Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

+37
baco
vacaroz
subsonique
Koma
trigon
justmecrazZy
Rookie
tattoo_maker
mariusik
mtattoo
sever
young_boy_florin
CryTattoo
tattoo_by_flo
MYKE
vally
Eurydice
BUJ3
rhearranged
jokerasu
senzation
anuuu
Diki
tyonutz
alexsally
tattoos
sicko
nosferatum
Riwe
sebastien tattoo
danieleion
nick_style
Piticu
paul_packmann1982
Bogdanflorin
geta
Ova-Tattoo Art
41 participanți

Pagina 2 din 18 Înapoi  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Urmatorul

In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Vizitato Joi Apr 23, 2009 6:58 pm

da da man chestia cu galben si albastru de care zici tu ,,,se va combina numa la suprafata ,,,in piele nu ,ce e intrat acolo e sfant,,,faptul ca se murdareste culoarea in timp ce lucrii nu e o problema . Dupa vindecare ea va fi cea pe care ai batut-o. Iti mai recomand pentru umbre nu numai masina setata corespunzator ci si tusurile aferente,dark gray si light gray, dupa ce vei lucra cu ele vei putea sa faci un tattoo cu orice masina <ma rog nu stiu chinezariile dar in mare parte cred ca merge si cu alea

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Joi Apr 23, 2009 7:12 pm

Orice sfat e bine venit :)cat de curand am aflat si eu despre greywash-ul asta ,am vazut ca multi folosesc 3-5 capacele 1 negru cumplet 1 cu o picatura negru restul apa distilata unul 3 pic, si apa unul 5 si unul doar cu apa,cred ca le combini dupa cum crezi ca iese mai bine pe piele
Am un aparat de la shadow-articole tattoo ceva mai bun,made in usa si unul de pe ebay made in china care nu-mi prea place,as vrea sfatul tau in legatura cu asta:
http://cgi.ebay.com/Custom-Iron-Vintage-Inspired-Tattoo-Machine-Gun-2_W0QQitemZ200312516315QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item200312516315&_trksid=p3911.c0.m14&_trkparms=72%3A1205%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318%7C301%3A1%7C293%3A1%7C294%3A50
Mie mi se pare superb Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Vizitato Joi Apr 23, 2009 7:17 pm

nick_style a scris:Orice sfat e bine venit :)cat de curand am aflat si eu despre greywash-ul asta ,am vazut ca multi folosesc 3-5 capacele 1 negru cumplet 1 cu o picatura negru restul apa distilata unul 3 pic, si apa unul 5 si unul doar cu apa,cred ca le combini dupa cum crezi ca iese mai bine pe piele
Am un aparat de la shadow-articole tattoo ceva mai bun,made in usa si unul de pe ebay made in china care nu-mi prea place,as vrea sfatul tau in legatura cu asta:
http://cgi.ebay.com/Custom-Iron-Vintage-Inspired-Tattoo-Machine-Gun-2_W0QQitemZ200312516315QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item200312516315&_trksid=p3911.c0.m14&_trkparms=72%3A1205%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318%7C301%3A1%7C293%3A1%7C294%3A50
Mie mi se pare superb Smile
Man ce sa-ti zic ,,,la pretul ala e cam ieftin plus ca iti mai ia inca o data transportul,,,shaddow are aparate bune ,,,chear ma bucur ca iei de la el ,,,e de tare incredere ,,,om ca el mai rar...deci poti lua de la el aparat cu incredere ...sunt de calitate .

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Joi Apr 23, 2009 7:28 pm

pai am luat unul de la el si sunt chiar multumit de el,de fapt am luat multe produse si pt mine si pt altii si am fost multumit,ma inteleg super bine cu el si am incredere totala in el,plata o fac intotdeauna in avans nu conteaza de suma pt ca avem amandoi de castigat,intradevar nu ai ce sa-i reprosezi omului asta :)cred ca o sa iau tot de la el ceva daca ies in avantaj.M-as orienta la unul hand made imi inspira mai multa incredere Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Vizitato Joi Apr 23, 2009 7:31 pm

Cele hand made is cele mai bune de la el...merg cum nu iti poti inchipui...deci eu am Micky shapz doua pistoale ,,,am Danny Fowler ,,am lauro paulini,,,si pot sa zic ca nu e mare diferenta intre acestea si cele hand made

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Joi Apr 23, 2009 7:38 pm

Ok,merci de raspuns,nu ma mai chinui sa caut pe ebay,o sa iau inca unul de la el si asta o sa fie al 3-lea,o sa setez unul liner ,unul shader si unul pt umplut,dupa parerea mea toate sunt diferit setate
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Vizitato Joi Apr 23, 2009 7:40 pm

Shaderul se poate folosi linistit pentru colorat .......nu este special pt colorat ,daca vrei un color intens faci cu linerul

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Joi Apr 23, 2009 7:51 pm

Da,abia am cateva zile de cand mi-am facut un liner si un shadar separat inca nu am probat,sfaturile de la cei care se pricep si sunt profesionisti sunt foarte bune,si sunt multe de invatat care niciodata nu o sa le putem invata singuri astia incepatorii
eu am iesit,o seara placuta in continuare
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de sebastien tattoo Vin Apr 24, 2009 7:03 am

MorddorTattoo a scris:Shaderul se poate folosi linistit pentru colorat .......nu este special pt colorat ,daca vrei un color intens faci cu linerul

cu liner?
, eu credeam ca se face conturul, flatul este pt umplut intens , ar treb incercat, se poate umple si cu liner dar pe suprafete mici , nici decum pe o suprafata mare.

sebastien tattoo
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 48
Location : bucuresti
Data de inscriere : 23/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de sebastien tattoo Vin Apr 24, 2009 7:07 am

am si eu o intrebare pt morddor .
este o poza pe siteul tau cu un portret care nu pare sa fie facut de tine ,este prea bine facut hasuratii prea bine facute comparativ cu alte tatuaje facute de tine,care la hasuratie nu seamana cu niciunul, cel putin nu ie acelasi stil, nu este o poza copiata de la un alt tatuator?
ca asa se pare!mersi astept un raspuns

sebastien tattoo
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 48
Location : bucuresti
Data de inscriere : 23/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de sebastien tattoo Vin Apr 24, 2009 7:12 am

MorddorTattoo a scris:
nick_style a scris:Deci eu sunt primul care o sa scriu despre etapele unui tatuaj.ma refer la mine,altii nu shtiu cum fac Smile
1-aleg modelul cu clientul,asta daca nu vine el cu modelul si pt. a il face in primul rand trebuie sa-mi placa si mie si sa fiu sigur ca iese ceva frumos altfel nu-l fac,o fi criza de bani dar nici sa fac ceva ce nu-mi place
1-copii modelul pe foaia de transfer,cel mai indicat e cea cu indigo special nu e scumpa deloc
3-spal locul unde trebuie facut modelul,de preferat green soap e antibacterian
4-cu un bic rad parul pe o portiune mai mare decat e modelul
5-dau cu menan si aplic modelul,trebuie apasat usor fara miscari stanga-dreapta sau sus-jos ca se intrinde
6-inainte de a incepe ma uit de cateva ori sa fiu sigur ca e asezat corect modelul
7-incep cu conturul de preferat de jos in sus sau dreapta-stabga pt a nu stege modelul,folosesc ace 3rl,5rl,7rl mai mult nu am incercat
8-umplu ce am de umplut cu negru,eu prefer tot acele rl parca dau mai mult rndament decat cele rs sau cele magnum la un model mare folosesc m13 merge super
9-schimb aparatul si incep cu umbrele de preferat m5,m7 depinde de model
10-termin cu culorile de indepe cu cele inchise si se termina cu cele dechise albul e ultimul de retinut Smile folosesc ace roud sau magnum
Pe tot parcursul tatuajuluinpielea trebuie unsa cu vaselina sau unguient dar nu in exces ca sa nu maim poti intinde piele si sa alunece mana
Cam atat :)Daca mai e ceva de spus varog,si sa-mi spuneti va rog daca gresesc cu ceva.Niciodata nu le stii pe toate si sunt dispus sa invat continu.Sincer as face si un curs fara sa stau pe ganduri dar sunt prea departe Smile
Nick,,,sa nu mi-o iei in nume de rau dar mare greseala faci daca pleci de la culorile inchise si ajungi la cele deschise .Se face exact invers,incepi cu cele deschise si termini cu cele inchise pentru ca peste o culoare deshisa poti intra cu una inchisa dar peste una inchisa niciodata nu vei putea sa treci cu cea deschisa peste ea. 2-niciodata acele RL nu vor da randamend la umplut,pentru umplut exista Magnum 2 stack, 3-degeaba schimbi aparatul daca o faci numai pentru ca ace magnum puse daca nu este si masina setata special SHADER,iar pentru curs niciodata nu vei fi prea departe incat sa-ti atingi scopul,mai ai multe de invatat si merita facut pasul daca asta iti doresti.Bafta !!!


asta depinde si de gama de culori care le folosesti , incearaca m sharpz traditional care sant pt corecturi si o sa vezi ca daca faci cu alb peste negru ramane tot alb, sant culori f groase,ca textura iar cele care sant mai lichide normal nu te poti astepta la mult din partea lor, in general magnumurile de 7-11 sant indeale pt umplut , detalii fine , si umbre in special RMag, incearcal

sebastien tattoo
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 48
Location : bucuresti
Data de inscriere : 23/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de sebastien tattoo Vin Apr 24, 2009 7:18 am

MorddorTattoo a scris:
nick_style a scris:Orice sfat e bine venit :)cat de curand am aflat si eu despre greywash-ul asta ,am vazut ca multi folosesc 3-5 capacele 1 negru cumplet 1 cu o picatura negru restul apa distilata unul 3 pic, si apa unul 5 si unul doar cu apa,cred ca le combini dupa cum crezi ca iese mai bine pe piele
Am un aparat de la shadow-articole tattoo ceva mai bun,made in usa si unul de pe ebay made in china care nu-mi prea place,as vrea sfatul tau in legatura cu asta:
http://cgi.ebay.com/Custom-Iron-Vintage-Inspired-Tattoo-Machine-Gun-2_W0QQitemZ200312516315QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item200312516315&_trksid=p3911.c0.m14&_trkparms=72%3A1205%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318%7C301%3A1%7C293%3A1%7C294%3A50
Mie mi se pare superb Smile
Man ce sa-ti zic ,,,la pretul ala e cam ieftin plus ca iti mai ia inca o data transportul,,,shaddow are aparate bune ,,,chear ma bucur ca iei de la el ,,,e de tare incredere ,,,om ca el mai rar...deci poti lua de la el aparat cu incredere ...sunt de calitate .

iti recomand sa cump unul profesional, cu care sigur nu o sa ai treaba , si o sa vezi si diferenta in momentul cand lucrezi(m sharpz) de exp si mai sant multe ca masini chinezesti sant peste tot si se spune ca sant din america sau nu stiu de unde

sebastien tattoo
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 48
Location : bucuresti
Data de inscriere : 23/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Vin Apr 24, 2009 8:59 am

nu am auzit pana acum de rmag,serios Smile sau poate am inteles gresit cat despre aparat.. deocamdata nu sunt dispus sa investesc atat intr-unul scump,prea putini clienti Razz
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Vizitato Vin Apr 24, 2009 9:24 am

sebastien tattoo a scris:
MorddorTattoo a scris:Shaderul se poate folosi linistit pentru colorat .......nu este special pt colorat ,daca vrei un color intens faci cu linerul

cu liner?
, eu credeam ca se face conturul, flatul este pt umplut intens , ar treb incercat, se poate umple si cu liner dar pe suprafete mici , nici decum pe o suprafata mare.
Era vorba de masina setata ca liner nu de ace liner ....citeste inainte tot subiectul

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Vin Apr 24, 2009 9:29 am

Sa folosesc liner-ul cu ace magnum pt detalii fine ?
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Vizitato Vin Apr 24, 2009 9:38 am

nick_style a scris:Sa folosesc liner-ul cu ace magnum pt detalii fine ?
nu neaparat magnum in masina de liner poti pune magnum2 de 5-7 ace sau rs 5-9 pt detalii fine si coluare intensa

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de sebastien tattoo Vin Apr 24, 2009 4:42 pm

nick_style a scris:nu am auzit pana acum de rmag,serios Smile sau poate am inteles gresit cat despre aparat.. deocamdata nu sunt dispus sa investesc atat intr-unul scump,prea putini clienti Razz

ma refeream la round magnum ( soft edge) , cauta si tu si o sa auzi si tu ca esti tatuator, prea putini clienti din ce cauza ?

sebastien tattoo
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 48
Location : bucuresti
Data de inscriere : 23/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de sebastien tattoo Vin Apr 24, 2009 4:48 pm

nick_style a scris:Sa folosesc liner-ul cu ace magnum pt detalii fine ?
ma refeream la umbre , si la multe altele cand faci un tattoo cu anumite detalii fine , nu strict la contur !

sebastien tattoo
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 48
Location : bucuresti
Data de inscriere : 23/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Vin Apr 24, 2009 4:54 pm

Da am vauzut acum ca se cheama round magnum,eu shtiam de curved magnum,cred ca nu shtie prea multa lume de ele si nu prea le gasesti.posteaza si tu o poza cu un tattoo facut de tine aici Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Vin Apr 24, 2009 5:06 pm

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Baa11
Adevarata arta Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Vizitato Vin Apr 24, 2009 7:38 pm

Stai linistit Nick,,,domnul SEBASTIEN TATTOO nu va posta niciodata un model facut de el ,nu va spune niciodata cine e,de unde e ,cu ce se ocupa,noi ne chinuim cu el demult...sebastien tattoo este numa o minciuna ,,,el este dupa cum urmeaza:
deep feeling tattoo ---ploiesti
sebastien tattoo------bucuresti
sebitattoo------------constanta
white angels----------Tg.mures
lovelygirl--------------mangalia
deci el este de peste tot,deci gandeste cum poate fi acelasi IP in atatea locatii din tara,,,un IP este dat de o singura firma provider de internet intr-un singur loc stabilit o data cu mac-ul de la placa de retea,,,citeste mai multe despre subiectele postate de acesti useri si ai sa vezi de ce scandaluri si cate bete poate baga intr-o singura roata.A mai fost banat din cauza nerespectarii regulamentelor de pe forum,,,va mai fi in continuare. Acuma cu tine SEBASTIEN,,,sincer nu am nimic cu tine ce ti-am scris acolo despre solutiile de dezinfactat este intradevar asa cum spui tu,ce am zis eu a fost o cursa intinsa asupra ta ca sa ma conving ca esti tu ,,,imi pareai cunoscut dupa cum vorbeai si ma bucur ca te-am regasit ....BAFTA si de-acum sper sa fim oameni cum se cade si sa nu ne mai certam ca inainte...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de sebastien tattoo Vin Apr 24, 2009 7:56 pm

***


Ultima editare efectuata de catre MorddorTattoo in Sam Apr 25, 2009 4:33 pm, editata de 1 ori (Motiv : deviere subiect)

sebastien tattoo
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 48
Location : bucuresti
Data de inscriere : 23/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de sebastien tattoo Vin Apr 24, 2009 7:57 pm

MorddorTattoo a scris:Stai linistit Nick,,,domnul SEBASTIEN TATTOO nu va posta niciodata un model facut de el ,nu va spune niciodata cine e,de unde e ,cu ce se ocupa,noi ne chinuim cu el demult...sebastien tattoo este numa o minciuna ,,,el este dupa cum urmeaza:
deep feeling tattoo ---ploiesti
sebastien tattoo------bucuresti
sebitattoo------------constanta
white angels----------Tg.mures
lovelygirl--------------mangalia
deci el este de peste tot,deci gandeste cum poate fi acelasi IP in atatea locatii din tara,,,un IP este dat de o singura firma provider de internet intr-un singur loc stabilit o data cu mac-ul de la placa de retea,,,citeste mai multe despre subiectele postate de acesti useri si ai sa vezi de ce scandaluri si cate bete poate baga intr-o singura roata.A mai fost banat din cauza nerespectarii regulamentelor de pe forum,,,va mai fi in continuare. Acuma cu tine SEBASTIEN,,,sincer nu am nimic cu tine ce ti-am scris acolo despre solutiile de dezinfactat este intradevar asa cum spui tu,ce am zis eu a fost o cursa intinsa asupra ta ca sa ma conving ca esti tu ,,,imi pareai cunoscut dupa cum vorbeai si ma bucur ca te-am regasit ....BAFTA si de-acum sper sa fim oameni cum se cade si sa nu ne mai certam ca inainte...

ti se pare ca ma cert cu cineva?

sebastien tattoo
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 48
Location : bucuresti
Data de inscriere : 23/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Vizitato Vin Apr 24, 2009 8:04 pm

inca nu ...dar ai temdinta..................aaa...si scuze ca nu am citit mesajul de mai sus ...nu am fost atent portretul de care zici tu este o poza trimisa de client prin mail dupa 6 saptamani ,e vindecat ,,,am pus special pt tine toata poza pe site ,deci poza intreaga ca sa o vezi mai in ansamblu,scuze ca nu ti-am raspuns pana acum dar am vazut tarziu ...te asigur 100 % ca este lucrarea mea si nu fac chestii de genul asta pentru ca altu vede si vine sa-mi ceara model ca ala sau de genul ala si atunci daca nu pot sa fac ,,,,ma fac de rusine in fata lui,,,este al meu chear daca ai tu retineri.......

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de sebastien tattoo Vin Apr 24, 2009 8:07 pm

sebastien tattoo a scris:
MorddorTattoo a scris:Stai linistit Nick,,,domnul SEBASTIEN TATTOO nu va posta niciodata un model facut de el ,nu va spune niciodata cine e,de unde e ,cu ce se ocupa,noi ne chinuim cu el demult...sebastien tattoo este numa o minciuna ,,,el este dupa cum urmeaza:
deep feeling tattoo ---ploiesti
sebastien tattoo------bucuresti
sebitattoo------------constanta
white angels----------Tg.mures
lovelygirl--------------mangalia
deci el este de peste tot,deci gandeste cum poate fi acelasi IP in atatea locatii din tara,,,un IP este dat de o singura firma provider de internet intr-un singur loc stabilit o data cu mac-ul de la placa de retea,,,citeste mai multe despre subiectele postate de acesti useri si ai sa vezi de ce scandaluri si cate bete poate baga intr-o singura roata.A mai fost banat din cauza nerespectarii regulamentelor de pe forum,,,va mai fi in continuare. Acuma cu tine SEBASTIEN,,,sincer nu am nimic cu tine ce ti-am scris acolo despre solutiile de dezinfactat este intradevar asa cum spui tu,ce am zis eu a fost o cursa intinsa asupra ta ca sa ma conving ca esti tu ,,,imi pareai cunoscut dupa cum vorbeai si ma bucur ca te-am regasit ....BAFTA si de-acum sper sa fim oameni cum se cade si sa nu ne mai certam ca inainte...

ti se pare ca ma cert cu cineva?

banat din ce cauza ca am atins cateva corzi sesibile sau a deranjat pe cineva adevarul , nam folosit cuvinte obscene sau ........
au fost chestii normale ca un subiect de discutie nimic altceva, daca tie ti se pare altceva ie grav ceva la tine........................
dar sa vedem cat de deschis este acest forum cand se atinge un subiesct de discutie care vad ca sant persoane care nu suporta sa fie puse intrebari sau sa-si exprime anumite puncte de vedere, deci ........?

sebastien tattoo
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 48
Location : bucuresti
Data de inscriere : 23/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 2 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 18 Înapoi  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum