Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Coltul Tatuatorilor Home Made

+26
cristian tatuador 2012
edca
mariusik
cercelatu
CryTattoo
sever
papayman
nosferatum
shoby12345
senzation
tattoobodyart's
nick_style
tattoos
smiresmire
herred_26
paul_packmann1982
deep feeling tattoo
cedrik
Tatoo^Guy
TattooTO
paul_tat2s
Ovidiu
black_weed
ruxik
Abyss
Ova-Tattoo Art
30 participanți

Pagina 7 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de senzation Lun Dec 06, 2010 10:38 am

chiar ma bucur ca mi-ai dat acest sfat. Acu problema cu urmele de ac e din cauza ca eu am springuri de liner, si acele mele sunt de M1 9 grosimea acului de 12. Cand fac comanda am sa cumpar ace de 0,8 si inca o masina pt umbre Wink Oare daca pun pe masina arcuri de umbre nu pot face si conturul fin cu arcurile de umbre? Ca am 3 perechi de springuri pt shader Wink Ca vreau sa evoluez, dar ma impiedica banii. Eu lucrez mai muylt pe degeaba, fiindca sunt la stadiul de pasiune.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de nick_style Lun Dec 06, 2010 12:42 pm

Bun sfatul,asa o sa fac si eu ca nu sunt multumit de umbrele care le fac Very Happy
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de sever Lun Dec 06, 2010 1:04 pm

un aparat foarte bun si usor de folosit la umbre este hornet de la MS,chiar face toti banii jucaria aia mica crede-ma,incearca si acele magnum flat cu colturi rotunjite (nu lasa urme de linii pe margini cand faci umbre si poti misca mana in forma de semi-cerc in zone cu rotunjimi),totusi cel mai imp e sa peri pielea foarte foarte fin aproape sa nu atingi ,sa ai reglat aparatul pe putere cat mai sensibila si sa ai rebdare sa nu incerci sa faci umbra din 3 miscari ca nu iti iese si bineinteles cum am spus foloseste washuri sau prepara solutie si taie tu negrul cat mai diluat.Despre ce spunea senzation cu arcuri shader pe masina liner cam asa este construit hornetul(este un hibrid cu bobine de liner si arcuri plus ciocanel de shader,nu zic ca nu merge dar ideea e sa sti sa iti tunezi masina in parametrii corecti),la reglaje ma ajuta si sursa folosesc un Eikon ems 300 ,care are si prigram pentru setat masinile unde iti arata eroare (de cate ori nu atinge arcul contact barul pe sec etc,,,,viteza ,putere,cat la suta din puterea aparatului folosesti etc,de asta spun ca e nevoie de investitii si scule profi pentru ca iti usurezi foarte mult munca chiar radical decat sa stai ore in sir sa iti dai cu masinile in cap ca nu reusesti sa le reglezi cum trebuie)sper sa va ajute la ceva ce spun ,(spun doar ce functioneaza la mine din experienta mea si sute de ore si nopti de studiat si nervi si cafele si draci si etc:))),poate altii au alt stil alte teorii etc nu trebuie sa te iei dupa ce spun eu daca crezi ca la tine merge bine altceva),bafta.

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de nick_style Lun Dec 06, 2010 2:49 pm

Eu am un hibrid de la MS pt umbre si deja am inceput sa folosesc acele RM dar nu foloseam tehnica de care ai spus sa fie puterea cat mai mica si abia sa ating pielea facand multe miscari.
Hibridul e mai greu dar cred ca merge la umbre.Acum nu stiu daca sa las arcurile originale cu care a venit sau sa-i pun eikon.DAca le schimb ma gandesc sa-i pun 16 jos si 18 sau 20 sus.
Cand ajung acasa ma bag la setat Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de sever Lun Dec 06, 2010 6:21 pm

lasa-l asa
nu schimba nimic intrun sharpz ca il futi,am si eu hibrid si il folosesc tot la umbre,dai voltaj mai mic cat sa vibreze f fin
si regleazal dupa ce ai montat ac grip tot nu fara ca il reglezi perfect gol si cand il echipezi ai surpriza sa se opreasca:),chiar e un aparat bun de umbre in special cu magnum,la round shader tre sa fi f atent ca e mai greutz si lasi puncte cu el,de aia ziceam de hornet ca e f usor si il manevrezi mai bine dar hibridul are exact aceleasi bobine ,arcuri ca si hornetul doar ciocanelul putin mai lung asta nu te deranjeaza cu nimic si eu il folosesc la umbre si imi place.Inca ceva "setat" sa insemne unghiul contact barului sau inainte si inapoi pt cursa nu sa insemne indoit de arcuri ca il faci praf Smile am reusit si deastea mai demult:)))

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de senzation Lun Dec 06, 2010 6:31 pm

Pai cred ca am sa-mi fac un shader custom.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de sever Mar Dec 07, 2010 9:59 am

incearca,de ce nu?

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de senzation Mar Dec 07, 2010 10:06 am

hai ca mai pun poza la inca un tatuaj Razz
Modelul original:
https://2img.net/r/ihimizer/img220/1743/masktattoos10.jpg
Modelul modificat de mine:
https://2img.net/r/ihimizer/img253/7697/dec0621.jpg
O litera:
https://2img.net/r/ihimizer/img194/5808/dec0619.jpg
Omu spunea ca e reprezentativa, asa o fi Razz
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de sever Mar Dec 07, 2010 5:14 pm

senzation a scris:hai ca mai pun poza la inca un tatuaj Razz
Modelul original:
https://2img.net/r/ihimizer/img220/1743/masktattoos10.jpg
Modelul modificat de mine:
https://2img.net/r/ihimizer/img253/7697/dec0621.jpg
O litera:
https://2img.net/r/ihimizer/img194/5808/dec0619.jpg
Omu spunea ca e reprezentativa, asa o fi Razz

ai primit mesajul?

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Mar Dec 28, 2010 11:25 pm

Nu , dar sunt prin Vale pana pe 9 ian. Very Happy Poate ne vedem si noi. Nr. meu de tel. este> 0735.240.255
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de cercelatu Mier Mar 16, 2011 9:46 pm

ce parere aveti de aparatul de la MS Custom Telephone Dial?
merge si la liner si shader?

cercelatu

masculin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 34
Location : moreni
Data de inscriere : 16/03/2011

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de nick_style Joi Mar 17, 2011 6:09 am

Pai nu prea ca difera arcurile la liner si la shader.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de cercelatu Joi Mar 17, 2011 9:46 am

pt ce merge mai bn Custom Telephone Dial?liner sau shader?

cercelatu

masculin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 34
Location : moreni
Data de inscriere : 16/03/2011

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de sever Joi Mar 17, 2011 7:36 pm

mie imi place mai mult ca si shader.adica la aia il folosesc,la linii e mai incetisor putin decat un microdial sau lineograph

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de mariusik Sam Mar 19, 2011 8:01 am

Am si eu un MS Hornet si il recomand cu toata inima dupa ce am lucrat cu el aproape 13 ore cu cateva pauze doar. A mers perfect in toate aceste ore, fara nici o problema, iar la umbre finutze este foarte bun. Etse rapid dar daca intri in ritm cu el nu mai ai nici o problema si nu traumatizezi pielea absolut deloc. Am putut lucra la un tatuaj timp de 4 ore fara sa se inroseasca pielea decat foarte putin si atunci cand lucram repede pe suprafete mari. Atat. Pe suprafete mici se poate lucra si de 3-4 ori fara sa inrosesti pielea. Dar toate astea doar daca intri in ritm cu el si il simti. Un aparat foarte tare!!!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de cercelatu Sam Mar 19, 2011 3:51 pm

ms mult pt raspunsuri

cercelatu

masculin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 34
Location : moreni
Data de inscriere : 16/03/2011

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de edca Mar Iun 28, 2011 10:24 am

sal!am si eu o nelamurire..vreau sa imi fac un tatuaj si nu vreau sa se faca acea culoare verzulie,vreau sa ramana negru...nu stiu ,imi puteti spune o nuanta de nergu mai concentrat,habar nu am Very Happy
edca
edca

masculin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 35
Location : ialomita
Data de inscriere : 28/06/2011

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de senzation Mar Iun 28, 2011 10:31 am

zuper intenze,ingrijit cu bephanten eritem fesier si ramane negru,cu conditia sa fii alb la piele nu brunet.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de edca Mar Iun 28, 2011 10:40 am

pfff...sunt brunet Sad
edca
edca

masculin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 35
Location : ialomita
Data de inscriere : 28/06/2011

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de edca Mar Iun 28, 2011 10:41 am

ms pt raspuns!
edca
edca

masculin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 35
Location : ialomita
Data de inscriere : 28/06/2011

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de senzation Mar Iun 28, 2011 10:58 am

pt bruneti am auzit ca ar fi o pasta micky sharpz,din care se face tus. Cica tusul ala ramane negru si pe negromani.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de nick_style Mar Iun 28, 2011 11:14 am

Verde nu se face daca folosesti un tus bun,eu recomand eternal triple black.Il folosesc si e cam cel mai negru.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de mariusik Mar Iun 28, 2011 4:53 pm

Pffff.... ce pasta? Orice tus negru bun, asa cum zice si Nick, ramane negru. Eu folosesc indian ink si drawing de la talens si raman al naibilui de negre, atat pe moment cat si in timp.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de senzation Mar Iun 28, 2011 5:56 pm

ai vazut tu un tatuaj de-al tau dupa 2 ani? Atunci poti spune ca da ramane negru Wink Acu depinde si de ingrijire si fac pariu ca nici un tus nu ramane negru pe o persoana bruneta,ba se face grii inchis,ba negru albastrui.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de sever Mar Iun 28, 2011 6:02 pm

pasta e neagra de la miky sharpz si se amesteca in tus negru,dar de obicei pt tribale...eu am amestecato cu negru tot de la sharpz si la un tribal chiar a iesit super neagra

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 7 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum