Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

+11
danieleion
alinalin
emtix
CobraSupplies
senzation
Ova-Tattoo Art
young_boy_florin
tattoo_by_flo
nick_style
mariusik
tattoo_maker
15 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de tattoo_maker Vin Feb 25, 2011 7:20 pm

Buna tuturor.Sunt incepator in aceasta arta,dar imi place la nebunie.Curand implinesc un an,am luat un KIT de tatuat de pe ebay,dar din cate vad e chinezarie curata,insa ma descurc,merge bine,la KIT am avut culori incluse,plus ca mi-am luat o sticla BLACK CKARM TATTOO OUTLINING INK tot de pe ebay,la ce este buna aceasta?Contur sau umplere?Faza e ca s-a plans un client ca bate spre verde dupa aproape 2 saptamaini. Si acum in legatura cu INTENZE,cat e de buna?Cum de dat seama ca e originala chiar si de pe articole tattoo,pur si simplu am vazut pe un site cu produse pt tattoo (nu specific care) foarte multe nuante de INTENZE,care prin urmare,par a fi FAKE,am vazut pe youtube cum de facut deosebirea intre fake si original,din video cela INTENZE FAKE au aceeasi eticheta ca si acele de pe site-ul specializat pt tattoo pt cumparaturi on-line.Va multumesc.
tattoo_maker
tattoo_maker
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 35
Location : Bacau
Data de inscriere : 25/02/2011

http://www.mytattoo.my1.ru

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de mariusik Vin Feb 25, 2011 8:31 pm

Depinde de ce site este vorba. Daca este sticla originala trebuie sa fie sigilate, au etichetele intenze si poti cere si un certificat de calitate pentru tus (eu asa am facut). Cele preambalate nu sunt in ambalaj original (logic, nu!). Cat despre calitatea tusului Intenze, este foarte bun dar depinde la ce vrei sa il folosesti. Tot la fel de bun, consider eu, este si talens drawing ink, si eternal si starbrite, dar depinde pentru ce anume vrei sa il folosesti. Iar tusul tau, daca se numeste printre altele ''outling ink'' este pentru trasare.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de mariusik Vin Feb 25, 2011 8:32 pm

*Daca sunt sticle* - scuze pt agramaticalisme! Exclamation
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty intenze

Mesaj Scris de tattoo_maker Vin Feb 25, 2011 8:37 pm

mariusik a scris:Depinde de ce site este vorba. Daca este sticla originala trebuie sa fie sigilate, au etichetele intenze si poti cere si un certificat de calitate pentru tus (eu asa am facut). Cele preambalate nu sunt in ambalaj original (logic, nu!). Cat despre calitatea tusului Intenze, este foarte bun dar depinde la ce vrei sa il folosesti. Tot la fel de bun, consider eu, este si talens drawing ink, si eternal si starbrite, dar depinde pentru ce anume vrei sa il folosesti. Iar tusul tau, daca se numeste printre altele ''outling ink'' este pentru trasare.

Deocamdata lucrez doar cu tatuaje alb&negru cum se spune,si pt asta am nevoie de un tus corespunzator..astea care le-ai enumerat tu de exemplu,nu le gasesc pe site-ul articole tattoo..asta e problema..si chiar facand comanda online pot cere certificatul?Ms mult de raspuns
tattoo_maker
tattoo_maker
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 35
Location : Bacau
Data de inscriere : 25/02/2011

http://www.mytattoo.my1.ru

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de mariusik Vin Feb 25, 2011 8:44 pm

Tribal black, drawing ink etc. sunt pentru umbre, umplere (mai ales tribal black sau zuper black, merg la tribale). Lining ink sunt bune pentru trasare. E vorba de consistanta, de cat se disperseaza in piele, nici eu nu stiu exact, cand trebuie sa alegi un tus pentru o treaba. Am auzit ca si Indian ink ar fi foarte buna dar nu am experimentat-o. In schimb am lucrat cu eternal, intenze si talens. Intenze si talens mi s-au parut foarte bune (talensul il folosesc la umbre), linig black de la eternal.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de nick_style Vin Feb 25, 2011 9:39 pm

Tribal black e defapt triple black,pe site e trecut gresit numele Smile
Eu folosesc acest tus de vreo 2 ani la recomandarea lui Bimbi pt. contur si umplut.Foarte bun dupa parerea mea.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de tattoo_maker Vin Feb 25, 2011 9:41 pm

Si doar de pe tattoo-supplies se poate procura sau cum? ca nu prea am mai vazut pe celelalte..de fapt nici prea multe site-uri nu stiu Very Happy
tattoo_maker
tattoo_maker
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 35
Location : Bacau
Data de inscriere : 25/02/2011

http://www.mytattoo.my1.ru

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Mar Mar 01, 2011 11:55 am

normal inteze tre sa aiba folie de protectie cand deschizi capacul. ambalajul nu tre sa fie rigid.

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de tattoo_maker Mar Mar 01, 2011 12:57 pm

tattoo_by_flo a scris:normal inteze tre sa aiba folie de protectie cand deschizi capacul. ambalajul nu tre sa fie rigid.

Da,am citit de asta pe articole-tattoo..cineva a comandat de pe site-ul asta? Am dat comanda la Intenze Zuper Black,e reambalata,ceva de genu,sper ca va fi buna..
tattoo_maker
tattoo_maker
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 35
Location : Bacau
Data de inscriere : 25/02/2011

http://www.mytattoo.my1.ru

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de young_boy_florin Mar Mar 01, 2011 1:25 pm

cumpara cu incredere ca tot ce are el este original chiar daca e reambalat sau nu!
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Mar Mar 01, 2011 10:31 pm

Cumparati cu incredere de la www.articole-tattoo.ro Sunt doar produse originale - varianta cea mai buna pentru un inceput in aceasta arta...Produsele sunt 101% originale si seriozitatea supplier-ilor pe masura...
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de nick_style Mier Mar 02, 2011 11:47 am

Si eu recomand cu incredere.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de tattoo_maker Mier Mar 02, 2011 12:36 pm

Ms mult la toti,daca am mai avut ceva dubii acuma totul e in regula Smile o sa vad deja cum vor fi tatuajele,cat de negru Smile
tattoo_maker
tattoo_maker
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 35
Location : Bacau
Data de inscriere : 25/02/2011

http://www.mytattoo.my1.ru

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de senzation Mar Mar 08, 2011 10:11 am

charm ink e un gunoi de tus chinezesc Smile Asha s einverzeste, am avut si eu un tub si era o porcarie. Sa stii ca intenze poate fi contrafacut si sa aiba certificat toxicologic si tot ce trebuie. Oricum eu am luat intenze numai de la articole si a ramas negru la toata lumea si pe mine tot negru este, ca in prima zi. Acu depinde si cat de adanc bati si cul ai grija de tatuaj, dar si pielea.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de tattoo_maker Mar Mar 08, 2011 12:19 pm

senzation a scris:charm ink e un gunoi de tus chinezesc Smile Asha s einverzeste, am avut si eu un tub si era o porcarie. Sa stii ca intenze poate fi contrafacut si sa aiba certificat toxicologic si tot ce trebuie. Oricum eu am luat intenze numai de la articole si a ramas negru la toata lumea si pe mine tot negru este, ca in prima zi. Acu depinde si cat de adanc bati si cul ai grija de tatuaj, dar si pielea.

Da ala kinezesc e kiar de ***,toti clientii sau plans Sad acuma tre sa rezolv ceva...am facut tatuajul cu intenze,au trecut cateva zile de la proces si e la fel de negru ca in momentul baterii,e super..doar ca se usuca repede Very Happy dar e negru curat...imi place,si clientul e multumit.. bounce bounce
tattoo_maker
tattoo_maker
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 35
Location : Bacau
Data de inscriere : 25/02/2011

http://www.mytattoo.my1.ru

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de senzation Vin Mar 11, 2011 8:30 am

E mai pastos de asta se usuca repede, si vezi ca daca ai patat hainele nu mai scoti tusu din haine cu nimic Smile Am o gramada de haine patate parca-s dalmatian Smile)
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Vin Mar 11, 2011 11:00 am

Very Happy

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de CobraSupplies Mar Apr 19, 2011 4:25 am

Vad Multe aberati aici si sper sa nu se supere cineva k nu fac referire la nimeni dar uni vad ca, confunda si considera ca Fake-urile sunt Originale si Originalele sunt Fake-uri.. si cu Certificatele astea de care tot aud sunt o magarie mai mare decat China si America la un loc.
Traiesc in Los Angeles cumpar si vand aceste produse aici cu cei de la AfterInked, H2Ocean Next Generation si Eikon dar si cu Intenze dar credema ca certificatele astea INTENZE nu le da. Certificatele de care se Vorbesc se Elibereaza decat la Dealerul AUtorizat cu este NUmele lui pe Acel Certificat de Garantie. Insa in Romania nu Egzista vreun Supplier Autorizat pt Intenze. Daca are 25.000$ sa arunce din buzunar pe a fi dealer cu certificat pt piatza din romania atunci ala poti spune k poate elibera si asa ceva. Pana atunci restul sunt copiate si rascopiate xerozate si replicate de la alti . Daca cineva ma poate contrazice sa mi-o zica in fatza sau pe acest forum , o sa fac un interziu video cu un Manager de la Intenze sa va spuna un reprezentant live si fara bullshit.
CobraSupplies
CobraSupplies
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 44
Location : Bucharest / Romania
Data de inscriere : 29/11/2010

http://www.tattoosupplies.ro

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de mariusik Vin Apr 22, 2011 6:43 am

Eu am cerut certificate de calitate de la furnizor si mi-au fost trimise cateva hartii si anume: pt Intenze ''Material Safety Data Sheet'', pt lining black care nu este intr-adevar cu nici o semnatura sau stampila, desi nici nu stiu exact ce anume ar trebui sa fie, sincer; pt eternal ''Certificate of conformity''; pt Starbrite un certificat avizat de Ministerul Sanatatii cu avize si tot ce are nevoie. Eu vb de ceea ce am primit nu de ceea ce ar fi trebuit sa primesc. Nu lucrez la nici un salon si nu am de a face cu astfel de lucruri asa ca am vb din ce cunosc fara intentia de a induce in eroare sau altceva. La fel cum fac cu orice afirmatie de pe acest forum!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de CobraSupplies Vin Apr 22, 2011 4:40 pm

Salut Marius. stiu nici nu era vorba de tine... Eu am magazin in los angeles si vand produse in domeniu dar aici nicodata nu sa cerut asa ceva nici de la minister sanatati sau (FDA) sau institutile in cauza.. in Romania birocratia te obliga sa lucrezi ( pe la spate) spagi peste spagi pt niste simple forme care sunt de 2 lei , platesti sute de Euro la care mai pui si timpul pierdut de la "ana la caiafa" si nimeni nu-ti zice nimic concret... Oricum am sa ma prezint la ministerul sanatatii sa predau un plan mai simplist pentru acest domeniu in calitate de membru al tatuatorilor profesionisti din usa si membru a Asociatia piercing profesional. Acolo se pare k regulatile si legile au fost facute de persoane care nu prea au avut habar de acest domeniu in cauza. Stima si mult succes..
PS: Paste fericit pt toata lumea
CobraSupplies
CobraSupplies
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 44
Location : Bucharest / Romania
Data de inscriere : 29/11/2010

http://www.tattoosupplies.ro

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de senzation Vin Apr 22, 2011 7:58 pm

Nu bag mana in foc, pt suplierii din Romania, ca au ei intenze original, dar o data ce eu am folosit, si sunt multumit de rezultat, poate fi facut si cu pisat si cenusa si sa mi-l vanda pe baza de intenze Smile). O data ce mie mi-a ramas negru in ani, ma doare la palarie Razz
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de mariusik Vin Apr 22, 2011 8:22 pm

CobraSupplies a scris:Salut Marius. stiu nici nu era vorba de tine... Eu am magazin in los angeles si vand produse in domeniu dar aici nicodata nu sa cerut asa ceva nici de la minister sanatati sau (FDA) sau institutile in cauza.. in Romania birocratia te obliga sa lucrezi ( pe la spate) spagi peste spagi pt niste simple forme care sunt de 2 lei , platesti sute de Euro la care mai pui si timpul pierdut de la "ana la caiafa" si nimeni nu-ti zice nimic concret... Oricum am sa ma prezint la ministerul sanatatii sa predau un plan mai simplist pentru acest domeniu in calitate de membru al tatuatorilor profesionisti din usa si membru a Asociatia piercing profesional. Acolo se pare k regulatile si legile au fost facute de persoane care nu prea au avut habar de acest domeniu in cauza. Stima si mult succes..
PS: Paste fericit pt toata lumea
Very Happy
Paste fericit la toata lumea!!!!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de emtix Mier Iun 29, 2011 3:48 pm

Smile))

emtix
Pionier
Pionier

masculin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 43
Location : bucuresti
Data de inscriere : 25/05/2011

http://www.instalatii-amenajari.com.ro

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de alinalin Dum Dec 18, 2011 9:27 am

http://tattoosupplies.ro/intenze-c-6_23_36.html nu recomand sa cumparati de pe acest site au numai produse fake din ce am vazut si ace nesterile si daca cineva este mai in cunostinta de cauza as vrea sa raportez acest site .Sunt destui incepatori care cumpara de aici si tateaza si ae si tusuri proaste si tot asa mai departe isi bat joc de clienti inconstient
alinalin
alinalin

masculin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 38
Location : braila
Data de inscriere : 06/05/2008

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de danieleion Dum Dec 18, 2011 11:42 am

alinalin a scris:http://tattoosupplies.ro/intenze-c-6_23_36.html nu recomand sa cumparati de pe acest site au numai produse fake din ce am vazut si ace nesterile si daca cineva este mai in cunostinta de cauza as vrea sa raportez acest site .Sunt destui incepatori care cumpara de aici si tateaza si ae si tusuri proaste si tot asa mai departe isi bat joc de clienti inconstient
mai multe detalii se poate? cum adica "DIN CE AM VAZUT" ? ai cumparat culori fake si ace neambalate?

danieleion
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 42
Location : xxx
Data de inscriere : 09/01/2009

Sus In jos

INTENZE INK FAKE  or ORIGINAL? Empty Re: INTENZE INK FAKE or ORIGINAL?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum