Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce mai desenam si ce mai tatuam.

+24
subsonique
onixremus
At3ul
Xust
Rookie
danieleion
magicn12
geanny
tattoo_maker
pixxel
sever
Silver
CryTattoo
Ova-Tattoo Art
Pick
tattoo_by_flo
young_boy_florin
Fenny
mtattoo
mariusik
DRE INK
nick_style
nosferatum
senzation
28 participanți

Pagina 16 din 40 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Urmatorul

In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Pick Joi Iun 16, 2011 1:53 pm

ca incepator trebuie sa refuzi multe tatuaje,personal eu nu as fi facut dragonul ala :)
Pick
Pick
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 157
Varsta : 34
Location : galati
Data de inscriere : 29/01/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de onixremus Joi Iun 16, 2011 2:03 pm

deceee am loattt 3 mili jumate pe alaaa Very Happy

onixremus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 34
Location : sibiu
Data de inscriere : 16/06/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de onixremus Joi Iun 16, 2011 2:05 pm

i criza frateee la toti ne trebe baniiii dece s arefuzzz io cind am facut tatuajul ala nu aveam decat vreo 5 6 tatuaje facuteeee eu zic ca o iesit destul de bineee i batut cu masina chinezeascaa
,apropo nu pot stereg pozele aleaaa ca sunt prea mari acolo pe pagina
?

onixremus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 34
Location : sibiu
Data de inscriere : 16/06/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty al 2-lea tattoo

Mesaj Scris de onixremus Joi Iun 16, 2011 2:19 pm

al 2-lea tattooal meu

onixremus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 34
Location : sibiu
Data de inscriere : 16/06/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de onixremus Joi Iun 16, 2011 2:21 pm

nu prea am ideea cum sa postez pozee aiceaaa


Ultima editare efectuata de catre onixremus in Joi Iun 16, 2011 2:34 pm, editata de 1 ori

onixremus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 34
Location : sibiu
Data de inscriere : 16/06/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de onixremus Joi Iun 16, 2011 2:29 pm

tattoo

onixremus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 34
Location : sibiu
Data de inscriere : 16/06/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nosferatum Joi Iun 16, 2011 3:38 pm

in primul rand bine ai venit, in al doilea lasa la o parte tatuatul si apucate sa inveti sa desenezi iar in al treilea nu mai tripla literele ca e enervant.Nu o lua in nume de rau dar cand intrii pe un forum comportate cum trebuie documenteaza te cum sa postezi o imagine corect si apoi te apuci de restul.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de sever Joi Iun 16, 2011 3:47 pm

exact:),nosfe ai lovit unde trebe:))

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nick_style Joi Iun 16, 2011 6:51 pm

Ce urat e dragonul ala Smile
Eu zic ca te descurci pt. inceput,doar cu dragonu ai dato-n bara.
Pe mine ce ma enerveaza e ca scrii post dupa post,foloseste butonul edit cand mai ai de adaugat ceva.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de senzation Joi Iun 16, 2011 9:26 pm

Problema e urmatoarea,cand te apuci de tatuat nu te gandesti la bani,te gandesti sa inveti cat mai multe despre aceasta arta,cand inveti s atragi o linie perfecta atunci poti sa te gandesti la ceva bani. Daca tatuezi pt bani,lasate. Off topic. Nick nici pe peugeot club nu scap de tine? Smile)
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de onixremus Joi Iun 16, 2011 10:36 pm

bai prietenee nosfe auziii uitate putinn pe la altiii la deseneeee si vezii cum sunt lucrateee si pe urma uiate la desenele mele si fao diferenta ia adevart ca poate nu desenezz ca un expertt dar eu zic ca am habarr cat de cat sii comparativ cu altii pot zice ca stau binisor la capitolul desen normal ca pe parcurso sa fac progrese si cu tatuuajele i adevarat dragonul nu arata asa bine doar partea depe mana ca nu o batut bine masina dar o sa postez partea de pe corp unde se afla capul si o sa vezi ca o iesit ceva mai bine tine cont ca era al 2 sau al 3 lea tatuaj si zilele astea o sa mai postez poze cu tatuajee ca sa vezi ca amfacut progrese si nu am dece s ama las cum miai spus tu ,dau inainte frate ca sunt constient ca tu nu ai batut ca mine al 2 tatuaj facut in viata ta sper s anu te superi mia spus multa lume care mia vazut tatuajele ca am sanse in domeniu doar ca i mult de munca ,oricum eu dau inainte nu ma las descurajat de tine ,costi d ela next level si ova ce are in verona atelierr si niste prieteni din sibiu tatuatori au zis sa dau inainte .

onixremus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 34
Location : sibiu
Data de inscriere : 16/06/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de onixremus Joi Iun 16, 2011 10:42 pm

uitate totusi la tribalul care lam facut acuma cateva zileee cel de sub desene si parerea mea i ca arata destull de bine am vazut tatuaje mai varzaa facute de incepatoriii aiceaa asa ca eu zic ca sunt pe drumu cel bun

onixremus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 34
Location : sibiu
Data de inscriere : 16/06/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de onixremus Joi Iun 16, 2011 10:45 pm

auzi sunt in punctul de a imi cumpara zilele astea o masinaa de la micky sharpz Hybrid Stainless Steel
din Barcelona de la tatoo-sum.com,tu ca tatuator miai recomanda-o ?i bunaa ,eu acuma am un kit chinezesc ce zici o sa se vada diferentaa intre tatuajee cand o sa bat cu un micky comparativ cu un kit ?si inca ceva te indoiesti ca asi putea loa o tiapaa sami vinda vreun feik de jina ca am inteles ca si masiniile astea de la miky le pirateaza chineziii ,eu totusi cred ca sunt seriosscei din Barcelona ca vind numai produse originale michy sharpz ,dar na ce sti cum printre 10 masini originale mai baga cate un feik ,si zimi putin ea imi vine direct setata in fincte de ce ii linear sau shader sau o reglez eu in fincte de cum vreau ori pe linear ori pe shader ,ca multi ziceau ca trebe doua una ptru linear alta ptru shader


Ultima editare efectuata de catre onixremus in Vin Iun 17, 2011 11:39 am, editata de 2 ori

onixremus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 34
Location : sibiu
Data de inscriere : 16/06/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nosferatum Vin Iun 17, 2011 9:34 am

deseneaza cat mai mult, si nu ai nevoie sa te compari cu al doilea tatuaj facut de mn, nu stiu unde l ai vazut, nu am inteles prea bine,in fine.Si hai sa iti spun cva ,cat de incepator ai fi daca nu ai bagajul necesar in desen si simtul estetic nu poti evolua in nici un fel in tatuaje, ce e tatuajul pana la urma? o reproducere sau o idee personala a unei imagini pe piele, daca imaginea nu e corecta si tehnica care o inventi si studiind foarte mult ce e un aparat de tatuat si cum functioneaza nu ai sa poti face nimic, iar faza cu banii e prost ala care da si nu cel ce cere.Sa nu crezi ca am cva cu tine dar incearca cat mai multe pe foaie si apoi pe piele.Si pana la urma dc tot triplezi literele?
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nosferatum Vin Iun 17, 2011 11:17 am

onixremus a scris:credema ca din instinct pur si simplu cred ca asa mam obisnuit incerc oricum sa ma corectez ca na poate i chear enervant,si da cu bani asai nui prost cel care cere i prost cel care da ,oricum eu mam bucurat oarecum nu atat de bani si ca am avut pe cine sa tatuez ,si in legatura cu al doilea tatuaj al tau am zis asa ca fapt diverss nu ca tiasi fi vazut tatuajul vreodata doar ca banuiesc ca nu a putut fi bun atata timp cat si tu erai la inceput si fiecare a inceput de jos si nu aveaii potentialul care il ai acumaa,si incerc sa desenez cat mai mult ca sunt constient ca o sa fac progrese si in legatura ca ai avea ceva cu mine stiu ca nu ai ca nu tiam dat motive hai bafta
succes, si la cat mai multe lucrari reusite
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de onixremus Vin Iun 17, 2011 1:22 pm

am mai postst nistepoze baietzi

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 1002263f.th

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 1002306z.th

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 1002333h.th

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 1002342e.th

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 1002344h.th

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Screenshot1zt.th

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 1002453t.th


Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 1002455r.th

onixremus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 34
Location : sibiu
Data de inscriere : 16/06/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de sever Vin Iun 17, 2011 1:53 pm

pentru ala cu floarea parca ...nu te-as impusca:) pune burta pe carte trage tare lucra atent si in timp inveti sa faci treaba buna:) acum esti grav:)


Ultima editare efectuata de catre sever in Vin Iun 17, 2011 5:15 pm, editata de 1 ori

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nosferatum Vin Iun 17, 2011 4:19 pm

onixremus a scris:auzi sunt in punctul de a imi cumpara zilele astea o masinaa de la micky sharpz Hybrid Stainless Steel
din Barcelona de la tatoo-sum.com,tu ca tatuator miai recomanda-o ?i bunaa ,eu acuma am un kit chinezesc ce zici o sa se vada diferentaa intre tatuajee cand o sa bat cu un micky comparativ cu un kit ?si inca ceva te indoiesti ca asi putea loa o tiapaa sami vinda vreun feik de jina ca am inteles ca si masiniile astea de la miky le pirateaza chineziii ,eu totusi cred ca sunt seriosscei din Barcelona ca vind numai produse originale michy sharpz ,dar na ce sti cum printre 10 masini originale mai baga cate un feik ,si zimi putin ea imi vine direct setata in fincte de ce ii linear sau shader sau o reglez eu in fincte de cum vreau ori pe linear ori pe shader ,ca multi ziceau ca trebe doua una ptru linear alta ptru shader
daca m ai intrebat pe mn, in legatura cu MS nu prea pot sa iti dau un sfat ptr ca nu am avut ocazia sa le folosesc, dar daca chiar vrei un MS incearca la noi in tara, http://www.tattoo-supplies.ro/ au aparate de calitate pe site ul de mai sus.Si da, din cate am auzit asta face un hibrid, il poti folosi si pentru linii dar si umbre.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nick_style Vin Iun 17, 2011 6:05 pm

Bai frate da esti certat rau cu limba romana Smile)
Trebuie traducator la ce scrii tu.
Apropo de masina,mana face tatuajul frumos in primul rand nu masina.
La tribalele alea ai gresit la fiecare umbrele iar manutele alea nici nu mai pot comenta Smile
Ia si documenteza-te bine cum sa setezi masinile si cum se fac umbrele ca acolo ai mult mult de invatat.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de onixremus Vin Iun 17, 2011 6:11 pm

lasa ca si voi ati fost la fel nu ati facut bine din prima

onixremus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 34
Location : sibiu
Data de inscriere : 16/06/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de onixremus Vin Iun 17, 2011 6:12 pm

ma uitativa la alti incepatori de pe forumu asta ca nu au facut nici macar ce am facut eu ,la aia nu mai comentati

onixremus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 34
Location : sibiu
Data de inscriere : 16/06/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nosferatum Vin Iun 17, 2011 7:02 pm

sa nu crezi ca suntem aici sa te desfiintam ca tatuator, doar te sfatuim constructiv.Uite eu as vrea sa te intreb ce ace folosesti ptr umbre ca toate au acelasi stil de umbre si nu e corect.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nick_style Vin Iun 17, 2011 7:33 pm

Mai onix nu t-am spus asta ca sa-ti tai din elan,ce am spus eu am fost ca sa-ti dai seama unde gresesti.
Daca tu te-ai inscris aici doar ca sa ne arati ce ai facut si nu sa inveti foarte bine,atunci nu ma mai bag cu sfaturi sau altceva.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Vin Iun 17, 2011 8:01 pm

- . , ? ! ii (poate asa inteleg si eu ceva.) Laughing

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de sever Vin Iun 17, 2011 8:07 pm

onix esti tare in clanta unu la mana,doi fi interesat ce faci tu nu imi zi mie sau colegilor de aici sa ma uit la ce au facut alti incepatori ca nu dau un ***** pe ce face un incepator eventula il pot ajuta sau nu eu si cei de aici.asa ca aseazate acolo frumos in banca cuminte desfa caietu ia creionu si fi pregatit sa notezi ce inveti aici daca nu poti fi absent.pana acum cu atitudinea asta din partea mea ai 4 stai jos!!!
toti am facut tatuaje de ***** la inceput asa cum astea de leai pus tu acuma si numa urlii de ele ca is mai bune sau nu ca a altor incepator iti zic sincer ca sunt foarte de ***** .nimeni nu e bun din prima dar vb baietilor daca ai venit doar sa faci expozitie posteazati atunci caricaturile si terminam dialogurile cu tine,daca sti sa castigi respect o sa il ai.si inca ceva scrie mai calm cand scri ca s afiu a dracu daca inteleg ceva din ce scri lungesti literele alea ce drac esti balbait??? daca vin sa imi scri tu un nume ceva sau un text cu ce drac ma aleg???
no no ;ua in nume de rau si incearca sa iti dai restart

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 16 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 16 din 40 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum