Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

+37
baco
vacaroz
subsonique
Koma
trigon
justmecrazZy
Rookie
tattoo_maker
mariusik
mtattoo
sever
young_boy_florin
CryTattoo
tattoo_by_flo
MYKE
vally
Eurydice
BUJ3
rhearranged
jokerasu
senzation
anuuu
Diki
tyonutz
alexsally
tattoos
sicko
nosferatum
Riwe
sebastien tattoo
danieleion
nick_style
Piticu
paul_packmann1982
Bogdanflorin
geta
Ova-Tattoo Art
41 participanți

Pagina 7 din 18 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 18  Urmatorul

In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Vizitato Mier Aug 26, 2009 9:56 pm

Curatal la capat,face scantei din cauza ca nu face contact cum trebe ,pe capatul surubului se depune carbon,trebe curatat surubul, bobinele in partea de sus unde atinge ciocanul si ciocanul unde se loveste de bobine, asta trebuie sa faci dupa fiecare tatuaj. Se cheama "" Iti intretii masinile ""

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de alexsally Mier Aug 26, 2009 9:59 pm

app de bobine si de ciocan... mie imi atinge ciocanul decat prima bobina de langa tija acelor. e bn?

alexsally
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 29
Varsta : 33
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 04/08/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Joi Aug 27, 2009 4:44 am

pai nu prea ar trebui sa faca
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Vizitato Joi Aug 27, 2009 2:45 pm

Toate masinile sunt asa ...si Micky Sharpz au exact la fel.....acea distanta de la ulima bobina este distanta de cursa.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty SAL

Mesaj Scris de tyonutz Joi Noi 26, 2009 9:06 am

sunt inca la inceput si imi place ff mult sa fac tattoo-uri mi-am facut o masina cat se poate de buna zic altii care stiu despre ce e vorba dar pe la mn prin orasi nu este nici un magazin cu care sa se ocupe cu accesorii si altele de care ai nevoie pt a face un tattoo, am cautat pe net cateva site-uri online dar tre sa cumperi ca multe ca sa poti face o comanda as avea nevoie de o idee, ce as putea folosi in loc de foaia de transfer pt ca este ia ieftina pe site- dar dak as cumpara pt a face comnda m-as ingropa in ea la cata ar trebui sa cumpar datimi o ideie ce altcv as mai putea folosi sau poate stiti de und as putea face rost pe aici prin jud.neamt. VA multumesc!

tyonutz

masculin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 33
Location : Piatra Neamt
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Diki Mar Ian 12, 2010 1:13 pm

Salutare. E prima data cand postez aici, si vreau sa incep cu o intrebare stupida: ce fel de servetel sau carpa e cea mai buna solutie pentru a sterge urmele de tus in timpul tatuajului. Nu am gasit inca nimic, care sa fie satisfacator.
Multumesc

Diki

masculin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 43
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 04/11/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Mar Ian 12, 2010 3:45 pm

servetele la rola foloseti,nu se foloseste carpa si pui intr-un pulverizator apa distilata cu un pic de sapun lichid sa se stearga tusul,doar cu apa se sterge f greu.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de anuuu Mar Ian 12, 2010 8:57 pm

incep cu deci... copiem desenul pe foaie ( cu pix cu mina moale pe foaie offset sau cu indigo pe foaie de calc sau cu creion chimic pe orice foaie sau prin orice modalitate crezi ca se copiaza cel mai bine , desi creionul chimic e mai nasol nush de ce desi se copiaza destul de bine ..gen! , pt pix la transfer folosim spirt pt altele antiperspirante dalea Smile ) 2 transferam desenul pe piele doh ... 3 iti pui manusi de unica folosinta (atentie nu de sudor) 4 icepi contur din stanga jos ca sa nu pierzi desenul de pe piele ) si acum fara numar sau vb aia cu #31# adika nr ascuns .... ace ! ba eu la ace sunt zgarcit ... da fiecare e cum vrea el ... prima mana de contur cu 1 round liner ... sau cum se zice pt romani 1 ac ... a 2 a mana folosesti cate ace vrei in functie de desen tot RL adika Round Liner ... un contur bun face un tatuaj inceput bine corect? da! ... la umplut acum ... daca te-ai apucat recent de tatuaje ... facu cu RS adika round shadere ... ca e mai usor ... IN GENERAL LA ACE FIECARE TATUEAZA CUM VREA EL ASA CA UN SFAT DE GENUL FOLOSESTE DALEA DALEA NU E NORMAL SAU NU NEAPARAT NORMAL mai intai tre lucrat cu ele si apoi ITI DAI SINGUR CU PAREREA trust me! Acum revin inainte de tatuat ... deseneaza , fii atent la orice obiect orice, orice , la ce forma are, la liniile de contur ,chiar daca vezi un caine cu covrig in coada atentia sa fie la contur si liniile care il definesc apoi treci la tatuat SI APOI EXERSEAZA ,SI APOI EXERSEAZA ,SI APOI EXERSEAZA ,SI APOI EXERSEAZA ,SI APOI EXERSEAZA ,SI APOI EXERSEAZA ,SI APOI EXERSEAZA ,SI APOI EXERSEAZA ,SI APOI EXERSEAZA ,SI APOI EXERSEAZA ,SI APOI EXERSEAZA ,SI APOI EXERSEAZA ,SI APOI EXERSEAZA ,SI APOI EXERSEAZA ,SI APOI EXERSEAZA ,SI APOI EXERSEAZA si dupa cativa ani o sa fii un tatuator ... daca vrei ... conteaza zambetul tamp alu ala care pleaca tatuat si sa nu fii niciodata total satisfacut de cum ai facut tatuajul ... corecT?!?!?!?

anuuu

masculin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 40
Location : burnighell
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Diki Mier Ian 13, 2010 12:13 pm

nick_style a scris:servetele la rola foloseti,nu se foloseste carpa si pui intr-un pulverizator apa distilata cu un pic de sapun lichid sa se stearga tusul,doar cu apa se sterge f greu.

Am incercat cu servetele la rola, dar mi se pare ca se faramiteaza. Folosesc apa cu esenta de sapun verde. Multumesc

Diki

masculin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 43
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 04/11/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de senzation Vin Feb 26, 2010 4:40 pm

anuuu cum naiba reusesti s afaci o linie dreapta cu masina ca eu nu reusesc si sunt negru de suparare. Masina merge bine bate foarte bine, dar am pe ea un manier de unica folosinta si e foarte usor, iar masina e grea si-mi targe mana pe spate si fac praf conturu Sad
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Sam Feb 27, 2010 6:38 am

Diki a scris:
nick_style a scris:servetele la rola foloseti,nu se foloseste carpa si pui intr-un pulverizator apa distilata cu un pic de sapun lichid sa se stearga tusul,doar cu apa se sterge f greu.

Am incercat cu servetele la rola, dar mi se pare ca se faramiteaza. Folosesc apa cu esenta de sapun verde. Multumesc
Nu sut poate bune,eu folosesc din alea care au ceva model pe ele din gaurele parca si sunt cele mai bune,n-am treaba.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de senzation Mier Mar 24, 2010 1:40 pm

Eu am invatat de la nick o gramada de chestii si ii multumesc >Very Happy< My bro! Sa stii ca poti s ate increzi in ce spune Nicu . Eu am folosit prosopele de hartie si e super ok nici nu consumi multe si nici nu raman bucatele de hartie pe piele. O rola de prosopele i-mi ajunge cam la 2 tatuaje(folosite in exces).
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de jokerasu Mar Apr 20, 2010 11:42 am

la fel ca tine Ova,in perioada in care am fost la scoala de reeducare( vreo 6 ani),am vazut cum se faceau tatuajele dar fiindca eram ocupat cu alte alea( invatat,cantat in corul scolii si jucat piese de teatru) nu am dat prea mare importanta.Se infasura pe un ac de cusut si un pai de chibrit atza multa(mai spre varf) si se folosea orice fel de cerneala,existau doua tipuri de bataie:prin impungere si rupere(asta era mai dureroasa).Abia dupa ani de zile cand am ajuns pe mana unui tatuator am vazut masina facuta din motoras de casetofon si pix.Mi-am facut si eu una si am inceput sa imi bat singur,ce-i drept au iesit niste tatuaje nasoale dar macar am invatat sa aplic un sablon,sa fac un contur si sa umplu in asa fel incat sa nu ramana rana si mai mult de-atat,sunt foarte putini cei care s-au plans ca li s-au infectat tatuajele.De obicei se intorceau la retush cei care faceau baie in strand sau se expuneau la soare imediat ce le terminam de batut tatuajul.
Am incercats a folosesc doar Rotring si in mare parte am fost multumit de rezultate,mai greu era sa le explic de ce nu ramane negrul..negru.
Si la mine,in afara de cele pe care le-am batut cu kit-ul cumparat de la Atilla,toate sunt verzi desi le-am batut cu negru.Am reusit sa-mi retushez doar 3 din cele 40 si sper ca in timp sa le refac pe toate,acum am si un ajutor de nadejde,chiar acum sta in spatele meu si se uita la ce scriu Smile)
Azi am primit un model pe care urmeaza sa-l fac dar nu cred ca il voi face pentru ca sunt sigur ca nu va fi dispusa sa plateasca pentru el cat face asa ca...
Spers a reusescs a ajung intr-o zi la curs la tine,mai am de munca pana atunci si cine stie,poate imi gasesc si un loc ca ucenic inainte,cred ca si practica ajuta la fel de mult ca teoria.https://www.youtube.com/watch?v=CVirG4tHees
jokerasu
jokerasu

masculin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 46
Location : 0nesti
Data de inscriere : 15/02/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art Vin Apr 23, 2010 5:52 pm

Joker, vad ca iti doresti. Nu e de ajuns. Trebuie sa faci eforturi, sa faci renuntari, sacrificii, ca sa stragi bani si sa obtii ceea ce iti doresti. Voiam sa iti spun ceva in legatura cu inverzirea tatuajului. Se poate sa il fi batut prea in adancime sau clientul avea pielea mai neagra ( surplus de malanina). Se poate si pigmentul sa fie prost. Eu folosesc pasta de la Micky Sharpz cu care imi prepar negru - in solutie cu apa distilata (10% pasta + 90% apa distilata). Deocamdata mi s-a parut cel mai eficient. A, mai e ceva de spus: conteaza mult si vaselina pe care o utilizezi in timpul tatuajului. Bapanthenul afecteaza negativ nuanta, aproape instant. Incearca sa utilizezi creme speciale care sunt si protectoare si fixatoare de pigment in piele. Se gasesc la pliculete sau cutii. Multa bafta in continuare!
Ova-Tattoo Art
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2675
Varsta : 47
Location : Verona / ITALY
Data de inscriere : 18/11/2007

http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty foloseam rotring pana acum...

Mesaj Scris de jokerasu Vin Apr 23, 2010 6:02 pm

..de cand am luat kit-ul de la Atilla folosesc doar ce e in el,iar vaselina am luat tot de la Articole TAttoo,am luat si ace de contur(cu alea tre sa mai lucrez ca uneori se opresc in piele sau agata si ma dispera.Aseara am batut niste skeleti si m-a cam disperat faza cu batutul contururlui numai cu un ac asa ca am trecut la 5 round si a mers tzeava.Oricum o sa mai am nevoie de sfaturi si poate niste ponturi pentru contur.bafta multa Ova.
Acum mi se sopteste in casca..Nevastamea mi-a pus gand rau si vrea sa imi bata in continuare pe spate..sper sa nu se auda pana la Verona cum Tzip Smile)
jokerasu
jokerasu

masculin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 46
Location : 0nesti
Data de inscriere : 15/02/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de senzation Vin Apr 23, 2010 6:17 pm

vezi cat bagi acu in piele. Daca tu faceai contur cu Rl1 inseamna ca bagat acu cam mult. Eu cand bagam acu tare (RL3) iesea conturu ca si cum ar fi fostbatut cu un RL5. Acum cand bag acul doar jumatate mm (Ac RL3) face o liniie foarte subtire. Pontu al con tur ar fi urmatoru (care l-am invatat si eu de la Ova) Acul cand apesi ciocanelul sa iasa doar 1mm. Si-l bagi cam jumate unde e pielea mai subtire, unde e mai groasa il poti baga aproape tot. Eu cu tehnica asta am reusit sa fac un contur aproape perfect.
Faza cu indoitul acelor e din cauza ca sarputea sa le indoi tu chiar atunci cand le bagi in grip. Am patito de foarte multe ori. Intreabal pe ova cum se procedeaza ca pe mine tot el ma invatat. Oricum poate ne intalnim la anu la curs mai multi sa mai invatam una alta Razz
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de rhearranged Sam Iun 19, 2010 12:09 am

eu la inceput iau creionul chimic si desenez ceva pe pielea clientului cat sa l sperii un pic " ba nene da ce e asta?!?" apoi ii explic ca am glumit si radem pe teama asta cat sa l destind un pic, apoi ma apuc de tattoo. etapele la mine difera in functie de model daca e ceva de pe net sau clientul vine cu hartia , o imprim pe piele cu speed stick trasez conturul exterior fin abia zgariat ca sa pot sterge apoi si sa ma apuc de treaba. trag conturul exterior inca odata dar de data asta bine apoi copii vizual pana la sfarsit . La modelele care mi se solicita " ba rhea am vazut ce faci si ma las pe mana ta , fa-mi ce vrei tu" ma joc cu aparatul fac un contur , apoi umbresc , ma dezvolt , ma joc cu formele , mai vine clientul o sugestie care vine ca nuca n perete cu ce faceam eu Very Happy dar in fine toti sunt multumiti pt ca le dau ceea ce vor Very Happy

rhearranged
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 45
Location : Galati / Bucuresti
Data de inscriere : 04/09/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de BUJ3 Lun Iun 21, 2010 12:22 pm

Salut. sunt nou aici...am intrat aici cautand niste sfaturi despre creionul chimic si transferul acestuia pe piele astfel incat sa ramana perfect cum este si pe foaia de calc.(deoarece de fiecare data cand incerc ramane contur si etc insa nu bine iar in unele locuri e "curs" asa iar detalii numai zic Razz ---sa fie oare din cauza ca il aplic cu apa ? ori imi tre pulverizator ...cu Dettol in el...ori ? ) in fine si am ramas uimit citind multe din postarile de aici deoarece ma regasesc in aproape toate Smile) eu fac de la 15 ani tatuaje insa m-am apucat cu aparatura pro si investesc in ele de vreo 3 luni. pana atunci am tatuat cu "improvizate" (tin minte si aqm primul aparat nici makar n-am stiut sa il fac a trebuit sa dau un casetofon pe un aparat Smile) ) oricum stiu ca sunt pe drumul cel bun in tot ce e legat de tattoo insa sunt sigur ca o sa mai am nevoie de sfaturi din cand in cand Smile si o sa le cer cu siguranta aici . multumesc si astept un sfat despre transfer sablon pe piele .

pale pale Ma scuza-ti ca am creat un nou subiect "Salutare" nu am stiut cum se face nu am mai postat pe forumuri niciodata e prima ora... scz dinou

BUJ3

masculin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 34
Location : Ploiesti
Data de inscriere : 21/06/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de senzation Lun Iun 21, 2010 3:52 pm

sfatul cel mai bun: Cuperi de la attila foaie de transfer termica e 1,5 lei si e foarte buna plus ca o poti folosi la 20 tatuaje garantat. Chiar daca e stearsa se poate folosi. Si in loc de apa folosesti after shave lichid sau menen speedstick.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nosferatum Lun Iun 21, 2010 8:26 pm

BUJ3 a scris:Salut. sunt nou aici...am intrat aici cautand niste sfaturi despre creionul chimic si transferul acestuia pe piele astfel incat sa ramana perfect cum este si pe foaia de calc.(deoarece de fiecare data cand incerc ramane contur si etc insa nu bine iar in unele locuri e "curs" asa iar detalii numai zic Razz ---sa fie oare din cauza ca il aplic cu apa ? ori imi tre pulverizator ...cu Dettol in el...ori ? ) in fine si am ramas uimit citind multe din postarile de aici deoarece ma regasesc in aproape toate Smile) eu fac de la 15 ani tatuaje insa m-am apucat cu aparatura pro si investesc in ele de vreo 3 luni. pana atunci am tatuat cu "improvizate" (tin minte si aqm primul aparat nici makar n-am stiut sa il fac a trebuit sa dau un casetofon pe un aparat Smile) ) oricum stiu ca sunt pe drumul cel bun in tot ce e legat de tattoo insa sunt sigur ca o sa mai am nevoie de sfaturi din cand in cand Smile si o sa le cer cu siguranta aici . multumesc si astept un sfat despre transfer sablon pe piele .

pale pale Ma scuza-ti ca am creat un nou subiect "Salutare" nu am stiut cum se face nu am mai postat pe forumuri niciodata e prima ora... scz dinou
detol si foaie de transfer, sau dk ai mana nuna avand in vedere ca ai 15 ani experienta poti folosi creionul chimic, e foarte bun ptr freehand si tine mai mult decat foaia de transfer.Si bine ai venit printre noi
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de BUJ3 Lun Iun 21, 2010 10:43 pm

detol si foaie de transfer, sau dk ai mana nuna avand in vedere ca ai 15 ani experienta poti folosi creionul chimic, e foarte bun ptr freehand si tine mai mult decat foaia de transfer.Si bine ai venit printre noi[/quote]


woooww...nu 15 ani experienta...de cand aveam 15 ani tatuez ....oricum multumesc pentru sfaturi

BUJ3

masculin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 34
Location : Ploiesti
Data de inscriere : 21/06/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nosferatum Mar Iun 22, 2010 8:01 am

BUJ3 a scris:detol si foaie de transfer, sau dk ai mana nuna avand in vedere ca ai 15 ani experienta poti folosi creionul chimic, e foarte bun ptr freehand si tine mai mult decat foaia de transfer.Si bine ai venit printre noi


woooww...nu 15 ani experienta...de cand aveam 15 ani tatuez ....oricum multumesc pentru sfaturi[/quote]
a greseala mea, am inteles gresit Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Icon_lol
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de senzation Mar Iun 22, 2010 9:37 am

nush ce e asha periculos detolu ala. Cu after shave lichid ma descurs de minune. Plus ca daca stii cum sa stergi surplusu de tus ramane conturu destul timp cat sa termini tatuajul Wink
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de BUJ3 Mar Iun 22, 2010 9:17 pm

senzation a scris:nush ce e asha periculos detolu ala. Cu after shave lichid ma descurs de minune. Plus ca daca stii cum sa stergi surplusu de tus ramane conturu destul timp cat sa termini tatuajul Wink

cica ar fi bun ptr transfer si dezinfectie. deci ramane afte shave'ul Smile)

BUJ3

masculin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 34
Location : Ploiesti
Data de inscriere : 21/06/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de senzation Mier Iun 23, 2010 8:42 am

e ft bun si am 50 de tatuaje transferate cu after shave si nu sa plans nimeni ca ar fi afectat.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 7 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 18 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 18  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum