Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce mai desenam si ce mai tatuam.

+24
subsonique
onixremus
At3ul
Xust
Rookie
danieleion
magicn12
geanny
tattoo_maker
pixxel
sever
Silver
CryTattoo
Ova-Tattoo Art
Pick
tattoo_by_flo
young_boy_florin
Fenny
mtattoo
mariusik
DRE INK
nick_style
nosferatum
senzation
28 participanți

Pagina 19 din 40 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Urmatorul

In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de subsonique Mar Iun 21, 2011 9:12 am

Pe mine nu ma intereseaza cat de mult il doare...
Daca vrea sa iasa exact ce am desenat, rezista... intr-o sedinta, in doua... noua, asta e.
Tatuajul prin definitie e dureros.
Si mai e o chestie, ca ei vor terminate in cateva ore tatuaje pe care le faci in mai multe sedinte... asa ca te apuci de el, bati cateva ore bune, persoana incepe sa transpire, sa nu mai suporte durerea... tu ii dai inainte cu tatuajul, mai te opresti din cand in cand, mai iei o pauza...te apuci din nou, bati incontinuu si la un moment dat ala realizeaza ca ce vroia el nu se poate asa batand din palme...
Dar, probabil ca o sa merite suferinta la sfarsit... eu de regula nu tatuez stelute, frunze, ramurele sau "I love you".

Spre exemplu am o tipa care vine sambata sa-i fac o pasare Phoenix pe jumatate de spate cu coada spre coaste si un pic pe burta si il vrea gata intr-o sedinta... i-am zis ca dureaza mai mult si ca nu e gata intr-o sedinta si atunci a optat pentru varianta doua sedinte in doua zile consecutive (adica sambata si duminica)... i-am atras atentia ca o sa doara de face pe ea da nimic...a zis ca rezista la durere ca a nascut un baietel si asa mai departe... oricum, de regula femeile au toleranta mai ridicata la durere dar ma rog, daca asa vrea clientul asta e.
Tot tipa asta mai are cateva tatuaje pe ea dintre care vreo doua facute la un salon de renume in Bucuresti, pe care evident vrea sa le refaca... acum nu ca as fi eu motul de pe tort dar studiind cu atentie unul din tatuajele facute la salon (ce necesita urgent o reconstructie), tatuaj de cateva ore facut in 45 de minute ca nah, tatuatorul avea avion si pleca nu stiu unde... mi se pare cel putin neprofesional sa te grabesti pentru ca il doare pe client sau pentru ca ai tu nu stiu ce treaba de rezolvat. (atasez poza mai jos, daca vi se pare ok tatuajul facem si analiza critica pe el... zoom la mana, fata si altele)

Tatuajul TREBUIE sa doara, ca de aia e tatuaj si nu desen cu carioca pe piele!

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Laura13copy.th

subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Mar Iun 21, 2011 9:54 am

Eu de obicei lucrez destul de finut, daca nu este tribal sau cu multe linii si durerea este suportabila pana la 4 ore. Dar chiar si asa zonele deja lucrate incep sa se irite si ustura ca naiba. Dupa 5 ore deja se simte chiar si cu o mana foarte usoara si o setare lina. Dar asta este relativ in functie de zona in care lucrez.
Deci poti sa ne pui o poza cu fata omului ala sa vedem si noi cum arata un erou!!!! Laughing
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Mar Iun 21, 2011 10:01 am

subsonique a scris:Pe mine nu ma intereseaza cat de mult il doare...
Daca vrea sa iasa exact ce am desenat, rezista... intr-o sedinta, in doua... noua, asta e.
Tatuajul prin definitie e dureros.
Si mai e o chestie, ca ei vor terminate in cateva ore tatuaje pe care le faci in mai multe sedinte... asa ca te apuci de el, bati cateva ore bune, persoana incepe sa transpire, sa nu mai suporte durerea... tu ii dai inainte cu tatuajul, mai te opresti din cand in cand, mai iei o pauza...te apuci din nou, bati incontinuu si la un moment dat ala realizeaza ca ce vroia el nu se poate asa batand din palme...
Dar, probabil ca o sa merite suferinta la sfarsit... eu de regula nu tatuez stelute, frunze, ramurele sau "I love you".

Spre exemplu am o tipa care vine sambata sa-i fac o pasare Phoenix pe jumatate de spate cu coada spre coaste si un pic pe burta si il vrea gata intr-o sedinta... i-am zis ca dureaza mai mult si ca nu e gata intr-o sedinta si atunci a optat pentru varianta doua sedinte in doua zile consecutive (adica sambata si duminica)... i-am atras atentia ca o sa doara de face pe ea da nimic...a zis ca rezista la durere ca a nascut un baietel si asa mai departe... oricum, de regula femeile au toleranta mai ridicata la durere dar ma rog, daca asa vrea clientul asta e.
Tot tipa asta mai are cateva tatuaje pe ea dintre care vreo doua facute la un salon de renume in Bucuresti, pe care evident vrea sa le refaca... acum nu ca as fi eu motul de pe tort dar studiind cu atentie unul din tatuajele facute la salon (ce necesita urgent o reconstructie), tatuaj de cateva ore facut in 45 de minute ca nah, tatuatorul avea avion si pleca nu stiu unde... mi se pare cel putin neprofesional sa te grabesti pentru ca il doare pe client sau pentru ca ai tu nu stiu ce treaba de rezolvat. (atasez poza mai jos, daca vi se pare ok tatuajul facem si analiza critica pe el... zoom la mana, fata si altele)

Tatuajul TREBUIE sa doara, ca de aia e tatuaj si nu desen cu carioca pe piele!

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Laura13copy.th

Ai dreptate la ce spui dar eu unul am cam inceput sa imi dau seama ca un tatuaj care trece de 4-5 ore nu mai este ok nici pt client nici pt mine. Da!, daca am un portret si imi ia 6 ore, ok, dar daca este un tatuaj care trece de 4-5 ore si poate fi facut in doua sedinte prefer in doua sedinta. De multe ori, eu unul, daca lucrez continuu peste 5 ore nu mai dau acelasi randament. Si prefer sa imi fac treaba bine decat sa o mai lungesc. Asta o spun din greselile pe care le-am facut.
In ceea ce priveste tatuajul ala postat....parerea mea este ca e doar o schita si nici aia prea reusita. Probabil ca nu si-a batut capul deloc ala. Mergea facut ceva super tare dupa modelul ala. Pacat de lucrare.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de subsonique Mar Iun 21, 2011 10:03 am

@Mariusik

Sunt de acord cu ce spui, durerea este suportabila hai sa zicem extins pana la 6 ore in cazul unei persoane mai rezistente... dar, daca vrea tatuaj, rabda... mai ales daca il vrea terminat intr-o sedinta si e pe jumatate de spate.
Am incercat si spray-uri anestezice ca nu sunt masochist, dar la unele persoane anestezia tinea, la altele deloc, asa ca am renuntat sa dau banii pe ele.
Eu nu aplic regula "clientul nostru, stapanul nostru" ci "vrei tatuaj, stai jos si rabda".
subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nick_style Mar Iun 21, 2011 10:27 am

Mie-mi place tatuajul,partea proasta e ca ii lipsesc tonurile de negru care e destul de mult plus fata care nu a iesit cum trebuie si mana.
In legatura cu a doua sedinta facuta a doua zi nu mai sunt de acord dupa ce am facut prostia asta.Daca la prima sedinta clientul rezista 4 ore,a doua zi rezista 5 minute.
Mariusik la portrete cred ca e deja altceva si poti lucra linistit 6 ore cum zici tu pt. ca acolo lucrezi foarte finut.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de subsonique Mar Iun 21, 2011 10:39 am

nick_style a scris:Mie-mi place tatuajul,partea proasta e ca ii lipsesc tonurile de negru care e destul de mult plus fata care nu a iesit cum trebuie si mana.
Mana si fata sunt puscariase... pentru un "salon", daca era un home made mai mergea.
De acord cu negrul... pe original e un negru atat de intens incat nu stiu daca ii trebuiau ochelari ca sa-l vada... mai ales ca tipa a precizat ca il vrea exact ca in poza, adica negrul ala intens si nu sketch.
De structura arhitecturala nu mai zic nimic...

nick_style a scris:In legatura cu a doua sedinta facuta a doua zi nu mai sunt de acord dupa ce am facut prostia asta.
Daca la prima sedinta clientul rezista 4 ore,a doua zi rezista 5 minute.
Sa vedem, daca sta cuminte poate o termin intr-o sedinta, daca nu, shit happens.


subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nosferatum Mar Iun 21, 2011 1:33 pm

Eu zic ca e prea mic tatuajul ptr a scoate toate detaliile exact ca in poza...
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de subsonique Mar Iun 21, 2011 1:36 pm

nosferatum a scris:Eu zic ca e prea mic tatuajul ptr a scoate toate detaliile exact ca in poza...
E pe coaste in jos spre sold, marime aproximativa 20X20cm... eu zic ca e suficient de mare, dar ma rog, nu mai are nici o importanta.
Parerea mea e ca se putea mult mai bine.
subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nosferatum Mar Iun 21, 2011 1:43 pm

am crezut ca e mai mic, nu prea se observa bine dimensiunea din poza.Oricum se poate mai bine avand in vedere ca e salon si la ce preturi au.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de sever Mar Iun 21, 2011 3:45 pm

unu la mana ce vreau sa precizez eu cel mai mult am rezistat 6 ore jumatate la un tatuaj facut pe mine sub bratz si pot spune ca dupa 5 ore am simtit iadul pe pamant iar doi la mana nu sunt de acord deloc cu tatuatul a doua zi tot dintro chestie patita pe mine din cauza careia a doua zi am avut mana dublu si ma tinut o saptamana...deja intrun loc tatuat anticorpii lucra intens daca a doua zi dai peste cu tus in ei sau cel putin aproape de un tatuaj facut ieri ai 90 la suta sanse sa o faci lata!!! ps: am patit si cu 2-3 clinenti la care din insistentele lor am tatuat si a doua zi...rezultatul mana dubla...deci NU RECOMAND!!!

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Mier Iun 22, 2011 5:41 am

HELOOOO. baieti habar nam cum tatuati voi cate xxx ore pentru ca eu unu as inebunii. voi chiar nu ati auzit de expresia PIELE OBOSITA !!! dupa 5 ore se aduna anticorpi in zona tatuata si intra tusul greu(deci trebe insistat mai mult si pielea e din ce in ce mai iritata) !!! daca faci pauze dese iti dai seama ca tatuajul lucrat intr-o zii (12 ore) in faceai in 2 sedinte de cate 3-4 ore . iar cu tatuatul a doua zii, hmmmm ! are sever dreptate !!! in fine, clienti nebuni care au impresia ca un tatuaj de 20x20 se face in jumate de ora Smile

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Mier Iun 22, 2011 5:48 am

sever a scris:unu la mana ce vreau sa precizez eu cel mai mult am rezistat 6 ore jumatate la un tatuaj facut pe mine sub bratz si pot spune ca dupa 5 ore am simtit iadul pe pamant iar doi la mana nu sunt de acord deloc cu tatuatul a doua zi tot dintro chestie patita pe mine din cauza careia a doua zi am avut mana dublu si ma tinut o saptamana...deja intrun loc tatuat anticorpii lucra intens daca a doua zi dai peste cu tus in ei sau cel putin aproape de un tatuaj facut ieri ai 90 la suta sanse sa o faci lata!!! ps: am patit si cu 2-3 clinenti la care din insistentele lor am tatuat si a doua zi...rezultatul mana dubla...deci NU RECOMAND!!!
zona aia sub brat si tot interiorul bicepsului este foarte sensibila de fel. am vazut tatuaj facut la un salon din sibiu, in black&gray si am crezut ca are fundal cu mov si verde Laughing tatuajul era facut cu 3 zile inainte. zicea omu ca primele 2 zile a fost f umflat si apoi sa instalat echimoza Laughing

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Mier Iun 22, 2011 9:18 am

Nici chiar asa, depinde si cum se lucreaza. Eu am prieten in Bucuresti care are facut tot bratul inclusiv interiorul, B&G, si a zis ca nu a fost asa de grav in zona aia. Si s-a vindecat frumos fara probleme. La culoare este alta problema, dupa cum a zis si Sever.
Iar la faza cu tusul care intra in piele mai greu te sustin 200%; din experienta o spun ca dupa 4-5 ore pielea nu mai accepta tusul ca la inceput. Totul devin e mai greu si pt tine si pt client si pt tatuaj.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nick_style Mier Iun 22, 2011 12:17 pm

Am si eu nevoie de inaginatia voastra,rog putin ajutor aici Smile
Respectivul are aceste doua tatuaje si trebuie sa le unesc si am nevoie de idei.
Am marcat zonele unde trebuie sa completez tatuajul.
Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 110601171823-1
Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Dsc03260i
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nosferatum Mier Iun 22, 2011 1:13 pm

cam greu din punctul meu de vedere, poti faci o scena din rai, portile raiului, o biserica poate, dar cu o structura mai gotica...
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de subsonique Mier Iun 22, 2011 2:22 pm

@Nick

nick_style a scris:Am si eu nevoie de inaginatia voastra,rog putin ajutor aici Smile
Respectivul are aceste doua tatuaje si trebuie sa le unesc si am nevoie de idei.
Am marcat zonele unde trebuie sa completez tatuajul.

Salut
Uite niste surse de inspiratie din care se poate face o legatura frumoasa intre cele doua tatuaje...parerea mea.
O seara buna in continuare.

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Gothik01.th
Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Gothik02.th
Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Gothik03.th
Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Gothik04.th
Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Gothik05.th
Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Gothik06.th
Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Gothik07.th
Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Gothik08.th
Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Gothik09.th

Eu as alege poza a doua, un copac uscat arcuit foarte mult (mai bogat un pic in ramuri) si de jur imprejur 5-7 cruci lasate intr-o parte (adica nu drepte, tepene) pe un fundal cu nori si corbi (umpluti integral, fara umbre si vazuti mai in departare).
Simbolic ar veni de la stanga la dreapta... Nasterea, Moartea si Mantuirea (asta daca ai chef sa-i explici si simbolistica).
Separat, daca ai chef sa te complici sau daca clientul plateste bine, poti ca in interiorul norilor sa faci ochi gen All Seeing Eye (Big Brother) ca in poza de mai jos.
Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Allseeingeyea.th
subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nick_style Mier Iun 22, 2011 5:48 pm

Ms fain subsoniq,o sa-i spun clientului exact ideea cu copacul cum ai spus tu si daca e de acord il fac,acum depinde si de gusturile lui.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Mier Iun 22, 2011 5:50 pm

frumos explicat,frumoase idei !

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de subsonique Mier Iun 22, 2011 8:05 pm

nick_style a scris:Ms fain subsoniq,o sa-i spun clientului exact ideea cu copacul cum ai spus tu si daca e de acord il fac,acum depinde si de gusturile lui.
Cu placere...
Acum in alta ordine de idei, gusturile clientului conteaza mai putin si iti explic si de ce... la cum are el tatuajele alea doua deja facute pe el, evident ca nu poti sa-i faci o Harley Davidson sau vreun dragon cu gura in flacari ca nah, da ca nuca in perete.
Cred ca momentan tu te afli in stadiul in care tu ii dai ideea, o explici de ce e bine asa si cum vine pe el iar el nu are altceva ce sa faca decat sa accepte.
Ca el o avea alte gusturi si vrea portretul lui Guta (spre exemplu) asta e partea a doua, trebuie sa-i explici de ce Guta da ca nuca in perete si tot asa... banuiesc ca si tu faci parte din cei carora daca nu le plac un tatuaj nu il fac, cel putin eu asa sunt.

Bafta!
subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de subsonique Joi Iun 23, 2011 2:19 pm

Neata

Pentru cine vrea sa se joace desenand tribale am uploadat un mic programel...Click pe link, download sau save, dezarhivati si instalati...are si serial si tot.
Vedeti ca sta pe server doar 10 zile, daca expira il mai pun inca o data daca exista doritori.

http://dl.transfer.ro/Tribal_Tattoo_Designer_v1.6-transfer_RO-23jun-8e4252.rar
subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de subsonique Joi Iun 23, 2011 6:31 pm

Asta urmeaza sa intre in lucru pe tipa grabita.
Dimensiunile aproximative pe corp - 38 cu 25cm (pornind de sub sanul stang in jos pe coaste si apoi un pic pe sold)

Gama de culori:
Makkuro Sumi Pure Black
Intenze Light Grey
Eternal Sky Blue
Intenze Snow White Opaque
Starbrite Teal


Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Bluephoenix.th

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Bluephoenix01.th

subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Joi Iun 23, 2011 6:44 pm

Nu este dificila dar la cat ai spus ca trebuie sa fie de mare si zona.... plus culorile... nu cred ca fata stie ce cere.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de subsonique Joi Iun 23, 2011 6:52 pm

mariusik a scris:Nu este dificila dar la cat ai spus ca trebuie sa fie de mare si zona.... plus culorile... nu cred ca fata stie ce cere.

I-am explicat, stie.
Si in afara de asta mai are vreo 4-5 tatuaje pe ea maricele... e obisnuita.
subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nosferatum Joi Iun 23, 2011 7:27 pm

Frumos desenat Smile , acum sa vedem si tatuajul.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nick_style Joi Iun 23, 2011 8:58 pm

Am inceput si eu un cover.
Azi a fost prima sedinta.
La negru de sus am folosit rotativul,e buna dupa prima experienta Smile
Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 DSC03264
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 19 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 19 din 40 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum