Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Câteva întrebări cu privire la îngrijirea unui tatuaj

4 participanți

In jos

Câteva întrebări cu privire la îngrijirea unui tatuaj Empty Câteva întrebări cu privire la îngrijirea unui tatuaj

Mesaj Scris de yume Vin Aug 19, 2011 1:03 pm

Bună. Sunt noob aici deci îmi cer scuze anticipat dacă mai există topicuri cu exact aceste întrebări Very Happy
Mi-am făcut un tatuaj în urmă cu vreo 4 săptămâni, şi am 3 întrebări în legătură cu el :

1: Am voie să merg la piscină? ( să intru în apă, căci de expus la soare nu îl expun, fiind puţin mai jos de linia slipului)
2: Am voie să îl epilez cu ceară?
3: Mai trebuie să mă dau cu unguent? Am folosit Bepanthen, dar nu prea m-am mai dat de când s-a cojit.

L-aş întreba pe tipul care m-a tatuat, însă sunt plecată din judeţ şi nu m-am gândit să-i cer un nr de telefon..

yume
yume

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 31
Location : Brasov
Data de inscriere : 19/08/2011

Sus In jos

Câteva întrebări cu privire la îngrijirea unui tatuaj Empty Re: Câteva întrebări cu privire la îngrijirea unui tatuaj

Mesaj Scris de sever Vin Aug 19, 2011 1:35 pm

1-daca sa vindecat complet da poti intra in piscina
2-ai voie sa epilezi cu ceara de ce nu? cand te epilezi in alte zone iti indepartezi parul cu tot cu piele cumva?Smile
3-cu bpanthen nu mai e nevoie sa te dai dar foloseste inca pana se regenereaza bine pielea crema de corp cu vitamine
4-(nu aveai 4 da iti pun eu)-daca faci plaja in zona tatuajului foloseste crema cu protectie solara 60 gen cum este cea nivea pt copii.
Spor la distractie!

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Câteva întrebări cu privire la îngrijirea unui tatuaj Empty Re: Câteva întrebări cu privire la îngrijirea unui tatuaj

Mesaj Scris de yume Vin Aug 19, 2011 1:59 pm

sever a scris:1-daca sa vindecat complet da poti intra in piscina
2-ai voie sa epilezi cu ceara de ce nu? cand te epilezi in alte zone iti indepartezi parul cu tot cu piele cumva?Smile
3-cu bpanthen nu mai e nevoie sa te dai dar foloseste inca pana se regenereaza bine pielea crema de corp cu vitamine
4-(nu aveai 4 da iti pun eu)-daca faci plaja in zona tatuajului foloseste crema cu protectie solara 60 gen cum este cea nivea pt copii.
Spor la distractie!

Merci mult! albino
yume
yume

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 31
Location : Brasov
Data de inscriere : 19/08/2011

Sus In jos

Câteva întrebări cu privire la îngrijirea unui tatuaj Empty Re: Câteva întrebări cu privire la îngrijirea unui tatuaj

Mesaj Scris de sever Vin Aug 19, 2011 5:32 pm

cu placere..hai ia-ti viteza ca parca vad ca te vede nick si il apuca hormoneala iara:))))

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Câteva întrebări cu privire la îngrijirea unui tatuaj Empty Re: Câteva întrebări cu privire la îngrijirea unui tatuaj

Mesaj Scris de mariusik Vin Aug 19, 2011 6:58 pm

sever a scris:cu placere..hai ia-ti viteza ca parca vad ca te vede nick si il apuca hormoneala iara:))))

lol! Asta este tareeeeeeeee!!!!!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Câteva întrebări cu privire la îngrijirea unui tatuaj Empty Re: Câteva întrebări cu privire la îngrijirea unui tatuaj

Mesaj Scris de sever Vin Aug 19, 2011 11:20 pm

Smile

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Câteva întrebări cu privire la îngrijirea unui tatuaj Empty Re: Câteva întrebări cu privire la îngrijirea unui tatuaj

Mesaj Scris de nick_style Dum Aug 21, 2011 10:36 am

Mai baieti nu fugariti femelele de pe forum, ar trebui incurajate sa mai auca si prietene Very Happy
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Câteva întrebări cu privire la îngrijirea unui tatuaj Empty Re: Câteva întrebări cu privire la îngrijirea unui tatuaj

Mesaj Scris de sever Dum Aug 21, 2011 12:47 pm

lol! lol!
ma fratilor cum a gasit dragu de el repede topicu:))) simte nick feromonii si prin monitor:))))

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Câteva întrebări cu privire la îngrijirea unui tatuaj Empty Re: Câteva întrebări cu privire la îngrijirea unui tatuaj

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum