Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce mai desenam si ce mai tatuam.

+24
subsonique
onixremus
At3ul
Xust
Rookie
danieleion
magicn12
geanny
tattoo_maker
pixxel
sever
Silver
CryTattoo
Ova-Tattoo Art
Pick
tattoo_by_flo
young_boy_florin
Fenny
mtattoo
mariusik
DRE INK
nick_style
nosferatum
senzation
28 participanți

Pagina 31 din 40 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Urmatorul

In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nick_style Vin Aug 05, 2011 7:27 pm

Si eu am observat palmele dar am crezut ca mi se pare:)
101dfsex imi plac,mai putin primul si nu prea ai ce sa intelegi din pozele minuscule care le-ai pus.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Vin Aug 05, 2011 7:32 pm

nosferatum a scris:
Si o mica intrebare pentru tine, daca te chinui si iti dai straduinta pentru un tatuaj bun, de ce nu faci acelasi lucru si in privinta pozelor lucrarii?
Orice tatuator ar tre sa ia in cosiderare faptul ca tot ceea ce lucreza e foarte important sa si capteze in poze reusite, sa redea cat mai bine calitatea lucrarii.Portofoliul e foarte importat pentru viitor.
Mult succes in continuare.
Intr-adevar.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nosferatum Vin Aug 05, 2011 8:27 pm

In link ul de mai jos e un exercitiu pentru a depasi etapa de linii tremurate si de a capata cat mai multa stabilitate la stasare.

http://www.tattoofreaks.com/forums/showthread.php?t=4752
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Sam Aug 06, 2011 4:21 am

nosferatum a scris:In link ul de mai jos e un exercitiu pentru a depasi etapa de linii tremurate si de a capata cat mai multa stabilitate la stasare.

http://www.tattoofreaks.com/forums/showthread.php?t=4752
Gasisem si eu asta anul trecut prin iarna. Interesant dar cred ca oricine isi poate desena un anumit model cu linii drepte, curbe etc. si exersa pe el. Ceea ce mi s-a parut mai interesant a fost folosirea unui instrument cu care sa poti controla si presiunea cu care apesi. Asta este chiar foarte buna.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nick_style Sam Aug 06, 2011 5:17 am

Cine are un model cu bonsai negru si frumos,ramuros?Smile
Am cautat pe net si nu am gasit nimic.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de young_boy_florin Sam Aug 06, 2011 8:03 am

young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de adriana Sam Aug 06, 2011 9:00 am


adriana
Membru Bronz
Membru Bronz

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 34
Location : Satu Mare
Data de inscriere : 22/07/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Fenny Sam Aug 06, 2011 9:07 am

adriana a scris:am mai fakut un desen
ce parere aveti?
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/84/sdc10820t.jpg/
...invata sa dai volum lucrarilor! valoratia (hasura) trebuie facuta dupa forma! cand faci umbre mai intense nu trebuie sa apesi cu creionul pana rupi foaia...trebuie sa hasurezi fin strat peste strat pana obtii intensitatea pe care o vrei! alta chestie f importanta: NU folosi degetul pt a intinde creionul!
sfatul meu: mai exerseaza! Succes!
Fenny
Fenny
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 39
Location : Braila
Data de inscriere : 20/02/2011

http://www.fennytattoo.blogspot.com

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de adriana Sam Aug 06, 2011 9:10 am

ms , nu am folosit degetul pt a intinde creionul
Fenny a scris:
adriana a scris:am mai fakut un desen
ce parere aveti?
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/84/sdc10820t.jpg/
...invata sa dai volum lucrarilor! valoratia (hasura) trebuie facuta dupa forma! cand faci umbre mai intense nu trebuie sa apesi cu creionul pana rupi foaia...trebuie sa hasurezi fin strat peste strat pana obtii intensitatea pe care o vrei! alta chestie f importanta: NU folosi degetul pt a intinde creionul!
sfatul meu: mai exerseaza! Succes!

adriana
Membru Bronz
Membru Bronz

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 34
Location : Satu Mare
Data de inscriere : 22/07/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nick_style Sam Aug 06, 2011 12:22 pm

Urat desen.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Rookie Sam Aug 06, 2011 12:48 pm

Nick, esti "dureros" de sincer...
Rookie
Rookie
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 39
Location : Slobozia
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Koma Sam Aug 06, 2011 2:19 pm

nick_style a scris:Urat desen.

Urata atitudine.

Adriana, Fenny te invata de bine. Aceleasi chestii le-am invatat si eu in liceu. La inceput mi s-a parut oribil sa valorez putin cate putin, dar dupa ce am prins schema a fost mult mai bine. Da-i bataie...

Koma
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 141
Varsta : 34
Location : Piatra Neamt, Romania
Data de inscriere : 10/07/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de adriana Sam Aug 06, 2011 2:47 pm

ms Koma , chiar i-au in considerare ce mi-o zis Fenny cum sa dau volum lucrarilor, sper sa prind schema cu hasura . Chiar va multumesc ca imi dati sfaturi
Koma a scris:
nick_style a scris:Urat desen.

Urata atitudine.

Adriana, Fenny te invata de bine. Aceleasi chestii le-am invatat si eu in liceu. La inceput mi s-a parut oribil sa valorez putin cate putin, dar dupa ce am prins schema a fost mult mai bine. Da-i bataie...

adriana
Membru Bronz
Membru Bronz

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 34
Location : Satu Mare
Data de inscriere : 22/07/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nick_style Sam Aug 06, 2011 4:16 pm

Pai si ce vroiai sa o laud si sa-i zic ca-i frumos?
Din cate am citit a cerut parearea si eu mi-am zis parerea.
Adriana te-ai fi simtit mai bine daca-ti spuneam ca-i superb,minunat,extraordinar,fabulos.etc si sa cred altceva?
Sfatul meu e sa uiti de tatuaje pana inveti sa desenezi.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nosferatum Sam Aug 06, 2011 6:54 pm

Corect, tatuajul nu e pentru oricine, consider ca trebuie sa ai acea sclipire in ale desenului in primul rand.
Fara suparare Adriana dar ai foarte mult de lucrat, desenele tale arata ca si cum ieri ai pus prima data mana pe un creion.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Sam Aug 06, 2011 8:23 pm

adriana a scris:am mai fakut un desen
ce parere aveti?
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/84/sdc10820t.jpg/
Ai vointa ceea ce este mai valoros decat orice altceva. Sa nu te lasi pt ca iti spune cineva ca ceea ce faci nu e bine. Nu este, intr-adevar, un desen bun dar nici desen de clasa I-a nu este. Asculta sfatul lui Fenny. Lucreaza pe hasura. Incearca sa intelegi ''geografia'' unui portret sau a unul peisaj si lucreaza conform. Ti-am recomandat cateva carti, ai reusit sa faci rost de ele? Cauta informatii, citeste materiale cu specific. Poti sa iei o poza de pe net si sa o copii cu foaia peste ea, pt inceput. Nu este nimic rau. Inveti!!!!! Spor la treaba si bafta!!! Nu descuraja!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de sever Sam Aug 06, 2011 8:54 pm

adriana a scris:am mai fakut un desen
ce parere aveti?
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/84/sdc10820t.jpg/

exact cum spune marius nu te da batuta ci din contra trage tare si cauta sa iti inbunatatesti stilul,incetul cu incetul evoluezi dar nu cauta sa faci pasi prea mari si repezi ca sar putea sa te impiedici si sa te lovesti,totul cere timp si asta spun din experientza...chiar foarte mult timp.inainte sa te apuci de bagat acul in piele perfectioneaza-te in desen sa intelegi chestiile elementare si apoi fa mult pe piele artificiala chit ca e ca dracu dar daca iti acorzi acest timp si ai rabdare ai sa incepi cat de cat cu un tatuaj pt care nu te va injura lumea si punete in locul unuia care lai tatua tu acuma Smile clar ar fi un esec si nu ti-ai dori nici tu sa ai asa ceva pe tine.alocati cel putin inca cateva luni in desen si tattoo pe piele artificiala si ai sa imi dai dreptate pt ca atunci cand vei ajunge pe piele ai sa vezi ca e totul mult mai greu ca pe o hartie si sa iti explic si de ce.hartiile sunt la fel...pieile umane nu..adica sa intelegi e ca si cum te-as pune sa desenezi pe foaie normala o saptamana pe urma pe carton alta pe urma pe hartie igienica alta si toate cu aceleasi creion..clar nu iti iasa de la o hartie la alta acelasi desen asa si cu pielea.si acuma asa pe sfarsite ca ti-am facut capul calendar iti pun si un desen facut de mine si tatuajul dupa desen dar cum iti spuneam asta a cerut ani si pt nivelul desenului si al tatuajului deci dsa nu intelegi ca am facut astea la 3 saptamani cand am considerat eu gata ma fac tatuator:) sunt facute acum un an jumate cred.



Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Img001ta.th



Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Buha3.th







sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Sam Aug 06, 2011 9:03 pm

sever a scris:
adriana a scris:am mai fakut un desen
ce parere aveti?
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/84/sdc10820t.jpg/

exact cum spune marius nu te da batuta ci din contra trage tare si cauta sa iti inbunatatesti stilul,incetul cu incetul evoluezi dar nu cauta sa faci pasi prea mari si repezi ca sar putea sa te impiedici si sa te lovesti,totul cere timp si asta spun din experientza...chiar foarte mult timp.inainte sa te apuci de bagat acul in piele perfectioneaza-te in desen sa intelegi chestiile elementare si apoi fa mult pe piele artificiala chit ca e ca dracu dar daca iti acorzi acest timp si ai rabdare ai sa incepi cat de cat cu un tatuaj pt care nu te va injura lumea si punete in locul unuia care lai tatua tu acuma Smile clar ar fi un esec si nu ti-ai dori nici tu sa ai asa ceva pe tine.alocati cel putin inca cateva luni in desen si tattoo pe piele artificiala si ai sa imi dai dreptate pt ca atunci cand vei ajunge pe piele ai sa vezi ca e totul mult mai greu ca pe o hartie si sa iti explic si de ce.hartiile sunt la fel...pieile umane nu..adica sa intelegi e ca si cum te-as pune sa desenezi pe foaie normala o saptamana pe urma pe carton alta pe urma pe hartie igienica alta si toate cu aceleasi creion..clar nu iti iasa de la o hartie la alta acelasi desen asa si cu pielea.si acuma asa pe sfarsite ca ti-am facut capul calendar iti pun si un desen facut de mine si tatuajul dupa desen dar cum iti spuneam asta a cerut ani si pt nivelul desenului si al tatuajului deci dsa nu intelegi ca am facut astea la 3 saptamani cand am considerat eu gata ma fac tatuator:) sunt facute acum un an jumate cred.



Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Img001ta.th



Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Buha3.th






Mmmmmmm........ frumoasa bufnita Sever!!!!!!!!! Smile)) Bun exemplu!
Adriana, asculta sfaturile astea pt ca sunt bune. Smile) Desen intai si apoi tatuaj. Conteaza foarte foarte mult sa intelegi un desen, o pictura, foarte mult, in tatuaj.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Fenny Sam Aug 06, 2011 9:09 pm

mariusik a scris:
sever a scris:
adriana a scris:am mai fakut un desen
ce parere aveti?
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/84/sdc10820t.jpg/

exact cum spune marius nu te da batuta ci din contra trage tare si cauta sa iti inbunatatesti stilul,incetul cu incetul evoluezi dar nu cauta sa faci pasi prea mari si repezi ca sar putea sa te impiedici si sa te lovesti,totul cere timp si asta spun din experientza...chiar foarte mult timp.inainte sa te apuci de bagat acul in piele perfectioneaza-te in desen sa intelegi chestiile elementare si apoi fa mult pe piele artificiala chit ca e ca dracu dar daca iti acorzi acest timp si ai rabdare ai sa incepi cat de cat cu un tatuaj pt care nu te va injura lumea si punete in locul unuia care lai tatua tu acuma Smile clar ar fi un esec si nu ti-ai dori nici tu sa ai asa ceva pe tine.alocati cel putin inca cateva luni in desen si tattoo pe piele artificiala si ai sa imi dai dreptate pt ca atunci cand vei ajunge pe piele ai sa vezi ca e totul mult mai greu ca pe o hartie si sa iti explic si de ce.hartiile sunt la fel...pieile umane nu..adica sa intelegi e ca si cum te-as pune sa desenezi pe foaie normala o saptamana pe urma pe carton alta pe urma pe hartie igienica alta si toate cu aceleasi creion..clar nu iti iasa de la o hartie la alta acelasi desen asa si cu pielea.si acuma asa pe sfarsite ca ti-am facut capul calendar iti pun si un desen facut de mine si tatuajul dupa desen dar cum iti spuneam asta a cerut ani si pt nivelul desenului si al tatuajului deci dsa nu intelegi ca am facut astea la 3 saptamani cand am considerat eu gata ma fac tatuator:) sunt facute acum un an jumate cred.



Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Img001ta.th



Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Buha3.th






Mmmmmmm........ frumoasa bufnita Sever!!!!!!!!! Smile)) Bun exemplu!
Adriana, asculta sfaturile astea pt ca sunt bune. Smile) Desen intai si apoi tatuaj. Conteaza foarte foarte mult sa intelegi un desen, o pictura, foarte mult, in tatuaj.
Pai desenul ar cam fi baza! treaba cu tatuatul se poate invata...dar talentul la desen...ala trebuie sa-l ai deja si pe parcursul anilor sa-l perfectionezi!
Fenny
Fenny
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 39
Location : Braila
Data de inscriere : 20/02/2011

http://www.fennytattoo.blogspot.com

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Sam Aug 06, 2011 9:11 pm

Corect si asta. Dar cred ca poate exista ''scanteia'' si prin munca se poate slefui.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Fenny Sam Aug 06, 2011 9:23 pm

este o diferenta totusi intre cei care au desenul in sange si cei care l-au pus acolo cu forta! sunt sigur ca sunt persoane care au invatat practic sa deseneze si persoane care stiu sa deseneze si nu au facut decat sa se perfectioneze! (sper ca intelegeti ce vreau sa zic...)
Fenny
Fenny
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 39
Location : Braila
Data de inscriere : 20/02/2011

http://www.fennytattoo.blogspot.com

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Koma Sam Aug 06, 2011 9:30 pm

Iubesc aceasta comunitate si sunt mandra sa fiu pe langa voi. Ultimele voastre comentarii m-au uns pe suflet. Se vede atat de clar ca vreti pe bune sa ii ajutati pe altii...

Koma
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 141
Varsta : 34
Location : Piatra Neamt, Romania
Data de inscriere : 10/07/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Sam Aug 06, 2011 9:33 pm

Koma a scris:Iubesc aceasta comunitate si sunt mandra sa fiu pe langa voi. Ultimele voastre comentarii m-au uns pe suflet. Se vede atat de clar ca vreti pe bune sa ii ajutati pe altii...
De fapt asteptam sa invatam si noi de la altii.. cred...


Ultima editare efectuata de catre mariusik in Sam Aug 06, 2011 9:34 pm, editata de 1 ori
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Fenny Sam Aug 06, 2011 9:34 pm

clar! Very Happy
Fenny
Fenny
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 39
Location : Braila
Data de inscriere : 20/02/2011

http://www.fennytattoo.blogspot.com

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nick_style Dum Aug 07, 2011 4:46 am

Cred ca adriana acum lucreaza la urmatorul desen Smile
Ce zice feny este clar cazul meu,m-am nascut cu desenul in sange pt. ca de cand eram la sc.generala faceam niste desene de ii lasam si pe profesori cu gura cascata si nici acum nu am habar de teorie,sau sa fi citit carti despre asa ceva,e 100% talent:)
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 31 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 31 din 40 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum