Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

O intrebare legata de nelamurirea tatuajului meu!

2 participanți

In jos

O intrebare legata de nelamurirea tatuajului meu! Empty O intrebare legata de nelamurirea tatuajului meu!

Mesaj Scris de seotaiji Sam Mai 05, 2012 7:39 pm

Buna seara, sunt nou pe forum, si cer scuze daca am deschis un topic ce probabil exista deja pe forum, dar sunt foarte impacientat in legatura cu noul meu tatuaj.
Aseara mi-am facut 2 tatuaje la cel mai cunoscut salon profesionist din orasul meu. Cele 2 tatuaje sunt amplasate pe antebratul drept respectiv gat. Am urmat cu strictete indicatiile artistului, el dand dovada de tenacitate, bun simt, si profesionalism pe durata sesiunii de tatuare. El mi-a recomandat crema de galbenele ca unguent si Sapun lichid antibacterian Protex. Stiu ca multi veti zice acum ca a fost cea mai proasta alegere crema de galbenele, dar hei daca omul mi-a recomandat asta am respectat intocmai pasii. Acum am doua nelamuriri legate de tatuajele mele, azi dimineata am observat pe cearceafuri respectiv perna urme de cerneala de la tatuaj, este ok sa curga cerneala din tatuaj dupa tatuare? Nu curge in sensul ca se prelinge, ci doar ramane umed dupa cremuire ca si cum s-ar observa pungute de cerneala pe suprafetei ei, ce sa fac sa sterg tatuajul cu servetele si sa cremuiesc de fiecare data sau il las asa pana intra bine bine de tot in piele unguentul si se usca ? Si inca o nelamurire, tatuajul se spala doar prima data cu sapun antibacterian dupa inlaturarea foliei protectoare sau zilnic, pe parcursul perioadei de vindecare, caci am inteles de la unii ca nu e bine sa tot intre tatuajul in contact des cu apa, si mai ales in cantitati mari .... multumesc celor care ma vor lamuri!

seotaiji

masculin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 34
Location : Underworld!
Data de inscriere : 05/05/2012

Sus In jos

O intrebare legata de nelamurirea tatuajului meu! Empty Re: O intrebare legata de nelamurirea tatuajului meu!

Mesaj Scris de razvanmihai Dum Mai 06, 2012 11:35 am

ne-am mutat pe http://tattooart.uv.ro
razvanmihai
razvanmihai
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 99
Varsta : 33
Location : Romania
Data de inscriere : 28/12/2011

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum