Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce mai desenam si ce mai tatuam.

+24
subsonique
onixremus
At3ul
Xust
Rookie
danieleion
magicn12
geanny
tattoo_maker
pixxel
sever
Silver
CryTattoo
Ova-Tattoo Art
Pick
tattoo_by_flo
young_boy_florin
Fenny
mtattoo
mariusik
DRE INK
nick_style
nosferatum
senzation
28 participanți

Pagina 12 din 40 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Urmatorul

In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nick_style Vin Mai 27, 2011 2:33 pm

Foarte faine amandoua iesite,la tribal ai avut ceva de umplut Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nosferatum Vin Mai 27, 2011 2:48 pm

nick_style a scris:Foarte faine amandoua iesite,la tribal ai avut ceva de umplut Smile
oho, doua sedinte si multe ore...dar s a meritat e cel mai negru tatuaj din galati cred Twisted Evil
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de young_boy_florin Vin Mai 27, 2011 3:49 pm

ce ai pe mana nosferatum? simbolu ala cu craniu e marfa rau!
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nosferatum Vin Mai 27, 2011 4:05 pm

pe mana am o tulpina de trandafir ce nu e inca terminata...ms de aprecieri
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Rookie Vin Mai 27, 2011 7:14 pm

mariusik a scris:Bravo baieti! Cu ocazia asta vreau sa spun ceva legat de tatuaje facute cu aparate made in china si aparate de calitate superioara. Cel putin la mine am observat o schimbare foarte mare in calitatea lucrarii dupa vindecare. Daca imediat dupa ce il faceam arata ok dupa ce se vindeca era altfel... eu nici nu stiam pe atunci; am observat asta de abia dupa ce am inceput sa folosesc MS-urile si sa vad ca tusul ramanea mai negru, umbrele mai pronuntate, liniile mai clare etc. Un lucru Rookie, incearca sa te folosesti de linii in limita necesarului si incearca deasemenea sa experimentezi sa lucrezi la astfel de tatuaje cu linii de diferite grosimi si poti chiar sa folosesti linii cu tus diluat in diferite procentaje. Wink Si foloseste-te de treceri mai gradate la umbre, dilueaza tusul cu cat te indrepti spre zona luminoasa dar fa-o treptat ca sa scoti o gama intreaga de tonuri de gri.
Sper sa fie bine venite aceste sfaturi... eu le-am prins pe drum, dupa ce le-am auzit la altii si nu le-am bagat in seama.
exact de sfaturi de genul asta am nevoie asa ca ...sunt mai mult decat bine bine-venite. si in ceea ce priveste tatuajul facut cu o chinezarie care arata diferit dupa ce se vindeca...AI PERFECTA DREPTATE!! m-ai convins! in iau o scula buna ca simt ca ma plafonez! ms inca o data pentru sfat!
Rookie
Rookie
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 39
Location : Slobozia
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nosferatum Vin Mai 27, 2011 7:21 pm

In principiu asa e, la un aparat chinezesc bobinele tot mecanismul in mare e slab, iar de cadru, la unele, cele indoite la rece sunt indoite prost si strica toata geometria aparatului. In fine eu unul nu recomand cele indoite ce par a fi din inox sunt doar o pierdere de bani si nervi.Hai sa nu ne mai abatem de la subiect si sa ramane pe tatuaje si desene, exista alte topicuri in care se discuta despre aparatura si partea tehnica,deoarece atunci cand va veni un utilizator nou sa stie unde sa sa uite si sa nu fie ametit de toate discutiile amestecate si ca noi sa nu ne mai repetam in privinta anumitor lucruri pentru incepatori.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de sever Vin Mai 27, 2011 8:19 pm

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Dscn1631y.th



Facut doar cu rotary

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de young_boy_florin Vin Mai 27, 2011 8:46 pm

de care rotary?
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de sever Vin Mai 27, 2011 9:11 pm

young_boy_florin a scris:de care rotary?

asta este

http://www.tattoosafe.de/ts/Tattoo-Machines/Rotary-Machines

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Sam Mai 28, 2011 5:01 pm

sever a scris:Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Dscn1631y.th



Facut doar cu rotary
Foarte tare Sever! Bine lucrat! Imi place la nebunie, mai ales ca sunt fanul nr. 1 la lucrari cu cranii!!!!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Sam Mai 28, 2011 5:03 pm

nosferatum a scris:In principiu asa e, la un aparat chinezesc bobinele tot mecanismul in mare e slab, iar de cadru, la unele, cele indoite la rece sunt indoite prost si strica toata geometria aparatului. In fine eu unul nu recomand cele indoite ce par a fi din inox sunt doar o pierdere de bani si nervi.Hai sa nu ne mai abatem de la subiect si sa ramane pe tatuaje si desene, exista alte topicuri in care se discuta despre aparatura si partea tehnica,deoarece atunci cand va veni un utilizator nou sa stie unde sa sa uite si sa nu fie ametit de toate discutiile amestecate si ca noi sa nu ne mai repetam in privinta anumitor lucruri pentru incepatori.
Cred ca este foarte bine sa venim si cu cateva sfaturi, daca avem, pe marginea lucrarilor expuse aici. Este ceva ce ajuta la evolutie. Asta daca avem ce sfaturi sa dam.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Rookie Sam Mai 28, 2011 6:31 pm

mariusik a scris:
nosferatum a scris:In principiu asa e, la un aparat chinezesc bobinele tot mecanismul in mare e slab, iar de cadru, la unele, cele indoite la rece sunt indoite prost si strica toata geometria aparatului. In fine eu unul nu recomand cele indoite ce par a fi din inox sunt doar o pierdere de bani si nervi.Hai sa nu ne mai abatem de la subiect si sa ramane pe tatuaje si desene, exista alte topicuri in care se discuta despre aparatura si partea tehnica,deoarece atunci cand va veni un utilizator nou sa stie unde sa sa uite si sa nu fie ametit de toate discutiile amestecate si ca noi sa nu ne mai repetam in privinta anumitor lucruri pentru incepatori.
Cred ca este foarte bine sa venim si cu cateva sfaturi, daca avem, pe marginea lucrarilor expuse aici. Este ceva ce ajuta la evolutie. Asta daca avem ce sfaturi sa dam.
LIKE!
Rookie
Rookie
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 39
Location : Slobozia
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Sam Mai 28, 2011 6:36 pm

nosferatum a scris:
nick_style a scris:Foarte faine amandoua iesite,la tribal ai avut ceva de umplut Smile
oho, doua sedinte si multe ore...dar s a meritat e cel mai negru tatuaj din galati cred Twisted Evil
Ce tus negru folosesti tu pt tribale?
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de pixxel Sam Mai 28, 2011 6:43 pm

pixxel
pixxel
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 119
Varsta : 35
Location : Arad
Data de inscriere : 15/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Sam Mai 28, 2011 6:55 pm

L-ai facut din cap sau dupa vreun flash?
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de pixxel Sam Mai 28, 2011 7:02 pm

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/39/erty5c.jpg/
Asta'i modelu, tatuaju mai vreau sa-l retusez. Poate m'am bagat prea mult la el, arat mai bine decat in poza dar totusi.
pixxel
pixxel
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 119
Varsta : 35
Location : Arad
Data de inscriere : 15/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Sam Mai 28, 2011 7:03 pm

Accepti cateva pareri mai critice?.... Very Happy
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de pixxel Sam Mai 28, 2011 7:04 pm

da!!
pixxel
pixxel
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 119
Varsta : 35
Location : Arad
Data de inscriere : 15/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Sam Mai 28, 2011 7:13 pm

ok... in primul rand, ce aparate folosesti? Ai si tu o problema mare pe care am avut-o si eu pana mai acu ceva vreme: linii clare, drepte etc. Lucreaza la asta. Eu unul detestam lucrarile la care aveam linii la care sareau in ochi. Iar astfel de tatuaje erau... un chin. Acum am inceput sa imi revin cat de cat.
Cum trasferi imaginea pe piele? Cu orice ai trasnfera imaginea, pana si la un flash de genua asta si mai ales la astfel de tatuaje, fi cat mai precis si urmareste modelul intocmai: sanii, fata, linia abdomenului, umbrele dresurilor etc. Astea toate erau elemente cheie si care dadeau farmec. Din nefericire le-ai pierdut dar cred ca poti sa revii cumva la o alta sedinta.
Zonele luminoase din par nu le mai trasa. Da-le margini clare dar fara sa le trasezi. Si clar, sa vii cu alb.
Si urmareste sa redai umbrele cat mai detaliat cu putinta. Pune-ti pe transfer toate aceste informatii si fa-ti o lista cu fiecare si urmareste-le.
Sper sa fie de ajutor. Si nu este nimic cu rautate sau ca sa arat eu ceva, asta sa nu se inteleaga gresit de unii. Pur si simplu, ce stiu, spun.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de pixxel Sam Mai 28, 2011 7:29 pm

Mersi! Smile De asta am pus tatuajul pe forum ca sa fiu criticat, si sa pot invata unele chestii.Sunt incepator, nu am inca 30 de tatuaje facute.In cea mai mare parte ai dreptate.Transferul modelului pe piele in fac cu dettol direct de pe coala A4 cu modelul redesenat pe indigo. Folosesc un MS hibrid, cel de la avatar, dar cu siguranta nu l'a setat cum trebuiel .Am folosit ace 3RL,5RS,15MG, si tus intenze.
pixxel
pixxel
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 119
Varsta : 35
Location : Arad
Data de inscriere : 15/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nick_style Sam Mai 28, 2011 7:32 pm

Pai nu trebuie sa se supere nimeni,este foarte bine ca explici ce e bine si ce-i rau,asa invatam din greseli.Daca gresim si nu ne spune nimeni cum sa mai invatam?Smile
La fata ai cam terminato Smile)


Ultima editare efectuata de catre nick_style in Sam Mai 28, 2011 7:36 pm, editata de 1 ori
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Sam Mai 28, 2011 7:36 pm

Exact Nick! Eu apreciez criticile constructive! Cum a fost de exemplu la ultimul meu tattoo cea venita din partea lui sever, cu negrul. Un adevar si o slabiciune de a mea pe care vreau sa o reglez.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de sever Sam Mai 28, 2011 7:52 pm

mariusik a scris:Exact Nick! Eu apreciez criticile constructive! Cum a fost de exemplu la ultimul meu tattoo cea venita din partea lui sever, cu negrul. Un adevar si o slabiciune de a mea pe care vreau sa o reglez.

delta dunarii?Smile nu te-am criticat pt ca imi place ce faci si faci treaba buna ,pui suflet si asta e cheia,eu doar iti spuneam ce iti lipseste ca sa faci treaba mai buna ,sti cum e cu cireasa de pe tort...e cheya. So shut up and go make a new fuking god tatoo!!!,bafta 'bro.

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Sam Mai 28, 2011 7:54 pm

Sever! Atunci critica-ma pt ca dupa cum am spus, cred ca criticile ajuta la evolutie, atat timp cat sunt constructive si nu vin din rautate. Iar ceea ce am primit de la tine pana acum a fost constructiv. Asa ca... multam fain! App cred ca ai vazut: nice fuckin skull man!!! Love your last work!!!!!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de sever Sam Mai 28, 2011 8:06 pm

mariusik a scris:
sever a scris:Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Dscn1631y.th



Facut doar cu rotary
Foarte tare Sever! Bine lucrat! Imi place la nebunie, mai ales ca sunt fanul nr. 1 la lucrari cu cranii!!!!
multumesc prietene. Vezi..black,baga cat mai mult the fuking black:)) fara frica ,e cheie ai sa vezi.(cat mai mult negru cat mai putin alb ,asta era vorba:P).

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 12 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 40 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum