Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Underground Tattoo Show Sibiu 2008

+3
deep feeling tattoo
insomnia
Ova-Tattoo Art
7 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Mier Iun 11, 2008 11:02 pm

Cateva dintre pozele de-acolo puteti observa la aceast link: http://www.tattoo-magazin.ro/galeriefoto/index.php?cat=20
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de insomnia Lun Oct 20, 2008 4:16 pm

50/90 ii cea mai tare Smile) . doua deodata , creca ce il rupe pe individ Smile
insomnia
insomnia
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 35
Location : Petrosani
Data de inscriere : 17/10/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Lun Oct 20, 2008 9:10 pm

E ok tatuajul, nu?
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de insomnia Lun Oct 20, 2008 9:28 pm

da e super , se comporta bine de tot , ma mananca putin rareori. mersi mult Very Happy
insomnia
insomnia
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 35
Location : Petrosani
Data de inscriere : 17/10/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Lun Oct 20, 2008 10:57 pm

Sa mai dai cu Bepanthen...dar sa nu schimbam tema subiectului...vezi titlul...
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Vin Dec 05, 2008 12:44 am

imi pare rau ca nu se vorbeste mai mult despre festivalul din sibiu, care era destinat exclusiv celor care fac tattoo home made, am fost acolo si am fost placut surprins de atmosfera de acolo, respect celor care au organizat acest eveniment...........!!!

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Dum Dec 07, 2008 9:51 pm

Spui ca acela a fost un festival? Intr-o camaruta rustica si inghesuita la care i se spunea salon? Hai sa fim seriosi, am vazut pozele de la conventie pe site-ul lui Costi si am dedus ca a fost o bauta organizata, de ochii lumii, prin care unii si-au facut imagine si reclama, vezi Doamne, ca ei au facut, au dres...Eu nu am 15 ani si ii cunosc pe toti, de aceea nu m-am dus acolo...
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de smiresmire Dum Dec 07, 2008 10:57 pm

chiar crezi ca o sa se organizeze vreo tattoo festival asea cum trebuie in romania ????
smiresmire
smiresmire
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 36
Location : ploiesti-focsani
Data de inscriere : 17/11/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Dum Dec 07, 2008 11:41 pm

Niciodata, pentru ca nu are cine sa o faca. Cine ar fi de treaba nu are bani suficienti disponibili. Ideea este ca fara fonduri nu are rost sa organizezi o conventie, iar daca o organizezi, nu castigi nimic. In Romania, nu exista conceptia sa faci ceva din care sa nu castigi un ban. O bauta organizata cu alcolisti ca la Sibiu pot sa fac si eu in fiecare saptamana.
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Lun Dec 08, 2008 2:24 am

pacat ca gandesti asa , a fost undergound show pt cei care fac acasa, nu pt profesionisti,, a fost ceva productiv spun ,pt multi care sau cunoscut ,sau vazut prima oara ,au schimbat idei,au legat noi pritenii, se putea omul simti ca intr-o familie , si rau ai facut ca n-ai fost si vad ca esti c-am negativist si nu face bine , nu avea cum sa-i cunosti pe toti , organizata cu alcoolisti?
gresit , deci se poate intelege multe de aici, sant oameni in domeniul in care esti si tu .........!

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Lun Ian 05, 2009 9:02 pm

la sibiu va fii tattoo expo international pe data 5-7 iunie, exclusiv pt profesionisti ,amatorii de tattoo au ocazia sa cunoasca multi tatuatori buni in acest domeniu,deci participati veti cunoaste tatuatori din multe tari care vor participa la sibiu,

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Joi Ian 15, 2009 10:30 pm

in sfarsit va fii un tattoo expo international la noi in romaina
vizitati site-ul www.tattooconvention.ro, pt a vedea cine vor fii invitatii festivalului de tattoo international din romania, prima de acest gen din romania ,,

ps ; uite ca sa se organizeaza si la noi in tara , si sant invitati in special cei care erau sceptici in acet sens. sant si oamenei care investesc banii in acest sens fara sa se gandeasca la castig . cei cu saloane sant invitati la acest eveniment in luna iunie.

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de smiresmire Joi Ian 15, 2009 11:58 pm

fratele meu eu cred ca u ai gresit adresa ca mie imi da page not found asea ca pune ceva calumea te rog
smiresmire
smiresmire
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 36
Location : ploiesti-focsani
Data de inscriere : 17/11/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Vin Ian 16, 2009 8:38 pm


deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Sam Ian 17, 2009 3:40 am

Smile Tot intre ei se face totul, nu vedeti? Macar imi pare bine ca prin toate discutiile de pe forumuri am reusit sa ii stimulez sa faca ceva. E bine, chiar daca o fac din razbunare ...ha,ha,ha...aceiasi bisericuta... Mergeti, ca se bea la greu...si poate si pe moca...Smile drunken Idea
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de smiresmire Sam Ian 17, 2009 3:43 am

Smile)Smile)Smile)
smiresmire
smiresmire
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 36
Location : ploiesti-focsani
Data de inscriere : 17/11/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Sam Ian 17, 2009 3:45 am

A...si se umbla in fundul gol, in ....goala...aveti ce vedea...E tare...
Dar sa vorbim de conventie...cunoscatorii, unde sunteti?
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de smiresmire Sam Ian 17, 2009 3:47 am

Smile)=))) atunci nu mai ma duc eram curios sa vad si eu cateva lucrari live asea
smiresmire
smiresmire
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 36
Location : ploiesti-focsani
Data de inscriere : 17/11/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Sam Ian 17, 2009 3:04 pm

sincer fara suparare nu inteleg, de ce atat ura din partea ta , cu ce ai stimulat tu sa faca cineva acest lucru, nu pot sa-mi dau seama ,nu pot sami da-u seama , nu se face nimic intre ei, imi pare rau ca ai idei de genul asta, este un festival pt toata lumea, iar daca consideri ca nu sant demni de tine iesi din asociatia de tattoo, ca este o asociatie de alccolisti ,dupa multe chestii amintite de tine, deci te poti duce la alte asociatii poate unde sant oamenii dupa placul tau , si sincer am observat o ura din partea ,impotriva tatuatorilor din romania , pe unii din ei , iar o intrebare pt tine daca se poate , ai mentionat ca faci parte din miscarea tatuatorilor din romania ,cum? cu ce ai contribuit ca ceva concret din partea ta nu am auzit ca ai facut , pe forum discutiile, nu fac nimic pt asa zisa miscare in acest domeniu , faptele ar trebui sa vorbeasca , deci cu alte cuvinte nu vad rostul ca faci parte din asociatia romana de tattoo, si consider ca si poti participa la acest festival de tattoo , lasa ura si neintelegerile ca este mai bine , si nu uita si tu esti tatuator, sau consideri ca nu sant demni de tine , este o singura cale de a rezolva acest aspect , si anume paraseste asociatia.poate atunci poti face tu ceva fara sa zica nimeni ceva.si totusi un festival de asemena amploare nu costa 3 mil , ci costa in jur de 450 mil de lei , si de abnii astia nu cred ca se face bauta cum spui , sincer m-ai dezamagit in privinta asta , desi aveam o parere f buna despre tine.cu repect deep feeling.

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Sam Ian 17, 2009 3:06 pm

smiresmire a scris:Smile)=))) atunci nu mai ma duc eram curios sa vad si eu cateva lucrari live asea

ar trebui ca ai avea ce sa vezi !

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Sam Ian 17, 2009 5:44 pm

Deep feeling, nu sti ce vorbesti si de aceea nu ma supar pe tine. Daca ai fi intrat pe galeriile lui Costi, de pe site-ul lui, ai fi vazut pozele despre care vorbeam si oamenii aceia. 2) Referitor la ATPR, pentru mine exista 2 membri: Natzy si colegul lui de salon, care au si initiat aceasta treba misto. 3) Mi-e sila de multi tatuatori din Romania, cand ma gandesc la caracterul lor. 4) O conventie ca cea de la Sibiu nu a costat mai mult de 5 mil. deoarece spatiul a fost pus la dispozitie gratuit, premiile au fost din sponsorizari, iar berea nu cred ca a costat 450 de milioane si oricum, nu era din partea casei...Acestea fiind spuse, cred ca ma opresc aici cu subiectul asta. Nu e o ura personala cum spune si cum te-a influentat Costi, ci este doar onoare si corectitudine. Dupa fapta si rasplata! Eu oricum plec in Italia cu salonul, si vreau sa iti spun ca am fost ales de cineva de-acolo, sa fac asta, adica firma de tattoo acolo. Baiatul a comparat lucrarile unora din Italia cu ale mele si a venit aici sa se tatueze. Rezultatual este salonul in Verona. Bafta multa!
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de smiresmire Sam Ian 17, 2009 7:30 pm

bafta tie ovi in italia la tattoo Wink si deep nu intelege gresit stiu ca sunt tatuatori in ro care fac lucrari bune dar pt o conventie de tattoo cum a fost la sibiu din care am vazut in poza nu mas deplasa in nici un fel .....dar sa face si la noi o conventie de tattoo cum sunt alea din state sau din alte tari poate ca as veni
smiresmire
smiresmire
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 36
Location : ploiesti-focsani
Data de inscriere : 17/11/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Sam Ian 17, 2009 9:29 pm

Ova-Tattoo Art a scris:Deep feeling, nu sti ce vorbesti si de aceea nu ma supar pe tine. Daca ai fi intrat pe galeriile lui Costi, de pe site-ul lui, ai fi vazut pozele despre care vorbeam si oamenii aceia. 2) Referitor la ATPR, pentru mine exista 2 membri: Natzy si colegul lui de salon, care au si initiat aceasta treba misto. 3) Mi-e sila de multi tatuatori din Romania, cand ma gandesc la caracterul lor. 4) O conventie ca cea de la Sibiu nu a costat mai mult de 5 mil. deoarece spatiul a fost pus la dispozitie gratuit, premiile au fost din sponsorizari, iar berea nu cred ca a costat 450 de milioane si oricum, nu era din partea casei...Acestea fiind spuse, cred ca ma opresc aici cu subiectul asta. Nu e o ura personala cum spune si cum te-a influentat Costi, ci este doar onoare si corectitudine. Dupa fapta si rasplata! Eu oricum plec in Italia cu salonul, si vreau sa iti spun ca am fost ales de cineva de-acolo, sa fac asta, adica firma de tattoo acolo. Baiatul a comparat lucrarile unora din Italia cu ale mele si a venit aici sa se tatueze. Rezultatual este salonul in Verona. Bafta multa!

referitor la ce sa intamplat la sibiu vreau sa spun ca nu esti destul de informat in privinta asta nu a costat 5 mil ,ci a costat 32 mil, iar spatiul nu a fost pus gratuit la dispozitie mesele scaunele ,toate au costat banii, si sposorizarile toate au costat banii,ce se va intampla la sibiu anul asta va fii intr-un spatiu de 1550mp,si nu se poate comp cu ce a fost la sibiu pt amatori, iar sa inchiriezi un spatiu de marimea asta poti sa faci si tu un calc ca nu costa putin ,asa intre noi spatiul va costa in jur de 180 mil,pt 3 zile , plus multe lucururi care mai treb acolo, (si sa stii este o ura personala a ta fata de multi tatuatori dupa cate vad, asta ar intelege multi ,) plus multe chestii care terb asigurat pt invitati, iar o chestie care am observat si anume , pe mine nu ma informat sau dezinformat nimeni cu nimic fiindca nu ma intreseaza, iar eu consider ca asociatia nu consta in 2 oameni, iar o intrebare pt tine la cate expo-uri ai fost tu pana acum de cand esti tauator , sau ca simplu vizitator, ? sa po-ti afirma lucruri la cvare nu stii multe detalii.

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Sam Ian 17, 2009 9:37 pm

smiresmire a scris:bafta tie ovi in italia la tattoo Wink si deep nu intelege gresit stiu ca sunt tatuatori in ro care fac lucrari bune dar pt o conventie de tattoo cum a fost la sibiu din care am vazut in poza nu mas deplasa in nici un fel .....dar sa face si la noi o conventie de tattoo cum sunt alea din state sau din alte tari poate ca as veni

stii care este diferenta intre un tatuator amator ,sau unul profesionist,? eu vad ca nu.
nu treb sa mergi in state sa vezi asa ceva poti sa mergi mai aproape de romania,( austria ungaria ,)eu vad ca tu fenomenul asta tattoo sau tattoo expo te depasesc ce ai vazut tu in poza ce sa intamplat la sibiu a fost ceva calumea pt (AMATORI) la care tu nu poti sa spui ceva ,cand nici macar nu ai fost acolo,iar ce va fii la sibiu va fii exact cum sant in multe tari precum in state .
eu consider ca daca vor fii 50 de saloane care vor participa tu ce crezi ca va fii, nu expo intrenational, lucru care au contribuit cateva persoane sau si-au adus aportul pt a se intampla acest lucru, poate ai face chiar bine sa nu mergi , in fond si la urma urmei nu ai nimic cu tatuajele decat un simplu simpatizant pt arta asta. si ce am mai observat ca nu stii sa faci comparatie ce inseamna un expo la care nu ai avut ocazia sa mergi sa vezi macar cum este poate ce ai vazut in (reviste sau la tv din greseala), deci argumentele tale privitoare la acest ,aspect sant deprisos. bafta

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Sam Ian 17, 2009 9:41 pm

smiresmire a scris:bafta tie ovi in italia la tattoo Wink si deep nu intelege gresit stiu ca sunt tatuatori in ro care fac lucrari bune dar pt o conventie de tattoo cum a fost la sibiu din care am vazut in poza nu mas deplasa in nici un fel .....dar sa face si la noi o conventie de tattoo cum sunt alea din state sau din alte tari poate ca as veni

poate ie mai bine ca nu ai merge, mai bine dute la discoteca ca poate ie mai bine pt tine, si cel putin mnacar nu mai afirma chestii care nici macar nu stii de unde provine sau .................!
mai bine fa ceva util pt tine , ceva care poate fii in avantajul tau bafta

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum