Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

+13
cristi_tattos
cristian tatuador 2012
Pick
Alecsa Bogdan
CryTattoo
nosferatum
sever
tattoo_by_flo
young_boy_florin
nick_style
senzation
mariusik
togan
17 participanți

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Vin Mar 04, 2011 8:04 am

trebuia sa il bagi in frigider Very Happy glumesc... las ca iti vin aparatele si nu te mai lovesti de probleme din astea. apropo ce zice-ti de sursa asta ... http://www.gsmnet.ro/aparatura-service/sursa-stabilizata-de-curent-continuu--694 dar de cuva asta http://www.gsmnet.ro/aparatura-service/cuva-ultrasunete-aoyue-9030--690 iefine nu??? pareri!!!

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de Pick Vin Mar 04, 2011 9:49 am

Ms de linkuri.. ma bate gandul sa cumpar cuva aia Smile
Pick
Pick
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 157
Varsta : 34
Location : galati
Data de inscriere : 29/01/2011

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de mariusik Vin Mar 04, 2011 11:55 am

Cuva pare interesanta desi pretul este dubios de micx. Este din inox, singura buba ar fi ca are putere mica, de 40w, fata de acele cuve profesionale pt saloane care au 70-80w. Sursa ma intereseaza si pe mine dar, ca si la curatator, pretul ma baga in sperieti. Desigurt ca se aduna cu inca 100ron pt cablu si pedala.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de sever Vin Mar 04, 2011 1:13 pm

ultrasunetul e frectie de 3 lei,nu luati chinezarii deastea de plastic ca nu curata ..am avut si nus bune de numic...(baraie si atata,curatat nu).luati alea profi de inox inclusiv carcasa,iar sursa e la un pret normal pt o sursa de pa alt site decat cele tatoo unde pun astia adaos 5 milioane la suta...,este asemanatoare la design cu sursele tattoo facute de nemti dar bineinteles copie si asta deci nimik woaw Smile.

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de young_boy_florin Vin Mar 04, 2011 1:18 pm

sursa atat timp cat scote 2 amp si 16 v e buna asa mia zis si mie cineva dar dupa nume sigur e chinezarie si daia e asa ieftina! cuva e mica nu poti sa bagi multe piese in ea si in afara dasta iti mai trebuie si nustiu ce solutie sa pui ce ai de curatat in ea! le am gasit si io intr un magazin aici cand cautam condensatori! si da chiar seamana cu ce am vazut p alte saituri da acolo doar sursa e 300ron!
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de sever Vin Mar 04, 2011 1:24 pm

pentru ultrasunet se foloseste alconox (praful de care zici tu),dar repet modelele astea de plastic nu sunt ultrasunete puternice nu o sa iti curete calumea tusul de pe scule,eventual sa iti cureti ochelari ceva ti=am spus am avut demult si sunt bune de aruncat la gunoi...daca vrei sa asculti bine daca nu succes sa arunci banii pe geam.Smile

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de young_boy_florin Vin Mar 04, 2011 1:43 pm

am dat de ele din intamplare cand cautam altceva ! si nu mi trebuie mie dastea am alte metode mai ,,barbare ,, Laughing sa mi curat piesele si de ceva timp folosesc varfuri de plastc si nu mai am asa multe de curatat! si la 3 4 tatuaje cat fac io p luna iti dai seama ce nevoie am de ele Very Happy ! poate va intereseaza http://www.conexelectronic.ro/produse.php?id=46!
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de cristian tatuador 2012 Sam Apr 16, 2011 10:49 am

as avea o intrebare ma puteti contacta la idul de messs bosu.cristian va roggggg
cristian tatuador 2012
cristian tatuador 2012
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 31
Location : bucuresti
Data de inscriere : 15/04/2011

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de nick_style Sam Apr 16, 2011 3:53 pm

Super,tu ai o intrebare si noi sa te cautam.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de nosferatum Sam Apr 16, 2011 4:27 pm

cristian eu zic sa citesti tot forumu asta si cred k ai sa inveti cva...nu sta nimeni sa te caute pe tn sa iti raspunda...
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de mariusik Sam Apr 16, 2011 4:56 pm

Exclamation
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de cristian tatuador 2012 Lun Apr 18, 2011 9:53 am

nick_style a scris:Aoleu da ce voltaje baga senzatie asta:))
Eu doar la ala de umplut bag maxim 7-8 volti pt ca are distanta f. mare intre contacte.
La line5 5-6 volti si shader 5-5,5 Smile
Voltajul depinde de fiecare masina in parte,mai exact de marimea bobinelor.
you tube


Ultima editare efectuata de catre cristian tatuador 2012 in Lun Apr 18, 2011 11:02 am, editata de 1 ori
cristian tatuador 2012
cristian tatuador 2012
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 31
Location : bucuresti
Data de inscriere : 15/04/2011

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de cristian tatuador 2012 Lun Apr 18, 2011 9:54 am

nosferatum a scris:cristian eu zic sa citesti tot forumu asta si cred k ai sa inveti cva...nu sta nimeni sa te caute pe tn sa iti raspunda...
si z
cristian tatuador 2012
cristian tatuador 2012
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 31
Location : bucuresti
Data de inscriere : 15/04/2011

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de cristian tatuador 2012 Lun Apr 18, 2011 11:03 am

iop am facut un tatuaj cu masina facuta de mine si nu io iesit iso facut coaja si cand o cazut o cazut cu totul
cristian tatuador 2012
cristian tatuador 2012
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 31
Location : bucuresti
Data de inscriere : 15/04/2011

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de cristian tatuador 2012 Lun Apr 18, 2011 11:05 am

si daca vrea sa cumpere cineva masina de tatuat cu tot cu kit
contactatima la id bosu.cristian
cristian tatuador 2012
cristian tatuador 2012
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 31
Location : bucuresti
Data de inscriere : 15/04/2011

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de cristian tatuador 2012 Lun Apr 18, 2011 11:10 am

cristian tatuador 2012
cristian tatuador 2012
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 31
Location : bucuresti
Data de inscriere : 15/04/2011

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de sever Mier Apr 27, 2011 11:41 pm

esti defect:)

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Joi Apr 28, 2011 7:13 am

Laughing Laughing Laughing o sa dau id-u tau unui depanator de televizoare... el sigur te va contacta Twisted Evil

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de mariusik Joi Apr 28, 2011 9:01 am

Neutral
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de nosferatum Joi Apr 28, 2011 9:26 am

cristian tatuador 2012 a scris:iop am facut un tatuaj cu masina facuta de mine si nu io iesit iso facut coaja si cand o cazut o cazut cu totul
eu unul nu am inteles nimic din ce ai scris de cand ai inceput sa postezi pe forum,sa te jignesc nu am de ce ca nu te cunosc, dar nu cred ca aici e locul tau si mai ales in tot ceea ce inseamna tatuaje...ia sfatul meu si ocupate de cva mai util tie.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de cristi_tattos Mar Iun 28, 2011 12:14 am

bafta in continuare la toti cheers

cristi_tattos
Pionier
Pionier

masculin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 31
Location : cluj
Data de inscriere : 18/06/2011

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de MariusMKV Vin Aug 05, 2011 9:14 am

am si eu o nelamurire, cum se seteaza (indoaie) arcul fata pt un liner. Sunt arcuri eikon 18 fata 20 spate.
Multumesc
Later edit: chiar nu`mi da nimeni un sfat ?

MariusMKV

masculin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 40
Location : Buzau
Data de inscriere : 16/07/2011

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de nosferatum Vin Aug 05, 2011 8:21 pm

MariusMKV a scris:am si eu o nelamurire, cum se seteaza (indoaie) arcul fata pt un liner. Sunt arcuri eikon 18 fata 20 spate.
Multumesc
Later edit: chiar nu`mi da nimeni un sfat ?
Daca te referi la faptul ca arcul e drept si trebuie sa il indoi, nimic mai simplu, indoaie de mana la unghiul dorit.si da e bn setat 18 fata si spate 20.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de MariusMKV Vin Aug 05, 2011 9:02 pm

dar de ce imi face scanteie (foarte mica ) intre surubul de contact si arc. momentan am condensatorul de 47mF/35 v polarizat
am observat ca din cauza condensatorului am o diferenta de tensiune de - 0.8 v fata de ce imi indica sursa

MariusMKV

masculin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 40
Location : Buzau
Data de inscriere : 16/07/2011

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de sever Vin Aug 05, 2011 10:24 pm

ce masina de tatuat ai?

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 5 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum