Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Underground Tattoo Show Sibiu 2008

+3
deep feeling tattoo
insomnia
Ova-Tattoo Art
7 participanți

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Sam Ian 17, 2009 9:43 pm

Ova-Tattoo Art a scris:Deep feeling, nu sti ce vorbesti si de aceea nu ma supar pe tine. Daca ai fi intrat pe galeriile lui Costi, de pe site-ul lui, ai fi vazut pozele despre care vorbeam si oamenii aceia. 2) Referitor la ATPR, pentru mine exista 2 membri: Natzy si colegul lui de salon, care au si initiat aceasta treba misto. 3) Mi-e sila de multi tatuatori din Romania, cand ma gandesc la caracterul lor. 4) O conventie ca cea de la Sibiu nu a costat mai mult de 5 mil. deoarece spatiul a fost pus la dispozitie gratuit, premiile au fost din sponsorizari, iar berea nu cred ca a costat 450 de milioane si oricum, nu era din partea casei...Acestea fiind spuse, cred ca ma opresc aici cu subiectul asta. Nu e o ura personala cum spune si cum te-a influentat Costi, ci este doar onoare si corectitudine. Dupa fapta si rasplata! Eu oricum plec in Italia cu salonul, si vreau sa iti spun ca am fost ales de cineva de-acolo, sa fac asta, adica firma de tattoo acolo. Baiatul a comparat lucrarile unora din Italia cu ale mele si a venit aici sa se tatueze. Rezultatual este salonul in Verona. Bafta multa!

si crede-ma stiu ce vorbesc mai ales cand revin cu un reply, n-am obiceiul sa vorbewsc numai sa ma aflu in treaba,ce a fost la sibiu pt amatori a costat 32 mil .
ce va fii acum la sibiu va costa in jur de 450 ml, asta ca sa-ti formezi i idee ca mai sant oamnei care nu se gandesc numai la castig, si ai face bine daca ai participa si tu. bafta

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de smiresmire Sam Ian 17, 2009 9:46 pm

pffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff eu cred ca tu nu intelegi ceva nu scria conventie tattoo amatori ci conventie tattoo atat Very Happy iar diferenta dintre un tatuator amator si unul profesionist e experienta pe care o are ca tatuator felu cum deseneaza si felu de a face un tattoo si nu sunt un simpu simpatizant al artei plm am pus si eu mana pe un tattoo gun si am facut si eu un tattoo doua trei acolo si totusi am si tov care sunt pro in meseria asta ........dar daca u crezi ca na nu stiu ce vb pt ca am facut o simpla comparatie te rog sa ma inveti u si sami arati u care e diferenta dintre un tattoo amator si unu pro si sami explici u care e diferenta dintre un expo si o conventie ca sa pot sa am un argument valabil ... bafta
smiresmire
smiresmire
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 36
Location : ploiesti-focsani
Data de inscriere : 17/11/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Sam Ian 17, 2009 9:52 pm

intra aici www.bizzzart.ro si sa vezi ce inseamna pro,iar in leg cu experienat vorbesti avioane,eu nu treb sa te invat te vad deja invatat deja.

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Sam Ian 17, 2009 9:54 pm

morrdor ar trebui sa vii si tu , este un expo pt cei care sant sus de tot in acest domeniu, unde esti si tu,deci te asteptam sa ne areti ce poti sa faci tu cel mai bine , succes , si bafta

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de smiresmire Sam Ian 17, 2009 9:55 pm

deci nu trebuie experienta pt un tattoo e bine de stiut atunci frate inseama ca toti sunt pro mersi mam lamurit
smiresmire
smiresmire
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 36
Location : ploiesti-focsani
Data de inscriere : 17/11/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de smiresmire Sam Ian 17, 2009 9:56 pm

si discoteca nu ma atrage dar ms de oferta si te rog sami spui u care e cea mai veche arta de tatuat daca se poate
smiresmire
smiresmire
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 36
Location : ploiesti-focsani
Data de inscriere : 17/11/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Sam Ian 17, 2009 10:01 pm

latze, recunoasterea unui salon in afara romaniei , inseamna ca esti invitat constant la cele mai importante festivaluri,care aduce si mai multi clienti si mai pretentiosi, care iti dau mult de lucru , care nu se mai uita la preturi ,cand stiu ce calitate oferi, si aduce satisfactii pe parcurs, cineva care sta si se uita numai la altii ca se duc la festivaluri , inseamna ca ceva na facut bine ,sau nu este capabil de mai mult, nu ie tot una ca ai un client cu buget relativ mic sau mediu , sau care vine din alta tara care stie pt ce a venit, stie cei poti oferii si este dispus sa platesaca mult fara sa comenteze fiindca pleaca satisfacut, asta ie parerea mea latze acum ai ocazia sa dovedesti ce ai spus tu inainte

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Sam Ian 17, 2009 10:14 pm

smiresmire a scris:si discoteca nu ma atrage dar ms de oferta si te rog sami spui u care e cea mai veche arta de tatuat daca se poate

asta ie intrebare
zi-mi tu d in ce an a aparut prima masina de tattoo prof? si cine este creatorul lui?

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Sam Ian 17, 2009 10:21 pm

Recunoasterea internationala este o poveste...
un salon e un salon si atat. cat de bine e cotat?! asta o stabilesc clientii sau mai bine spus, numarul clientilor, punct (un motiv in plus sa faci parte la expo si sa vezi contrariul)

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de smiresmire Sam Ian 17, 2009 10:48 pm

imi raspunzi cu o intrebare sau ce Smile)
smiresmire
smiresmire
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 36
Location : ploiesti-focsani
Data de inscriere : 17/11/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de smiresmire Dum Ian 18, 2009 3:53 am

Samuel O'Reilly pe data de29 octombrie 1875 in marea britanie pana mea asea stiu eu ... Very Happy

da sami zici u daca e asea sau nu da? ca u stii mai bine
lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! Laughing Laughing Laughing Laughing
smiresmire
smiresmire
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 36
Location : ploiesti-focsani
Data de inscriere : 17/11/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de Vizitato Dum Ian 18, 2009 10:29 am

deep feeling tattoo a scris:morrdor ar trebui sa vii si tu , este un expo pt cei care sant sus de tot in acest domeniu, unde esti si tu,deci te asteptam sa ne areti ce poti sa faci tu cel mai bine , succes , si bafta
MORDDOR nu are timp sa fie foarte cunoscut si cu faima intre acesti oameni .Nu ma intereseaza conventii,,,expo,,,,etc.Imi desfasor activitatea modest ,imi vad de treaba mea, ce fac altii treaba lor,ce fac eu treaba mea,....si a ta vad de la un timp in coace...............deci nus curios sa devin cunoscut intre tatuatori ca numi aduce nici un benefit..................

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de Vizitato Dum Ian 18, 2009 10:46 am

smiresmire a scris:Samuel O'Reilly pe data de29 octombrie 1875 in marea britanie pana mea asea stiu eu ... Very Happy

da sami zici u daca e asea sau nu da? ca u stii mai bine
lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! Laughing Laughing Laughing Laughing
Man ...pt tine :In 1875 sa inventat asa zisul STENCIL PEN ,de catre Thomas Edison cel care a inventat becul si gramofonul. Stencil Pen care era o matrita care transpunea modele pe anumite tesaturi etc.....masina de tatuat a fost patentata de catre Samuel O` Reilly in anul 1891care era cu o roata mare ca un ambreaj poza aici http://tattooflash.info/ebay/cd/patent-page01.jpg iar masina de tatuat moderna care o folosim si noi acuma este bazata pe principiul bobinelor care a fost facuta de Percy Waters in 1929 poza aici http://www.patentlessons.com/mini%20l1.gif de atunci masinile tattoo sau mai modernizat dar folosesc acelasi principiu ca cele de azi . Defapt noi folosim principiul lui Percy .

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Dum Ian 18, 2009 11:53 am

smiresmire a scris:Samuel O'Reilly pe data de29 octombrie 1875 in marea britanie pana mea asea stiu eu ... Very Happy

da sami zici u daca e asea sau nu da? ca u stii mai bine
lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! Laughing Laughing Laughing Laughing

vezi ce bine sa ai internet!poti afla multe , si sant sigur ca te-ai documentat de acolo ,ca altfel nu aveai cum sa afli, bravo!

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Dum Ian 18, 2009 12:00 pm

MorddorTattoo a scris:
deep feeling tattoo a scris:morrdor ar trebui sa vii si tu , este un expo pt cei care sant sus de tot in acest domeniu, unde esti si tu,deci te asteptam sa ne areti ce poti sa faci tu cel mai bine , succes , si bafta
MORDDOR nu are timp sa fie foarte cunoscut si cu faima intre acesti oameni .Nu ma intereseaza conventii,,,expo,,,,etc.Imi desfasor activitatea modest ,imi vad de treaba mea, ce fac altii treaba lor,ce fac eu treaba mea,....si a ta vad de la un timp in coace...............deci nus curios sa devin cunoscut intre tatuatori ca numi aduce nici un benefit..................

cu ce esti tu mai deosebit fata de altii? ai zis ca esti esti la un nivel sus de tot , atunci de ce iti place meseria asta? , sincer prin ce mi-ai zis tu inteleg ca esti la un nivel mediu poate, si daca zici ca esti f sus ar trebui sa vii sa te faci cunoscut prin munca ta , dar imi dau seama ca simti ca nu te poti compara cu alti tatuatori prin calitatea tatuajeleor tale ,poate te-ai simti penibil , si normal ca nu te intrereseaza ........................................................................,iar prin modestie ramai ascuns fata de posibili viit clientii, si presupun ca o sa-mi spui ca ai f multi clienti , bravo, dar ce clientii .........?ar treb sa te intereseze conventii expo ca ai mai avea de invat ca si noi toti, cu alte cuvinte am inteles idee ta , la ce anume te-ai referit.s i anume nu esti sus de tot ca na-i cum .

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Dum Ian 18, 2009 12:01 pm

MorddorTattoo a scris:
smiresmire a scris:Samuel O'Reilly pe data de29 octombrie 1875 in marea britanie pana mea asea stiu eu ... Very Happy

da sami zici u daca e asea sau nu da? ca u stii mai bine
lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! Laughing Laughing Laughing Laughing
Man ...pt tine :In 1875 sa inventat asa zisul STENCIL PEN ,de catre Thomas Edison cel care a inventat becul si gramofonul. Stencil Pen care era o matrita care transpunea modele pe anumite tesaturi etc.....masina de tatuat a fost patentata de catre Samuel O` Reilly in anul 1891care era cu o roata mare ca un ambreaj poza aici http://tattooflash.info/ebay/cd/patent-page01.jpg iar masina de tatuat moderna care o folosim si noi acuma este bazata pe principiul bobinelor care a fost facuta de Percy Waters in 1929 poza aici http://www.patentlessons.com/mini%20l1.gif de atunci masinile tattoo sau mai modernizat dar folosesc acelasi principiu ca cele de azi . Defapt noi folosim principiul lui Percy .


bravo!!!!

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Dum Ian 18, 2009 12:06 pm

MorddorTattoo a scris:
deep feeling tattoo a scris:morrdor ar trebui sa vii si tu , este un expo pt cei care sant sus de tot in acest domeniu, unde esti si tu,deci te asteptam sa ne areti ce poti sa faci tu cel mai bine , succes , si bafta
MORDDOR nu are timp sa fie foarte cunoscut si cu faima intre acesti oameni .Nu ma intereseaza conventii,,,expo,,,,etc.Imi desfasor activitatea modest ,imi vad de treaba mea, ce fac altii treaba lor,ce fac eu treaba mea,....si a ta vad de la un timp in coace...............deci nus curios sa devin cunoscut intre tatuatori ca numi aduce nici un benefit..................

benefit gresit, vad ca esti indoctrinat de catve chestii, un tatuator modest nu declara ca sant profesionist, cu un nivel f sus de cunostinte in domniu, ci incearca prin mijloacele care le are la dipozitie sa isi etaleze talentul , (sa le faca\)ce am vazut eu pe site-tul tau nu ma mir ca nu esti interesat de conventii, m-ie mi-ar fi rusine sa ma duc cu lucrari pe care le ai tu , si te inteleg perfect in privinta asta, normal desfasoara-ti activitatea modest acasa ca o sa ajungi si mai sus in domeniu , deci din partea mea subiect incheiat( morrdor tattoo )am inteles c-am tot ce era de inteles , bafta incontinuare

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Dum Ian 18, 2009 12:12 pm

smiresmire a scris:deci nu trebuie experienta pt un tattoo e bine de stiut atunci frate inseama ca toti sunt pro mersi mam lamurit

estri c-am aeriean in anumite lucruri, cred ca esti prea agitat, normal varsta isi spune cuvintul, citeste mai bine anumite comenturi si dupa revino cu un reply , nu povesti nu mai sa te aflii in treaba , bravo

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de Vizitato Dum Ian 18, 2009 12:25 pm

Mai asta,DEEP eu am impresia ca nu iti sta bine locul pe care il ai. Care e treaba ta pana la urma ca eu tot nu inteleg ce vrei si de ce faci atatea obiectii la fiecare ,mai da numa tu esti ala perfect.tu stii tot .tu faci tot si defapt nu faci nimic nu te stie nimeni si tot ce spui este numa in contra .Omule,,,,,nu mai fa pe desteptul aici ca nu esti in masura...cum de din 250 de inscrisi aici toti vb diverse numai tu esti undeva de vorbesti de sus la toti. Ti sa urcat la cap treaba asta si stii ca orice cap ridicat la putere devine Patrat. incearca sa vb si tu de ce ai facut ...de ce faci si ce varsta lu peste ai tu de ne consideri pe noi asa prosti ?nimeni nu se afla in treaba in afara de tine, stii prea multe....ei fi Samuel O`Reilly................

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de Vizitato Dum Ian 18, 2009 12:26 pm

Si nici un client deal meu nul intereseaza daca am fost eu la conventii sau nu. El vrea sa fie tatuat si atat.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Dum Ian 18, 2009 5:00 pm

MorddorTattoo a scris:Mai asta,DEEP eu am impresia ca nu iti sta bine locul pe care il ai. Care e treaba ta pana la urma ca eu tot nu inteleg ce vrei si de ce faci atatea obiectii la fiecare ,mai da numa tu esti ala perfect.tu stii tot .tu faci tot si defapt nu faci nimic nu te stie nimeni si tot ce spui este numa in contra .Omule,,,,,nu mai fa pe desteptul aici ca nu esti in masura...cum de din 250 de inscrisi aici toti vb diverse numai tu esti undeva de vorbesti de sus la toti. Ti sa urcat la cap treaba asta si stii ca orice cap ridicat la putere devine Patrat. incearca sa vb si tu de ce ai facut ...de ce faci si ce varsta lu peste ai tu de ne consideri pe noi asa prosti ?nimeni nu se afla in treaba in afara de tine, stii prea multe....ei fi Samuel O`Reilly................


stii care ie chestia, este un argument pe care ai mentionat tu , nu eu .eu doar am completat ce ai spus tu mai demult referitor la nivelul tau de tattoo, nu vorbesc cu nimeni de sus , poate ti se pare, eu nu fac pe desteptul iar in loc sa faci logica cu mine mai bine ia un creion si deseneaza, cu alte cuvinte asta ie adevarul (esti prea tare comparativ fata de multi tatuatori) normal ca nu sant demni de tine, aici ai perfecta dreptate, si ti-am mai spus nu fac obiectii la nimeni te-ai contrazis singur la cateva chestii la care tu ai scris la cateva repley-uri, vad ca te-a deranjat , eu ti-am spus cateva chestii ca completare la cele spuse de tine .9ca multi nu scriu la acest forumj este din cauza ca se fac linguseli unul altuia , (*si ei fac foarte bine ca nu se lingusesc ei intre ei, sau se felicita unul pe altul )si poate doar se uita sa vada ce se mai zice pe forum. am avut cat sant inregistrati dar multi din ei nici macar nu sau obosit sa faca un coment ,ca au vazut ca na-re rost ) astai adevarul deci undei nivelul?

iar o completare ; nu fac obiectii la nimenii, am pus o intrebare care are 99.9% cu realitatea si vad ca deranjeaza , pe desteptul nu fac deloc, dar macar nu te contrazice singur , cu alte cuvinte raspunzi singur la intrebarile puse de tine , numai treb sa faca asta altcineva.deci/.......................................!. care ie realitatea celor spuse de tine?comp la nivele, sau ce fel de nivele te referi poate am inteles eu gresit.

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de Vizitato Dum Ian 18, 2009 5:08 pm

Man la ce mam contrazis ca tot nu inteleg .Nu ma intereseaza nici un alt tatuator ,nu vreau sa fiu cunoscut in tara ca numi foloseste la nimic nivelul la care sunt eu ....................iti spun ceva ...am dat un examen pt diplomele alea si nu lea luat asa pe ochi simpli inlacrimati,,,am fost supravegheat pe timpul lucrarilor de la cursul meu de tattoo si cine a hotarat sami dea diplomele cu FOARTE BINE inseamna ca a fost unul autorizat sa dea diplome si stia ce face si stie cum arata un TATTOO profesional.Normal ca numi place ce spui despre ce fac eu atata timp cat nu ne areti lucrarile tale si nu le si confirmi. Mai vb cand cand ne areti si tu ce faci .

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Dum Ian 18, 2009 5:18 pm

MorddorTattoo a scris:Man la ce mam contrazis ca tot nu inteleg .Nu ma intereseaza nici un alt tatuator ,nu vreau sa fiu cunoscut in tara ca numi foloseste la nimic nivelul la care sunt eu ....................iti spun ceva ...am dat un examen pt diplomele alea si nu lea luat asa pe ochi simpli inlacrimati,,,am fost supravegheat pe timpul lucrarilor de la cursul meu de tattoo si cine a hotarat sami dea diplomele cu FOARTE BINE inseamna ca a fost unul autorizat sa dea diplome si stia ce face si stie cum arata un TATTOO profesional.Normal ca numi place ce spui despre ce fac eu atata timp cat nu ne areti lucrarile tale si nu le si confirmi. Mai vb cand cand ne areti si tu ce faci .

sa-ti spun eu tie ceva , stii pt ce este diploma aia, nu pt ca esti tatuator profesionist , ca exp sa ma intelegi , ca si cum ai face cursul de igiena sanitatra intr-o meserie ,) nu este o diploma care sa-ti fie recunoscute de asociatie de tattoo, fiindaca sant cateva criterii dupa care se face asta , cu meritul f bine hai sa zicem ca ie ok , si apreciez faptul ca ai ales acest domeniu si respect pt asta, diploma care o ai este o diploma ca la orice meserie , (numai ca meseria de tauator inca mai treb sa stea o perioada ca sa fie recunoscuta ca meserie sper eu putin)dar nu inseamna ca esti expert,examenul nu stiu unde l-ai dat. ca la tg mures sigur nu in fata unei comisii, cum se face , , si cel care t-ia dat diplomele treb sa faca asta cu cei din comisie pt diploma, deci ie o hartie pe care tu ai dat ceva banii, si la care nu te ajuta cu nimic , poti sa teinteresezi in privinat asta la fortele de munca sau eu stiu eu unde , si o sa ai o surpriza in privinta asta , si o sa-mi dai perfecta dreptate, si atunci o sa ma intelegi mult mai bine la ce m-am referit eu , iar la faptul ca te-ai contrazis citeste cateva chestii care le-ai spus ca esti la un nivel f sus , ir cand ti-am izs ca esti invitat sa participi la expo , te-ai contrazis singur , deci inseamna ca nu esti la nivelul la care tu ai spus,nu?

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de Vizitato Dum Ian 18, 2009 5:31 pm

man eu daca vin la un expo sau ce ***** mai e ala ...inseamna sa pierd timp pe degeaba sa lipsesc din orasul meu si sa nu fac bani.Sa vin acolo ca sa ce ?????????????Man nu dau doi bani pe maretie si cunostinte ca vezi si tu ce raca e intre tatuatorii din RO. Ma lipsesc de orice privilegiu sa dau ochii cu deastia ca de ex.Costii care spune ca el si cu Discoveri Chanel in colaborare au fact emisiunea MIAMI INK ....sau ca vinde masina de tatuat " GANDITA DE MINE " vrei sa ma intalnesc cu de astia ? Tie sincer ti-ar place asa intalniri ? Nu man tot respectu dar prefer sa fiu asa Vorba ta IN UMBRA si sa ma inteleg cu cei pe care ii tatuez si atat .Am cate 2-3 clienti pe zi si mie imi ajunge .Anul asta sper sa rezolv si cu salonul si viata mea e linistita. Cat despre diploma ...ce sa zic .COMISIE ASOCIATIE Suspect Hai sa fim seriosi .Pai daca IPJ nu recunoaste meseria de tatuator ....de unde sa infiintat asociatia aia ?????diploma aia are un numar si o serie care exista un dosar pt ea...cand meseria va fi inclusa in Nomenclatorul de meserii nu ca subgrupa cum e acuma ci ca principala atunci toti cei din ramania va fi binevenita cu aceste hartii cum le spui tu. Dar tot nu miai aratat ce tattoo faci tu Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de deep feeling tattoo Dum Ian 18, 2009 5:46 pm

MorddorTattoo a scris:man eu daca vin la un expo sau ce ***** mai e ala ...inseamna sa pierd timp pe degeaba sa lipsesc din orasul meu si sa nu fac bani.Sa vin acolo ca sa ce ?????????????Man nu dau doi bani pe maretie si cunostinte ca vezi si tu ce raca e intre tatuatorii din RO. Ma lipsesc de orice privilegiu sa dau ochii cu deastia ca de ex.Costii care spune ca el si cu Discoveri Chanel in colaborare au fact emisiunea MIAMI INK ....sau ca vinde masina de tatuat " GANDITA DE MINE " vrei sa ma intalnesc cu de astia ? Tie sincer ti-ar place asa intalniri ? Nu man tot respectu dar prefer sa fiu asa Vorba ta IN UMBRA si sa ma inteleg cu cei pe care ii tatuez si atat .Am cate 2-3 clienti pe zi si mie imi ajunge .Anul asta sper sa rezolv si cu salonul si viata mea e linistita. Cat despre diploma ...ce sa zic .COMISIE ASOCIATIE Suspect Hai sa fim seriosi .Pai daca IPJ nu recunoaste meseria de tatuator ....de unde sa infiintat asociatia aia ?????diploma aia are un numar si o serie care exista un dosar pt ea...cand meseria va fi inclusa in Nomenclatorul de meserii nu ca subgrupa cum e acuma ci ca principala atunci toti cei din ramania va fi binevenita cu aceste hartii cum le spui tu. Dar tot nu miai aratat ce tattoo faci tu Smile

vad ca esti c-am in ceata cu multe chestii,
1 . pe diploma apare (atpr)nu?, deci cine treb sa dea verdictul la calificativul ta pe langa cel care tea indrumat? pe tine cine te-a examinat?
2 . ce este intre tatuatori da ie pacat, dar asta nu inseamna ca treb sa evitii acest aspect, ci afirmate cu ocazii de genul asta se poate in mare masura,.
3 .macar nu te lauda ca esti sus , cand stii si tu la ce nivel esti , dar se poate face asta pe viit, nu este imposibil , si poate iti schimbi gandirea in privinta asta , si ti-am mai zis o sa ai o surpriza in privinta actelor si atunci sa vad cu ce argument o sa mai vii, si atunci sati aduci aminte ce tiam zis eu , nu spun din rautate , si credema stiu ce vorbesc.
4 .la o conventie te duci sa-ti areti talentul, ca pt asta ie expo, nu ce face ala sau altcineva te duci sa faci ce stii cel mai bine.dar pt asta treb sa fii invitat, sa ai salon , si multe altele .
5. daca vrei sa vezi lucrari facute de mine vino la expo ,si o sa vezi , si atunci o sa vezi cu cine ai vorbit pe forum . si cine te-a criticat.
respect in continuare.

deep feeling tattoo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 142
Varsta : 47
Location : ploiesti
Data de inscriere : 04/12/2008

Sus In jos

Underground Tattoo Show Sibiu 2008 - Pagina 2 Empty Re: Underground Tattoo Show Sibiu 2008

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum