Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

+13
mariusik
U.T.R.
tattoo_by_flo
sever
Eurydice
young_boy_florin
shoby12345
nosferatum
senzation
Ova-Tattoo Art
vally
Andrey
nick_style
17 participanți

Pagina 5 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de young_boy_florin Lun Ian 17, 2011 7:56 pm

da am inteles io credeam ca charm face doar tusuri uv!
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de senzation Lun Ian 17, 2011 8:28 pm

nu am vazut charm uv de asta nu-s sigur ca e original ce are flo.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Lun Ian 17, 2011 8:40 pm

man alea 2a le am singurele de la charm si sunt cumparate de la cobra supplies,omul probabil le recunoaste. sunt uv amandoua .este un albastru si un verde. oricum omul mi-a zis pe mess ca NU sunt de f buna calitate. a fost cinstit. eu am dat la cineva jumate din amandoua. in dreapta am mini setu ala de la jet france. aveau etichete candva si au o mini valiza de transport dar eu nu m-am inteles deloc cu ele. se deschid f. tare. nu mai zic ,ca actibildele de pe ele parca au fost lipite cu apa si zahar Laughing eu le-am luat anu trecut in primavara cand am fost in franta.

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Lun Ian 17, 2011 8:42 pm

young_boy_florin a scris:pai alea nu ar trebui sa se vada doar la lumina UV? am vazut filme si p piele nici nu se vedeau decat daca avea UV!
florin, astea se vad si ziua le-am probat eu. am inteles ca doar albul nu se vede ziua.

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Lun Ian 17, 2011 8:44 pm

urmatoarele culori am sa incerc alla prima. http://www.allaprimaink.com/

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de senzation Mar Ian 18, 2011 4:48 pm

Flo daca ai bani cumpara alla prima nu ezita nici macar o secunda. Am vazut lucrari live facute cu alla prima si nu-mi venea sa cred cat de intense sunt(in special albul si negrul), plus ca intra in piele la prima bataie a acului si nici nu murdarea pielea cum o murdarest tusul intenze. Cum scap la bani am sa-mi iau si eu ceva culori de la alla prima.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de U.T.R. Mar Ian 18, 2011 5:32 pm

Scuze ca postez atat de tarziu dar am fost plecat.
Am cateva precizari de facut pentru unii dintre voi.
1-Sunt cel mai in varsta tatuator din romania,
2-Primul tatuator din tara calificat,
3-Cel care a depus documentatiile pentru infiintarea activitatilor de tatuaj si body piercing,
4-Cel care a depus documentatiile pentru MESERIILE de tatuator si montator bijuterie pe corp,
5-Am infiintat prima scoala de initiere in tatuaj si body piercing din Romania,
6-Incepand cu 2006 am lucrat la ordonanta saloanelor de tatuaj si body piercing impreuna cu Ministerul sanatatii, ordonanta care a aparut in 2007 (Ordonanta nr. 1137/2007.
Deocamdata cred ca sunt singurul din tara care a facut ceva concret pentru aceste activitati: tatuaj si body piercing.
7-Am postat pe acest forum pentru a raspunde si a da unele sfaturi persoanelor care au probleme in desfasurarea activitatii nicidecum de a face cursuri on-line sau de a da informatii eronate.
Asta nu inseamna ca cei care tatuati la negru (si au am facut lucrul acesta) nu trebuie sa aveti cunostinte in domeniu. Am avut elevi care lucreaza si acum acasa (nu si-au deschis saloane) si lucreaza mai bine decat multi care au saloane deschise si ma refer in special la partea medicala care este nr.1 in acest domeniu.
Cineva a spus ca nu plateste 600euro pentru a face un tatuaj de 50 lei. Intrebarea mea este: face cursuri si face doar un tatuaj? sau acum incepe sa faca tatuaje?
Nimeni nu este obligat sa faca cursuri (nici scoala de soferi nu e necesar sa o faci....poti sa conduci si fara permis...dar daca accidentezi mortal pe cineva se numeste crima cu premeditare.....asa este si in acest domeniu). Stii ca nu ai voie sa lucrezi pe corpul uman fara a avea o specialitate in domeniu si totusi se face........se numeste transmiterea de boli cu buna stiinta (cautati in codul penal). Asta ar fi un lucru minor, problema este alta ...sa nu se intample ca in Ilfov unde un tatuator zace sub pamant de 2-3 ani pentru ca nu a stiut ca imparte hepatita si in stanga si in dreapta, pana a aflat tatal unui tanar .....si s-a ocupat de el (cazul a fost mediatizat la acea vreme).
Daca aveti intrebari in limita bunului simt puteti sa ma intrebati, voi raspunde la ele.
Apropo' GIGASEPT este o solutie care dezinfecteaza ....NU STERILIZEAZA!Unii dintre voi dau informatii eronate
U.T.R.
U.T.R.
Pionier
Pionier

masculin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 60
Location : Craiova
Data de inscriere : 06/01/2011

http://www.utr.ro

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de senzation Mar Ian 18, 2011 7:27 pm

Asta stiam si eu ca solutiile nu prea sterilizeaza. Singurul lucru care sterilizeaza este autoclava. Eu nu pot intelege de ce se tatueaza la homemade. Oricine vine si se tatueaza la un homemade trebuie sa stie ca se supune unui risc. Aia cu tatuatorul mort nu am auzito, dar daca ai un linck cu stirea ar fi binevenit.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Mar Ian 18, 2011 9:15 pm

U.T.R. a scris:Scuze ca postez atat de tarziu dar am fost plecat.
Am cateva precizari de facut pentru unii dintre voi.
1-Sunt cel mai in varsta tatuator din romania,
2-Primul tatuator din tara calificat,
3-Cel care a depus documentatiile pentru infiintarea activitatilor de tatuaj si body piercing,
4-Cel care a depus documentatiile pentru MESERIILE de tatuator si montator bijuterie pe corp,
5-Am infiintat prima scoala de initiere in tatuaj si body piercing din Romania,
6-Incepand cu 2006 am lucrat la ordonanta saloanelor de tatuaj si body piercing impreuna cu Ministerul sanatatii, ordonanta care a aparut in 2007 (Ordonanta nr. 1137/2007.
Deocamdata cred ca sunt singurul din tara care a facut ceva concret pentru aceste activitati: tatuaj si body piercing.
7-Am postat pe acest forum pentru a raspunde si a da unele sfaturi persoanelor care au probleme in desfasurarea activitatii nicidecum de a face cursuri on-line sau de a da informatii eronate.
Asta nu inseamna ca cei care tatuati la negru (si au am facut lucrul acesta) nu trebuie sa aveti cunostinte in domeniu. Am avut elevi care lucreaza si acum acasa (nu si-au deschis saloane) si lucreaza mai bine decat multi care au saloane deschise si ma refer in special la partea medicala care este nr.1 in acest domeniu.
Cineva a spus ca nu plateste 600euro pentru a face un tatuaj de 50 lei. Intrebarea mea este: face cursuri si face doar un tatuaj? sau acum incepe sa faca tatuaje?
Nimeni nu este obligat sa faca cursuri (nici scoala de soferi nu e necesar sa o faci....poti sa conduci si fara permis...dar daca accidentezi mortal pe cineva se numeste crima cu premeditare.....asa este si in acest domeniu). Stii ca nu ai voie sa lucrezi pe corpul uman fara a avea o specialitate in domeniu si totusi se face........se numeste transmiterea de boli cu buna stiinta (cautati in codul penal). Asta ar fi un lucru minor, problema este alta ...sa nu se intample ca in Ilfov unde un tatuator zace sub pamant de 2-3 ani pentru ca nu a stiut ca imparte hepatita si in stanga si in dreapta, pana a aflat tatal unui tanar .....si s-a ocupat de el (cazul a fost mediatizat la acea vreme).
Daca aveti intrebari in limita bunului simt puteti sa ma intrebati, voi raspunde la ele.
Apropo' GIGASEPT este o solutie care dezinfecteaza ....NU STERILIZEAZA!Unii dintre voi dau informatii eronate
http://www.tattoo-supplies.ro/component/page,shop.product_details/flypage,flypage.tpl/product_id,301/category_id,73/option,com_virtuemart/Itemid,28/ aici asa scrie.

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de nick_style Mier Ian 19, 2011 6:26 am

Un simplu search pe google si gaseati raspunsul
High performance solution for the disinfection of instruments which cannot be sterilised by autoclaving e.g. rubber items and plastics (excluding perspex)
Broad spectrum disinfectant concentrate
Effective against bacteria , fungi and viruses (including HIV, HBV, HCV, Adeno & Polio virus) in 15 mins and spores in 5 hours
Formaldehyde free
Biodegradable when diluted
A diluted 10% solution can be used for up to 14 days
Senzation nu cred ca ai dreptate.Daca vine cineva la tine si se tatuiaza nu cred ca ar trebui sa vina cu gandul ca s-ar putea inbolnavi sau poate nu.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de mariusik Mier Ian 19, 2011 12:27 pm

''Gigasept FF(new) este un dezinfectant de nivel inalt/sterilizant chimic la rece pe baza de dialdehida succinica pentru dezinfectia si curatirea intr-o singura etapa.
Se foloseste diluat, solutia este stabila timp de 14 zile. ''
Eu unul prefer pentru moment gripurile cu varf gata sterilizate pentru a evita orice problema.
Si referitor la faza cu tatuajul de 50 ron. Ma cam indoiesc ca dupa ce bagi o gramada de bani in cursuri, aparatura de sterilizare si altele iti permiti sa faci pretul unui tatuaj la ochi si sa iei aceeasi bani pe care ii ia si unul care tatueaza cu aparat facut cu coarda de chitara. Nu ma refeream ca daca vine o persoana si vrea un tatuaj care costa 50 ron dupa ce se calculeaza dimensiunea nu i-l faci.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de senzation Vin Ian 21, 2011 9:57 am

da si la salon daca ma duc s ama tatuez ma duc cu gandul ca pot lua o boala, cu toata ca e steril totul. La cati virusi facuti in laborator circula prin aer.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de Eurydice Mar Feb 01, 2011 9:11 pm

heeeeeeeeeeeeelp!!!! ca tot se numea subiectul ceva legat de ink.. unde gasesc skin candy in romania.. ??????
Eurydice
Eurydice
Membru Silver
Membru Silver

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 35
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 25/05/2010

http://www.breslo.ro/Shop/eurydice

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de sever Mar Feb 01, 2011 10:08 pm

atti de la articole tattoo avea intr-o vreme,vezi si tu daca mai are.

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de Eurydice Mar Feb 01, 2011 10:10 pm

avea 3 culori, si alea nasoale Smile)) .. si pe bune ca m-am uitat deja, intreb doar in cazul in care am cautat pe internet pe mare parte din site-urile romanesti, si mai stiti voi altceva.. dar ma descurc, merci oricum
Eurydice
Eurydice
Membru Silver
Membru Silver

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 35
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 25/05/2010

http://www.breslo.ro/Shop/eurydice

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de sever Mar Feb 01, 2011 10:33 pm

vezi la americani:)

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Mier Feb 02, 2011 9:03 am

si italienii majoritatea folosesc skin candy... poate ai pe cineva pe acolo...

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de senzation Mier Feb 02, 2011 10:04 am

vb cu atti ca el iti poate aduce pe comanda.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de nick_style Mier Feb 02, 2011 12:44 pm

Totusi de ce ti s-a pus pata pe skin candy?
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de Eurydice Mier Feb 02, 2011 12:50 pm

italia zici :-?, mai as avea pe cineva.. am gasit totusi o oferta super tare pe amazon, si trimit si in romania, imi plac culorile, am vazut tatuaje facute cu skin candy, si dupa ce mi-am facut rahaturi pe mine, cu diferite tipuri de tusuri, mi-am zis ca ar trebui sa gandesc ceva mai mult inainte sa ma tatuez data viitoare.. plus ca pentru un aspect mai new school asa la tatuaje, cel mai ok este skin candy si mai ok ca pret.. na.. voi ce ziceti??
Eurydice
Eurydice
Membru Silver
Membru Silver

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 35
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 25/05/2010

http://www.breslo.ro/Shop/eurydice

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de senzation Mier Feb 02, 2011 12:54 pm

pai tu esti de vine ca te-ai mazgalit cu tot felu de tusuri de kakao. La noi pe piata sunt foarte multe imitatii.Eternal,intenze,skin candy,starbrite, etc plus tusurile alea chinezesti cu dragoni pe ele Razz. Vezi ca nu toti suplierii din tara au tusuri originale, sunt si cativa care comercializeaza imitatii. Eu am ceva color pe picior, batut cu mom's si intenze. Sunt multumit de culoare.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de Eurydice Mier Feb 02, 2011 1:13 pm

normal ca eu sunt de vina, am zis eu altceva?? .. de-asta zic ca data viitoare imi aleg mai bine si cine ma tatueaza si cu ce Smile) .. si imi iau eu tusurile mele , si am observat ca daca le cumperi din afara singura chestia nasoala e ca vin ceva mai greu fatza de astea din tzara, dar astia le vand la suprapret la noi..
Eurydice
Eurydice
Membru Silver
Membru Silver

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 35
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 25/05/2010

http://www.breslo.ro/Shop/eurydice

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de senzation Mier Feb 02, 2011 2:05 pm

problema e ca risti daca le cumperi de afara. Platesti cu, cardul , banii tii retrage inainte sa plece coletu de la ei, iar coletul poate pleca si s anu mai ajunga, sau nu pleaca deloc coletul si raman fara bani. Sunt rare intamplarile dar adevarate. Plus ca multi care vand pe siteuri din afara au tot imitatii cumparate din china. Cel mai bine este sa tragi o fuga pana in occident si sa cumperi personal dintr-un magazin specializat.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de nick_style Mier Feb 02, 2011 4:00 pm

Culmea ar fi sa mergem afara sa cumparam tusuri Smile)
Faza e ca pe afara la magazinele de specialitate nu vand decat saloanelor.
Poti sa-ti iei starbrite la 15 ml ca iesi mai bine e 22 lei daca nu folosesti mult culorile,sau eternal la 30 ml dar e 45 lei.Eternal sunt cele mai laudate culori.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de senzation Joi Feb 03, 2011 10:31 am

am batut eri cu un tus e ala de china, parca era zeama de lamaie Smile) Pe ambalaj scria, tus model USA, fabricat in taiwan dupa o retata japoneza =)) Am ras de am pocnit Smile
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

tattoo ink-ce folositi si ce recomandati? - Pagina 5 Empty Re: tattoo ink-ce folositi si ce recomandati?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum