Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

+37
baco
vacaroz
subsonique
Koma
trigon
justmecrazZy
Rookie
tattoo_maker
mariusik
mtattoo
sever
young_boy_florin
CryTattoo
tattoo_by_flo
MYKE
vally
Eurydice
BUJ3
rhearranged
jokerasu
senzation
anuuu
Diki
tyonutz
alexsally
tattoos
sicko
nosferatum
Riwe
sebastien tattoo
danieleion
nick_style
Piticu
paul_packmann1982
Bogdanflorin
geta
Ova-Tattoo Art
41 participanți

Pagina 10 din 18 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 18  Urmatorul

In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Lun Mai 23, 2011 4:43 am

Pai oricum trebuie sa le ocolesti ca peste ele oricum nu poti bate si nu iese nimic.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de justmecrazZy Sam Mai 28, 2011 10:27 am

salut.as vrea sa stiu daca cu apa normala se poate dilua tusul nu numai cu apa distilata
justmecrazZy
justmecrazZy

masculin
Numarul mesajelor : 8
Varsta : 36
Location : Topoloveni
Data de inscriere : 28/05/2011

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Sam Mai 28, 2011 10:40 am

Pai apa distilata se foloseste pt. a evita infectiile,microbii,asa este igienic.
Apa de la chiuveta nu difera cu nimic doar ca nu e tratata ca cea distilata.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Sam Mai 28, 2011 6:43 pm

Si eu eram (si sunt in multe privinte) foarte strict in ceea ce priveste siguranta in procesul de tatuare si nu foloseam decat apa distilata farmaceutica. Am renuntat la ea deoarece este foarte scumpa si nu este necasara, in mod obligatoriu. Recent am citit cartea lui Erick Alayon - ''Secrets of tattooing'' si o spune si el: nu este necesar sa folosesti apa distilata farmaceutic dintr-un motiv simplu - la orice lichid care a fost expus de mai multe ori nu poti sa mai ai pretentia sa fie steril 100%, nu ca ar fi ''ceva'' steril 100% cand intra in conatct cu pielea, mai ales in conditiile in care lucram noi. Totusi cred ca nu costa prea mult sa cumperi macar o sticla de 1,5 l de apa distilata simpla. Macar atat. Ce sa mai zici daca vrei sa mai adaugi si niste glicerina sau altceva la apa aia?!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Sam Mai 28, 2011 7:39 pm

Apropo care-i treaba cu glicerina ca mie mi-a spus cineva acum vreo 5 ani sa pun glicerina in tus ca ramane mai bine in piele dar vreau sa stiu exact la ce fioloseste si cum se foloseste.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de sever Sam Mai 28, 2011 8:18 pm

ingroasa gry washul il face sa nu fie aspru sec ca apa ci mai lunecos si consistent ca si un tus. grija la cantitate,poti folosi in amestec si apa de trandafiri sau with hazel si alcool isopropylic ca sa il faci steril.

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Dum Mai 29, 2011 4:42 am

Exact! Glicerina da consistenta tusului atunci cand folosesti wash-uri. Am observat o mica diferenta si la cum se vindeca tatuajul, referitor la culoarea tusului. Procentajul eu stiu ca este 50% cu apa distilata.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Dum Mai 29, 2011 4:52 am

ok,o sa folosesc cand o sa-mi cumpar indian ink ca sa fac washuri.As cumpara si apa de trandafiri dar de aia nu gasesc.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Dum Mai 29, 2011 5:00 am

Indian ink de la talens? Ai mai folosit?
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Dum Mai 29, 2011 5:17 am

Da,nu am mai folosit dar ai zis ca este bun si ma auzit si pe multi altii,iar pt. negru o sa iau talensul celalalt.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Dum Mai 29, 2011 5:55 am

Smile Indian ink este foarte bun pt negru compact, ti-o spun din experienta. Drawing ink de la talens este bun pt washuri, merge foarte frumos atat la umbre cat si ca negru simplu. Eu asta folosesc in 90% din cazuri. Wink
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Dum Mai 29, 2011 6:05 am

Pai astea vreau sa le folosesc si eu numai ca le-am cam inversat:)
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Dum Mai 29, 2011 6:30 am

Offtopic!!!! Fratilor, cate prostii si mizerii s-au spus in topicul asta de la inceput si pana acum!!!!!!! Am recitit aproape toate paginile pana nu am mai suportat!!! Cate aberatii, cate certuri, cate mistocareli. Numai cum sa facem un tatuaj in etape nu s-a explicat!!!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Dum Mai 29, 2011 6:51 am

Aste pt. ca nu e nici un moderator care sa aiba grija de acest forum.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Dum Mai 29, 2011 6:54 am

Ma refeream la sfaturile de *** si la informatiile de doi lei mai mult;.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nosferatum Dum Mai 29, 2011 7:37 am

se mai intampla sa se iveasca si prostii din astea din prea mult orgoliu sau invidie, iar informatiile proaste cred ca au fost date dupa ureche.
offtopic, la concurs se mai baga cineva? poate reusim sa incheiem azi etapa cu demons.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Dum Mai 29, 2011 7:46 am

ma bag eu dar tre sa termin desenul...mai asteptati si voi putin... poate mai dupa-amiaza sau spre seara Surprised
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de trigon Lun Iun 06, 2011 1:30 pm

salutare.sunt nou pe aici dar am niste intrebari,cam stupide cred...sunt nou si in domeniu,deci... Rolling Eyes .cine imi zice si mie care sunt cele mai folosite ace si ptr ce e cel mai bine sa le folosesc(linii,umbre,umplut) si daca imi recomandati o masina rotary ptr linii ca aceasta http://cgi.ebay.co.uk/Pro-Black-Handmade-Rotary-Tattoo-Machine-Liner-Gun-Kit-/370515956700?_trksid=p4340.m444&_trkparms=algo%3DCRX%26its%3DC%252BS%26itu%3DSI%252BUA%252BLM%26otn%3D20%26ps%3D63%26clkid%3D455503375193670866#ht_3546wt_989

trigon
Pionier
Pionier

masculin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 33
Location : botosani
Data de inscriere : 06/06/2011

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Mier Iun 08, 2011 8:57 am

trigon a scris:salutare.sunt nou pe aici dar am niste intrebari,cam stupide cred...sunt nou si in domeniu,deci... Rolling Eyes .cine imi zice si mie care sunt cele mai folosite ace si ptr ce e cel mai bine sa le folosesc(linii,umbre,umplut) si daca imi recomandati o masina rotary ptr linii ca aceasta http://cgi.ebay.co.uk/Pro-Black-Handmade-Rotary-Tattoo-Machine-Liner-Gun-Kit-/370515956700?_trksid=p4340.m444&_trkparms=algo%3DCRX%26its%3DC%252BS%26itu%3DSI%252BUA%252BLM%26otn%3D20%26ps%3D63%26clkid%3D455503375193670866#ht_3546wt_989
Vezi ca sunt cateva topicuri pe aici unde se discuta problema acelor in detaliu. https://tattooart.forumgratuit.ro/t758p60-discutii-despre-tehnicaliningshading-machine-set-
Cauta mai multe pe forum ca gasesti.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de justmecrazZy Lun Iul 04, 2011 8:11 pm

de curand am folosit si eu intenze zuper black si cum ati spus si voi se curata foarte greu.as vrea sa stiu daca pot folosi orice fel de sapun antibacterian in amestec cu apa ca sa sterg tusul.chiar nu dauneaza tatuajului sapunul?
justmecrazZy
justmecrazZy

masculin
Numarul mesajelor : 8
Varsta : 36
Location : Topoloveni
Data de inscriere : 28/05/2011

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Lun Iul 04, 2011 8:13 pm

Sapunul antibacterian nu dauneaza tatuajului in lucru in schimb dauneaza desenului pt transfer; sablonul tau se duce pe apa sambetei daca vei sterge cu sapun si apa distilata

mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Mar Iul 05, 2011 5:21 am

Pai si tu cu ce stergi ?Smile

nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Mar Iul 05, 2011 10:20 am

Apa curata.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Mar Iul 05, 2011 12:04 pm

La mine doar cu apa nu se ia de nici o culoare,folosesc apa cu sapun verde.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Mar Iul 05, 2011 12:27 pm

iriti pielea si desenul transferat dispare mai repede.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 10 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 18 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 18  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum