Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Coltul Tatuatorilor Home Made

+26
cristian tatuador 2012
edca
mariusik
cercelatu
CryTattoo
sever
papayman
nosferatum
shoby12345
senzation
tattoobodyart's
nick_style
tattoos
smiresmire
herred_26
paul_packmann1982
deep feeling tattoo
cedrik
Tatoo^Guy
TattooTO
paul_tat2s
Ovidiu
black_weed
ruxik
Abyss
Ova-Tattoo Art
30 participanți

Pagina 4 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de nick_style Sam Feb 06, 2010 3:11 pm

Imi place cel cu rapid ca-s rapidist Smile in rest asteptam lucrarile terminate sa ne dam cu parerea si niste poze mai mari .
Totusi daca te pasioneaza asa ceva ai putea sa faci efortul sa-ti cumperi aparatura profesionala si tusuri de calitate ca nu-s o avere.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de senzation Sam Feb 06, 2010 4:53 pm

pai acum strang fonduri pt kitul ala de 400 lei de pe siteul articole tattoo. Sper sa fiu multumit de el pt inceput. Acum am mai fabricat o masina rotary dar i-mi trebuie un grip si un ac folosit pt a puteavedea cat de mare e bucla acului! Fac o poza la masina si i-ti arat ce vreau poate ma ajuti Very Happy
Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Feb0603

Asta e facuta tot de mine special pt umplut! Ca aia a mea bate numai contur si umbre (daca se pot numi umbre).
Daca ai un maner de ala cu tot cu varf folosit si un ac folosit unu pt contur. As fi recunoscator! Pana fac comanda la un kit profi sa le termin la prieteni mazgaliturile! P.S Daca-mi donezi alea 2 promit ca nu le folosesc pentru siguranta mea si a prietenilor! Am nevoie doar pentru a putea seta masina!
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de nick_style Sam Feb 06, 2010 5:12 pm

DAca mai aveam tuburi din alea din plastic tot cu varf de unica folosinta ti le dadeam pe toate dar le-am aruncat pe toate.Tot ce mai am sunt alea din inox cu care lucrez eu si nu le pot dona :)Ace cred ca am vreo 30-40 de toate marimile folosit pt. ca nu lea-m aruncat inca deoarece le arunc cand starng mai multe.Daca te ajuta cu ceva acele ti le pot da oricand doar ca sunt din vaslui.VEzi ca ai nevoie de cel putin doua masini una pt. contur si una pt umbre si umplut.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de senzation Sam Feb 06, 2010 5:13 pm

eu sunt din iasi! Cat m-ar costa posta pana aici? Platesc eu transportul pana la iasi! Vb maine ca plec pana la o matusa!
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de nick_style Sam Feb 06, 2010 5:19 pm

Culmea ar fi sa le trimit ramburs pt. 4-5 lei Smile)
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de senzation Sam Feb 06, 2010 10:47 pm

pai eu aici la iasi nu gasesc pe nicaeri ace ca as cumpara unu nou. Daca mai ai ceva acareturi de la vreo masina tattoo, de care nu mai ai nevoie, poate mi le trimiti sub forma de donatie daca se poate. Si platesc eu rambursu. Nu-s tepar! Platesc eu si promit ca le ridic de la posta. Ai sa vezi ca sunt de incredere si nu trag tepe! Poate-mi lasi id-ul tau pe pm si vormim mai multe. As face comanda la un gun nou dar am ramas fara servici si nu prea am posibilitati materiale momentan!
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de nick_style Dum Feb 07, 2010 6:35 am

Stai linisttit ca nu ma gandesc la teapa Smile.Ti le trimit fara nici un ban ramburs ca nu ma costa o avere sa le trimit.Sa ma uit sa vad daca mai am ceva in avara de ace.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de senzation Dum Feb 07, 2010 8:55 am

oki man. Cand esti pregatit sa le trimiti la-sami un pm sa-ti dau adresa. Ms mult cand vin la Vaslui dau o masa de bere.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de senzation Mier Feb 17, 2010 6:20 pm

Am terminat tatuajul din postul anterior.
Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Dsc00651up
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de nick_style Mier Feb 17, 2010 6:34 pm

Pogresezi pe zi ce trece dar se vede clar ca nu e umplut bine.Oricum cu acea masina nu prea poti mai mult de atat.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de senzation Mier Feb 17, 2010 6:37 pm

pai pe zi ce trece strang bani pt noul gun Razz Am umplut cu un ac magnum sau rs (de la tine, bineinteles dupa ce l-am fiert o ora)si cu o masina rotary improvizata, dar e varza masina bate aiurea si mi-a indoit 3 ace Smile Am s ao elimin din schema de tot si am sa mai pun frana la tatuaje cu masini improvizate pt ca e chin mare la facut un tatuaj. Problema e ca daca nu bat minim un tatuaj la 2 zile parca nu am aer Razz
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de nick_style Mier Feb 17, 2010 9:26 pm

asta e un cover up?Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de senzation Joi Feb 18, 2010 9:55 am

cam asa ceva trebuia sa fie, dar omu a vrut modelu asta. Eu i-am recomandat alt tribal care sa-i umple tot, dar nu ia placut si a ramas la modelu asta. Acu nu-i place ca se vede tatuaju de dedesupt. Asta e.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Mier Feb 24, 2010 2:59 pm

Inseamna ca a fost lipsit de logica de la bun inceput. Dar tu trebuia sa il refuzi categoric, daca stiai de la inceput ca nu se va acoperi. Parerea mea.
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de senzation Mar Mar 02, 2010 3:09 pm

Si inca o opera de arta de-a mea Razz
Asa arata inainte !
Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Mar0256
Asa dupa ce l-am refacut eu
Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Mar0259
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de nick_style Mar Mar 02, 2010 3:15 pm

Arata mult mai bine acum:) dar e cam prost situat,nu e pe centru.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de senzation Mar Mar 02, 2010 3:28 pm

nu e vina mea ca a fost batut gresit de alalt "tatuator"
Sasa am mai modificat eu barba gura coarnele
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de senzation Lun Apr 05, 2010 6:58 pm

inca un tatuaj Razz
Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Apr05102
Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Apr05101
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de shoby12345 Dum Iun 20, 2010 8:21 pm

vreau si eu un sfat ... repejor dak se poate v-as ruga... stiu ca atunci kand bei si incerci sa-ti faci un tatuaj iese mult sange... dak am baut noaptea trecuta pana la 5 dimineata si incerc akum sa-mi fak.. e bn ? sau mai trebuie sa mai astept?Very Happy:D:D

shoby12345

masculin
Numarul mesajelor : 7
Varsta : 33
Location : Calarasi
Data de inscriere : 17/06/2010

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de nosferatum Dum Iun 20, 2010 8:29 pm

shoby12345 a scris:vreau si eu un sfat ... repejor dak se poate v-as ruga... stiu ca atunci kand bei si incerci sa-ti faci un tatuaj iese mult sange... dak am baut noaptea trecuta pana la 5 dimineata si incerc akum sa-mi fak.. e bn ? sau mai trebuie sa mai astept?Very Happy:D:D
nu stiu sigur ,stiu doar ca tre sa fii bine alimentat sa nu curga sange mult dar asta nu stiu sa iti zic poate tre sa astepti 24 de ore.da un ochi si la ce am facut eu azi pe picior https://tattooart.forumgratuit.ro/tattoo-fun-f1/check-my-work-t808-60.htm
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de shoby12345 Dum Iun 20, 2010 8:35 pm

Frumos.. Dar de ce se pune folia aia ? la cei pe care ii cunosc eu nu am vaz sa puna folie

shoby12345

masculin
Numarul mesajelor : 7
Varsta : 33
Location : Calarasi
Data de inscriere : 17/06/2010

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de nosferatum Dum Iun 20, 2010 8:39 pm

am pus folie deoarece era si pe picioar si omul a tre sa mai plece si acasa si avea pantaloni 3 sferturi, sa nu se infecteze sau sa se prafuiesca dp drum.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Sunt unul din tatuatorii home made din Targoviste-PAPA

Mesaj Scris de papayman Mar Oct 05, 2010 10:31 pm

Sal! Eu sunt PAPA,din Targoviste si lucrez tatuaj de foarte multi ani,fiind printre primii tatuatori din oras care lucrau cu masini si cu tusuri color.Mai exact eram 3 in acei ani:eu,Piticu si Olandezul,Dumnezeu sa-l ierte!Asta in urma cu15-16 ani!Acum au aparut multi baieti talentati,care au lucrari de exceptie si ma bucur ca exista un forum si o sectiune care sa sprijine acesti copii.De cele mai multe ori abia au banii pentru o masina chinezeasca insa persevereaza si trebuiesc ajutati sa lucreze corect!!! Bravo Ovi !!!
Pentru ceva sfaturi vizitati www.tattoo.pers.ro sau contactati-ma si am sa va impartasesc din experienta mea!Aveti grija de sanatatea clientului!!!Nu ignorati aceasta problema foarte serioasa!!!Respect tutror!!!
papayman
papayman

masculin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 47
Location : TARGOVISTE-ROMANIA;RUSE-BULGARIA
Data de inscriere : 24/07/2010

http://tattoo.pers.ro

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de nosferatum Mier Oct 06, 2010 7:13 am

papayman a scris:Sal! Eu sunt PAPA,din Targoviste si lucrez tatuaj de foarte multi ani,fiind printre primii tatuatori din oras care lucrau cu masini si cu tusuri color.Mai exact eram 3 in acei ani:eu,Piticu si Olandezul,Dumnezeu sa-l ierte!Asta in urma cu15-16 ani!Acum au aparut multi baieti talentati,care au lucrari de exceptie si ma bucur ca exista un forum si o sectiune care sa sprijine acesti copii.De cele mai multe ori abia au banii pentru o masina chinezeasca insa persevereaza si trebuiesc ajutati sa lucreze corect!!! Bravo Ovi !!!
Pentru ceva sfaturi vizitati www.tattoo.pers.ro sau contactati-ma si am sa va impartasesc din experienta mea!Aveti grija de sanatatea clientului!!!Nu ignorati aceasta problema foarte serioasa!!!Respect tutror!!!
multumim ptr frumoasele cuvinte adresate.stima
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty SAL!

Mesaj Scris de papayman Vin Noi 05, 2010 12:42 am

paul_packmann1982 a scris:astept recomandari si sfaturi de la profesionisti aaaaaaaaa si inca cva dupa ce am terminat tatuajul eu folosesc fluocinolon pe care l recomand clientilor si ii sfatuiesc sa tina folie pe tatuaj primele 3 zile sa o schimbe de 3 ori pe zi si sa spele tatuajul la fiecare schimbare

Salut!Folia se tine pe tatuaj cateva ore,cum a spus si Ova (rolul ei este sa fereasca tatuajul de factorii patogeni externi-acolo unde ai tatuat este o rana).Pentru intretinere recomanda Bepanthene daca lucrezi cu Starbrite sau Voodo deoarece sunt culori mai stralucitoare si Kanamicina daca lucrezi cu Ethernal,Intenzze sau Mom.Spre exemplu,Bepanthenul decoloreaza mult mai mult Zuper Black de la Intenze decat Kanamicina.Intenzze au nuante mai putin stralucitoare si neingrijirea corecta duce la estomparea culorii.Bepanthen se recomanda si afara insa impreuna cu un fixator de pigment pe care l-am zarit odata si pe un site romanesc insa nu-mi mai amintesc care.Tatuajul se intretine exact ca o arsura pentru regenerarea corecta a pielii.Secretul este ca zona tatuata sa fie hidratata bine prin ungerea tatuajului de 4-5 ori pe zi insa nu in exces(sa nu se mai vada tatuajul de unguent Laughing -am vazut asa ceva).Sper sa-ti fie de folos!!!Respect!
papayman
papayman

masculin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 47
Location : TARGOVISTE-ROMANIA;RUSE-BULGARIA
Data de inscriere : 24/07/2010

http://tattoo.pers.ro

Sus In jos

Coltul Tatuatorilor Home Made - Pagina 4 Empty Re: Coltul Tatuatorilor Home Made

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum