Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

tatuaje temporare

+8
smiresmire
nosferatum
Emil
vally
senzation
nick_style
Andrey
DRE INK
12 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

tatuaje temporare Empty tatuaje temporare

Mesaj Scris de DRE INK Sam Ian 23, 2010 3:26 pm

salut as putea spune ca sunt nou pe forum si nou in aceasta arta,am cateva tatuaje la activ(http://dre-ink.hi5.com) tin sa precizez ca tatuajele care le-am facut nu sunt extraordinare sunt constient de asta,dar am si eu o intrebare,mi s-au cerut tatuaje temporare(2-3 ani) dar bine inteles nu m-am bagat pentru ca nu stiu care e diferenta de cele permanente daca ar fi cine care m-ar putea lamuri as fi recunoscator study(in sesul cum se fac cu ce tusuri sau cu ce in special)
DRE INK
DRE INK
Pionier
Pionier

masculin
Numarul mesajelor : 18
Varsta : 33
Location : Micul Paris-Bucuresti
Data de inscriere : 15/01/2010

http://dre-ink.hi5.com

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de Andrey Dum Ian 24, 2010 3:05 pm

La cele temporare iti trebuie alta aparatura..acul intra doar la suprafata pielii

Andrey

masculin
Numarul mesajelor : 8
Varsta : 34
Location : Galati
Data de inscriere : 06/10/2009

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de nick_style Mar Ian 26, 2010 8:08 pm

Eu nu am auzit pe nimeni sa-si fi facut tatuaj temporar.Parerea me e ca nici nu exista asa ceva.La suprafata pielii se fac toate tauajele.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de DRE INK Mier Ian 27, 2010 4:58 pm

pardon m-am exprimat eu gresit semi permanente http://www.roxy-tattoo.com/prezentare-salon-preturi.html mii de scuze
DRE INK
DRE INK
Pionier
Pionier

masculin
Numarul mesajelor : 18
Varsta : 33
Location : Micul Paris-Bucuresti
Data de inscriere : 15/01/2010

http://dre-ink.hi5.com

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de DRE INK Mier Ian 27, 2010 5:10 pm

http://tatuaje.roxy-tattoo.com/ (ultimul articol)mi-am facut un pic de timp si am gasit oricum ms pentru ajutor
DRE INK
DRE INK
Pionier
Pionier

masculin
Numarul mesajelor : 18
Varsta : 33
Location : Micul Paris-Bucuresti
Data de inscriere : 15/01/2010

http://dre-ink.hi5.com

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de senzation Sam Feb 06, 2010 1:22 pm

din cate am citit eu pe forum aia de la roxy sunt praf. Am vazut schita si tatuajul terminat si nu se prea aseamana.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de nick_style Sam Feb 06, 2010 3:07 pm

Stai sa vada cei care si-ai facut asa zisele tatu7aje semipermanente ca nu mai dispar dupa 3 ani Smile)Ma gandesc ce or sa faca atunci Smile)
Si mi se pare chiar stupid si aurea ca cei care lucreaza acolo nici unul din ei nu are tatuaje.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de senzation Sam Feb 06, 2010 5:07 pm

Pai un tatuator fara macar un tatuaj nu e tatuator! Parerea mea! Eu am un tatuaj facut de mine pe mine. Am vrut ca primul tatuaj sa mi-l fac singur: 1. Daca nu esea nimic nu mai puneam mana in viata mea pe un aparat de tatuat. 2. Sunt mandru si niciodata nu o sa-mi parar rau de acest tatuaj.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de vally Sam Mar 20, 2010 3:34 pm

si...pana la urma cum e?!....dispar sau nu , dupa o perioada de timp. E cineva pe aici care a facut vreun tatuaj semipermanent?
vally
vally
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 37
Varsta : 37
Location : galati
Data de inscriere : 10/03/2010

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de senzation Sam Mar 20, 2010 6:07 pm

acu depinde si de pigmentul pielii. Eu stiu care au facut semipermanente si au disparut. Problema este ca daca nu stie sa-l bata la suprafata sarputea sa ii ramana cicatrici.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de vally Joi Apr 15, 2010 8:41 pm

mi-as face si eu ceva semipermanent What a Face , dar de unde fac rost de tus?
vally
vally
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 37
Varsta : 37
Location : galati
Data de inscriere : 10/03/2010

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de Emil Lun Mai 17, 2010 4:34 pm

nick_style a scris:Stai sa vada cei care si-ai facut asa zisele tatu7aje semipermanente ca nu mai dispar dupa 3 ani Smile)Ma gandesc ce or sa faca atunci Smile)
Si mi se pare chiar stupid si aurea ca cei care lucreaza acolo nici unul din ei nu are tatuaje.

Mi-am facut un tatuaj semipermanent laRoxy Tattoo cand eram in stefan cel Mare in 2008 si acum m-am intors in 2010 si mi-am facut un inger http://www.roxy-tattoo.com/galerie-foto-tatuaje/toate-tatuajele/ la ei . Ce parere ai ? am impresia ca tu esti praf la cap bai moldovene!!! A lucrat la mine 4 ore si au facut asa cum am vrut , cu respect si migala . Uite-te si tu pe site la poza si trageti concluzia. Inainte sa-ti dai noroi uite-te in oglinda . Au stat cu mine pana la 12 noaptea . Ai felicit ai recomand , le-am vazut munca , schitele , lucreaza in corel in photoshop si au facut liceul Tonitza . i am sa ma duc , cand mai am bani sa-mi completez spatele la ei .
despre semipermanent , este tusul care se foloseste la machiajul de pleoape si sprancene . tatuajul semipermanent este de fapt pentru lucruri mici si pentru ageamii care habar nu stiu daca vorsa-si patreze tatuajul sau nu . am intrebat despre el si asta a fost explicatia . apropo de tatuajele celor de la Roxy -roxy patroana are 3 tatuaje din are unul pe coapse japonez foarte mare . asa ca moldovene stai in moldova si nu mai sari parleazul la noi in bucuresti ca si asa ne-ati invadat ! Emil Georgescu

Emil

masculin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 54
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 17/05/2010

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de Emil Lun Mai 17, 2010 4:39 pm

senzation a scris:din cate am citit eu pe forum aia de la roxy sunt praf. Am vazut schita si tatuajul terminat si nu se prea aseamana.
Mi-am facut un tatuaj semipermanent laRoxy Tattoo cand eram in stefan cel Mare in 2008 si acum m-am intors in 2010 si mi-am facut un inger http://www.roxy-tattoo.com/galerie-foto-tatuaje/toate-tatuajele/ la ei . Ce parere ai ? am impresia ca tu esti praf la cap bai moldovene!!! A lucrat la mine 4 ore si au facut asa cum am vrut , cu respect si migala . Uite-te si tu pe site la poza si trageti concluzia. Inainte sa-ti dai noroi uite-te in oglinda . Au stat cu mine pana la 12 noaptea . Ai felicit ai recomand , le-am vazut munca , schitele , lucreaza in corel in photoshop si au facut liceul Tonitza . i am sa ma duc , cand mai am bani sa-mi completez spatele la ei .
despre semipermanent , este tusul care se foloseste la machiajul de pleoape si sprancene . tatuajul semipermanent este de fapt pentru lucruri mici si pentru ageamii care habar nu stiu daca vorsa-si patreze tatuajul sau nu . am intrebat despre el si asta a fost explicatia . apropo de tatuajele celor de la Roxy -roxy patroana are 3 tatuaje din are unul pe coapse japonez foarte mare . asa ca moldovene stai in moldova si nu mai sari parleazul la noi in bucuresti ca si asa ne-ati invadat ! Emil Georgescu
Emil



Numarul mesajelor: 1
Varsta: 40
Location: Bucuresti
Data de inscriere: 17/05/2010

Emil

masculin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 54
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 17/05/2010

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Pt Emil!

Mesaj Scris de senzation Lun Mai 17, 2010 5:53 pm

1. Esti analfabet si mananci din litere.
2. Uite si tu cati oameni destepti si in functii suspuse din moldova, au migrat la voi in Bucuresti. Voi astia din Bucuresti cred ca-ti uitat ca sunteti Olteni si acolo nici caruta nu va mai suportat si va rasturnat. Vino tu in Partea moldovei sa vezi ce oameni suntem si dupa mananca buretei Wink
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de nick_style Lun Mai 17, 2010 6:10 pm

Emil in cazul tau varsta nu-si spune cuvantul.Eu am facut greseli de ortografie din graba tu ai facut din lipsa de scoala.Fa-ti tu tatuaj semiparmanent si vezi daca se duce complet cu tus pt sprancene.Stiam ca acel tus se foloseste si din cate stiu nu dispare complet.Eu iti sugerez pe langa spate sa-ti tatuiezi si un creier in varfu capului.Mai bine lasa-ne si ramai la Guta.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de nosferatum Mar Mai 18, 2010 10:10 am

Emil a scris:
senzation a scris:din cate am citit eu pe forum aia de la roxy sunt praf. Am vazut schita si tatuajul terminat si nu se prea aseamana.
Mi-am facut un tatuaj semipermanent laRoxy Tattoo cand eram in stefan cel Mare in 2008 si acum m-am intors in 2010 si mi-am facut un inger http://www.roxy-tattoo.com/galerie-foto-tatuaje/toate-tatuajele/ la ei . Ce parere ai ? am impresia ca tu esti praf la cap bai moldovene!!! A lucrat la mine 4 ore si au facut asa cum am vrut , cu respect si migala . Uite-te si tu pe site la poza si trageti concluzia. Inainte sa-ti dai noroi uite-te in oglinda . Au stat cu mine pana la 12 noaptea . Ai felicit ai recomand , le-am vazut munca , schitele , lucreaza in corel in photoshop si au facut liceul Tonitza . i am sa ma duc , cand mai am bani sa-mi completez spatele la ei .
despre semipermanent , este tusul care se foloseste la machiajul de pleoape si sprancene . tatuajul semipermanent este de fapt pentru lucruri mici si pentru ageamii care habar nu stiu daca vorsa-si patreze tatuajul sau nu . am intrebat despre el si asta a fost explicatia . apropo de tatuajele celor de la Roxy -roxy patroana are 3 tatuaje din are unul pe coapse japonez foarte mare . asa ca moldovene stai in moldova si nu mai sari parleazul la noi in bucuresti ca si asa ne-ati invadat ! Emil Georgescu
Emil



Numarul mesajelor: 1
Varsta: 40
Location: Bucuresti
Data de inscriere: 17/05/2010
Laughing Laughing Laughing era cad dp scaun la cat tupeu poti sa ai, si nici nu ma mir ca esti bucurestean, inca un argument ce imi intareste afirmatia ca bucurestiul nu e capitala si doar o aglomeratie de oi , sa nu zic mai urat, si bravo ca ai stat atatea ore si bravo ca te au tinut pana la 12, asta e problema lor, ca era profesional sa termine tatuajul cat mai rapid si cat mai bine.Insa nu salonul are o problema ci clietii pe care ii are.rusine sa va fie ca aveti tupeu sa ne faceti pe noi moldoveni si va credeti mult mai superiori decat provincia.Am avut de a face cu o gramada de specimene pline de greata din bucuresti, ca na sunt de la capitala...... Evil or Very Mad din punctum meu de vedere nu ai ce cauta pe acest forum.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de smiresmire Mier Mai 19, 2010 4:54 am

damn ce om idiot Smile)=)) frate lasa-ne ca nai nici o treaba pe forumu asta cu discriminarile tale
smiresmire
smiresmire
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 36
Location : ploiesti-focsani
Data de inscriere : 17/11/2008

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de young_boy_florin Mar Iul 20, 2010 7:07 am

ce azis emil despre moldoveni e total aiurea nu si avea rostu aici dar si io am un tatuaj facut la roxy si a iesit f bn mai ales ca io mam dus cu schita mea si baiatu la facut exact dupa specificatile mele si repede !si in afara de asta iam zis ca fac si io tatuaje si sunt la inceput miat dat niste sfaturi interesante tot de la el am aflat si de articole tattooo !
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de nick_style Mar Iul 20, 2010 11:19 am

Si eu am vazut tatuaje f. faine facut la Roxy tattoo dar ma vazut si cateva lucrate mai aiurea.Dar am vazut la mai multe saloane tatuaje facute mai naspa.
Unul care e chiar dezastru e asta:
tatuaje temporare 99310942
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de young_boy_florin Mar Iul 20, 2010 11:31 am

saraca marilyn arata de parca ar fi in sevraj Very Happy asta unde e facut? sti ce ma surprins p mine la mai toate saloanele din ardeal fac niste lucrari de ti pica fata!adica am vazut lucrari care pur si simplu zici ca sunt lucrate cu photoshp asa marfa arata !probabil si din cauza influentei unguresti care sunt putin mai avasnsati in materie de tatuaje!
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de nick_style Mar Iul 20, 2010 11:47 am

2ndface parca se cheama salonul.
Am vazut si eu tatuaje facute la noi de mi-a cazut fata Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de senzation Mier Iul 21, 2010 12:57 pm

nu arata chiar oribil marilyn se poate purta. Am avut si mai oribile la saloane care chiar nu se putau purta pe piele.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de Eurydice Mar Aug 03, 2010 9:55 pm

pana la urma , care-i faza la astea temporare??? e cerneala, sau modul in care le bati; ca si pe mine ma tot intreaba astia, daca fac temporare, cu toate ca mie sincer mi se pare o tampenie, ori e tatuaj ori nimic..
Eurydice
Eurydice
Membru Silver
Membru Silver

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 35
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 25/05/2010

http://www.breslo.ro/Shop/eurydice

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de nick_style Mier Aug 04, 2010 4:12 am

Astea temporare se fac cu tusuri pt. tatuaje cosmetice dar nu garantez ca dispare de tot:)
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de Eurydice Mier Aug 04, 2010 10:20 am

oricum nu prea intentionez sa fac , io n-am experienta la astea normale, dar sa ma apuc de temporare...
Eurydice
Eurydice
Membru Silver
Membru Silver

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 35
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 25/05/2010

http://www.breslo.ro/Shop/eurydice

Sus In jos

tatuaje temporare Empty Re: tatuaje temporare

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum