Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

+19
blackangell
Tatuatorul
vio3517
tattoos
MissPiX
ema
anastacia 2008
smiresmire
laura96
melinda
dodolino
Sandra
sascha
Pantera
geta
At3ul
octavian
Maltesse Cross
Ova-Tattoo Art
23 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Dum Noi 18, 2007 4:00 am

Embarassed Spuneti ce v-ar interesa, sa va spun ce pasi sa urmati!!! Rolling Eyes


Ultima editare efectuata de catre Ova-Tattoo Art in Lun Iun 16, 2008 11:58 pm, editata de 1 ori
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty markere

Mesaj Scris de maephist Joi Ian 31, 2008 9:31 pm

stie cineva pe unde s'ar gasi markere pt bodypainting?

maephist
Vizitator


Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Vin Feb 01, 2008 7:41 pm

Ia legatura cu Latze - un membru al forumului. El se ocupa cu body-painting. Bafta! cheers
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty ...

Mesaj Scris de beby_oan Lun Feb 18, 2008 3:50 pm

as vrea si eu sa imi fac un tatuaj la sprancene...si vreau sa te intreb dak doare,in cat timp ii facut,cam la ce pret,dak mai trebe retusat dupaia,cam cat tzine si dak ramane culoarea pe care o vreau io si nu se albastreste dupa o vreme.cam multe intrebari da nha...trebe neaparat sa il fac si vreau sa fiu informata...Very Happy aaaa si am uitat sa mai intreb unde ii mai bine sa il fac,la un salon normal de tatuaje sau la salon cosmetic?mersi mult si astept raspuns

beby_oan
Vizitator


Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Lun Feb 18, 2008 7:23 pm

beby_oan a scris:as vrea si eu sa imi fac un tatuaj la sprancene...si vreau sa te intreb dak doare,in cat timp ii facut,cam la ce pret,dak mai trebe retusat dupaia,cam cat tzine si dak ramane culoarea pe care o vreau io si nu se albastreste dupa o vreme.cam multe intrebari da nha...trebe neaparat sa il fac si vreau sa fiu informata...Very Happy aaaa si am uitat sa mai intreb unde ii mai bine sa il fac,la un salon normal de tatuaje sau la salon cosmetic?mersi mult si astept raspuns

Ti-am raspuns la celalat reply postat de tine, insa trebuie sa mai subliniez ca faci o alegere buna sa optezi sa iti faci make-up tattoo la un salon de tatuaj si nu la unul de cosmetica. Congresele acelea de cosmetica nu pot sa califice o persoana verbal, in arta tatuajului. Trebuie sa lucrezi efectiv. Nu poti sa iti bati joc si sa risti sa lucrezi pe fata omului, numai pentru interesul financiar, sa ii faci cicatrici sau....altceva. Bravo!
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Lun Feb 18, 2008 7:27 pm

maephist a scris:stie cineva pe unde s'ar gasi markere pt bodypainting?

Nu sunt markere speciale pentru body-painting, ci sunt doar vopsele speciale - henna tattoo. Acestea se pot aplica fie cu o pensula, fie in cornete confectionate din hartie sau staniol (la fel cum pui frisca pe o prajitura). Ca sa reusesti sa iti procuri aceste vopsele, iti recomand sa iei legatura cu Latze sau cu At3ul - Fashionable Tattoo. www.fashionabletattoos.ro Bafta!
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de Maltesse Cross Mier Feb 20, 2008 6:18 am

Ova-Tattoo Art a scris:
beby_oan a scris:as vrea si eu sa imi fac un tatuaj la sprancene...si vreau sa te intreb dak doare,in cat timp ii facut,cam la ce pret,dak mai trebe retusat dupaia,cam cat tzine si dak ramane culoarea pe care o vreau io si nu se albastreste dupa o vreme.cam multe intrebari da nha...trebe neaparat sa il fac si vreau sa fiu informata...Very Happy aaaa si am uitat sa mai intreb unde ii mai bine sa il fac,la un salon normal de tatuaje sau la salon cosmetic?mersi mult si astept raspuns

Ti-am raspuns la celalat reply postat de tine, insa trebuie sa mai subliniez ca faci o alegere buna sa optezi sa iti faci make-up tattoo la un salon de tatuaj si nu la unul de cosmetica. Congresele acelea de cosmetica nu pot sa califice o persoana verbal, in arta tatuajului. Trebuie sa lucrezi efectiv. Nu poti sa iti bati joc si sa risti sa lucrezi pe fata omului, numai pentru interesul financiar, sa ii faci cicatrici sau....altceva. Bravo!
deci te rog frumos eu am sfatuit-o sa mearga la un salon de tatuaje :>:>:>pot sa fiu mandra ?Very Happy ca vorbeam cu ea despre astea ca suntem colege de liceu si m-a intrebat ce sa faca...eu i-am zis sa mearga la salon tattoo da sa intre si aici pe forum ca gaseste mai multe informatii utile
Maltesse Cross
Maltesse Cross
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 187
Varsta : 34
Location : Tg Mures
Data de inscriere : 15/02/2008

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Mier Feb 20, 2008 10:43 pm

Ai facut bine. Este cel mai bun sfat pe care poti sa il dai unui client. Sincer, sunt multe riscuri, chiar si la saloane. Sunt saloane care nu trateaza atent problema igienei...si asta poate deveni tragic, pentru client.
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Tatuajul cosmetic...

Mesaj Scris de octavian Vin Mar 07, 2008 9:02 pm

Tatuajul cosmetic... ... aiurea deja dati in extrem ... nah is faine dar uneori ( asa cum is astea cosmetice ) se exagereaza ... ce`i mult strica
octavian
octavian

masculin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 36
Location : timisoara
Data de inscriere : 06/03/2008

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Vin Mar 07, 2008 9:08 pm

De ce crezi ca se exagereaza cu tatuajul cosmetic? Te inseli. Foarte multe femei fac asta din necesitate - ori nu au destul par la sprancene, ori nu au forma frumoasa la buze si sprancene...si de aceea apeleaza la o ajustare artificiala. Crede-ma ca pe unele cliente nu le mai cunosti cand iasa din salon. Sunt cu totul alte persoane. Mai frumoase, mai "vii" si mai mandre de cum arata...Bucuria se poate citi pe fata lor, ca intr-o carte (ma refer la femeile care au suferit multi ani din aceste cauze - defecte fizice naturale)...
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de At3ul Vin Mar 07, 2008 10:14 pm

mai sunt intamplari nefericite, accidente si deformeaza forma buzei.... o pot reface din tatuaj cosmetic...nu mai este asha de vizibila cicatricea....sau se intampla , mai rar, sa se nasca cu buzele decolorate .....atunci le da o culoare naturala din tattoo cosmetic

in plus buzele nu sunt intodeauna perfecte iar aceste imperfectziuni pot fi foarte vizibile...si iar apeleaza la tattoo cosmetic cheers
At3ul
At3ul
Full Membru
Full Membru

masculin
Numarul mesajelor : 446
Varsta : 42
Location : Targoviste
Data de inscriere : 17/12/2007

http://www.fashionabletattoos.ro

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de geta Vin Mar 07, 2008 10:37 pm

un tatuaj pt frunte nu aveti ?
ca eu in urma unui accident de masina am ramas cu o cicatrice cam urata deasupra sparncenei drepte ... Very Happy
am vrut neaparat sa sparg parbrizul cu capu' Embarassed
geta
geta
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 931
Varsta : 41
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2007

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de At3ul Dum Mar 09, 2008 8:06 pm

Very Happy saracutzu parbriz ce ai avut cu el? Very Happy

nush dak se poate ceva asha ca nu imi dau cu parerea da totusi imi e mila de parbrizu ala Very Happy

poa mere facut ceva da cu laser sau lumina pulsatorie Very Happy
At3ul
At3ul
Full Membru
Full Membru

masculin
Numarul mesajelor : 446
Varsta : 42
Location : Targoviste
Data de inscriere : 17/12/2007

http://www.fashionabletattoos.ro

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de geta Dum Mar 09, 2008 8:18 pm

da saracul parbriz ..nu mai zik de botul masinii ca a luat un copac in fata ....
e ceva timp de atunci prin iunie se intampla ....dar fruntea mea a fost juma de an varza .... Laughing
acum solutia e sa ma dau cu fond de ten ... si sa acopar cu bretonul ...
o sa imi fac un tatuaj colorat acolo Laughing
geta
geta
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 931
Varsta : 41
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2007

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de At3ul Dum Mar 09, 2008 8:21 pm

3 floricele Very Happy
At3ul
At3ul
Full Membru
Full Membru

masculin
Numarul mesajelor : 446
Varsta : 42
Location : Targoviste
Data de inscriere : 17/12/2007

http://www.fashionabletattoos.ro

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de geta Dum Mar 09, 2008 8:22 pm

e suficient una mai mare .... Very Happy
geta
geta
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 931
Varsta : 41
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2007

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de At3ul Dum Mar 09, 2008 8:23 pm

da dar e mai dlagutze 3 Razz
At3ul
At3ul
Full Membru
Full Membru

masculin
Numarul mesajelor : 446
Varsta : 42
Location : Targoviste
Data de inscriere : 17/12/2007

http://www.fashionabletattoos.ro

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de geta Dum Mar 09, 2008 8:26 pm

gata m-ai convins 3 imi fac ...
mai astept un pik sa trec de licenta . Very Happy
geta
geta
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 931
Varsta : 41
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2007

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de At3ul Dum Mar 09, 2008 8:28 pm

Very Happy bafta la licientza Very Happy
At3ul
At3ul
Full Membru
Full Membru

masculin
Numarul mesajelor : 446
Varsta : 42
Location : Targoviste
Data de inscriere : 17/12/2007

http://www.fashionabletattoos.ro

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de geta Dum Mar 09, 2008 8:30 pm

MULTUMESC !

TATUAREA BUZELOR E TOT TATUAJ COSMETIC?
geta
geta
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 931
Varsta : 41
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2007

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de At3ul Dum Mar 09, 2008 8:33 pm

dap e tot cosmetic...
buze ,sprancene ,contur ochi....
At3ul
At3ul
Full Membru
Full Membru

masculin
Numarul mesajelor : 446
Varsta : 42
Location : Targoviste
Data de inscriere : 17/12/2007

http://www.fashionabletattoos.ro

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Dum Mar 09, 2008 11:48 pm

geta a scris:MULTUMESC !

TATUAREA BUZELOR E TOT TATUAJ COSMETIC?

Da, e tatuaj cosmetic, dar e foarte eficient pentru o femeie. Avantaje - e semipermanent (ceea ce inseamna ca mai poti schimba cate ceva daca te plictisesti), economie (creioane de contur), castigi timp si cand te speli pe fata esti gata aranjata. Daca vrei mai dai un luciu de buze sau de ce nu, un ruj.

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Buze


Ultima editare efectuata de catre Ova-Tattoo Art in Vin Mar 21, 2008 1:16 am, editata de 1 ori
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de geta Lun Mar 10, 2008 2:15 pm

ok , am inteles acum ,
am vazut si modelul ,
geta
geta
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 931
Varsta : 41
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2007

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de Pantera Mar Mar 11, 2008 5:39 pm

Ova-Tattoo Art a scris:
geta a scris:MULTUMESC !

TATUAREA BUZELOR E TOT TATUAJ COSMETIC?

Da, e tatuaj cosmetic, dar e foarte eficient pentru o femeie. Avantaje - e semipermanent (ceea ce inseamna ca mai poti schimba cate ceva daca te plictisesti), economie (creioane de contur), castigi timp si cand te speli pe fata esti gata aranjata. Daca vrei mai dai un luciu de buze sau de ce nu, un ruj.

http://www.tattoo-magazin.ro/galeriefoto/displayimage.php?album=76&pos=12

Daca dai la conturul ala cu un simplu luciu de buze, ca fata, o sa arati fix ca o tarfa!... Conturul de buze trebuie sa fie cat mai apropiat de nuanta rujului, nu cum isi fac unele conturul si merg asa cu el pe strada sau altele care-si fac conturul si se dau cu un ruj de o alta nuanta de arata tot ca niste piţipoance.
Pantera
Pantera
Membru Silver
Membru Silver

feminin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 35
Location : never never-land
Data de inscriere : 22/02/2008

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de sascha Mar Mar 11, 2008 6:24 pm

poza aia e facuta probabil imediat dupa tatuare Smile stiu k culoarea se deschide cand se vindeca Razz sunt de acord ..nu suport femeile care se dau cu contur visiniu de exemplu si poarta ruj rosu Evil or Very Mad
sascha
sascha
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 556
Varsta : 33
Location : bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

http://www.bodymod.org/profiles/profile~ID~44854.aspx#lsRet

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum