Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

+15
subsonique
Boyka
magicn12
Xust
danieleion
xx-cata-xx
sever
Pick
pixxel
mariusik
young_boy_florin
senzation
nick_style
tattoo_by_flo
nosferatum
19 participanți

Pagina 10 din 15 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Urmatorul

In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de sever Vin Iun 24, 2011 11:17 pm

lol! nick esti dependent de desfacut si noi stim asta nu ne mai aburi,te-am vazut la desfacatorii de masini anonimi cand aveai punga in cap si au zis toti bunaaaa nick:))))

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Sam Iun 25, 2011 4:38 am

lol!
Gata,gata,recunosc,desfaceam dar m-am lecuit,asta dupa ce am desfacut o portiera la masina sa-i scot broasca ca nu mai mergea inchiderea centralizata la ea si cand am puso la loc a ramas blocata Smile
Am fost la cineva si s-a chinuit omu vrei doua ore sa strice broasca cu surubelnita si patentul ca sa pot deschide usa Very Happy
De atunci am zis GATA nu mai stric nimic:)
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de sever Sam Iun 25, 2011 5:16 pm

Aliluia,amin!

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de senzation Dum Iun 26, 2011 6:47 am

da eu cum mi-am reparat singur portiera la masina? Tu nu reusesti a?Smile) Bre daca mai poti da comanda de o rotativa cumpara si mie una ca te lovesc cu banii ,no problem.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Dum Iun 26, 2011 5:55 pm

Deocamdata stau putin linisitit,sa vad cum merge asta,oricum nu-s multumit 100% de ea.
Am mai vazut un model aproximativ asemanator care m-ar tenta.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nosferatum Dum Iun 26, 2011 6:23 pm

daca te hotarasti de inca o comanda, pe mn m ar interesa genul swiss.
http://cgi.ebay.com/3-pc-silent-rotary-tattoo-machine-shader-gun-kit-supply-/250842432410?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a675fc39a

si cine stie de unde as putea cumpara banda izoler de care era odata din material textil?
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de magicn12 Dum Iun 26, 2011 6:35 pm

sa prezint si eu noile mele apararate prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Dsc02693j
nici nu am termen de comparatie cu cele care le-am avut pana acum.
sunt foarte beton. un pic mai grele dar o stabilitate si un control de numai. isi merita toti banii.
Love them.
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/836/dsc02693j.jpg/]https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/836/dsc02693j.jpg/
magicn12
magicn12
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 42
Location : dej
Data de inscriere : 23/10/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de sever Dum Iun 26, 2011 6:41 pm

bune masini,bravo si sa le folosesti sanatos!


Ultima editare efectuata de catre sever in Dum Iun 26, 2011 6:44 pm, editata de 1 ori

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Dum Iun 26, 2011 6:42 pm

Frumoase MS-uri! Sa le stapanesti sanatos si sa le folosesti cat mai mult si mai bine!!! Wink
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nosferatum Dum Iun 26, 2011 6:43 pm

magicn12 a scris:sa prezint si eu noile mele apararate prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Dsc02693j
nici nu am termen de comparatie cu cele care le-am avut pana acum.
sunt foarte beton. un pic mai grele dar o stabilitate si un control de numai. isi merita toti banii.
Love them.
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/836/dsc02693j.jpg/]https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/836/dsc02693j.jpg/

sa le stapanesti sanatos
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de magicn12 Dum Iun 26, 2011 7:02 pm

mersi mersi.
minunate
magicn12
magicn12
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 42
Location : dej
Data de inscriere : 23/10/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Dum Iun 26, 2011 8:25 pm

Asa da:)
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de sever Dum Iun 26, 2011 9:12 pm

exact nick ,asa da! de mult iti zic nu mai tot baga banii in toatre nebuniile ca banii aia adunati iti iei ce trebe da nu vrei sa intelegi,ca si cu sir dracu alea ca nu mai stiu care le-a cumparat si dupa un milion de pagini de ce masini adevarate is le vad acuma de vanzare pe tattoo magazin...oare de ce?? oare magic 12 si mariusik cand si-au luat amandoi masinile au gresti eu nu cred si nu cred ca vor avea impresia ca au gresit niic peste 2 ani cand inca le vor folosi la fel ca si cand le-au luat. Ar trebui sa te puna pe ganduri...vinde bulshiturile pune banii gramada si ia ce trebe.atunci sti una si buna masini bune ai asa ca ce nu iasa bine e din cauza ta si ai sa ai mai mult timp sa te concentrezi la munca decat la tunarit de table. no lua in nume de rau ca iti zic de bine si mai devreme sau mai tarziu ai sa imi dai dreptate:)

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Dum Iun 26, 2011 9:22 pm

Sever nu stiu de ce zici tu ca masinile biotek sunt prostii ca la pret le intrece pe cele de la MS.Pe discoveri la emisiunea aia How it`s made cand a aratat cum se fac masinile de tatuat ghici ce masini a aratat?Biotek[b]
Si acolo la emisiunea aia iti spun zicur ca prezinte lucrurile de cea mai buna calitate.
Am mai vazut zilele astea un dvd intitulat tattoo machine secrets si arata 3 sau 4 producatori de masini printre care era si biotek pe langa MS si lauro paulini.
Deci concluzia mea e ca nu numai MS-urile sunt masini de tatuat mai sunt si altele.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nosferatum Lun Iun 27, 2011 9:02 am

nick_style a scris:Sever nu stiu de ce zici tu ca masinile biotek sunt prostii ca la pret le intrece pe cele de la MS.Pe discoveri la emisiunea aia How it`s made cand a aratat cum se fac masinile de tatuat ghici ce masini a aratat?Biotek[b]
Si acolo la emisiunea aia iti spun zicur ca prezinte lucrurile de cea mai buna calitate.
Am mai vazut zilele astea un dvd intitulat tattoo machine secrets si arata 3 sau 4 producatori de masini printre care era si biotek pe langa MS si lauro paulini.
Deci concluzia mea e ca nu numai MS-urile sunt masini de tatuat mai sunt si altele.
adevarat ce spui nick, am vazut si eu dvd ul, am vazut si eu in sfarsit cum sunt facute ms urile astea, si restul ce sunt de firma din italia. De curand la un utilizator pe facebook avea cateva ms reconstruite, si nu va spun in ce hal aratau bobinele alea, foarte prost bobinate, acum nu stiu, sunt bune, ca v am auzit ca le folositi, sunt si scumpe dar eu unul spun ca sunt prea scumpe.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Lun Iun 27, 2011 11:07 am

Prea scumpe nu sunt avand in vedere cati bani faci cu ele, dar spun ca mai sunt si alte masini bune,poate mult mai bune decat MS-urile.
De exemplu astea biotek care le am mi se par mult mai bine construite decat MS-urile plus ca sunt singurele masini cu bobine de 14 si 16.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de sever Lun Iun 27, 2011 3:29 pm

man nu fac reclama la masini MS,am foarte multe masini in afara de MS cu care lucrez,eu vorbeam de pretz calitate,ca daca iti recomand stigma fly sau un tommy sau multe alte masinice de detin, care sar de 500 de euro o sa zici ba aici e romania nu ne zi de alea ...asta vreau sa intelegi ma refeream la MS ca masina buna pretz calitate. de obicei recomand doar ce am testat nu ma bag sa zic ca aia e buna ailalta nu e buna daca nu am avut,iti recomand doua rotary ce am te asigur ca sunt foarte tari masini swiss si stigma fly no iti convinre tinand cont ca sunt undeva la 1000 de euro impreuna?

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Lun Iun 27, 2011 3:36 pm

Faza e ca ai zis ,domle nu ai masini bune ia MS daca vrei ceva bun.
Dar alta faza e ca nu ai avut biotek sa vazi cum e ca ti-ai fi schimbat parerea :)Ma refer ca daca ai fi avut una pe mana le-ai fi laudat si pe astea.
Imi doresc un dragonfly Very Happy
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de sever Lun Iun 27, 2011 3:39 pm

nu am spus ca nu sunt masini bune biotek chiar ti-am spus ca imi plac cum arata si seamana cu GT-urile germane aduti aminte ..chiar cand ti-am spus sa-i schimbi suruburile de la bobine la una ,ma refeream la alea ce le tot iei pe ebay man,traforajele alea.

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de young_boy_florin Lun Iun 27, 2011 3:45 pm

GT-urile germane ????? Shocked
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Lun Iun 27, 2011 3:46 pm

O da,alea stiu si eu cum sunt Smile
Am incercatr sa schimb suruburile dar sunt foarte lungi in comparatie cu astealalte pt ca daca ai vazut au yoke din ala si in fata si in spatele cadrului.
Cea cu suruburile in interior are gaurile largite ca sa intre capul surubului,ma gandeam sa fac si la asta asa dar trebuie facute gaurile cu precizie.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de danieleion Mar Iul 12, 2011 8:01 pm

salutare. pt un liner, ce arcuri(eikon) sa cumpar?16-17....20...? multumesc

danieleion
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 42
Location : xxx
Data de inscriere : 09/01/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Mar Iul 12, 2011 8:04 pm

eu foloseam de 20 spate si 18 fata. Nu era nici prea ''dura'' cu 18 nici prea ''moale''. Cel putin mie asa mi se parea. Si mergea bine.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de sever Mier Iul 13, 2011 5:08 pm

18 fatza 20 spate cum zice marius sau 20 cu 22 daca vrei mai dur

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de danieleion Mier Iul 13, 2011 5:25 pm

ms pt raspunsuri Very Happy

danieleion
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 42
Location : xxx
Data de inscriere : 09/01/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 10 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 15 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum