Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

+37
baco
vacaroz
subsonique
Koma
trigon
justmecrazZy
Rookie
tattoo_maker
mariusik
mtattoo
sever
young_boy_florin
CryTattoo
tattoo_by_flo
MYKE
vally
Eurydice
BUJ3
rhearranged
jokerasu
senzation
anuuu
Diki
tyonutz
alexsally
tattoos
sicko
nosferatum
Riwe
sebastien tattoo
danieleion
nick_style
Piticu
paul_packmann1982
Bogdanflorin
geta
Ova-Tattoo Art
41 participanți

Pagina 12 din 18 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18  Urmatorul

In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nosferatum Mier Iul 13, 2011 12:06 pm

senzation a scris:da sunt bagat in grupul moderatorilor,doar ca mai astept si panoul de administrare. Daca primesc acces fac eu curat prin topicuri Razz
Nu stiu daca ai sa rezolvi ceva daca esti in grupul de moderatori, dupa cum am vazut, sunt si ceilalti in grup.Asa ca fara aprobare cred, nu se va rezolva nimic.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Mier Iul 13, 2011 12:08 pm

Eu am zis ce sa foloseasca,proportiile nu le stiu asa exact asa ca nu am zis.Fiecare pune cat vrea muschiu lui.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de subsonique Mier Iul 13, 2011 1:49 pm

Fratii mei albi

A inceput sa imi placa forumul si e pacat de cum arata in momentul de fata, e plin de "buruieni" si reclame de prost gust facute din putul gandirii... sa il sune cineva pe Ova sau sa-i trimita un e-mail sa punem treaba la punct ca altfel ne pierde de musterii... forumul asta ar trebui sa dea pe dinafara de informatie in domeniu in schimb e plin de balarii...
Daca considerati ca gresesc aici imi fac mea culpa si imi dau si doua palme dupa ceafa....


Ultima editare efectuata de catre subsonique in Mier Iul 13, 2011 1:59 pm, editata de 1 ori
subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nosferatum Mier Iul 13, 2011 1:55 pm

subsonique a scris:Fratii mei albi

A inceput sa imi placa forumul si e pacat de cum arata in momentul de fata, e plin de "buruieni" si reclame de prost gust facute din putul gandirii... sa il sune cineva pe Ova sau sa-i trimita un e-mail sa punem treaba la punct ca altfel ne pierde de musterii... forumul asta ar trebuie sa dea pe dinafara de informatie in domeniu in schimb e plin de balarii...
Daca considerati ca gresesc aici imi fac mea culpa si imi dau si doua palme dupa ceafa....
Am incercat sa il contactez dar nu raspunde.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de subsonique Mier Iul 13, 2011 1:59 pm

nosferatum a scris:
subsonique a scris:Fratii mei albi

A inceput sa imi placa forumul si e pacat de cum arata in momentul de fata, e plin de "buruieni" si reclame de prost gust facute din putul gandirii... sa il sune cineva pe Ova sau sa-i trimita un e-mail sa punem treaba la punct ca altfel ne pierde de musterii... forumul asta ar trebuie sa dea pe dinafara de informatie in domeniu in schimb e plin de balarii...
Daca considerati ca gresesc aici imi fac mea culpa si imi dau si doua palme dupa ceafa....
Am incercat sa il contactez dar nu raspunde.

Pax Vobiscum, si pana la Dzeu te mananca sfintii, nu stii cum e....
Oricum trebuie sa apara ca sa tranteasca in detaliu cum se face un tatuaj de la A la Z...
subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Mier Iul 13, 2011 2:36 pm

Daca ai fi asa as in ale forumurilor ai fi stiut ca nu se da qoute la mesajul anterior,oricum nici replicile tale nu le vad mai constructive decat ale noastre Smile)Lasand la o parte mesajele de cate o pagina care-ti ia cate o ora sa le citesti Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Mier Iul 13, 2011 2:43 pm

Vad ca toata lumea asteapta si nimeni nu spune nimic.
Ce este asa de greu sa explici cum se face un tatuaje, etapele pe care trebuie sa le parcurgi din momentul in care iei contact cu clientul pana in momentul in care pui folia protectoare, ii dai fisa cu instructiuni de ingrijire si strangi mana pana la urmatoarea intalnire.
O sa incerc sa spun eu, asa cum fac eu in acest moment, home-made, nu ca la salon, desi cred ca pasii difera foarte putin.
1. Vine clientul. De obicei sunt doua variante: fie stie ce vrea si vine cu un model sau o imagine, fie stie ce vrea dar nu are decat o idee la ce isi doreste pe care nu o poate materializa, nu ii poate da forma. In primul caz analizez ce doreste, intreb unde anume, dimensiunea etc. De obicei, daca modelul este de prost gust sau neclar incerc sa discut si sa il conving sa cautam altceva care sa pastreze ceea ce doreste el dar care sa fie mai frumos si sa se potriveasca cu ce vrea el deoarece cei mai multi nu se gandesc la problema incadrarii pe corp, la cum se va aseza tatuajul pe curbele corpului. In al doilea caz, cand trebuie sa materializez eu ideile clientului discut cu el si cer cat mai multe detalii. Urmeaza cateva zile de lucru in care caut referinte, documentare etc.
2. Stabilesc data la care vom face tatuajul. Foarte rar am facut un tatuaj in aceeasi zi in care m-am intalnit cu clientul. Si daca am facut au fost kanji, tribale si altele asemenea. Pt lucrari mai complexe las cel putin o saptamana distanta intre intanire si sedinta. Tot acum instruiesc omul in legatura cu ce va trebui sa faca pentru ziua tatuajului (sa fie odihnit, sa manance bine, sa nu consume alcool - ceea ce nu prea respecta unii, sa isi cumpere din timp bepanthen unguent etc.).
3. Sedinta de tatuaj:
- inainte de venirea clientului imi pregatesc locul unde voi lucra: dezinfectie, impachetez ce este de impachetat, pun folie si servetele pe zona in care vor sta aparatele, capacelele etc.
- dupa venirea clientului pun transferul (cred ca detaliile acestea ar trebui sa se cunoasca avand in vedere ca au fost discutate in detaliu pe forum);
- pregatesc aparatele, tusurile, substantele necesare etc.
- incep procesul de tatuare: nu am o regula precisa de lucru sau niste pasi anume; de obicei lucrez de jos in sus cu tot ce am de facut - umbre, linii etc; mai sunt cazuri in care trasez cu tus diluat 2-3% tot ce am de trastat; unde am o linie mai inchisa o trasez pe moment. Dar de obicei prefer sa lucrez de jos in sus si lateral dreapta spre stanga.
4. Dupa terminarea tatuajului spal zona cu sapun antibacterian - masez usor pana iese tot tusul care s-a uscat in timpul lucrului. Tamponez totul cu sevetel de hartie si las sa se usuce putin. Aplic bepanthen si pun bandajul.
5. Ii explic clientului cum sa aiba grija de tatuaj si ii dau fluturasul cu ''Instructiuni de ingrijire a tatuajului''
6. Dupa 3-4 saptamani de obicei ma intalnesc cu clientul sa vad cum s-a vindecat si daca tatuajul are nevoie de retusari.


Ultima editare efectuata de catre mariusik in Mier Iul 13, 2011 2:53 pm, editata de 1 ori
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de subsonique Mier Iul 13, 2011 2:44 pm

@Nick
Eeee, iote ca te-ai ofuscaaaat...
Majoritatea "mesajelor" de pe forumul asta nici macar nu pot fi denumite asa... mai degraba sunt onomatopee decat mesaje.
Ca tie iti obosesc neuronii daca citesti mai mult de o pagina nu e nici vina ta, nici a mea si nici a forumului astuia ci e genetica si ereditara chestiunea...

Sa-ti mai dau un pont, oricine poate sa puna mana pe un aparat de tatuat si sa zgarie pielea copiind dupa sabloane, adevarata provocare e sa concepi de la zero tatuajul ori pentru asta iti trebuie cunostiinte mai mult decat generale, ca o concluzie nu este suficient pentru cineva sa citeasca la prima ora a diminetii Click, CanCan si Libertatea iar pe urma sa purceada la incropirea unui tatuaj...

@Mariusik
Frumos...respect!

@Koma
Si acum un test de bun venit pentru Koma...
Ai in imaginea de mai jos trei tatuaje... precizeaza care dintre ele este facut la salon si care nu.
Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Testcopyx.th
Pupici si bafta!


Ultima editare efectuata de catre subsonique in Mier Iul 13, 2011 2:54 pm, editata de 4 ori
subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Koma Mier Iul 13, 2011 2:45 pm

Nick, eu abia am venit pe forum. Si la prima vedere, articolele lui subsonique mi se par cele mai ok. Mai sunt cativa membri care imi plac, dar omul asta chiar isi bate capul.

Si daca stai sa te gandesti, pentru ce scrie mesajele de o pagina? Ca nu are altceva mai bun de facut, sau ca sa ne ajute pe noi?

Doh..

Koma
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 141
Varsta : 34
Location : Piatra Neamt, Romania
Data de inscriere : 10/07/2011

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nosferatum Mier Iul 13, 2011 3:12 pm

Buna comparatie intre tatuaje subsonique, respectele mele.study
Mariusik, in legatura cu descrierea ta, majoritatea ce se respecta ar trebui sa foloseasca aceasta metoda.Si eu o folosesc asta avand in vedere relatia cu clientul.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Koma Mier Iul 13, 2011 3:24 pm

Subsonique, 1 si 3 sunt facute de mariusik. I-am rascolit in arhiva mesajelor noaptea trecuta.

Koma
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 141
Varsta : 34
Location : Piatra Neamt, Romania
Data de inscriere : 10/07/2011

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de subsonique Mier Iul 13, 2011 3:29 pm

Koma a scris:Subsonique, 1 si 3 sunt facute de mariusik. I-am rascolit in arhiva mesajelor noaptea trecuta.

Si desteapta pe deasupra...ah, vroiam sa te prind....si ia zi, nr. 3 unde e facut, la salon sau homemade?
subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Koma Mier Iul 13, 2011 3:37 pm

Asta a fost ironie? Sau chiar ai apreciat faptul ca incerc sa nu fiu o gasca proasta? Smile

E homemade... nu? Mariusika nu lucreaza acasa pe barbia lui?

Mariusika, te rog sa ma ajuti. Subsonique vrea sa ma intimideze sau ceva de genul asta. Si reuseste. Smile

Koma
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 141
Varsta : 34
Location : Piatra Neamt, Romania
Data de inscriere : 10/07/2011

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de subsonique Mier Iul 13, 2011 3:40 pm

Koma a scris:Asta a fost ironie? Sau chiar ai apreciat faptul ca incerc sa nu fiu o gasca proasta? Smile
E homemade... nu? Mariusika nu lucreaza acasa pe barbia lui?
Mariusika, te rog sa ma ajuti. Subsonique vrea sa ma intimideze sau ceva de genul asta. Si reuseste. Smile
Dimpotriva, nu e deloc o ironie... chiar apreciez ca ai studiat problema.
Nu spunem unde lucreaza Mariusik...trebuie sa ne spui tu, e testul tau....
Deci ia-o in ordine:
-Poza nr. 1 e facuta la.....
-Poza nr. 2 e facuta la....
-Poza nr. 3 e facuta la....

E simplu, tu raspunde si pe urma iti explicam care e treaba... Very Happy
subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Koma Mier Iul 13, 2011 3:45 pm

Cum am spus, 1 si 3 sunt facute de Mariusik. Deci facute acasa.

Imaginea 2 poate fi un tatuaj facut intr-un salon (poate vrei sa ma prinzi aici), sau facut de alt artist de pe forum.

Merge?


Ultima editare efectuata de catre Koma in Mier Iul 13, 2011 10:34 pm, editata de 1 ori

Koma
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 141
Varsta : 34
Location : Piatra Neamt, Romania
Data de inscriere : 10/07/2011

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de subsonique Mier Iul 13, 2011 4:04 pm

Koma a scris:Cum am spus, 1 si 3 sunt facute de Mariusik. Deci facute acasa.
Imaginea 2 poate fi un tatuaj facut intr-un salon mai slab, sau facut de alt artist de pe forum care este incepator.
Merge?

Da, 1 si 3 sunt facute de Mariusik... homemade.
Imaginea 2 e facuta de Ova la salon...
Comentariile sunt de prisos si nu vrem sa starnim valuri pe forum dar concluziile le trage fiecare asa cum crede de cuviinta...

@Ova
Contrar a ceea ce s-ar putea sa gandesti in momentul de fata, nu sunt nici spion, nici distrugator de forumuri insa eu cred ca ar trebui sa o lasi mai moale cu atata reclama si sa dai sfaturi cat mai putine, nu mai vorbesc despre cursurile din Italia cu diplome "da Italia"...Cred ca nu ti-as strica niste cursuri de desen si o spun la modul cel mai serios si deloc ironic, after all e vorba de afacerea ta... cateodata un sut in dos chiar inseamna un pas inainte... Wink
Deci da...se poate... homemade deasupra saloanelor...

@Koma, Mariusik, Nosferatum, Senzation et company
Felicitari lui Mariusik si ca el mai sunt destui pe forum pe care o sa-i felicit la randul lor!
subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Koma Mier Iul 13, 2011 4:21 pm

Subsonique, felicitari. M-ai adus unde ai vrut. Stiam eu ca e ceva la mijloc. Dar am trecut testul? Am dovedit ca merit sa fiu primita in clubul baietilor rai, sau nu inca?
In orice caz, acum mi'e rusine de Mariusika.

Mariusika, imi cer scuze. Nu sunt o obsedata sau ceva de genul asta, si nu te spionez, dar mi-ai parut ok si am vrut sa vad ce altceva ai mai scris pe forum, eventual niste lucrari de-ale tale. You know... for science...

Koma
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 141
Varsta : 34
Location : Piatra Neamt, Romania
Data de inscriere : 10/07/2011

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de subsonique Mier Iul 13, 2011 4:24 pm

Dedicatie pentru Ova



Koma a scris:Subsonique, felicitari. M-ai adus unde ai vrut. Stiam eu ca e ceva la mijloc.
Dar am trecut testul? Am dovedit ca merit sa fiu primita in clubul baietilor rai, sau nu inca?
In orice caz, acum mi'e rusine de Mariusika.
Mariusika, imi cer scuze.
Nu sunt o obsedata sau ceva de genul asta, si nu te spionez, dar mi-ai parut ok si am vrut sa vad ce altceva ai mai scris pe forum, eventual niste lucrari de-ale tale. You know... for science...
Da, ai trecut cu brio testul, felicitari!Razz
subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Mier Iul 13, 2011 6:01 pm

Pai faza e ca voi criticati pe altii ca au mesaje scrise degeaba aici dar voi ce faceti?
Vi se par mai utile mesajele voastre. Numai mesaje off-topic scrieti dar aveti tupeu sa criticati pe altii.
In afara de cele doua texte copiate si puse aici care nu ma ajuta cu nimic nu vad altceva ce ne-ai impartasit asa de important.
Iar in legatura cu Ova nu cred ca e vina lui ca cineva isi alege un model urat si el il executa.Eu cred ca e destul de talentat si asta se vede in lucrarile lui.Si inca ceva,atata timp cat tu nu ne arati de ce esti in stare nu cred ca ai dreptu ca critici pe altii.Mariusik intradevar lucreza superb si orice sfat venit de la el l-am luat in considerare iar sever la fel dar tu ai inceput sa o iei pe aratura rau de tot.
Mai lasa lumea sa traiasca linistiti si veziti mai bine de greselile tale ca dupa cum vb. pe aici parca ai fi omul perfect.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de subsonique Mier Iul 13, 2011 6:13 pm

nick_style a scris:Pai faza e ca voi criticati pe altii ca au mesaje scrise degeaba aici dar voi ce faceti?
Vi se par mai utile mesajele voastre. Numai mesaje off-topic scrieti dar aveti tupeu sa criticati pe altii.
In afara de cele doua texte copiate si puse aici care nu ma ajuta cu nimic nu vad altceva ce ne-ai impartasit asa de important.
Iar in legatura cu Ova nu cred ca e vina lui ca cineva isi alege un model urat si el il executa.Eu cred ca e destul de talentat si asta se vede in lucrarile lui.Si inca ceva,atata timp cat tu nu ne arati de ce esti in stare nu cred ca ai dreptu ca critici pe altii.Mariusik intradevar lucreza superb si orice sfat venit de la el l-am luat in considerare iar sever la fel dar tu ai inceput sa o iei pe aratura rau de tot.
Mai lasa lumea sa traiasca linistiti si veziti mai bine de greselile tale ca dupa cum vb. pe aici parca ai fi omul perfect.

Draga Nick
Nu vad motivul pentru care te incordezi asa...
Daca nu sunt utile mesajele mele e oke, ma opresc aici si de maine nu mai postez ca sa nu iti jignesc ego-ul... crezi ca altceva mai bun nu am ce face decat sa insir aici verzi si uscate?
Zici ca nu te ajuta cu nimic textele alea?
E oke, inseamna ca esti doctor...felicitari!

In legatura cu Ova, forumul exacerbeaza in reclame, nu e intretinut cum trebuie, e plin de balarii iar Ova posteaza din An in Paste... evident face ce vrea, cum vrea si cand vrea...si e dreptul lui, nu il trage nimeni la raspundere.
Eu nu am ce sa-ti arat, sunt tolomac la tatuat, am mai zis o data asta da se pare ca nu ai retinut... mai am de invatat inca vreo 15 ani de acu inainte... Multumit?
Si e in regula, o sa te las in pace ca oricum nu avem frecvente comune...
subsonique
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 53
Location : Periprava
Data de inscriere : 15/05/2011

http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Mier Iul 13, 2011 7:23 pm

M-a cam uimit cursul discutiei de aici. Multumesc pt aprecieri dar imi stiu limitele si cat am evoluat. Ova are tehnicile lui si limitele lui dar recunosc in lucrarile lui experienta si respect asta. Nu consider ca este cazul de astfel de comparatii momentan, mai ales ca sunt doua stiluri diferite de lucru.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de nick_style Mier Iul 13, 2011 8:41 pm

Pai daca tot te dai asa ca le stii pe toate ar fi trebuit sa stii ca criticile le faci atunci cand esti mai presus de cel criticat.Plus ca ai inceput sa judeci pe toata lumea,te-ai luat de toata rasa romana dar nu vad nimic deosebit la tine,ba din contra te contrazici singur.Tu zici ca scrie lumea fara rost tu incepi sa scrii zeci de mesaje la fel fara rost.Probabil ai impresionato pe koma cu textele copiate de pe net si puse aici crezand ca ti-ai pierdut clipe pretioase din viata scriind atat dar s-a incelat ca mai mult de doua sec. nu dureaza sa dai un copy-paste.
De enervat stai linistit ca sunt putini care au reusit asta eu fiind o fire mai vesela si nu bag in seama toate prostiile altora.
Tu nu numai ca ai inceput sa critici dar deja ai trecut la jigniri.
Tie ti se par utile ultimele 10 mesaje care le-ai scris aici?
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de senzation Mier Iul 13, 2011 8:48 pm

Am sa fiu scurt si la obiect in postul acesta.
1.Pt.Nick-Am vrut sa scriu tus negru cu apa distilata,dar ma luat valul.
2.Nu trebuie sa va certati si sa va luati jucariile.
3.Subsonique te agiti aiurea,oricum nu o sa se schimbe nimic pe forum,pentru ca nu se vrea,din partea adminuistratorului.
4.Oricat de slab e artistul,trebuie respectat ca atare.Mariusik are dreptate,fiecare tatuator,are tehnica lui de lucru.Mariusik lucreaza cu linii fine si pune accent foarte mare pe trecerile de grayuri,iar Ova lucreaza pe contururi groase. E mai comod sa lucrezi pe linii pronuntate,decat pe linii fine sterse. Si eu prefer liniile groase,dar la un flash frumos,lucrez cat mai mult,si lucrez pe linii fine.Apropo,ai sa vezi si tu in timp,cat de grabiti sunt clientii,si cum i-si bat joc de lucrarea ta in care ai pus suflet.Nick poate confirma. Apropo Sonique nick e super baiat,nu merita sa stricati o colaborare fructuasa pt niste kakaturi de discutii aiurea.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Koma Mier Iul 13, 2011 9:35 pm

Atat de mult testosteron aici, ca eu am prea putin estrogen sa echilibrez balanta... am vrut sa fac o gluma, dar nu prea mi-a iesit, nu?

In fine, imi pare rau ca am picat in plasa de mai sus. Tocmai de aceea mi-am editat comentariul, dar fara rost, se pare...
Sunt aici sa invat de la cei buni. De la Ova, Mariusik, Subsonique (care aduce articole super la botu' calului), Nick cel vesel, Sever, si toti ceilalti pe care nu ii stiu inca.

Va multumesc tuturor ca sunteti aici pentru tantalaii ca mine.


Ultima editare efectuata de catre Koma in Mier Iul 13, 2011 10:35 pm, editata de 1 ori

Koma
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 141
Varsta : 34
Location : Piatra Neamt, Romania
Data de inscriere : 10/07/2011

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de mariusik Mier Iul 13, 2011 9:36 pm

Very Happy funny one
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape... - Pagina 12 Empty Re: Hai sa explicam cum facem un tatuaj in etape...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 18 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum