Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce mai desenam si ce mai tatuam.

+24
subsonique
onixremus
At3ul
Xust
Rookie
danieleion
magicn12
geanny
tattoo_maker
pixxel
sever
Silver
CryTattoo
Ova-Tattoo Art
Pick
tattoo_by_flo
young_boy_florin
Fenny
mtattoo
mariusik
DRE INK
nick_style
nosferatum
senzation
28 participanți

Pagina 17 din 40 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Urmatorul

In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Vin Iun 17, 2011 8:37 pm

sever a scris:pentru ala cu floarea parca ...nu te-as impusca:) pune burta pe carte trage tare lucra atent si in timp inveti sa faci treaba buna:) acum esti grav:)
sever ai editat Laughing ma gandeam eu ca nu la ultimul te refereai Smile da. ala cu floarea e mai ok.

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de danieleion Vin Iun 17, 2011 8:38 pm

parerea mea este ca onix are in in spate ceva ani de tatuaje, si nu ii vine a crede k este catalogat ca fiind un incepator. banuiesc ca se astepta sa fie ridicat in slavi Very Happy

danieleion
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 42
Location : xxx
Data de inscriere : 09/01/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Vin Iun 17, 2011 8:45 pm

danieleion a scris:parerea mea este ca onix are in in spate ceva ani de tatuaje, si nu ii vine a crede k este catalogat ca fiind un incepator. banuiesc ca se astepta sa fie ridicat in slavi Very Happy
jur ca la asta ma gandeam si eu !!!
Basketball

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de sever Vin Iun 17, 2011 9:30 pm

ma fratilor nu ziceti voi rau ce ziceti sa stiti.....io nu mam gandit la asta.dar daca e asa atunci chiar e nasol tare....

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de onixremus Vin Iun 17, 2011 10:46 pm

umbrele le fac ca si cum asi face umplere acceasi miscare doar ca bag tus diluat si automat imi iasa mai deschis ?eu miscarea nu o stiu

onixremus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 34
Location : sibiu
Data de inscriere : 16/06/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de onixremus Vin Iun 17, 2011 11:08 pm

pentru nosferatum pentru contur foloseam ace7rl dar acuma folosesc 5 rl asa am facut conturul la floare si intradevar mi-a iesit mai bine se vede diferenta acuma o s afac doar cu 5 rl contur ca imi iasa mai bine si lucrez mai usor asa mi sa parut si am varfuri diamond ca sa vad varful acului si la umplere folosesc ace 7 magnum recunosc umbrele nu stiu sa le fac ,stai linistiti baieti ca nu vreau sa fiu ridicat ca nu miar place si nam potentialul necesar dar poate pe viitor cine stie eu dau inainte

onixremus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 34
Location : sibiu
Data de inscriere : 16/06/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Vin Iun 17, 2011 11:23 pm

La umbre nu lucra ca si cum ai umple... greseala mare, man. Este diferenta de la cer la pamant: distanta contacte, voltaj, tehnica etc. Acele... foloseste ace in functie de ce ai de facut, nu dupa anumte criterii, ca la carte... plm. Foloseste linii de volume dferinte. Umbrele tale sunt intr-adevar de **** tocmai pt ca nu sti sa folosesti aparatul. Voltaj minim, tus diluat, lucru fin din mana. Vei vedea diferenta. Si depinde si ce setare folosesti la aparat.
Nu te supara dar ca sa inveti trebuie sa privesti la nivelul la care esti, sa fii constient si sa accepti asta ca sa poti evolua. Asta fac si eu, sunt constient de ce pot face si ascult sfaturile. Nu te supara, cauta ateriale si invata mult. Tatuajul nu este ceva simplu, cel putin daca nu te multumesti cu *****.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de onixremus Sam Iun 18, 2011 12:44 am

eu in general la contur dau aparatul cam la 10 11 cam asa si bate destul de bine si la umplere de exemplu la tribale dau aparatul pe la 6 crezi ca ar trebuii sa cobor mai jos numai ca daca ajung deja la 5 nu mai prea bate ca poate sunt slabe bobinele si nu mai are putere dami un sfat te rog cum ar trebui sa bag umbrele

onixremus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 34
Location : sibiu
Data de inscriere : 16/06/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de onixremus Sam Iun 18, 2011 12:48 am

pentru umbre ce tusi imi recomandati ?eu am kuro sumy greywash ,nu prea stiu chestia cu dopurile sa fac mixingul acela pun 3 dopuri si pun in ordine descrescatoare in primul 3 picaturi in al 2-lea 2si in al 3 o picatura dupa care completez cu apa?si inca o chestie nu o stiu cum sa pierd cum sa ajung de la partea intunecata a umbrei spre deschis fara sa mi se vada diferenta brusca stiu ca trebuie sa ies treptat ,din ce am vazut pe youtube si miam dat seama a inceput cu tus diluat ceva mai mult dupa care in zona mai intunecata a insista cu tus mai putin diluat si automat a inchiso ,oricum sunt mai multe tehnici care mi sau spus , voi ce tehnici avet?si ce tus folositi la umbre


Ultima editare efectuata de catre onixremus in Dum Iun 19, 2011 10:11 am, editata de 1 ori

onixremus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 34
Location : sibiu
Data de inscriere : 16/06/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de onixremus Sam Iun 18, 2011 1:06 am

dar nu stiu daca am lasat impresia ca masi fi suparat sau ca mam atacat ca am fost criticat oricum am zis ca dau inainte ca asta a fost scopul pentru care miam facut cont pe forumul asta ca sa primesc sfaturi de la oameni cu experienta care sunt in masura sami dea sfaturi ca altfel ce rost avea sa mai ma loghez aiurea in tramvai mi s epare normal sami fie criticate lucrariile i normal sa nu fie atat de bune avand in vedere ca am doar cateva tatuaje la activ a mai zis nu asi putea fi vreun alexander dallier sau paul both sau altii ,si in legatura cu masina si cu setarile probabil ca nui setata bine si probabil ca nici arcurile nu sunt puse bine eu leam pus singur ca mi sau rupt d ecateva ori probabil ca nu leam ps bine trebuie lasata o anumita distanta intre bobine si arc?in functie de cum vreau sami bata ori pe linear ori pe shader?sunt multe care nu le stiu sunt constient probabil ca asi fi batut mult mai bine cu masini bune si setate cum trebe oricum o sa cumpar MS luna astala sfarsit
poate o s avad o diferenta intre tatuaje

onixremus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 34
Location : sibiu
Data de inscriere : 16/06/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Sam Iun 18, 2011 5:34 am

e bine ca nu ti-ai luat jucariile si ai plecat acasa Laughing citeste forumul si ai sa inveti una alta... sunt si sfaturi bune si sfaturi eronate dar cu timpul ai sa iti dai seama care ,ce ,si cum...

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de At3ul Sam Iun 18, 2011 6:32 am

pt umbre tre sa folosesti , de la caz la caz , anumite miscari.
ia un creion cu mina mai moale , trage o dunga si din acea dunga inspre o parte incearca sa faci umbra apasand pe creion langa dunga si in timp ce iesi(zona in care umbra aproape dispare), mana apasa din ce in ce mai putin pe hartie iar miscarea este din ce in ce mai rapida. cam asa e si cu aparatul(repet in anumite cazuri)
pt umbre trebuie sa folosescti ace RS(in functie de caz dar daca e zona mare recomand 11-15) nu RL sau poti folosi magnum sau magnum curved MC
Baietii au dreptate pune mana pe desen si deseneaza mult din creion

La contur incearca sa alternezi conturul subtire cu cel gros (unde este cazul) de exemplu la dragon ar fi fost cazul. Sunt momente cand trebuie sa lucrezi fara contur si daca vrei sa fi sigur ca nu gresesti poti folosi contur dat cu aparatul fara tus (blood line daca nu ma insel se numeste tehnica) cat sa ai proportiile pe moment sa sti pe unde trebuie sau pana unde trebuie sa bagi tus. Am vazuc ca la un tribal toate umbrele tale aveau contur... umbrele care vin sa dea efect de umbra (ca si cum acel obiect ar pluti )NICIODATA nu au contur
Se gaseste piele artificiala si nu este scumpa incearca sa iti iei cateva bucati si sa exersezi
bafta in continuare

PS in orice meserie o sa ai de invatat pana dai coltu'
affraid Twisted Evil What a Face
At3ul
At3ul
Full Membru
Full Membru

masculin
Numarul mesajelor : 446
Varsta : 42
Location : Targoviste
Data de inscriere : 17/12/2007

http://www.fashionabletattoos.ro

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de onixremus Sam Iun 18, 2011 1:47 pm

interesanta chestia cu blood line mia prins bine nu o stiam sami trasez linie cu acul fara tus

onixremus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 34
Location : sibiu
Data de inscriere : 16/06/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de pixxel Sam Iun 18, 2011 6:44 pm

https://www.youtube.com/watch?v=5zej0fG5RxI
Oare pentru o a doua sedinta ce merge folosit?
pixxel
pixxel
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 119
Varsta : 35
Location : Arad
Data de inscriere : 15/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de young_boy_florin Sam Iun 18, 2011 6:58 pm

cel mai deschis grey si mai inmoi varfu in apa daca e prea negru!
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de geanny Dum Iun 19, 2011 12:23 pm

Baieti am nevoie de cateva flash-uri cu vikingi cine vrea sa ma ajute sa le timita pe mail geanny_tattoo@yahoo.com .Multumesc anticipat
geanny
geanny
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 40
Location : Sibiu
Data de inscriere : 13/12/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nosferatum Dum Iun 19, 2011 2:15 pm

geanny a scris:Baieti am nevoie de cateva flash-uri cu vikingi cine vrea sa ma ajute sa le timita pe mail geanny_tattoo@yahoo.com .Multumesc anticipat
deviant art
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de sever Dum Iun 19, 2011 2:39 pm

AKOS,cele mai bune cu wikingi.

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de onixremus Dum Iun 19, 2011 2:53 pm

Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.
Scris de onixremus Ieri la 3:48 am

.pentru umbre ce tusi imi recomandati ?eu am kuro sumy greywash ,nu prea stiu chestia cu dopurile sa fac mixingul acela pun 3 dopuri si pun in ordine descrescatoare in primul 3 picaturi in al 2-lea 2si in al 3 o picatura dupa care completez cu apa?si inca o chestie nu o stiu cum sa pierd cum sa ajung de la partea intunecata a umbrei spre deschis fara sa mi se vada diferenta brusca stiu ca trebuie sa ies treptat ,din ce am vazut pe youtube si miam dat seama a inceput cu tus diluat ceva mai mult dupa care in zona mai intunecata a insista cu tus mai putin diluat si automat a inchiso ,oricum sunt mai multe tehnici care mi sau spus , voi ce tehnici avet?si ce tus folositi la umbre.


onixremus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 34
Location : sibiu
Data de inscriere : 16/06/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de sever Dum Iun 19, 2011 3:10 pm

tusul de umbre il diluezi tu exact cat ai nevoie,nu este o regula 2 picaturi 4 picaturi plm... ,iar prima data baga umbrele deschis si inchizi unde ai nevoie cu ton mai inchis,iti este mai usor asa la inceput decat sa te chinui sa iesi treptat pt ca acol tine si de setari, miscari etc si nu cred ca esti la zi cu ele inca,bafta

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de onixremus Dum Iun 19, 2011 5:00 pm

ms ptru sfat asa o sa fac ca mi se pare mai usor ,poate pe viitor o sa invat sa ies treptat dar pina atunci folosesc tehnica asta

onixremus
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 34
Location : sibiu
Data de inscriere : 16/06/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Dum Iun 19, 2011 8:41 pm

mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nick_style Dum Iun 19, 2011 9:03 pm

Dupa ce le-am vazut pe ale tale mi-e si rusine sa mai arat ce am facut eu dar de data asta sa fie Smile
A fost problema mare ca omul nu prea rezista la durere si se misca destul de mult.Mai trebuia bagat alb la cruciulita dar nu a mai putut Smile)
Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 DSC03261-1
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Dum Iun 19, 2011 9:07 pm

De ce rusine? Fiecare lucram pentru a fi mai buni, nu!?? Si suntem aici sa mai postam cate ceva.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de pixxel Dum Iun 19, 2011 10:14 pm

Frumos nick. Mariusik esti tare ce sa zic, imi place tatuajul cu cei 2 "sfinti, intelepti" sau ce sunt. Smile. Sunt curios cum ai lucrat la el, cat timp ti-a luat?


PS.. Tatuajele pescarului sunt urate, de-alea stiu si eu sa fac!! Smile) Laughing
pixxel
pixxel
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 119
Varsta : 35
Location : Arad
Data de inscriere : 15/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 17 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 17 din 40 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum