Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce mai desenam si ce mai tatuam.

+24
subsonique
onixremus
At3ul
Xust
Rookie
danieleion
magicn12
geanny
tattoo_maker
pixxel
sever
Silver
CryTattoo
Ova-Tattoo Art
Pick
tattoo_by_flo
young_boy_florin
Fenny
mtattoo
mariusik
DRE INK
nick_style
nosferatum
senzation
28 participanți

Pagina 37 din 40 Înapoi  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Urmatorul

In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nick_style Joi Aug 18, 2011 4:56 pm

Pai da cred ca tu ai ramas singurul cu chinezarii de aici Smile)noi le-am aruncat demult.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Rookie Joi Aug 18, 2011 6:25 pm

pai daca le-ai aruncat inseamna ca nu mai ai, deci...CUMPERI?? Smile
e bun gelul asta pentru amestecul "miraculos" al lui sever? (ala pentru transfer)
Rookie
Rookie
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 39
Location : Slobozia
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Joi Aug 18, 2011 7:01 pm

Rookie a scris:primul tatuaj facut in intregime cu hornet-ul:
inainte: https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/809/20110818150727.jpg/
dupa: https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/29/20110818174512.jpg/
fratilor, aruncati-va chinezariile si luati-va scule adevarate! merita si ultimul ban pe care l-am dat pe el...
Very Happy Bravo!!!! Ai vazut si tu diferenta de care am ramas si eu uimit? Spor la treaba! Dupa ce o sa iti mai cumperi si un liner macar o sa inceapa distractia pt ca o sa zici la revedere zilelor in care iti bateai capul cu setari si o sa incepi sa te concentrezi numai pe tehnica de lucru si partea artistica. Oricum, chiar si asa... avem un drum lung si greu pana la a atinge macar un colt din perfectiune.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nick_style Joi Aug 18, 2011 7:37 pm

Ce sa cumpar si despre ce gel vorbesti?
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Rookie Joi Aug 18, 2011 7:54 pm

ai zis ca ai folosit si tu solutia lu' Sever de transfer (o parte gel body lotion si 2 parti mennen). la postul de mai sus am uitat sa adaug link-ul. My bad!
http://www.webfarm.ro/cosmetice-femei/farmec/farmec-clasic/farmec-gel-purificator-2-in-1-cu-aloe-vera-si-ceai-verde-125-ml.html
Rookie
Rookie
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 39
Location : Slobozia
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Rookie Joi Aug 18, 2011 7:58 pm

mariusik a scris:
Rookie a scris:primul tatuaj facut in intregime cu hornet-ul:
inainte: https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/809/20110818150727.jpg/
dupa: https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/29/20110818174512.jpg/
fratilor, aruncati-va chinezariile si luati-va scule adevarate! merita si ultimul ban pe care l-am dat pe el...
Very Happy Bravo!!!! Ai vazut si tu diferenta de care am ramas si eu uimit? Spor la treaba! Dupa ce o sa iti mai cumperi si un liner macar o sa inceapa distractia pt ca o sa zici la revedere zilelor in care iti bateai capul cu setari si o sa incepi sa te concentrezi numai pe tehnica de lucru si partea artistica. Oricum, chiar si asa... avem un drum lung si greu pana la a atinge macar un colt din perfectiune.
mare dreptate ai! iar in legatura cu drumul ala lung...opreste-te, fumeaza o tigara si asteapta-ma si pe mine Wink
Rookie
Rookie
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 39
Location : Slobozia
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Joi Aug 18, 2011 7:58 pm

Vezi ca gasesti la un plafar mai bun gelul asta. Este pur si simplu gel de corp cu aloe vera. Este ca un gel de par la consistenta. Si mennen vezi de care cumperi. Sa fie de ala solid dar nu alb care se sfarama, tot dintr-ala ca un gel tare, finut. Il razi in blender, pui gelul si il amesteci bine. O sa iasa ceva de pastos pufos Smile.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Joi Aug 18, 2011 8:00 pm

Rookie a scris:
mariusik a scris:
Rookie a scris:primul tatuaj facut in intregime cu hornet-ul:
inainte: https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/809/20110818150727.jpg/
dupa: https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/29/20110818174512.jpg/
fratilor, aruncati-va chinezariile si luati-va scule adevarate! merita si ultimul ban pe care l-am dat pe el...
Very Happy Bravo!!!! Ai vazut si tu diferenta de care am ramas si eu uimit? Spor la treaba! Dupa ce o sa iti mai cumperi si un liner macar o sa inceapa distractia pt ca o sa zici la revedere zilelor in care iti bateai capul cu setari si o sa incepi sa te concentrezi numai pe tehnica de lucru si partea artistica. Oricum, chiar si asa... avem un drum lung si greu pana la a atinge macar un colt din perfectiune.
mare dreptate ai! iar in legatura cu drumul ala lung...opreste-te, fumeaza o tigara si asteapta-ma si pe mine Wink
Incerc sa fumez... sunt intren prin sulina zilele astea Smile) incerc sa vad ce mai iese pe acolo. Voi lucra pt prima data cu culori. Cunosc tehnica... acum o pun pe piele. In rest... te astept. Smile O sa vin si cu poze noi!!!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Koma Joi Aug 18, 2011 8:21 pm

Doua flori de cires si un lotus, langa pestele de ieri. Omul nu a avut rabdare pana se vindeca, si il durea ca naiba cand atingeam umbrele de ieri. Mai intru putin la el dupa vindecare, deasupra pestelui. Azi chiar nu rezista.

https://i.imgur.com/KraXF.jpg
https://i.imgur.com/R5XqT.jpg

PS. Cel pe care il are deasupra nu este facut de mine. Este batut de un tip din Piatra care a reusit sa plece prin alte tari. Sunt mandra ca am lucrat sub tatuajul lui. Cred ca si asa se formeaza anumite legaturi intre tatuatori. Cel putin asa am simtit eu cand l-am terminat.

Sa fie cu noroc. Smile

Koma
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 141
Varsta : 34
Location : Piatra Neamt, Romania
Data de inscriere : 10/07/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Joi Aug 18, 2011 8:26 pm

Foarte frumos. O singura chestie... probabil dupa vindecare ar fi bine sa mai intri pe anumite zone, sa mai pui putin negru. Dar este foarte frumos. Ma bucur ca ai rezultatele astea.
Si in legatura cu ce ai spus de legaturi, cam asa am simtit si eu cand am inceput sa lucrez la ''Platon si Aristotel'' pe un prieten care era tatuat la greu de cineva din Bucuresti, de la un salon, un foarte bun artist (Teo Isfan).
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nosferatum Joi Aug 18, 2011 8:31 pm

Rookie a scris:primul tatuaj facut in intregime cu hornet-ul:
inainte: https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/809/20110818150727.jpg/
dupa: https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/29/20110818174512.jpg/
fratilor, aruncati-va chinezariile si luati-va scule adevarate! merita si ultimul ban pe care l-am dat pe el...
mai ramane sa lucrezi la mana ta, in rest...mult succes Smile
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Koma Joi Aug 18, 2011 8:36 pm

mariusik a scris:probabil dupa vindecare ar fi bine sa mai intri pe anumite zone, sa mai pui putin negru. Dar este foarte frumos

Da, se vede ca ii lipseste. Am grija sa ii pun, vreau sa arate bine.

mariusik a scris:...ai spus de legaturi, cam asa am simtit si eu cand am inceput sa lucrez la ''Platon si Aristotel'' pe un prieten care era tatuat la greu de cineva din Bucuresti, de la un salon, un foarte bun artist (Teo Isfan).

Thumbs up.


Koma
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 141
Varsta : 34
Location : Piatra Neamt, Romania
Data de inscriere : 10/07/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Rookie Joi Aug 18, 2011 9:25 pm

@mariusik: sunt curios cum o sa iti iasa "coloratele". sunt convins ca o sa faci traba buna!
@Koma: Nice job!
@Nosfa: merci! mana e incepatoare dar fac meditatii cu ea Wink
Rookie
Rookie
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 39
Location : Slobozia
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Joi Aug 18, 2011 9:26 pm

Rookie a scris:@mariusik: sunt curios cum o sa iti iasa "coloratele". sunt convins ca o sa faci traba buna!
@Koma: Nice job!
@Nosfa: merci! mana e incepatoare dar fac meditatii cu ea Wink
.
Momentan am de refacut unul super nasol, un dragon... dar sper sa am si ceva creat de mine. Oricum ma limitez la cateva culori, de baza... dar imi plac culorile la nebunie (nu stiu daca mai mult decat B&G).
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de nick_style Vin Aug 19, 2011 4:45 am

Toata treaba la colorate e sa ai culori bune si cat mai multe nuante.Fara 20-30 de culori cel putin nu prea ai ce face,ma refer sa te bagi la orice.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Vin Aug 19, 2011 5:24 am

emylust a scris:Cam asa as vrea sa fie tatuajul pe care vreau sa mi-l fac pe brat.ce parere aveti?
Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 CSzs6
Frumos dar cred ca mai merge lucrat putin. Depinde si la cine il vei face. Ar fi pacat sa il ratezi. Oricum, mana care il va face va conta mult. Poti sa faci ceva foarte frumos din asta.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de sever Vin Aug 19, 2011 6:48 am


nu ma refeream sa inegrsti toata pagina ci doar sa faci un cm doi background intro anumita forma

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de sever Vin Aug 19, 2011 6:58 am

fiecare culoare poti sa o consideri 3 sau chiar mai multe nuante daca sti cum sa le combini intre ele.asa ca daca pt inceput ai culorile de baza e mai mult ca suficient la cate nuante poti crea.

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Vin Aug 19, 2011 7:41 am

sever a scris:

nu ma refeream sa inegrsti toata pagina ci doar sa faci un cm doi background intro anumita forma
Exact! Fundalul trebuie sa puna in valoare elemntul central, nu sa inegresti toata pagina. Si eu faceam la fel pana m-a facut cu ou si cu otet o prietena de la arte! Si mi-a ajuns Smile!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de emylust Vin Aug 19, 2011 8:04 am

Si ce ai zice Marius daca mi l-as face singur???
emylust
emylust
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 31
Varsta : 37
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de adriana Vin Aug 19, 2011 8:14 am

ok . o sa mai fak un desen si o sa incerc cu background-ul

mariusik a scris:
sever a scris:

nu ma refeream sa inegrsti toata pagina ci doar sa faci un cm doi background intro anumita forma
Exact! Fundalul trebuie sa puna in valoare elemntul central, nu sa inegresti toata pagina. Si eu faceam la fel pana m-a facut cu ou si cu otet o prietena de la arte! Si mi-a ajuns Smile!

adriana
Membru Bronz
Membru Bronz

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 34
Location : Satu Mare
Data de inscriere : 22/07/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de mariusik Vin Aug 19, 2011 8:24 am

emylust a scris:Si ce ai zice Marius daca mi l-as face singur???
Parerea mea: nu recomand. Ai nevoie de ambele maini ca sa lucrezi cat mai bine. Iar la modelul asta, daca vrei sa scoti ce este mai bun din el... ai nevoie de cineva care sa fie intr-o pozitie cat mai buna, sa poti controla aparatul cat mai bine din orice pozitie. Si eu nu vad prea bine tatuatul bratelor de mine insumi. Foloseste-ti picioarele pt tine, nu alte parti. Iti poti strica aspectul lor si un loc in care poate pe viitor vei dori ceva frumos. Dar asta este parerea mea. Eu iti recomand sa gasesti pe cineva sa ti-l faca: salon sau acasa, dar sa nu il strici.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de sever Vin Aug 19, 2011 8:40 am

emylust a scris:Si ce ai zice Marius daca mi l-as face singur???

Categoric nu!!!!

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de emylust Vin Aug 19, 2011 12:35 pm

ok atunci mai astept sa strang bani.Ms pt sfaturi!Poate mi-l fac la conventia asta din noiembrie.Daca tot mi-l face cineva as vrea sa-l fac la razvan(bioart)sau costi.pana la urma cred ca o sa-mi fac un schelet ceva pe gamba chiar daca e destul de complicat din cauza pozitiei.
emylust
emylust
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 31
Varsta : 37
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2011

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Fenny Vin Aug 19, 2011 5:02 pm

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 20110819191134.th
Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 20110819191143.th
...6 ore de munca...necesare mici completari pt ca n-a mai rezistat clientul!
Fenny
Fenny
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 148
Varsta : 39
Location : Braila
Data de inscriere : 20/02/2011

http://www.fennytattoo.blogspot.com

Sus In jos

Ce mai desenam si ce mai tatuam. - Pagina 37 Empty Re: Ce mai desenam si ce mai tatuam.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 37 din 40 Înapoi  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum