Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Coltul Tatuatorilor Home Made

+26
cristian tatuador 2012
edca
mariusik
cercelatu
CryTattoo
sever
papayman
nosferatum
shoby12345
senzation
tattoobodyart's
nick_style
tattoos
smiresmire
herred_26
paul_packmann1982
deep feeling tattoo
cedrik
Tatoo^Guy
TattooTO
paul_tat2s
Ovidiu
black_weed
ruxik
Abyss
Ova-Tattoo Art
30 participanți

Pagina 8 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 8 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de edca Mier Iun 29, 2011 9:02 am

nick_style si mariusik aveti poze cu tatuajele voastre ?le puteti posta? Very Happy sa dau si eu cu ochiu'metru..
edca
edca

masculin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 35
Location : ialomita
Data de inscriere : 28/06/2011

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 8 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de nick_style Mier Iun 29, 2011 9:18 am

Vezi ca sunt pe aici dar nu sunt tribale ca sa se vada negrul.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 8 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de nosferatum Mier Iun 29, 2011 10:14 am

https://tattooart.forumgratuit.ro/t862p270-ce-mai-desenam-si-ce-mai-tatuam
aici sunt tatuaje, la pagina 19 e un tribal facut de mn
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 8 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de edca Mier Iun 29, 2011 11:18 am

ok,ms ms !
edca
edca

masculin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 35
Location : ialomita
Data de inscriere : 28/06/2011

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 8 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de mariusik Mier Iun 29, 2011 12:25 pm

am si eu postate la ''ce mai desenam ce mai tatuam''.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 8 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de cristian tatuador 2012 Mier Iun 29, 2011 11:40 pm

Ova-Tattoo Art a scris:Metodele sunt bune, eu insa folosesc imprimarea cu calc, dar desenul il fac cu pixul...in caz ca mai fuge modelul, cand il pun pe piele, macar sa am linia subtire...usor de corectat...
https://www.youtube.com/watch?v=lrii4XhyTdY&feature=related
cristian tatuador 2012
cristian tatuador 2012
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 31
Location : bucuresti
Data de inscriere : 15/04/2011

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 8 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de symbian Dum Sept 11, 2011 3:58 pm

Ova-Tattoo Art a scris:E mult mai simplu cu calc. Eu nu folosesc calc + creion chimic, ci calc + pix Rotring. Modelul se aplica foarte clar pe piele, liniile subtiri...Inlaturi apoi surplusul de stik, cu un servetel, apoi treci la treaba....


salut!unde pot gasi un pix rotring si am auzit ceva de tatuaje cu pixul care dureaza 2 saptamani si de niste tusuri as dori sa stiu mai multe multumesc

symbian

masculin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 26
Location : Iasi
Data de inscriere : 09/09/2011

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 8 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de symbian Lun Sept 12, 2011 4:52 pm

si cum e pixu ala rotring?

symbian

masculin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 26
Location : Iasi
Data de inscriere : 09/09/2011

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 8 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de n0pain0gain Sam Oct 01, 2011 11:00 am

Dupa o pauza cam lunga m-am apucat din nou te tatuat. Nu am mai avut timp Crying or Very sad . Mi-am cumparta un kit tattoo "profesional" (credeam eu) si dupa cum spuneam m-am apucat din nou de un vis al meu. Mai jos sunt ultimele tatuaje facute unor prieteni cu masinutele Made in Fucking China.
-nasol nu am voie sa public link-
Vai cat m-am chinuit. Imi venea sa iau din nou "masinuta" cu motor de casetofon. M-am tot documentat. Am citit aproape tot ce este scris pe acest forum. Am downloadat toate cartile si videourile pe care le-am gasit pe net si am ajus la o concluzie. China e de c...t. Mi-am luat niste arcuri Eikon, o sursa noua etc. Mi-am "tunat" chinezariile dar tot nu am fost multumit. Vaaaaai ce chin. Pana la urma mi-am zis: "Ba dar prost sunt. Ce dracu ma chinui cu jucariile alea infecte. SI mi-a luat un Original Iron T Dial Tattoo Machine si un Bronze Micro Dial Tattoo Machine - evident ambele de la Micky Sharpz.
Nu va imaginati ce am simtit cand le-am primit, cand le-am atins, cand mi-am dat seama ce inseamna adevarat si fals. Doamneee ce diferentaaaa uriasa din toate punctele de vedere.
Acum, dupa toate povestea asta am si eu 2 intrebari/nelamuriri:
AM facut un tatuaj cu masinutele noi (vai ce contur, doamne cu mergea), dar la umplut mi s-a parut ceva ciudat. Prindea cam greu culoarea. Am folosit un magnum de 11 sau 13 nu mai stiu. Sursa era setata pe la 7.5 V, distanta dintre "surub" si arcul fata buna zic eu, si totusi se umplea cam greu. Daca dadeam voltajul mai mic abia daca se misca. Tin sa precizez ca am folosit Iron T Dial-ul. Acum va rog sa imi explicati ce nu e bine. Tatuajul e un tribal mare, care dupa ce s-a vindecat are unele portuni unde nu se vede culoarea - e mai stearsa.
SI a doua intrebare e: credeti ca ar trebuii sa imi iau o sursa de tensiune mai buna. Am 2 surse dar tot chinezarii sunt. As vrea o sursa de la Eikon dar nu am rabdare pana vin din Canada. Am cautat pe la toate sopurile pe aici (Atena) nimeni nu are.
Cand o sa am mai mult timp vreau sa fac si un curs dar aici alta dilema. La cine sa fac ca sunt multi si toti foarte buni. E greu sa alegi. Deci as aprecia putin ajutor, niste id-uri de mess pt sfaturi etc.

n0pain0gain

masculin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 40
Location : Athens
Data de inscriere : 01/10/2011

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 8 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de Father zone Mier Feb 15, 2012 2:04 pm

salut prieteni,as dori sa aflu si eu la ce ce adincime se introduce acul pentru a se fixa mai bine tusul?.incerc sa imi confectionez un aparat cu motoras pentru inceput,mam tatuat pe mine dar nu imi place cum ramine conturul,am folosit pentru contur ac de seringa ptr.insulina si mi-se pare foarte subtire.Cu desenul ma descurc bine,dar nu imi place cum iese tatuajul,am folosit tus rotring.In lipsa de un job imi omor timpul cu desenul.Va rog ajutati-ma.

Father zone

masculin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 49
Location : sat Drajna Noua,jud.Calarasi
Data de inscriere : 06/02/2012

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 8 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de Stiff Rider Mier Aug 07, 2013 9:21 am

Father zone a scris:salut prieteni,as dori sa aflu si eu la ce ce adincime se introduce acul pentru a se fixa mai bine tusul?.incerc sa imi confectionez un aparat cu motoras pentru inceput,mam tatuat pe mine dar nu imi place cum ramine conturul,am folosit pentru contur ac de seringa ptr.insulina si mi-se pare foarte subtire.Cu desenul ma descurc bine,dar nu imi place cum iese tatuajul,am folosit tus rotring.In lipsa de un job imi omor timpul cu desenul.Va rog ajutati-ma.

he he, si tu ai gasit forumul asta?
Stiff Rider
Stiff Rider
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 42
Location : aux
Data de inscriere : 16/01/2013

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 8 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum