Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Primul pierce in buza inferioara

+3
Demi
bLind
Akademik`s
7 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Primul pierce in buza inferioara - Pagina 2 Empty Re: Primul pierce in buza inferioara

Mesaj Scris de Akademik`s Joi Dec 24, 2009 9:39 pm

Te poti duce la un salon autorizat cu unul dintre parinti , "artistul" te pune sa semnezi un fel de contract (la fel si pe parintele tau) in legatura cu: daca ai boli transmisibile , ca parintele este de acord si chestii d`astea.
Iar dupa asta iti face pierce`ul si iti da sfaturi cum sa`l ingrijesti.
Asa am procedat si eu cand mi`am facut pierce in spranceana. Bafta!
Akademik`s
Akademik`s
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 22
Varsta : 27
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 12/12/2009

Sus In jos

Primul pierce in buza inferioara - Pagina 2 Empty Re: Primul pierce in buza inferioara

Mesaj Scris de hentsubashi Dum Dec 27, 2009 12:31 am

ma copile tu nu intelegi ca nu accepta sa vin cu parintii si nici legea?Smile)=)))yo zic de porc tu zici de peste:))

hentsubashi

masculin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 29
Location : Sibiu
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Primul pierce in buza inferioara - Pagina 2 Empty Re: Primul pierce in buza inferioara

Mesaj Scris de Akademik`s Dum Dec 27, 2009 12:46 am

mda.....incearca sa ajungi prin Bucuresti Wink...nu stiu cine ti`a zis ca legea nu accepta asa cv...da` cine ti`a zis e IDIOT! lol! wtf?! daca nu permite legea mi`e cum mi`a dat pierce(mi`am fct pierce`ul in Mall Vitan)? sunt culmea aia de la salon sau de cine ti`a zis chestia aia Smile)=)) lol!
Akademik`s
Akademik`s
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 22
Varsta : 27
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 12/12/2009

Sus In jos

Primul pierce in buza inferioara - Pagina 2 Empty Re: Primul pierce in buza inferioara

Mesaj Scris de Akademik`s Dum Dec 27, 2009 12:48 am

sa raspunzi mai repede ca sunt curios sa vad ce replica imi dai =))
Akademik`s
Akademik`s
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 22
Varsta : 27
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 12/12/2009

Sus In jos

Primul pierce in buza inferioara - Pagina 2 Empty Re: Primul pierce in buza inferioara

Mesaj Scris de Demi Lun Dec 28, 2009 10:54 pm

hentsubashi a scris:Mda...si sa ma refuze sau dece?ca am fost...si au spus ca nu aproba nici ei sa vin cu parintii si nici legea Neutral si stiu cu ce sami fac pierce ...cu o branula verde...dar nu stiu cum so bag ..pe unde so bag...cind o scot ce fac..etc etc..dec va rog daca puteti sami raspundeti cu un raspuns de ghidare complet...cum se face etc etc etc Suspect Exclamation deci prin ce loc trebuie bagata branula ca sa nu fie probleme...VA ROG!!!multumesc anticipat.


Esti nebun ???!!! Sa nu cumva sa`ti faci singur, mai ales cu branula verde (gaura se face NUMAI cu branula GRI) ! Asa am facut eu prima data (de fapt prietena mea) si mi`a gaurit buza de era sa mi`o distruga. Initial am vrut in partea dreapta, dar din cauza esecului anterior mi`am facut in stanga. Daca nu merge cu salonul, roaga un prieten sau o persoana care se pricepe sa faca. Mie de exemplu mi`a facut cea mai buna prietena care intr`adevar se pricepe la asa ceva. Si in legatura cu ingrijirea, tot ce am facut eu e sa folosesc apa oxigenata, spirt, Baneocin unguent si Citrolin, apa de gura. Baneocinul si Citrolinul m`au costat in jur de 20 lei. Mi`l scoteam in fiecare dimineata si seara si il curatam inauntru, sa nu se adune microbi si sa se infecteze. Acum e totul ok, se vindeca rapid. Mult succes ! santa
Demi
Demi
Membru Bronz
Membru Bronz

feminin
Numarul mesajelor : 23
Varsta : 30
Location : Onesti
Data de inscriere : 19/12/2009

http://chaoskitty.hi5.com

Sus In jos

Primul pierce in buza inferioara - Pagina 2 Empty Re: Primul pierce in buza inferioara

Mesaj Scris de Demi Lun Dec 28, 2009 10:56 pm

bLind, ai luat pauza? Cool
Demi
Demi
Membru Bronz
Membru Bronz

feminin
Numarul mesajelor : 23
Varsta : 30
Location : Onesti
Data de inscriere : 19/12/2009

http://chaoskitty.hi5.com

Sus In jos

Primul pierce in buza inferioara - Pagina 2 Empty Re: Primul pierce in buza inferioara

Mesaj Scris de Diud Vin Ian 01, 2010 1:40 pm

nu inteleg ce va agitati asa....ajunge apa cu sare si ceai de musetel....baneocinul e antibiotic si trebuie folosit doar in cazul unei infectii sau daca rana prezinta risc de infectie, altfel poti sufoca rana...... SI NU MAI SCOATETI PIERCEURILE! stricati canalul care abea se formeaza Suspect

P.S. daca va mananca sa faceti pierceuri home made....verificati grosimea tijei si diametrul branulei/acului de perfuzie inainte sa faceti gaura

P.S. 2: spirt nu se pune pe rana never ever, va puteti trezi cu puroi

Diud
Membru Bronz
Membru Bronz

feminin
Numarul mesajelor : 25
Varsta : 30
Location : p'ici p'colo
Data de inscriere : 01/01/2010

Sus In jos

Primul pierce in buza inferioara - Pagina 2 Empty Re: Primul pierce in buza inferioara

Mesaj Scris de bLind Vin Ian 01, 2010 6:40 pm

Demi a scris:bLind, ai luat pauza? Cool
Si ce....n-am voie Smile ?
Demi a scris:.....Si in legatura cu ingrijirea, tot ce am facut eu e sa folosesc apa oxigenata, spirt, Baneocin unguent si Citrolin, apa de gura......Mi`l scoteam in fiecare dimineata si seara si il curatam inauntru, sa nu se adune microbi si sa se infecteze.
Spirt nu se foloseste ptr ca usuca, de ce crezi ca se recomanda apa de gura fara alcool ! Si piercingul nu se scoate din gaura pentru a-l curata, lasa-l la locul lui ca asa prelungesti perioada de vindecare.
Si probabil (pe langa faptul ca e homemade) de aceea zona a fost umflata si rosie atat timp ! Normal nu trebuie sa fie umflat si rosu mai mult de o zi.
bLind
bLind
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 303
Varsta : 36
Location : Æ
Data de inscriere : 06/08/2009

Sus In jos

Primul pierce in buza inferioara - Pagina 2 Empty Re: Primul pierce in buza inferioara

Mesaj Scris de bLind Vin Ian 01, 2010 7:04 pm

Diud a scris:...baneocinul e antibiotic si trebuie folosit doar in cazul unei infectii sau daca rana prezinta risc de infectie, altfel poti sufoca rana......
Wellcome Smile !!!
Cei din saloane il recomanda pentru a preveni infectia, dar odata ce cumperi de la farmacie e logic sa citesti prospectul, si te lamuresti cum si cat sa-l folosesti !
bLind
bLind
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 303
Varsta : 36
Location : Æ
Data de inscriere : 06/08/2009

Sus In jos

Primul pierce in buza inferioara - Pagina 2 Empty Re: Primul pierce in buza inferioara

Mesaj Scris de Demi Dum Ian 10, 2010 10:22 pm

bLind a scris:
Diud a scris:...baneocinul e antibiotic si trebuie folosit doar in cazul unei infectii sau daca rana prezinta risc de infectie, altfel poti sufoca rana......
Wellcome Smile !!!
Cei din saloane il recomanda pentru a preveni infectia, dar odata ce cumperi de la farmacie e logic sa citesti prospectul, si te lamuresti cum si cat sa-l folosesti !


Baneocinul e foarte foarte bun, il recomand. Am citit prospectul si nu sufoca sua infunda nimic Smile) Alea`s baliverne.
Demi
Demi
Membru Bronz
Membru Bronz

feminin
Numarul mesajelor : 23
Varsta : 30
Location : Onesti
Data de inscriere : 19/12/2009

http://chaoskitty.hi5.com

Sus In jos

Primul pierce in buza inferioara - Pagina 2 Empty Re: Primul pierce in buza inferioara

Mesaj Scris de Demi Dum Ian 10, 2010 10:23 pm

Sau*
Demi
Demi
Membru Bronz
Membru Bronz

feminin
Numarul mesajelor : 23
Varsta : 30
Location : Onesti
Data de inscriere : 19/12/2009

http://chaoskitty.hi5.com

Sus In jos

Primul pierce in buza inferioara - Pagina 2 Empty Re: Primul pierce in buza inferioara

Mesaj Scris de Demi Dum Ian 10, 2010 10:32 pm

bLind a scris:
Demi a scris:bLind, ai luat pauza? Cool
Si ce....n-am voie Smile ?

Nu a zis nimeni ca nu ai voie, doar ca iti cam duceam lipsa Razz


Demi a scris:.....Si in legatura cu ingrijirea, tot ce am facut eu e sa folosesc apa oxigenata, spirt, Baneocin unguent si Citrolin, apa de gura......Mi`l scoteam in fiecare dimineata si seara si il curatam inauntru, sa nu se adune microbi si sa se infecteze.
Spirt nu se foloseste ptr ca usuca, de ce crezi ca se recomanda apa de gura fara alcool ! Si piercingul nu se scoate din gaura pentru a-l curata, lasa-l la locul lui ca asa prelungesti perioada de vindecare.
Si probabil (pe langa faptul ca e homemade) de aceea zona a fost umflata si rosie atat timp ! Normal nu trebuie sa fie umflat si rosu mai mult de o zi.



N`am avut absolut nicio problema dupa ce s`a desumflat, toate bune si frumoase, acum e ok, s`a vindecat aproape complet si imi sta foarte bine :>
Demi
Demi
Membru Bronz
Membru Bronz

feminin
Numarul mesajelor : 23
Varsta : 30
Location : Onesti
Data de inscriere : 19/12/2009

http://chaoskitty.hi5.com

Sus In jos

Primul pierce in buza inferioara - Pagina 2 Empty Re: Primul pierce in buza inferioara

Mesaj Scris de bLind Sam Ian 16, 2010 10:16 pm

Demi a scris:Baneocinul e foarte foarte bun, il recomand. Am citit prospectul si nu sufoca sau infunda nimic Smile) Alea`s baliverne.
Pe prospectele medicale nu scrie "baliverne" ! :þ ! Mie imi "sensibilizase" zona.
bLind
bLind
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 303
Varsta : 36
Location : Æ
Data de inscriere : 06/08/2009

Sus In jos

Primul pierce in buza inferioara - Pagina 2 Empty Re: Primul pierce in buza inferioara

Mesaj Scris de Demi Sam Ian 16, 2010 11:17 pm

bLind a scris:
Demi a scris:Baneocinul e foarte foarte bun, il recomand. Am citit prospectul si nu sufoca sau infunda nimic Smile) Alea`s baliverne.
Pe prospectele medicale nu scrie "baliverne" !

Am citit prospectul si nu preciza nimic de nici o infundare sau alte prostii.


bLind a scris: Mie imi "sensibilizase" zona.

Aici fiecare organism reactioneaza in felul lui la factorii externi.
Demi
Demi
Membru Bronz
Membru Bronz

feminin
Numarul mesajelor : 23
Varsta : 30
Location : Onesti
Data de inscriere : 19/12/2009

http://chaoskitty.hi5.com

Sus In jos

Primul pierce in buza inferioara - Pagina 2 Empty Re: Primul pierce in buza inferioara

Mesaj Scris de Diud Lun Ian 18, 2010 3:18 pm

1. cum sa scrie pe prospect sa infunda sau sufoca rana Suspect ?! vaselina din el face asta....luati fratilor bepanthen....ala e mai subtire, dai un ban da' stai in fata...le-am folosit pe aman2 si stiu ce vorbesc

2. hai sa fiu rea.....daca tot sunteti atat de destepti de ce intrati pe forum disperati ca va curge "puroi", ca e infactat sau te miri ce si cand primiti sfaturi faceti pe desteptii ca voi stiti mai bine Mad ? asta n-am inteles niciodata....lipsa de ocupatie probabil Laughing

Diud
Membru Bronz
Membru Bronz

feminin
Numarul mesajelor : 25
Varsta : 30
Location : p'ici p'colo
Data de inscriere : 01/01/2010

Sus In jos

Primul pierce in buza inferioara - Pagina 2 Empty Re: Primul pierce in buza inferioara

Mesaj Scris de Demi Vin Ian 22, 2010 9:07 pm

Diud a scris:
2. hai sa fiu rea.....daca tot sunteti atat de destepti de ce intrati pe forum disperati ca va curge "puroi", ca e infactat sau te miri ce si cand primiti sfaturi faceti pe desteptii ca voi stiti mai bine Mad ? asta n-am inteles niciodata....lipsa de ocupatie probabil Laughing

Cu respect, Diud, doar dam sfaturi din propriile noastre experiente Smile NU "facem pe desteptii", dar fiecare cu parerea lui . rabbit
Demi
Demi
Membru Bronz
Membru Bronz

feminin
Numarul mesajelor : 23
Varsta : 30
Location : Onesti
Data de inscriere : 19/12/2009

http://chaoskitty.hi5.com

Sus In jos

Primul pierce in buza inferioara - Pagina 2 Empty Re: Primul pierce in buza inferioara

Mesaj Scris de Demi Vin Ian 22, 2010 9:07 pm

Diud a scris:1. cum sa scrie pe prospect sa infunda sau sufoca rana Suspect ?! vaselina din el face asta....luati fratilor bepanthen....ala e mai subtire, dai un ban da' stai in fata...le-am folosit pe aman2 si stiu ce vorbesc

2. hai sa fiu rea.....daca tot sunteti atat de destepti de ce intrati pe forum disperati ca va curge "puroi", ca e infactat sau te miri ce si cand primiti sfaturi faceti pe desteptii ca voi stiti mai bine Mad ? asta n-am inteles niciodata....lipsa de ocupatie probabil Laughing

Ah, scuze, nu citisem bine Smile) My bad.. pai nu stiu, si mie mi se pare stupid . scratch
Demi
Demi
Membru Bronz
Membru Bronz

feminin
Numarul mesajelor : 23
Varsta : 30
Location : Onesti
Data de inscriere : 19/12/2009

http://chaoskitty.hi5.com

Sus In jos

Primul pierce in buza inferioara - Pagina 2 Empty Re: Primul pierce in buza inferioara

Mesaj Scris de somebody00 Dum Aug 08, 2010 7:18 pm

Buna la toata lumea !

Am experienta in dat piercuri. Fac acest lucru de aproximativ 2 ani .

Ofer pierce la urmatoarele preturi :

- ureche : 20 de lei
- buza : 40 de lei
- limba : 50 de lei
- buric :50 de lei
Precizez ca nu dau in spranceana !

De altfel sprayul (lidocaina) anestezic este gratuit.

Daca doriti branula sau/si cercel va costa 10-15 lei in plus. (branulele sunt sigilate la fel si cerceii !)

Ma gasiti la nr. de tel : 0734352592 sau valeriavaleria01@yahoo.com

somebody00

feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 34
Location : bucuresti
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

Primul pierce in buza inferioara - Pagina 2 Empty Re: Primul pierce in buza inferioara

Mesaj Scris de ClaudiaFRK Sam Iun 11, 2011 1:16 pm

Eu una mi-am facut pierce singura , acasa cu branula gri si chiar nu m-a durut deloc .: ] . Doar ca din nefericire , a 2a zi avea ditamai botul , si mi l-am dat jos , si cand mi l-am dat jos imi cursese nu stiu ce ichid transparent , si mi l-am dat jos , crezand ca mi se infectase .. Nici acum nu stiu daca era infectat , sau nu . :-?
ClaudiaFRK
ClaudiaFRK

feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 28
Location : Onesti
Data de inscriere : 11/06/2011

Sus In jos

Primul pierce in buza inferioara - Pagina 2 Empty Re: Primul pierce in buza inferioara

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum