Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

+33
uzzyRap
pixxel
senzation
knife
everdmx
kiddotattoo
gavanel
Andrei00
engel_girl
tecton2010
alexcraca
sicko
MissPiX
nosferatum
Bogdan_03
idpogo
tattoos
ema
nick_style
insomnia
cr15t1an0
smiresmire
hirisz
b3b3loosha
vulpea_cu_flori
Nightwish
black_weed
geta
anda
sonyca
melinda
sascha
Ova-Tattoo Art
37 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de nick_style Joi Aug 19, 2010 1:16 pm

Interesant Smile
La ce ai facut cover up ca nu vad nimic Razz
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de senzation Sam Aug 21, 2010 4:24 pm

era sub paianjenu asta facut de mine inca un paiajen facut cu acu de cusut. I-ar sub panza era alta panza 80% stearsa . Hai ca mai pun inca un cover up color facut azi.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de senzation Sam Aug 21, 2010 4:30 pm

In timpul lucrarii (dedesupt era facut tot un tatuaj de mine cand m-am apucat de tatuat cu o masina din pix Smile:
Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Dsc01075i
Culorile sunt Eternal (Nick stie):
Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Dsc01077f
Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Dsc01081a
Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Dsc01079r
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de nosferatum Sam Aug 21, 2010 4:39 pm

primul tatuaj al tatalui meu facut de mine desigur Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Icon_biggrin Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Icon_biggrin Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Icon_biggrin

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 DSC00278
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty fain

Mesaj Scris de senzation Dum Aug 22, 2010 6:50 am

Asta chiar i-mi place, daca stii cum sa tragi umbrele iese beton.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de nosferatum Dum Aug 22, 2010 8:46 am

senzation a scris:Asta chiar i-mi place, daca stii cum sa tragi umbrele iese beton.
sa dea dumnezeu sa imi vina masina de umbre si sa exersez putin pe cva,habar nu am cum sa fac o umbra la cva
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de nick_style Dum Aug 22, 2010 12:42 pm

Vezi ca trebuie sa-i schimbi arcurile la masina ca din ce am vazut sunt cam naspa.
Si bobinele su miezul ceva mai ciudat facut dat e puternica masina.La 4,5-5V am vazut ca rupe stilu.
De a mea sut cam dezamagit,i-am pus arcuri de 20 si abia pe la 6-7V merge iar daca mai pun si ac trebuie sa-i dau vreo 8V.O sa-i pun arcuri de 18 sa vad ce zice. Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de nosferatum Lun Aug 23, 2010 5:12 pm

am ridicat astazi masina, am observat si eu arcurile,si bobinele de erau ciudate, sunt sigur ca ti ai dat seama si tu dar erau cazute dp miez dar nu a fost nicio problema, le am rezolvat eu...ce imi recomanzi ca dimpensiune la arcuri ptr shader?
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de nick_style Mar Aug 24, 2010 5:34 am

Sincer nu mi-am dat seama Smile
Deci de asta aratau asa bobinele?
Eu nu am desfacut niciodata una ca sa vad cum arata.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Mier Aug 25, 2010 1:16 am

Cateva foto mai noi.....By Ova - Tattoo Arte Verona

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 TribalOva
Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Floricica1
Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Scut3
Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Armura2
Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 JesusSite
Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Spate4
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de nick_style Mier Aug 25, 2010 5:13 am

Foarte faine,cat a durat tribalul ala mare si cat l-a costat?Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de nick_style Mier Aug 25, 2010 9:08 pm

Si eu cu un tatuaj abia terminat.A iesit destul de ok dar f. greu se lucreaza pe zona aia.
Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Dsc02948
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Joi Aug 26, 2010 1:19 am

nick_style a scris:Foarte faine,cat a durat tribalul ala mare si cat l-a costat?Smile

Salut Nick. A durat cam 3 saptamani, 5 sedinte - 800 de euro, la pret redus.
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de senzation Vin Aug 27, 2010 3:56 pm

un nou tatuaj
Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Aug2703
si asta a prins coaja
Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Aug2705
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de nick_style Vin Aug 27, 2010 5:58 pm

Par frumoase,pacat de calitatea pozelor.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de senzation Vin Aug 27, 2010 6:29 pm

de astazi am sa-mi selectez clientii findca unu a incercat sa-mi fure telefonu. Clienti de Romania n-ai ce le cere. Voi face doar cunostintelor!
Da sunt facute cu webul Sad
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de nick_style Vin Aug 27, 2010 6:43 pm

banuiesc ca era vreun muritor de foame
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de senzation Vin Aug 27, 2010 7:29 pm

da o saracie de om i-mi pare rau ca nu i-am dat o bataie. Pete toate pacatele era si spectator nu se tatua el un amic de-al lui.
Daca ai s ate uiti la prima poza cu capul ala de demon pe partea stanga nu i-am mai facut detaliile din umbre pt ca m-am enervat si ma durut undeva de ce iese.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de pixxel Sam Aug 28, 2010 4:22 pm

Salutare.
Tot mai bine iti ies tatuajele senzation,numa sa-ti iei un aparat foto. Very Happy .La tine nick_style se vede calitate,cred ca te ajuta M.S mult.Ova nimic de comentat Very Happy.
Am revenit si eu pe forum cu cateva tatuaje,am facut azi numaratoarea,am 24 de tatuaje facute.Poate vine programul rabla la aparatele de tatuat ,ca sa-mi iau un Micky Sharpz,ca deja simt ca ma lasa chinezariile.
Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 65653488Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 AsdasdasdasdasdCateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 AetCateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Sdfsdfsdfsdfsd
pixxel
pixxel
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 119
Varsta : 35
Location : Arad
Data de inscriere : 15/07/2009

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty h

Mesaj Scris de senzation Sam Aug 28, 2010 7:18 pm

Se simte diferenta dintre chinezarie si ceva bun dar eu recomand sa-ti iei un Damascus pt contur. E mai ieftin ca un Ms si e si destul de performant, e un aparat mediu. Eu la umbre sunt super multumit de tigaia mea de china, nici la contur nu ma plang, dar nu iese un contur perfect. Si la un chinez daca-i pui 2 bobine 12 wrap si arcuri eikon ciocanel de calitate un condensator bun face treaba foarte bine. Adica i-ti faci o masina custom super buna. Cadru nu conteaza decat sa fie facut calumea, de preferinta pt custom o masina cu cadru bun e imitatia de spaudling rogers u black sau i black nu mai tim minte exact e 150 lei masina cu totu.
Pixxel tigru ala e super misto cel mai mult i-mi place. Lucreaza putin la umbre si o sa faci tatuaje faine tare. Se vede ca ai mana, eu de ex cel mai bine pe tatuaje mici si medii lucrez cu RS 9, nu ma inteleg deloc cu magnum. La umplut de ex multi lucreaza cu magnum, daca lucrez cu magnum nu le pot umple perfect. Cu magnul lucrez bine pe portiuni mari de ex un spate complet.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de nick_style Sam Aug 28, 2010 7:56 pm

Bun inceput pixxel,ingerul are o pata neagra care nu o inteleg Smile
Aparatele bune fac diferenta iar MS-ul care l-am cumparat se descurca excelent.
La o masina chinezeascapoti folosi cadrul doar daca e ceva mai gros ca majoritatea cele mai ieftine au cadrul sibtire si vibreaxa cand functioneaza aparatul.
Aparatele damascus sunt mai mult de ornament iar cele originale or fi bune dar majoritatea sunt tot made in China.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de nosferatum Sam Aug 28, 2010 8:38 pm

damascus=shit, doar aspectul de ele, foarte grele, am avut ocazia sa testez una la un prieten,sincer sunt dublu la greutate fata ce am eu, si eu am cadrurile din fier turnat si sunt si ele destul de grele...nick, shaderul merge foarte bine setat cum trebuie,mi a trebuit cva eu avand acel incarcator cu diferentiator de voltaj, iata si de la mn un tatuaj nou,

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 DSC00340

fac foarte rar cate un tatuaj dar exersez mult, tatuajul e fara contur de loc, doar in shading
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de pixxel Sam Aug 28, 2010 8:57 pm

Da,mersi de aprecieri.Mi-am cumparat un Damascus 12 warp,spre diferenta de ce am functioneaza mult mai bine,nu ma mai chinui atata la umplut.Iar la umbre mai ramane zgarietura de ac,folosind ace tip flat.Este greu aparatul,da folosesc maner mai gros si nu se simte diferenta.Sper pe viitor sa-mi achizitionez 2 M.S-uri,si o zi petrecuta intr-un salon in spatele unui tatuator.
Acea pata de la inger ar fii trebuit sa semene cu o umbra care rezulta din pozitia ingerului.Poza este facuta in ziua 4 de vindecare.
Nosferatum ,frumos tatuaj,sunt curios cum arata terminat.
pixxel
pixxel
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 119
Varsta : 35
Location : Arad
Data de inscriere : 15/07/2009

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de nosferatum Sam Aug 28, 2010 9:04 pm

pixxel a scris:Da,mersi de aprecieri.Mi-am cumparat un Damascus 12 warp,spre diferenta de ce am functioneaza mult mai bine,nu ma mai chinui atata la umplut.Iar la umbre mai ramane zgarietura de ac,folosind ace tip flat.Este greu aparatul,da folosesc maner mai gros si nu se simte diferenta.Sper pe viitor sa-mi achizitionez 2 M.S-uri,si o zi petrecuta intr-un salon in spatele unui tatuator.
Acea pata de la inger ar fii trebuit sa semene cu o umbra care rezulta din pozitia ingerului.Poza este facuta in ziua 4 de vindecare.
Nosferatum ,frumos tatuaj,sunt curios cum arata terminat.
e terminat, asa era mai luminoasa fruntea din sursa
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de nosferatum Sam Aug 28, 2010 9:18 pm

[quote="nosferatum"]
pixxel a scris:Da,mersi de aprecieri.Mi-am cumparat un Damascus 12 warp,spre diferenta de ce am functioneaza mult mai bine,nu ma mai chinui atata la umplut.Iar la umbre mai ramane zgarietura de ac,folosind ace tip flat.Este greu aparatul,da folosesc maner mai gros si nu se simte diferenta.Sper pe viitor sa-mi achizitionez 2 M.S-uri,si o zi petrecuta intr-un salon in spatele unui tatuator.
Acea pata de la inger ar fii trebuit sa semene cu o umbra care rezulta din pozitia ingerului.Poza este facuta in ziua 4 de vindecare.
Nosferatum ,frumos tatuaj,sunt curios cum arata terminat.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi - Pagina 8 Empty Re: Cateva recomandari - poze tatuaje - stiluri noi

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum