Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Probleme/In timpul somnului.

2 participanți

In jos

Probleme/In timpul somnului. Empty Probleme/In timpul somnului.

Mesaj Scris de ralph Lun Mar 15, 2010 11:21 pm

Am 4 tatuaje la activ. 2 facute anul trecut. Nu stiam atunci ca trebuie lasata pielea sa respire si le tot tineam acoperite, dar n-am avut probleme. Insa acum mi-am facut altele 2 noi. Si am aflat ca trebuie tinute fara folie. Problema e ca pe alocuri sunt parti cam reliefate si nu-mi amintesc cum s-a intamplat cu celelalte doua. Mentionez ca am tinut folie vreo 2-3 zile pana sa aflu ca nu trebuie. La unul din ele am o usoara umflatura foarte micuta si putin rosie. Sa ma ingrijorez?
De asemenea as dori sa stiu cum ar trebui sa procedez cand dorm? Sa le tin tot descoperite? Nu exista riscul sa se strice daca fac asta? Sau sa se rupa cojile sau altceva?

ralph

masculin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 34
Location : Pam pam
Data de inscriere : 15/03/2010

Sus In jos

Probleme/In timpul somnului. Empty Re: Probleme/In timpul somnului.

Mesaj Scris de ralph Lun Mar 15, 2010 11:33 pm

Ah si e normal sa mai doara si acum? Nu rau dar unul din ele doare putin. Cel cu umflatura usoara. Si sunt si usor panicos cand vine vorba de infectii si chestii de genul si nu stiu ce sa fac.

ralph

masculin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 34
Location : Pam pam
Data de inscriere : 15/03/2010

Sus In jos

Probleme/In timpul somnului. Empty Re: Probleme/In timpul somnului.

Mesaj Scris de parazitu1800 Dum Mar 21, 2010 11:22 am

Ai tinut folia 2-3 zile? Asa ti-a recomandat cel de la salon? Si eu mi-am facut unul pe picior destul de mare, dar am tinut folia doar 2 ore. In rest, cremuiala si cu grija cand ma imbrac, merg la servici. Cand dormeam aveam mereu grija sa am piciorul afara si sa nu il frec de pat. Cel mai bine e sa mergi de urgenta la salonul unde le-ai facut. Bafta

parazitu1800
Pionier
Pionier

masculin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 37
Location : Bucharest
Data de inscriere : 03/11/2009

Sus In jos

Probleme/In timpul somnului. Empty Re: Probleme/In timpul somnului.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum