Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

+15
subsonique
Boyka
magicn12
Xust
danieleion
xx-cata-xx
sever
Pick
pixxel
mariusik
young_boy_florin
senzation
nick_style
tattoo_by_flo
nosferatum
19 participanți

Pagina 5 din 15 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Urmatorul

In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de young_boy_florin Vin Apr 29, 2011 3:13 pm

tub termocontractil asa ii zice ! gasesti pe okazii .ro!e la metru!
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nosferatum Vin Apr 29, 2011 7:15 pm

multumesc florin
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de xx-cata-xx Mier Mai 11, 2011 8:14 am

salutare natiune, sunt nou pe aici,Catalin ma numesc as vrea sa va arat si aparatura mea,eu am luato din italia pare chinezarie...ast parerea voastra..mulmumesc https://2img.net/r/ihimizer/i/img0173ec.jpg/
xx-cata-xx
xx-cata-xx

masculin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 41
Location : bucuresti
Data de inscriere : 08/05/2011

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de young_boy_florin Mier Mai 11, 2011 9:01 am

sal si bine ai venit! Very Happy aparatele sunt slabute (tot kit dasta am si io) dar reglate bine isi fac treaba!
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nosferatum Mier Mai 11, 2011 9:55 am

salut, e chinezarie setul dar ptr inceput e cat de cat bn.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Mier Mai 11, 2011 5:25 pm

Salut si bine ai venit! Asa cum sunt, pt inceput sunt bune sa inveti pe ele! Cred ca asa am avut mai toti! Invata cat mai mult despre cum sa le setezi fiecare pt ce treaba vrei, mai ''upgradeaza-le'' putin dupa ce inveti despre ele si pana la urmatorul vor fi bune si astea! Multa bafta!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de xx-cata-xx Mier Mai 11, 2011 9:33 pm

multumesc tuturor pt primire...ce sa zic bate binisor... de exp acum bat unui amic un tatuaj pe toata mana stanga,,,o acoperire de un tattoo naspa..in prima faza am dat un contur cu 3 ace...am rectificat cate ceva....acum umplu cu 7 ace..la contur am bagat 6 volti si la umplut am bagat 7 volti...am incercat sal setez pe mai multe ace de exp pe 12 RS...dar nu al simt bine la mana si pe piele...cu 7 merge belea...ast o parere la voi... https://2img.net/r/ihimizer/i/img0176rr.jpg/ https://2img.net/r/ihimizer/i/img0129vs.jpg/
xx-cata-xx
xx-cata-xx

masculin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 41
Location : bucuresti
Data de inscriere : 08/05/2011

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nosferatum Joi Mai 12, 2011 6:03 am

ai umplut cu 7 rl sau rs? si oricum iti sugeres pe viitor sa folosesti mag ptr umplut, eu personal prefer round si de obicei la tribale folosesc 09rs...e foarte bun ptr mn.Oricum ai de lucru cu ce e acolo...
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de xx-cata-xx Joi Mai 12, 2011 7:00 am

umplu cu 7 RS...intradevar este de munca mult acolo ...la aparate am bobine de 8, este bine voltajul care al folosesc? contur cu 6V si umplut cu 7V?
xx-cata-xx
xx-cata-xx

masculin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 41
Location : bucuresti
Data de inscriere : 08/05/2011

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nosferatum Joi Mai 12, 2011 1:42 pm

nu conteaza, atata timp cat merge ptr ce iti trebuie si nu rupe pielea...
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Joi Mai 12, 2011 6:43 pm

La voltaj vei invata cu timpul. Cand am inceput si eu eram obsedat de voltaj si daca te uiti pe forum in urma vei vedea, acum il setez mai mult dupa ureche si cu degetul la bara de armare, in fata. Trebuie sa iti faci o idee cam cat de tare vrei sa bata pt ce ai de facut. La tribale trebuie un voltaj mai mare fata de umbre!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de xx-cata-xx Joi Mai 12, 2011 7:54 pm

multumesc pt indrumari tuturor
xx-cata-xx
xx-cata-xx

masculin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 41
Location : bucuresti
Data de inscriere : 08/05/2011

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Lun Mai 16, 2011 5:47 am

Mi-am vandut Hibridul,imi cam pare rau dupa ea ca mergea super bine dar vreau sa cumpar una mai usoara si cred ca ma orientez spre Hornet Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Lun Mai 16, 2011 10:26 am

Si cu cat l-ai dat Nick? Pacat de el...
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Lun Mai 16, 2011 2:35 pm

cu cat l-am luat,600
mai pun 80 si imi iau hornet
Din cate stiu tu ai hornet si ai zis ca-i super bun Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Lun Mai 16, 2011 3:28 pm

nick_style a scris:Mi-am vandut Hibridul,imi cam pare rau dupa ea ca mergea super bine dar vreau sa cumpar una mai usoara si cred ca ma orientez spre Hornet Smile
cand ai zis mai usoara ma gandeam chiar la una usoara ! asa nu prea ai sa simti diferenta. doar asta e motivul?

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Lun Mai 16, 2011 4:17 pm

Pai hornetul e mult mai usoara decat hibridul,sau nu e asa?
Asta a fost motivul da,ma cam doare mana de la masinile atea grele.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Lun Mai 16, 2011 5:27 pm

Nu pot sa iti spun cat de usor este hornetul fata de hybrid deoarece nu am tinut aparatul in mana. Calitativ este bun hornetul, dar iar, nu pot face o comparatie.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nosferatum Lun Mai 16, 2011 5:45 pm

nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Lun Mai 16, 2011 5:55 pm

Eu iti recomand hornetul!!!!! Este un aparat sigur si bun, mai ales daca nu te bagi, cum spunea si Sever, sa umbli pe la arcuri si la altele. Eu de cand l-am luat nu am umblat decat la surubul de reglaj ca trebuie sa il curat, si atat. Nu m-am atins de nici un surub. Am mai verificat sa nu se slabeasca ceva dar... nimic, parca sunt prinse cu lipici! Si este usor, dar cum am zis, nu pot face o comparatie. Iar la curatat nu folosesc decat alcool isopropilic si atat, fara smirghel fara altceva! Bafata daca iti comanzi, Nick!!!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Mar Mai 17, 2011 5:29 am

Nosferatum,sunt interesante masinile alea dar daca mai adaug si transportul creste suma si livrarea dureaza in jur de doua sapt.
sunt hotarat pe hornet dar am mai gasit ceva la un baiat.
Ati auzit careva de masinile de tatuat Biotek?
Am gasit sa cumpar doua,una cu bobine de 14warpi si una de 16.Biotek panther sunt masinile si la pret am vazut ca le intrece si pe cele de la MS,240 de euro una si cealalta 250.La pretul asta ma gandesc ca sunt bune:)
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Mar Mai 17, 2011 5:40 am

hornet 680 lei ,210 gr
hybrid 740 lei ,225 gr
cand vreodata un lucru mai ieftin a fost mai bun ca unul mai scump !!! acum daca se gaseste vreunu sa ma contrazica ,ca le-a folosit pe amandoua si ca cel ieftin e mai bun,asta e !!! cateodata platesti FIRMA ,dar aici nu este cazul ptr ca amandoua provin de la acelas fabricant. in ziua de azi banii vorbesc !!! cu cat e mai scump cu atat e mai bun (exclus modelele noi deoarece costa mai mult ptr ca sunt NEW) nick cum ti-am zis daca asta e motivul indreaptate spre o masina cu adevarat usoara... pana in 150 gr. (ai pm)

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Mar Mai 17, 2011 5:43 am

sunt aia de la milano . panther sunt alea cu brat drept. daca te uiti pe site la ei,vei vedea ca panther e masina de top de la biotek. si eu cred ca sunt bune.

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nosferatum Mar Mai 17, 2011 6:43 am

sunt la fel de grele ca hibridul...dar masini solide si puternice ce sunt facute sa reziste, sa reziste ,sa reziste Laughing
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Mar Mai 17, 2011 9:06 am

Flo nu cred ca se gaseste la noi acea masina si daca totul merge cum trebuie cred ca o sa le cumpar pe cele doua de la biotek pt. ca pretul este atractiv Smile
Chiar sunt curios cum se desfasoara o masina cu bobine de 16 si una de 14 pt. ca pana cum am avut doar cu 10 Smile
Daca sunt la fel de grele ca hibridul cred ca nu-mi ramane decat sa ma obisnuiesc cu ideea ca o masina buna trebuie sa fie si grea Smile
Deocamdata folosesc masina de umplut si pt. umbre si diseara e gata un tatuaj inceput de aseara pe care-l voi posta sa vedeti ce a iesit.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 5 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 15 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum