : 07/02/2008

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Vin Feb 22, 2008 9:09 pm

Probleme de familie...cunoastem... What a Face Crying or Very sad
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de At3ul Lun Feb 25, 2008 8:52 am

ai grija la corset sa nu dai poate piercingurili odat ca potzi sa ai neplacerea sa dea din ele afar....sa le faci treptat....1 cate 1 dupa vindecare completa Very Happy ...

je a avut 6 pi mana corset ji jtie What a Face

ji probleme de familie.....najpa....been there done that....
At3ul
At3ul
Full Membru
Full Membru

masculin
Numarul mesajelor : 446
Varsta : 42
Location : Targoviste
Data de inscriere : 17/12/2007

http://www.fashionabletattoos.ro

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de BlackVirus Lun Feb 25, 2008 9:05 am

da, am vazut pozele care le'ai pus pe forum.pacat ca le'ai scos...dar marfa tatuaju si mai ales de pe brat cu continuarea pe degete (am inteleg ca a fost o legare ca mai aveai altu acolo)dar oricum misto rau.si cu corsetul am grija, pt ca nu las niciodata pe nimeni(chiar daca se pricepe, dar daca nu e autorizat nu am incredere) sa imi dea gaura.decat la salon.la Cristi din Ploiesti are un salon in Winmarkt.
BlackVirus
BlackVirus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 48
Varsta : 33
Location : Ploiesti
Data de inscriere : 07/02/2008

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de At3ul Joi Feb 28, 2008 8:46 am

Very Happy tattoo incepe pi deget si se termina pi glezna What a Face affraid What a Face
At3ul
At3ul
Full Membru
Full Membru

masculin
Numarul mesajelor : 446
Varsta : 42
Location : Targoviste
Data de inscriere : 17/12/2007

http://www.fashionabletattoos.ro

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de irina Sam Mar 01, 2008 1:32 pm

[quote="BlackVirus"]cand mi'am pus in limba la fel a facut la maicamea:)) ca, cheama politia =))) cat puteam sa rad Smile) dar pana la urma tot am pierce in limba . si nu stie Razz pacat ca in buza cand m;a vazut Mad Sad asta e...mai am putin si fac 18 Twisted Evil

aaaaaaaaaaaaaa....mai ai putin si faci 18?si dc in dreapta unde sunt datele despre tine scrie k ai 20?? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil lol!
irina
irina
Membru Bronz
Membru Bronz

feminin
Numarul mesajelor : 25
Varsta : 33
Location : tell u later
Data de inscriere : 01/02/2008

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de sascha Sam Mar 01, 2008 1:53 pm

asta ma gandeam si eu .... scratch prob a pus gresit Smile
sascha
sascha
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 556
Varsta : 33
Location : bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

http://www.bodymod.org/profiles/profile~ID~44854.aspx#lsRet

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de BlackVirus Sam Mar 01, 2008 2:02 pm

nu cred ca trebuia sa faceti 2 posturi doar pentru ca la profil este o varsta care nu este adevarata(numai stelutze aveti in cap).fac 18 in octombrie daca tot va roade curiozitatea atata.acuma incerc sa modific data din profil dar vad ca nu prea merge schimbata...adica nu mi'o actualizeaza...si gata cu spamul aici Smile daca mai aveti sfaturi utile pentru cei care vor sa cunoasca mai multe si sa nu faca vreo greseala...scrieti Smile
BlackVirus
BlackVirus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 48
Varsta : 33
Location : Ploiesti
Data de inscriere : 07/02/2008

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Mier Apr 09, 2008 11:02 pm

Black Virus...nu trebuie sa o iei in tragic, aici esti bine venit. Daca cineva iti pune o intrebare, ori e din pura curiozitate, ori pentru ca pari suspect. Nu uita ca aici sunt doar oameni de treaba si nu aburiti si mincinosi ca pe alte forumuri...aici e doar o regula, sa nu folosesti un vocabular indecent si texte cu caracter umilitor sau jignitior...(ma refer si la apropouri, pe care eu le vad si le mai si inteleg), la adresa membrilor nostri si atat. In speranta ca am lamurit lucrurile, sa revenim la tema noastra: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? cheers
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de crazyBASTARD Sam Aug 02, 2008 7:03 pm

hello`.... as vrea si yo sa stiu cu ce ac trebuie facut un pierce in buza? :-" ... e bun akul` de perfuzie ? :-ss ....

crazyBASTARD

masculin
Numarul mesajelor : 7
Varsta : 31
Location : rm`valcea
Data de inscriere : 02/08/2008

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Lun Aug 04, 2008 10:53 pm

Eu nu iti recomand sa iti faci singur, daca asta intentionezi. Pare simplu daca nu cunosti riscurile...du-te la un salon, dar nu ai nici 16 ani, nu stiu daca iti va face cineva...
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de crazyBASTARD Mar Sept 16, 2008 6:05 pm

mi`am fakut gaura in buza singur`..... dar a 2 a zii aveam buza cat casa :O:O ...... akuma nu mai am nimik` Basketball

crazyBASTARD

masculin
Numarul mesajelor : 7
Varsta : 31
Location : rm`valcea
Data de inscriere : 02/08/2008

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de sascha Mier Sept 17, 2008 4:55 pm

bv copilu Very Happy:D:D:D:D
sascha
sascha
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 556
Varsta : 33
Location : bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

http://www.bodymod.org/profiles/profile~ID~44854.aspx#lsRet

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de black_weed Mier Sept 17, 2008 7:33 pm

lol!
black_weed
black_weed
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 35
Location : sighisoara
Data de inscriere : 11/07/2008

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de crazyBASTARD Joi Sept 18, 2008 6:14 am

azi ma gandesk sa imi mai` fac inca o gaura in buza in partea dreapta` bom ......

crazyBASTARD

masculin
Numarul mesajelor : 7
Varsta : 31
Location : rm`valcea
Data de inscriere : 02/08/2008

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de sascha Mier Sept 24, 2008 8:53 pm

Smile) mai cunosc un tip in valcea care are snake-bites Razz
sergiu daca il stii...merge cu rolele si e mai minimalist-emoid tipul Smile)
sascha
sascha
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 556
Varsta : 33
Location : bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

http://www.bodymod.org/profiles/profile~ID~44854.aspx#lsRet

Sus In jos

PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE? Empty Re: PIERCINGUL IN BUZA INFERIOARA- CUM SE FACE?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum