Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

+19
blackangell
Tatuatorul
vio3517
tattoos
MissPiX
ema
anastacia 2008
smiresmire
laura96
melinda
dodolino
Sandra
sascha
Pantera
geta
At3ul
octavian
Maltesse Cross
Ova-Tattoo Art
23 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de laura96 Joi Mar 05, 2009 8:58 pm

imi pare rau ca v ati ofuscat ,dar sincer de cind am vazut pozele dvs. sunt mai increzatoare in mine..va spun sincer ca rad cu clientele mele in fiecare zi.de cite ori fac un machiaj semipermanent le arat clientelor ce pot face unii tatuatori..adica le arat pozele cu clientele voastre.. cheers cyclops inteleg ca le ati facut pe plac,dar va intreb de ce le ati facut asa ascutite?de unde vin clientele voastre,de pe luna?asa au vrut ele sau era ideea cosmeticienei dvs..pacat ca o mai tineti angajata acolo pe fata aia. stiu ca nu toate cosmeticienele penseaza bine,dar apoi sa mai si tatueze..dar totusi eu una n as tine o astfel de angajata acolo..si eu am avut parte numai de colege din astea adica sa le strice forma pe care le am dat o clientelor,si unele chiar au sarit la bataie ca le a stricat..imi imaginez ce ar fi fost daca i le si tatua.. Mad si va mai spun ceva eu nu le masor cu sublerul,si totusi le fac perfecte..am cliente de 5 ani care mi vin regulat la pensat..si de la prima clienta de cind profesez nici una nu mi a facut reclamatie Very Happy
eu una v as da un sfat nu le mai faceti pe plac clientelor de la tara ca ele nu stiu ce inseamna moda si ce inseamna perfectiunea..invatatile voi si va spun ca va vor multumi cu virf si indesat..
si schimbati va cosmeticiana care da forme extraterestre affraid
laura96
laura96

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 47
Location : bucuresti
Data de inscriere : 14/02/2009

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de laura96 Vin Mar 06, 2009 10:58 am

decat sa ma duc la un curs de tatuaj care sa ma invete sa fac sprincene cum faceti voi ..mai bine lipsa..lasa ca lucrez si asa fara curs de tatuaj..
ce poate sa mi faca?doar nu mi o lua meseria din mina..restul e cancan Very Happy
dar ceea ce nu inteleg este ca de ce le ati postat pozele pe forum..ca daca erau niste sprincene reusite mai ziceam sa le vada toata lumea sa va faceti reclama,dar asa v ati lasat pe mina simonei care n are pic de talent,si eu cred ca mai rau v a facut..
vazind pozele astea nu cred ca veti mai avea cliente la make up..eu nu va critic pe voi tatuatorii ..in body tatoo sunteti asi dar la make up sunteti varza..
si nu cred ca trebuie sa mi dati replica cu cuv.jignitoare la adresa mea ca nu sunt caza (nici nu stiu ce i aia)..credeam ca sunteti un profesionist..
profesoinistii nu se comporta asa..mai bine v ati recunoaste vina ca si dvs.aveti o parte din vina..chiar daca simona v a creat acele oribile sprincene
cred ca trebuia sa i atrageti atentia clientei ca arata ca dracu,dar eu tind sa cred ca nici voi nu prea va pricepeti la forma lor..asa sa copiati niste desene pe piele eu cred ca oricine ar invata tehnica de tatuaj,dar sa creezi ceva propriu adica sa faci niste sprincene ideale,buze perfecte etc..asta i un talent..imi pare rau pt voi dar eu cred ca nu prea aveti talent la make up..atit eu doar mi am spus parerea,,fe asta e forumul nu? sa afli si parerea celorlalti nu sa i criticati pe toti ceilalti care va zic ca sunt urite..si din cite am vazut cam toata lumea e de parerea mea..sincer Sad
laura96
laura96

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 47
Location : bucuresti
Data de inscriere : 14/02/2009

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de smiresmire Vin Mar 06, 2009 7:38 pm

unu lucru ma intreb eu Smile)=)) ce pana mea tineti atat la moda si la perfectiune ? fiecare e liber sa faca ce doreasca cum ar fii u sa critici e normal sa fie si un critic pe colo.... mie unu mi se pare in general makeup tattoo urat ... dar asta e parerea mea
in locu tau as da un sfat daca esti atat de buna la aceasta meserie decat sa critici si sa zici ca nu ar mai trebui sa faca si bla bla bla
smiresmire
smiresmire
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 36
Location : ploiesti-focsani
Data de inscriere : 17/11/2008

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Sam Mar 14, 2009 12:58 am

Lauura 98, sau 69, stai tranquila, daca nu aveam clienti nu deschideam salonul in Verona (daca sti pe unde se afla orasul asta)...cat despre tine eu nu am auzit niciodata...nu stiu de unde sa te iau...esti vreun artist si inca nu am aflat? Cosmeticienele ne invata tatuaj? Sau care e treaba ca nu prea inteleg...sincer, cred ca ar trebui sa intri pe forumul de la Avantaje...Smile
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de laura96 Lun Mar 16, 2009 6:08 pm

eu nu va invat tatuaj,ca eu nu stiu sa tatuez cum stiti voi..
dar eu nu inteleg de ce sunteti asa de inversunati impotriva saloanelor de cosmetica care practica make up..
voi cind erati la inceput,cine radea de voi? pe cine ati facut practica? credeti ca pieile alea artificiale erau suficiente? tot pe pielea umana se incearca mai bine..eu cind m am apucat prima oara am facut o colega cobai si i a placut la nebunie,si nu i am facut nici o cicatrice,si i am facut super sprincene..adica arata a om nu a sperietoare cum arata modelele voastre
de fapt ce sa mai zic..orice ati zice nu mi plac de nici o culoare sprincenele alea,dar ca sa incheiem discutia ca vad ca sunteti tare suparati din cauza ca va critica cineva munca,va dau dreptate..asa este ca voi ,sunt cele mai "frumoase" sprincene pe care le am vazut vreodata!! ce sa mai zic ca orice as zice tot nu recunoasteti What a Face
laura96
laura96

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 47
Location : bucuresti
Data de inscriere : 14/02/2009

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Sam Mar 21, 2009 9:21 pm

Laura, uite care e treaba. Nu am nimic cu tine, insa ce poza ai pus tu cu tatuajul tau cosmetic, etse o poza de ansamblu. Pune si tu una in care sa se vada toti porii sprancenei, finalul cozii subtiate al sprancenei si conturul interior dinspre nas. Sa vad si eu cum arata la tine. Daca puneam si eu o poza de ansamblu, ca si a ta, arata extraordinar. Eu voiam sa se vada greselile sau calitatea, umplutura... Pune si tu o poza atat de apropiata, sa vedem care e treaba cu tatuajul tau. Si sincer, daca am ceva de invatat de la tine, chiar ma intereseaza. Nu vreau sa ma dau eu nu stiu cum, asa cum spui tu...vreau sa discutam pe tema calitatii si ....de ce e mai bine asa, sau altfel...etc. Nu vreau cearta, vreau colaborare. Pa pa, astept ... cheers
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de anastacia 2008 Lun Mar 23, 2009 10:08 pm

Very Happy Very Happy Very Happy


Ultima editare efectuata de catre anastacia 2008 in Lun Mar 23, 2009 10:19 pm, editata de 1 ori (Motiv : greseala de tipar)

anastacia 2008

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 49
Location : bucuresti
Data de inscriere : 06/03/2009

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de laura96 Lun Mar 23, 2009 10:12 pm

am sa pun niste poze,dar momentan nu stiu cum ..cred ca n am ceva instalat in calc. meu..dar ideea mea era ca eu nu va criticam tatuajul ,era chiar super tatuajul facut,ceea ce criticam eu era forma lor atita tot..
asta nu insemna ca nu stiti sa tatuati,sau nu va invatam eu sa tatuati cum ati spus,si nici cunoscuta nu sunt acolo la voi,dar la mine in bucuresti sunt cunoscuta ,in special in cartierul unde am lucrat,ca de acolo mi am adunat cliente pt salonul pe care mi l am deschis,de cosmetica..nu sunt cunoscuta caci nu mi am facut reclama,dar eu am sute de cliente pe care le am reparat sprincenele pe cind altele le stricau..
inainte sa ma apuc de tatuaj eu doar le pensam si le vopseam la sprincene..dupa ce am plecat de la salonul unde lucram,la al meu si la unele cliente le era greu sa vina,le sfatuiam sa se tatueze ..asa m am apucat sa tatuez sprincenele..mai mult pt cl mele care nu puteau veni regulat la salon sa se penseze si ca sa nu le mai strice nimeni forma..ca apoi era usor sa se penseze pe linga forma pe care o dadeam ..
deci sa revenim eu nu va invat sa tatuati ca nici eu nu stiu f. bine..din ce m am interesat eu din ce am citit si m am documentat eu zic ca am invatat cite ceva.
la inceput am vrut sa fac un curs,dar nu am gasit pe nicaieri in bucuresti..gasisem unu la oradea de unde am luat si aparatul elektron..care zic eu ca e destul de bun..dar n aveam cum sa ma duc la oradea doar pt un curs..deci eu nu stiu sa tatuez ca la carte,dar experienta conteaza ..am lucrat mult si imi ies super acum..dar cred eu ca trebuie sa mai invat ,nu ma declar atotstiutoare..de aceea am si intrat pe forumul dvs..sa mai aflu cite ceva,dar cind am vazut sprincenele alea m am speriat,ca nu mi venea sa cred ca exista astfel de tatuatori..dar daca voi spuneti ca ,clientele si au ales forma va cred,dar eu daca eram in locul vostru nu i le faceam,va dau cuv.meu de onoare,daca i le tatuam asa de negre si de ascutite,,nu stiu dar sunt oribile,ce sa mai..cam asta a fost si sper sa mai aflu cite ceva de la voi despre make up ul semipermanent..va multumesc celor ce au citit si va doresc o seara placuta,,..
laura96
laura96

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 47
Location : bucuresti
Data de inscriere : 14/02/2009

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de anastacia 2008 Lun Mar 23, 2009 10:17 pm

Smile Smile Smile

anastacia 2008

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 49
Location : bucuresti
Data de inscriere : 06/03/2009

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de anastacia 2008 Mier Apr 01, 2009 8:53 am

buna ziua.. Very Happy as avea si eu o intrebare care ma cam nelamureste..cu ce faceti tatuajul la sprincene si buze..cu acelasi aparat cu care tatuati pe corp? si cu ce fel de pigmenti? ca din cite am vazut din pozele postate pe acest forum ,dl ova tatueaza la sprincene cu aparatul de tatuaj pt corp..
si din cite stiu tatuajul la sprincene e semipermanent,si exista si pigmenti speciali pt machiajul semipermanent care tin intre 1 si 5 ani..sau la fetele pozate i le ati facut pe viata?adica permanent ca cel de pe corp..

anastacia 2008

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 49
Location : bucuresti
Data de inscriere : 06/03/2009

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de anastacia 2008 Mier Apr 01, 2009 8:57 am

din ce stiam eu sprincenele se tatueaza sa para mai natural,nu asa de negre si accentuate cum sunt fetele acelea pozate..dar in fine fiecare cu gusturile lui..eu una nu m as face asa de intens sa par ca un clovn..sau daca le as face asa nu le as face pe viata..bineinteles alte forme decit cele postate..multa bafta si cit mai multi clienti!! Smile

anastacia 2008

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 49
Location : bucuresti
Data de inscriere : 06/03/2009

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Sam Apr 18, 2009 1:39 pm

anastacia 2008 a scris:din ce stiam eu sprincenele se tatueaza sa para mai natural,nu asa de negre si accentuate cum sunt fetele acelea pozate..dar in fine fiecare cu gusturile lui..eu una nu m as face asa de intens sa par ca un clovn..sau daca le as face asa nu le as face pe viata..bineinteles alte forme decit cele postate..multa bafta si cit mai multi clienti!! Smile

Deci: daca le faci in culori deschise, arata de parca ar fi moarte clientele. In plus se mai deschid 30% la culoare (ceole pozate sunt chiar dupa operatie, de aceea se vad atat de intens), iar daca faci cu gri sau maro deschis, la vindecare se vad de prca ar fi prost executate. Nu poti sa iei banii unei cliente si ea sa nu fie multumita dupa vindecare. Pe noi ne intereseaza efectul de dupa vindecare. Pozele sunt facute imediat dupa operatia de tatuare.
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Sam Apr 18, 2009 1:44 pm

laura96 a scris:am sa pun niste poze,dar momentan nu stiu cum ..cred ca n am ceva instalat in calc. meu..dar ideea mea era ca eu nu va criticam tatuajul ,era chiar super tatuajul facut,ceea ce criticam eu era forma lor atita tot..
asta nu insemna ca nu stiti sa tatuati,sau nu va invatam eu sa tatuati cum ati spus,si nici cunoscuta nu sunt acolo la voi,dar la mine in bucuresti sunt cunoscuta ,in special in cartierul unde am lucrat,ca de acolo mi am adunat cliente pt salonul pe care mi l am deschis,de cosmetica..nu sunt cunoscuta caci nu mi am facut reclama,dar eu am sute de cliente pe care le am reparat sprincenele pe cind altele le stricau..
inainte sa ma apuc de tatuaj eu doar le pensam si le vopseam la sprincene..dupa ce am plecat de la salonul unde lucram,la al meu si la unele cliente le era greu sa vina,le sfatuiam sa se tatueze ..asa m am apucat sa tatuez sprincenele..mai mult pt cl mele care nu puteau veni regulat la salon sa se penseze si ca sa nu le mai strice nimeni forma..ca apoi era usor sa se penseze pe linga forma pe care o dadeam ..
deci sa revenim eu nu va invat sa tatuati ca nici eu nu stiu f. bine..din ce m am interesat eu din ce am citit si m am documentat eu zic ca am invatat cite ceva.
la inceput am vrut sa fac un curs,dar nu am gasit pe nicaieri in bucuresti..gasisem unu la oradea de unde am luat si aparatul elektron..care zic eu ca e destul de bun..dar n aveam cum sa ma duc la oradea doar pt un curs..deci eu nu stiu sa tatuez ca la carte,dar experienta conteaza ..am lucrat mult si imi ies super acum..dar cred eu ca trebuie sa mai invat ,nu ma declar atotstiutoare..de aceea am si intrat pe forumul dvs..sa mai aflu cite ceva,dar cind am vazut sprincenele alea m am speriat,ca nu mi venea sa cred ca exista astfel de tatuatori..dar daca voi spuneti ca ,clientele si au ales forma va cred,dar eu daca eram in locul vostru nu i le faceam,va dau cuv.meu de onoare,daca i le tatuam asa de negre si de ascutite,,nu stiu dar sunt oribile,ce sa mai..cam asta a fost si sper sa mai aflu cite ceva de la voi despre make up ul semipermanent..va multumesc celor ce au citit si va doresc o seara placuta,,..

Forma sprancenelor o alege clienta impreuna cu asistenta noastra medicala, de la salon, care a facut si cativa ani de cosmetica in salon de femei. Deci nu suntem noi vinovati pentru forma. E hotarat de comun acord....Nu te poti....in gustul omului. Daca o clienta vrea forma aia - noi trebuie sa o executam asa. Asta este!!! Din pacate...trebuie sa ai si viziune, ca si client...
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de ema Mar Mai 26, 2009 10:03 am

eu una momentan nu mias face,da pe viitor cine stie:-"
ema
ema
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 127
Varsta : 33
Location : zalau
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de MissPiX Dum Aug 16, 2009 10:37 am

eu nu mi-as face o asemenea chestie gen sa-mi tatuez sprancenele sau buzele sau oricare alta parte a fetei...da sunt de acord cu ele daca exista o necesitate, un defect pe care cineva ar vrea sa il acopere dar sunt si multe persoane care duc asta la extrem...exemplu foste colege de clasa...deja stilul pitipongiac-clovn-cioara vopsita e o exagerare...vrei sa arati aiuristic? du-te la circ
MissPiX
MissPiX
Membru Bronz
Membru Bronz

feminin
Numarul mesajelor : 34
Varsta : 33
Location : Braila
Data de inscriere : 16/08/2009

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de tattoos Dum Aug 16, 2009 10:32 pm

da intradevar multe femei exagereaza , am vazut pe cineva in brasov care era tatuata la sprancene si la buze cu culori UV, pe bune zici ca era indicator de circulatie ,numai sprancenele si buza se vedea, dar cand a zambat numai pete albe se vedeau ( carii la greu) oribil , adevarul ca este multa prostime ,si in acest sens , sa fie in pas cu moda , se tatuaeaza multe femei care in loc sa -si faca dantura prima oara , dar se sparg in figuri , si cand zambesc preferi sa te uiti altundeva ,am vazut , am si cunoscut , si presupun ca am sa mai cunosc , dar na .......asta ie realitatea!

tattoos
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 47
Location : reghin
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de MissPiX Lun Aug 17, 2009 4:13 am

doar ce traim in romania...conceptul lor e ce e modern e si frumos si imi si sta bine...nu sunt de acord deloc cu asta.ce e modern nu este neaparat si frumos si ca femeie ar trebui sa faci niste alegeri care te-ar putea avantaja...oricum multa lume face asta pentru ca vrea sa fie la moda sa fie pe val e ideea aia "de ce sa moara numa' capra vecinului", acica cum naiba daca x-uleasca are "semne de circulatie" pe fata cum ziceai tu tattoos pai eu vreau sa-mi fac si pe fata si in c** Laughing
MissPiX
MissPiX
Membru Bronz
Membru Bronz

feminin
Numarul mesajelor : 34
Varsta : 33
Location : Braila
Data de inscriere : 16/08/2009

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de vio3517 Dum Sept 27, 2009 12:26 am

poze dupa vindecare nu aveti ????
vio3517
vio3517

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 38
Location : bucuresti
Data de inscriere : 26/09/2009

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de vio3517 Dum Sept 27, 2009 12:26 am

poze dupa vindecare nu aveti ????
vio3517
vio3517

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 38
Location : bucuresti
Data de inscriere : 26/09/2009

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Lun Noi 23, 2009 10:23 pm

Hm. Ne-ai dat o idee, sa incercam sa punem, dar e destul de greu. Poti avea poze dupa vindecare doar daca posteaza clienta. In rest...si daca se mai intoarce la salon, esti prins cu altele, nu te mai gandesti sa ii faci poza la un tatuaj mai vechi. Te gandesti sa faci mai degraba un cover-up Smile
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty IEFTIN CUPERI

Mesaj Scris de Tatuatorul Mar Dec 08, 2009 6:57 am

maephist a scris:stie cineva pe unde s'ar gasi markere pt bodypainting?

IEFTIN CUMPERI IN OLANDA DACA AI PE CINEVA CARE MERGE INTR-A COLO, EVENTUAL UN SOFER DE TIR CA SA NU MERGI TU.
SUNT DESTUI CARE VIN IN ROMANIA, UN EXEMPLU EU DIN 1983 CUMPARAM CEEA CE ALTI ACUM AU VAZUT SI UNI DINTR-E EI SE DAU MARII (TATUATORI). SORY NO COMENT. Neutral Surprised Surprised

Tatuatorul
Pionier
Pionier

masculin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 33
Location : Romania
Data de inscriere : 06/12/2009

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de blackangell Mar Mar 16, 2010 1:02 pm

Salut,am si eu o intrebare in legatura cu tatuajul semipermanent al sprancenelor.In urma cu 3 ani mi-am facut un semitatuaj al sprancenelor de care sint foarte multumita,intrebarea mea este acest tatuaj este permanent sau tine doar intre1-5 ani?tin sa precizez ca l-am facut la un salon de cosmetica,nu de tatuaje,in strainatate si am inteles ca nu este pt.totdeauna.As dori niste informatii sau un raspuns daca stie cineva. Question

blackangell

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 46
Location : alta zona
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de blackangell Mar Mar 23, 2010 10:40 am

hello!?ma poate ajuta cineva sa imi raspunda si mie la intrebarea mea nelamurita?un tatuaj semipermanent se sterge in timp sau nu?si daca e posibil, ce produs pot aplica pentru a indeparta mai rapid acest tatuaj semipermanent? Rolling Eyes

blackangell

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 46
Location : alta zona
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Vin Apr 23, 2010 5:34 pm

blackangell a scris:hello!?ma poate ajuta cineva sa imi raspunda si mie la intrebarea mea nelamurita?un tatuaj semipermanent se sterge in timp sau nu?si daca e posibil, ce produs pot aplica pentru a indeparta mai rapid acest tatuaj semipermanent? Rolling Eyes

Ciao. Din cunostiintele mele pot sa iti spun urmatoarele: nu am vazut inca nicio persoana de sex feminin, care sa spuna sau sa imi arate ca tatuajul sau cosmetic a disparut 100%, deci eu nu cred ca ti se va decolora integral. Stiu inca ca exista pigmeti care sunt diferiti fata de cei pentru tatuaj, in sensul ca un procent foarte mare se absoarbe in sange si se elimina odata cu toxinele, iar cealalta parte, ramane in derma, intr-un procent foarte mic, fiind foarte vulnerabila la ultraviolete, acestea din urma provocand decolorarea tatuajului. Insa oricat de decolorat ar fi, niciodata nu va disparea definitiv, poate doar daca e executat cu o nuanta de culoare foarte apropiata de culoarea pielii. Mai multe nu pot sa iti spun. Numai bine.
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de blackangell Sam Apr 24, 2010 10:54 pm

Multumesc Ova pt.informatii, acum am inteles...problema mea este ca acum dupa 3-4 ani de cind am sprincenele tatuate culoarea este mai stearsa logic sa arate asa dupa citiva ani buni,problema este ca vreau o schimbare de look si nu o pot face din cauza nuantei de negru sters asa cum arata la ora actuala,ci in nici un caz nu vreau sa optez din nou la alt tatuaj,sa aplic o alta nuanta peste in nici un caz,deci alta solutie nu am decit sa le machiez din nou ca la inceput inainte sa imi fac acest tatuaj.Daca ai vreo idee,un sfat ce e de facut astept un raspuns,oricum iti multumesc pt.raspuns.

blackangell

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 46
Location : alta zona
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri - Pagina 3 Empty Re: Tatuajul cosmetic...Intrebari si raspunsuri

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum