Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

+15
subsonique
Boyka
magicn12
Xust
danieleion
xx-cata-xx
sever
Pick
pixxel
mariusik
young_boy_florin
senzation
nick_style
tattoo_by_flo
nosferatum
19 participanți

Pagina 6 din 15 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Urmatorul

In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de sever Mar Mai 17, 2011 4:56 pm

nick de ce nu stai tu in bancutza ta si te apuci sa cumperi ceva despre ce nu sti nimik in loc sa iei ceva testat? intradevar interesant saitul italienilor si masinile arata tot interesant ce ma pune pe ganduri daca se respecta si sunt asa buni de ce cadrele multora dintre masini le-au copiat dupa MS? acum...nu stiu ia si incearca daca esti chitit da sa nu iti para rau...

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Mar Mai 17, 2011 7:59 pm

sever ,modelele alea de aparate de la italieni nu sunt de 1 an 2. cand am calcat prima data pamant italian tot modelele astea le-am vazut in reviste si asta in 2002 cand se mergea cu viza Smile si eu am observat ca seamana cu ms-uri unele iar altele cu spaulding. cat despre fiabilitatea si performanta lor habar nam. nick am sa atasez un link.


Ultima editare efectuata de catre tattoo_by_flo in Mar Mai 17, 2011 8:03 pm, editata de 1 ori

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Mar Mai 17, 2011 8:02 pm


tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de young_boy_florin Mar Mai 17, 2011 8:04 pm

astal urmaresc si io de ceva vreme Very Happy dar inca nu le are de vanzare!
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Mar Mai 17, 2011 8:09 pm

Laughing

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Mier Mai 18, 2011 5:17 am

Am vazut tatuaje facute cu acele masini si arata foarte bine.Eu le cumpar,le testez si daca nu ma acomodez cu ele le dau mai departe Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Mier Mai 18, 2011 5:55 am

asa as fii facut si eu...

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de sever Mier Mai 18, 2011 12:18 pm

nu ma pronunt despre ele ca nus tiu nimic de ele:),doamne ajuta s afie bune poate imi iau si eu:),flo si eu am stat pe pamant italian din 2000 pana in 2003 Smile,daca ne intalneam poate tatuam acuma amandoi in acelasi studio:) eu acolo am inceput primele intrari in industrie cu ajutorul unui tattoo artist batran din desenzano del garda.

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Mier Mai 18, 2011 4:49 pm

aha. eu am stat la torino si firenze Smile sever eu nu am intentionat niciodata sa fac o cariera din tatuaje (desi va apreciez pe voi artistii) eu am treburile mele Smile bafta in continuare !

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Lun Mai 23, 2011 10:36 am

Mda,se pare ca pana la urma omul s-a dovedit a fi total neserios si nu a mai trimis aparatele. Sad
Cred ca o sa ma orientez spre hornet din nou.
Daca as sti ca apare pe piata acel rotary de care vorbea flo as mai astepta sa-l cumpar pe ala.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Lun Mai 23, 2011 7:15 pm

Eu zic sa iti cumperi un aparat de care esti sigur ca e bun si daca vei avea rezultate pe masura vei scoate banii pt rotativul ala mai mult ca sigur.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Mier Mai 25, 2011 7:17 am

rotativul ala o sa apara !!! multa lume il asteapta. a pus omu o poza pe facebook,cu tatuaj facut cu acel aparat. super fin... dar totusi talentul e al omului. aparatul cica ar avea in jur de 100 g Smile deci poti sa il intorci pe toate partile...

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nosferatum Mier Mai 25, 2011 9:34 am

eu zic sa va perfectionati cu bobinele si apoi sa treceti la un rotativ daca considerati ca e cazul, in plus stiti care e pretul acelui rotativ?
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de danieleion Mier Mai 25, 2011 10:10 am

despre c rotativ este vb? se poate da un link? cel de sus nu este bun. multumesc

danieleion
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 42
Location : xxx
Data de inscriere : 09/01/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nosferatum Mier Mai 25, 2011 10:19 am

poza a fost scoasa deoarece nici produsul nu mai e valabil deocamdata si inca nu se stie daca va mai fi, pretul era 600lei .
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Mier Mai 25, 2011 10:47 am

Nosfa,am facut deocamdata comanda de un singur aparat de ala sa vad care e treaba si daca e bun o sa mai comand unul daca vrei si tu.Omul nu are nici prea multe calificative si nu am vrut sa investesc prea mult si sa ma trezesc cu altceva in colet:)
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nosferatum Mier Mai 25, 2011 11:08 am

nick_style a scris:Nosfa,am facut deocamdata comanda de un singur aparat de ala sa vad care e treaba si daca e bun o sa mai comand unul daca vrei si tu.Omul nu are nici prea multe calificative si nu am vrut sa investesc prea mult si sa ma trezesc cu altceva in colet:)
ok, eu sper sa fie bine.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Joi Mai 26, 2011 6:01 am

nick_style a scris:Nosfa,am facut deocamdata comanda de un singur aparat de ala sa vad care e treaba si daca e bun o sa mai comand unul daca vrei si tu.Omul nu are nici prea multe calificative si nu am vrut sa investesc prea mult si sa ma trezesc cu altceva in colet:)
ce aparat ti-ai comandat pana la urma?

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Joi Mai 26, 2011 9:14 am

nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de danieleion Joi Mai 26, 2011 8:30 pm


danieleion
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 42
Location : xxx
Data de inscriere : 09/01/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Joi Mai 26, 2011 8:33 pm

Smile)) parca ziceai ca am inebunit toti cu rotativele Smile)) iar tu esti primul care isi cumpara Smile) f. bine !!! sa ai parte de el si de multe lucrari bune.

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Vin Mai 27, 2011 4:26 am

Eu am zis asta?
Posibil sa fi spus dar am vazut pe Franco ala ca lucreaza f. bine cu unul identic si am zis sa-l incerc.Il cumpar doar de proba sa vad cum ma descurc su el.Smile
Daniel deocamdata ma cumparat unul singur sa vad ce-i de capul lui,daca merge si merita mai vb.Eu in princiupiu vreau banii care-i chelui.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de young_boy_florin Vin Mai 27, 2011 11:34 am

aparatu pe care il foloseste vescovi este de aici http://www.swashdrivetattoomachines.com/ si mai nou sia facut si el aparate rotative bishop rotary le zice!
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Vin Mai 27, 2011 12:51 pm

da, si costa ceva bishop rotary!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Vin Mai 27, 2011 2:34 pm


tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 6 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 15 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum