Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

+15
subsonique
Boyka
magicn12
Xust
danieleion
xx-cata-xx
sever
Pick
pixxel
mariusik
young_boy_florin
senzation
nick_style
tattoo_by_flo
nosferatum
19 participanți

Pagina 7 din 15 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 15  Urmatorul

In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Vin Mai 27, 2011 2:35 pm

20 de $
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Vin Mai 27, 2011 2:40 pm

nick_style a scris:20 de $
nick,pana la usa ma refer. cost total !!!

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Vin Mai 27, 2011 2:44 pm

Pai transportul e gratuit dar pana la posta la vama ca la usa nu-l aduce nimeni Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Vin Mai 27, 2011 2:46 pm

nick_style a scris:Pai transportul e gratuit dar pana la posta la vama ca la usa nu-l aduce nimeni Smile
aha am inteles.

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Dum Mai 29, 2011 6:51 pm

pfffff.... 20 $! Transport gratuit??!!!! Sper sa faca ceva! Macar sa bazaie! Ar fi o minune sa mai poti sa si lucrezi bine cu el. Sunt curios pana la ce grupare de ace poate duce?!
Pe mine ma intereseaza inca un MS si am mai vb cu oameni si sunt multi care mi le-au recomandat. Asa ca, momentan, la banii nostri si la pretentiile pe care le avem si la cat cunoastem in acest domeniu, MS-urile, Spaulding Rogers si altele de genul, cred ca sunt cele mai bune. Important este sa ai un aparat de calitate, chiar daca costa ceva pt buzunar, dar decat o gasca slaba mai bine un singur gagiu smecher care sa ii faca pe toti!
Eu unul nu as baga bani in rotative decat daca as sti ca sunt de calitate 100% iar atunci probabil ca mi-ar trebui multi bani pt ca unul de calitate sare lejer de 250 euro.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Dum Mai 29, 2011 7:48 pm

Eu l-am luat sa-l incerc,pana la urma tot un motoras care se invarte are.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de young_boy_florin Dum Mai 29, 2011 7:56 pm

faci treaba foarte buna si cu astea dar nu folosite in ,,regim,, de salon adica 5 6 tatuaje pe zi ca atunci se strica motorasu asta e singura lor buba si daca mai are piese din plastic prost care sa se rupa! si pana la urma un motoras nu e scump!
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Dum Mai 29, 2011 8:06 pm

Pai si daca trebuie sa lucrezi la un tatuaj 4-5 ore cu aparatul asta, cum sunt portretele spre exemplu, mai tine. Originalul este clar ca duce, dar asta?
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Lun Mai 30, 2011 4:55 am

O sa vedem dupa ce il primesc si o sa fac un tatuaj cu el,faz e ca de multe ori pretul unui produs nu reflecta cu realitatea si platim doar numele acelui produs si ambalajul.
Acum sa fim seriosi,cam cat crezi tu ca sunt costurile unei masini de tatuat rotativa care are pretul de 400 de euro de e asa de scumpa?Eu pun pariu ca nici 100 de euro.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nosferatum Lun Mai 30, 2011 3:25 pm

nick_style a scris:O sa vedem dupa ce il primesc si o sa fac un tatuaj cu el,faz e ca de multe ori pretul unui produs nu reflecta cu realitatea si platim doar numele acelui produs si ambalajul.
Acum sa fim seriosi,cam cat crezi tu ca sunt costurile unei masini de tatuat rotativa care are pretul de 400 de euro de e asa de scumpa?Eu pun pariu ca nici 100 de euro.
Total adevarat
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Lun Mai 30, 2011 4:53 pm

Nu stiu in ce procent platesti aparatele si in ce procent firma dar un lucru mai este adevarat si o spun din experienta cu MS-urile. Materialele din care sunt confectionate aparatele conteaza foarte mult!!!!! Modul in care sunt asamblate piesele conteaza!!! Si multe altele! Asa ca totusi... sa nu comparam aparatele la 400 euro din care poate ca platesti jumatate firma cu astea, chiar si la 50 euro. Cu siguranta astia care fac copiile astea nu folosesc aceleasi materiale pe care le foloseste cel care le-am creat. Diferenta se vede insa numai intr-un singur loc: pe lucrare - timp de realizare, usurinta cu care se realizeaza, timpul de vindecare al tatuajului etc!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nosferatum Lun Mai 30, 2011 5:57 pm

haideti cu desenele baieti, mai lasati pe mai tarziu analiza aparatelor
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Lun Mai 30, 2011 7:25 pm

As veni si cu desenul daca as avea timp de el Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Mar Mai 31, 2011 6:11 pm

Mi-am cumparat negru de la talens indianul si drawing si niste ace mag de 0,25 vreau sa vad daca ies unbrele mai finute fata de cele de 0,35.
Foloseste careva ace de 0,25?
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de young_boy_florin Mar Mai 31, 2011 6:30 pm

am si io de 11 si 7 mag ! lea m folosit odata si mi se par mai bune fata de cele de 0,35 ! baga si tusu mai bine si ramane mai fin! singura buba e ca alea de 11 intra in varf de 9 si alea de 7 in varf de 5 pt ca au acele mai mici!
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Mar Mai 31, 2011 6:46 pm

Eu folosesc numai de 0.30 si sunt la fel. Intra intr-un varf cu doua marimi mai mici. Dar, ca si la alea de 0.35, depinde de tehnica daca vrei sa iasa ceva finut si uniform. Pana la urma fiecare grupare si fiecare marime are un anumit rol in anumite efecte pe care vrei sa le scoti. Ca nu am decoperit toate efectele asta este partea a doua. Very Happy
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Mar Mai 31, 2011 7:06 pm

Eu am luat de 0.25 si acul de 9 intra in varf de 5 iar cel de 15 in varf de 11 cred:)
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de young_boy_florin Mar Mai 31, 2011 7:08 pm

9 in varf de 7 si 15 in varf de 13 cam asa merg Very Happy
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Mar Mai 31, 2011 7:12 pm

Cred ca ar fi cam ca Nick, desi nu folosesc. Daca astea de 0.30 intra in varf cu doua numere mai mici. Ce numar au pe ele, acolounde scrie si tipul acului, Nick? Astea de 0.30 au numarul 10 (alea de 0.35 au 12).
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Mar Mai 31, 2011 7:18 pm

Folrin eu am de 0.25 si e asa cum zic doar nu vb. degeaba.Smile
Astea au 08 in fata.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Mar Mai 31, 2011 7:19 pm

Dap... asa este! lol!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de danieleion Mar Mai 31, 2011 7:24 pm

nick_style a scris:Mi-am cumparat negru de la talens indianul si drawing si niste ace mag de 0,25 vreau sa vad daca ies unbrele mai finute fata de cele de 0,35.
Foloseste careva ace de 0,25?
de unde ai cumparat tusul si acele?
multumesc

danieleion
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 42
Location : xxx
Data de inscriere : 09/01/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de nick_style Mar Mai 31, 2011 7:38 pm

De pe tattoo-supplies,mi se par destul de seriosi oamenii.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de mariusik Mar Mai 31, 2011 7:39 pm

sunt foarte seriosi, nu destul!
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de danieleion Mar Mai 31, 2011 7:51 pm

ms de raspuns. am inteles bine k indian ink este bun si pt tribale? sau numai pt umbre? dak nu , ce tus recomandati pentru tribale, adik sa pot incarca mai repede si sa ramana cat mai inchis Very Happy

danieleion
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 42
Location : xxx
Data de inscriere : 09/01/2009

Sus In jos

prezentare generala(instrumentele muncii etc.) - Pagina 7 Empty Re: prezentare generala(instrumentele muncii etc.)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 15 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 15  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum