Tattoo Art Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

+13
cristi_tattos
cristian tatuador 2012
Pick
Alecsa Bogdan
CryTattoo
nosferatum
sever
tattoo_by_flo
young_boy_florin
nick_style
senzation
mariusik
togan
17 participanți

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de sever Lun Feb 21, 2011 8:45 pm

eu folosesc un eikon ms300, e sursa buna ,merita luata.

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de nick_style Mar Feb 22, 2011 8:10 am

Daca am avea toti bani...Smile
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Mier Feb 23, 2011 5:57 pm

sever a scris:eu folosesc un eikon ms300, e sursa buna ,merita luata.
mda Wink e 285 $ eikon EMS 300

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de sever Mier Feb 23, 2011 6:33 pm

poate in sua,
in europa in jur de 300-350 euro
dar merita banii.

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de young_boy_florin Mier Feb 23, 2011 8:15 pm

la cobra supplies este 1.200 ron la comanda !la ems urile astea mai au putin si le pun radio si ecran lcd ca la iphone ,daca nu sunt deja Very Happy !alta sursa buna de care am auzit este cea de la PULSE nu are atatea ,,optiuni,, ca ems nici macar nu afiseaza voltajul !dar atata timp cat cat curentu care iese din ea este neintrerupt si mai ales ca orice aparat functioneaza altfel nu vad de ce ti ar trebui sa sti cicluri pe secunda si la ce capacitate functioneaza bobinele !nu zic ca sursa de la pulse e mai buna decat un ems pt ca io doar le am vazut p saiturile lor dar amandoua fac acelas lucru la fel de bine doar ca una o face fara arate atatea informatii ! acu nu mi sariti in cap sa zice ti ca habar nam ce vorbesc dar daca as avea bani io personal mias lua o sursa de la pulse simpla ,solida !
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de sever Mier Feb 23, 2011 9:43 pm

iti afiseaza erori iti afiseaza multe chesti imp si credema ca iti trebuie,a aparut un ems mai nou ca al meu de vreo luna ala e mai smecher.

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de young_boy_florin Mier Feb 23, 2011 10:39 pm

tu sti mai bine pt ca ai una ,pana nu ajung sa probez una nu o sa ma conving !parca ems 400 ii zice la ia nou nu? dar sunt multi care cred ca daca isi iau o sursa ca asta rezolva ea singura toate problemele si merge aparatul singur cum multi cred ca daca isi pun arcuri eikon si schimba cateva piese la un ,,chinez,, o sa mearga beton! asa credeam si io si mam apucat sa cumpar piese si am constatat ca aparatu merge la fel ca inainte ! si sa ti explic de ce mie mi se par inutile toate afisajele de pe EMS!incercam mereu sa mi reglez aparatele cu ce stiam io ce mai citeam pe forum filmulete de pe tutube si tot asa !nu reuseam deloc pt ca io stiam de ex. ca un liner merge pana 6,5v distanta dintre contact si arc cam 1,5-2 mm oricum nu reuseam sa trag si io o linie din prima deloc fara sa ma intorc peste ! pana am luat niste banda izoliera si am lipit peste afisaj si fara sa stiu voltajul am reglat aparatul cum am crezut io ca trebuie si dupa cateva linii nereusite am am mai reglat si distanta dintre surub arc si surpriza am reusit in sfarsit sa trag si io cateva linii din prima bine ca de emotii imi cam tremura mana si leam tras cam strambe Very Happy ! dupa ce am trasat tot am dezlipit banda si aveam voltajul la 8v si distanta de 2,5 mm la shader la o distanta de de 3 mm sau peste il folosesc aproape de 10v! atunci la ce mi trebuie toate informatiile alea daca pot sa reglez aparatu si fara ele cred ca as fi mai confuz decat cu sursa asta care merge cum are ea chef! dar ce merge pt mine automat nu o sa mearga si pentru alti asta e doar parerea mea.
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de senzation Joi Feb 24, 2011 9:16 am

man problema care ai intampinato tu am intampinato si eu, de exemplu la mine la 6 volti deabia i-mi misca ciocanu, pe la 10 volti merge cum trebe. Problema e ca-s bobinele tampite la aparate,reglaju ala de 6,5 volti la liner il faci cand ai un aparat bun, nu cu magaoaiele astea ale noastre.Sa stii ca daca schimbi la chinez vreo 4 lucruri esentiale ai sa vezi o mare diferenta. Ce trebe schimbat pe chinez sunt urmatoarele: Bobine, dar nu tot de alea china ca degeaba le pui, ori cumperi bobine MS, eikon,sau rogers, ori nu le mai schimbi deloc, pt ca bobinele astea de china nu au forta sa magnetizeze ciocanelul, si de asta merge aparatu la voltaj de 8-10volti. Schimbi arcurile cu un set de eikon, dupa care schimbi ciocanelul cu unu de ala eikon, MS. Schimbi surubul de contact cu un surub de contact de argint. Toate aceste schimbari se fac pe o masina, care are cadrul turnat si gros. Sunt cateva aparate de china cu cadre acceptabile, daca pui elementele mai sus mentionate pe un aparat de ala la 100 lei cu cadru din tabla, le pui degeaba. Dupa ce ai facut aparatul asta precizat de mine, fac pariu ca ai sa vezi o mare diferenta.Faza cu bobinele proaste o stiu de la sever, si am experimentato pe un aparat de-al meu si a avut dreptate.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de mariusik Joi Feb 24, 2011 4:15 pm

Dupa patania cu sursa si condensatorul imi retrag cuvintele in ceea ce priveste voltajul folosit. Neutral Si eu tot in jurul la 8-10 v ma invart. Ai dreptate ca la 6v de abia tremura ciocanelul! Nici mie nu imi venea sa cred dar aveam aparatul de masura langa mine.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de young_boy_florin Joi Feb 24, 2011 4:47 pm

asta vreaua sa zic si io la ce ti trebuie o sursa care sa ti spuna cum trebuie reglat aparatu daca oricum il reglezi cum iti este tie mai bine si cu asta gata am terminat discutia despre sursele astea ,,hi tech,,! senzation la un aparat mai trebuie sa verifici si aliniamentul ca daca o bobina o ia in stanga si alta in dreapta si bara printre ele poti sa folosesti si bagheta lu harry potter si tot nu o sa functioneze corect! si acum sa te apuci sa schimbi piese cum ai zis tu mi se pare o pierdere de timp si bani !o sa mearga aparatu un pic mai bine dar cu bani p care ii cheltui p aparat , piese si transport ajungi sa iti iei un aparat mult mai bun! mie imi pare rau ca nu miam dat seama mai devreme si am cumparat o gramada de prostii si nam rezolvat nimic!
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de mariusik Joi Feb 24, 2011 7:57 pm

Eu sunt de acord ca daca schimbi bobinele cu unele MS si pui si resorturi eikon, si surub de argint si bara de armare (care nu stiu sa o gasesti decat la set, daca nu vrei una standard) se schimba functionarea aparatului dar in cazul asta tind sa ii dau dreptate lui florin. Adunate toate astea nu fac decat vreo 350-400 ron. Inca putin si te apropii de un aparat MS sau oricum unul bunicel la vreo 400-500ron. Si eu am pe cadrul meu chinezesc alte piese decat cele originale dar asta nu inseamna ca as mai baga vreun ban in el.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de nick_style Vin Feb 25, 2011 6:29 am

De ce il contraziceti voi pe sever cand el clar stie mai bine?
Daca ati avea de ales intre ms300 si alta sursa sa o primiti cadou toti ati alege ms-ul.
Cred ca si sever a lucrat cu alte surse si nu degeaba zice ca asta-i cea mai buna si sunt utile acele informatii.
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de young_boy_florin Vin Feb 25, 2011 8:32 am

io stiu ca sever e profesor si stie cel mai bine ce vorbeste dar asta nu inseamna ca daca maine zice ca dilueaza tusurile cu apa sfintita o sa ma duc la biserica sa mi cumpar si io l! daca sar oferi cineva cum ai zis tu sa mi dea o sursa cadou nu as alege EMS!si nu ma refer la surse de 200 ron ma refer la surse la aceasi valoare cu EMS! Pulse ,Tsunami (lauro paolini)
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de senzation Vin Feb 25, 2011 10:28 am

sunt si cadre de china care-s turnate foarte bine si-s aliniate calumea, cu mici ajustari la cadru poti face un aparat bunicel. Lucru asta il faci cand esti customerm, dar in rest nu-si merita banii cheltuiti aiurea.
senzation
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 35
Location : IASI ; Rromania
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de mariusik Vin Feb 25, 2011 7:16 pm

Daca tot vorbim de toate pe topicul asta inca o intrebare: cine stie cate ceva despre masinile sir william. Mie imi par serioase si bune. Poate a lucrat cineva.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de nosferatum Vin Feb 25, 2011 8:53 pm

sir william sunt masini de origine maghiara din cate stiu, sunt masini rezistente, asa cum imi place sa le numesc work horse, sunt masini net superioare fiind hand made. din punctul meu de vedere le recomand asta luînd in cosiderare pretul destul de mic si tot odata ca sunt si pe piata romaneasca.
nosferatum
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 33
Location : Galati
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de mariusik Vin Feb 25, 2011 8:57 pm

multumesc mult! am vazut si site-ul original si asta este si parerea mea! Pe mine ma intriga pretul deoarece mi se par destul de bune si comparativ cu altele care sunt la un pret apropiat...
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de sever Vin Feb 25, 2011 11:06 pm

young_boy_florin a scris:io stiu ca sever e profesor si stie cel mai bine ce vorbeste dar asta nu inseamna ca daca maine zice ca dilueaza tusurile cu apa sfintita o sa ma duc la biserica sa mi cumpar si io l! daca sar oferi cineva cum ai zis tu sa mi dea o sursa cadou nu as alege EMS!si nu ma refer la surse de 200 ron ma refer la surse la aceasi valoare cu EMS! Pulse ,Tsunami (lauro paolini)
man,nu am pomenit de ems vezi doamne pt valoare ,iti arata am o sursa ms300,am una pulse,am una chiar si china,eu doar ti-am spus ce prefer din ce am eu.nu sunt profesor deloc si daca recomand ceva recomand ce am cumparat si testat doar sa incerc sa ajut aici,merg si la biserica de cate ori am ocazia da sa iau apa pt tusuri inca nu mia venit ideea da nu e tarziu niciodata poate ma apuc:)tu spui ca daca ai primi cadou ai alege nu stoiu ce....sincer nu e ok sa te contrazici sau sa poti crede despre ceva ce vezi pe monitor nu in mana.vrei avantaje la ems sa vezi ce nu face pulse??? de ex ai optiunea bobina sau rotary in care da curent curat si adecvat fiecarui tip,alt ex
ai eroare de cate ori arcul tau fatza nu atinge surubul de contact pe sec ,,chestie care tu nai so vezi la ochi sau ureche veci si e o eroare care totusi se simte daca nu e setata corect..tine de tensiunea din arcuri etc...,,vezi cat sunt bobinele in sarcina asta daca nu vrei sa vezi vreodata fum din ele...si multe altele..sa te relaxezi sa sti ca f des lucrez si cu sursele celelalte dar cand vreau sami testez sau setez aparatele folosesc ems,,,acum....parerile sunt impartite oricum urmatoarea sursa o sa fie tot eikon fara doar si poate..app uitate la get realistic cu mike devries nici lui si nici multi altora nu le displace eikon

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de young_boy_florin Sam Feb 26, 2011 4:41 pm

daca te am jignit cumva cu faza cu apa sfintita imi cer scuze si te asigur ca nu asta a fost intentia mea! cu sursele astea hai so lasam asa tu sti ceva io stiu altceva si gata, ca oricum parerea nu mio schimb si nu ajungem nicaieri! apropo ai auzit sau ai patit vreodata sa ti iasa fum din bobine?! P.S. si capobianco lucra pana de curand cu pulse si acu a schimbato cu EMS400!
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de nick_style Sam Feb 26, 2011 6:13 pm

mariusik a scris:Inca ceva: la ultimul tatuaj aparatul a luat-o razna dupa vreo ora si ceva; zumzaitul s-a transformat intr-un bazait puternic iar cand m-am uitat la contacte iesea o scanteie de parca era flacara olimpica. Rezultatul: app. 2mm din surubul de contact s-au topit si resortul fata, un eikon nou-nout, aproape ca a facut gaura, asta in app 3 ore de lucru. Eu cred ca condensatorul este cel care a picat pt ca am desfacut tot aparatul si altceva nu poate fi. Am schimbat si resorturile si nimic: la fel, aceeasi scanteie, nu il pot regla sub nici o forma! Vreau pareri sa nu cumva sa fie altceva. Condensator deja am cateva bucati, 47uF35v, pt ca asta il folosesc.
Nu a iasit fum dar pe aproape lol!
nick_style
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 44
Location : vaslui
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de sever Sam Feb 26, 2011 6:46 pm

young_boy_florin a scris:daca te am jignit cumva cu faza cu apa sfintita imi cer scuze si te asigur ca nu asta a fost intentia mea! cu sursele astea hai so lasam asa tu sti ceva io stiu altceva si gata, ca oricum parerea nu mio schimb si nu ajungem nicaieri! apropo ai auzit sau ai patit vreodata sa ti iasa fum din bobine?! P.S. si capobianco lucra pana de curand cu pulse si acu a schimbato cu EMS400!

nu m-ai jignit deloc man, relax:),am luat-o ca si pe o gluma si am raspuns cu alta atata tot:)

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 44
Location : Lupeni-Hunedoara,Odense-Danemarca
Data de inscriere : 06/11/2010

http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Mier Mar 02, 2011 6:17 pm

nick_style a scris:
mariusik a scris:Inca ceva: la ultimul tatuaj aparatul a luat-o razna dupa vreo ora si ceva; zumzaitul s-a transformat intr-un bazait puternic iar cand m-am uitat la contacte iesea o scanteie de parca era flacara olimpica. Rezultatul: app. 2mm din surubul de contact s-au topit si resortul fata, un eikon nou-nout, aproape ca a facut gaura, asta in app 3 ore de lucru. Eu cred ca condensatorul este cel care a picat pt ca am desfacut tot aparatul si altceva nu poate fi. Am schimbat si resorturile si nimic: la fel, aceeasi scanteie, nu il pot regla sub nici o forma! Vreau pareri sa nu cumva sa fie altceva. Condensator deja am cateva bucati, 47uF35v, pt ca asta il folosesc.
Nu a iasit fum dar pe aproape lol!
Very Happy

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de young_boy_florin Joi Mar 03, 2011 8:11 am

am citit intr o revista ca treaba cu bobinele care ard este un mit , asta de a ziso face si aparate! practic in afara de protectia aia care e p bobine nu vad ce ar putea sa se incinga asa tare sa iasa fum din aparat! si daca totusi se incing bobinele doar nu o fi cineva asa de tembel sa continue fara pauza pana i se aprinde aparatu in mana!
young_boy_florin
young_boy_florin
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 234
Varsta : 40
Location : bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2010

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de tattoo_by_flo Joi Mar 03, 2011 9:35 am

young_boy_florin a scris:am citit intr o revista ca treaba cu bobinele care ard este un mit , asta de a ziso face si aparate! practic in afara de protectia aia care e p bobine nu vad ce ar putea sa se incinga asa tare sa iasa fum din aparat! si daca totusi se incing bobinele doar nu o fi cineva asa de tembel sa continue fara pauza pana i se aprinde aparatu in mana!
pana la urma la mariusik era sursa. cand ai arata 7 v avea vreo 15 affraid

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 74
Location : romania
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de mariusik Joi Mar 03, 2011 6:14 pm

Very Happy Oameni buni, nu a iesit nici un fum!!!! Very Happy Era interesant totusi. Intr-adevar, din cate stiu si eu bobinele nu au cum sa se arda. Singura buba la ele este daca se rupe ceva. Dar se pot incinge daca sunt de kk sau, cred eu, daca trece mai mult curent prin ele decat eu fost proiectate. Si mai ales daca asta se intampla pentru 2-3 ore. La un tatuaj, prin noiembrie, bobinele s-au incins asa de tare ca frigea cadrul si cand l-am atins mai mult era sa ma parlesc binisor. Iar asta este pe bune! Mi-a trebuit o pauza destul de bunicica atunci! Dar fara fum!!!! Si da, intr-addevar, problema era sursa, exact cum zice Florin.
mariusik
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 40
Location : tulcea
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Reglarea masinii de tatuat de la A la Z - Pagina 4 Empty Re: Reglarea masinii de tatuat de la A la Z

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum